Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
500
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
500
500 notowań minęło... Piękny jubileusz! Icon_smile2


100 notowań temu podsumowałem najlepsze piosenki (trochę się pozmieniało!), ale z okazji pięćsetki podsumuję wykonawców. Planowałem przedstawić 50 najlepszych, ale ponieważ różnica między 50. a 51. miejscem jest bardzo niewielka, więc będzie 51.

Zapraszam do komentarzy - zamierzam uwinąć się z tym dość szybko.
07.10.2010 12:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
51. 505 punktów (49 tygodni) APOCALYPTICA - 6 piosenek

Finowie z Apocalyptiki umieścili na mojej liście 6 utworów, z których największy sukces odniósł "Bittersweet". Ale numer jeden mieli tylko raz przy okazji kawałka "Life Burns!"


50. 506 (59) EVANESCENCE - 6


6 przebojów, z których największy był ten pierwszy - "Bring Me To Life" - 3 razy na prowadzeniu!


49. 512 (55) AVRIL LAVIGNE - 6

Podobnie, jak w przypadku Evanescence, największy przebój zdarzył się na samym początku - to było "Complicated"... Najwyższa pozycja na liście to numer 3 - "I'm With You" też zdołało tam dotrzeć.


48. 566 (54) ARCHIVE - 5

"Again" na mojej liście nie było, hehe. Archive zadebiutowali u mnie dopiero z piosenką "Fold", ale największy przebój to "Bullets". Minimalnie gorzej poradziło sobie "Lights".


47. 579 (43) DANIEL POWTER - 3

Zaledwie 3 piosenki, ale za to jest wśród nich jeden z killerów mojej listy "Bad Day". 15 razy w pierwszej trójce, w tym 4 razy na pierwszym! "Next Plane Home" też było na pierwszym 4 razy, ale dość szybko spadło...


46. 592 (49) THE WHITE STRIPES - 5

2 wielkie przeboje, które dotarły u mnie na szczyt to "Icky Thump" (5 razy) i "Conquest" (1 raz). Może teraz to dziwne, ale "Seven Nation Army" dotarło tylko do miejsca 8.


45. 594 (57) OASIS - 7

Superprzebojów u mnie nie mieli, ale zdołali dotrzeć na szczyt z 2 piosenkami - "Stop Crying Your Heart Out" oraz "The Importance Of Being Idle". Moja lista nie trafiła na ich czas.


44. 600 (46) THE LAST SHADOW PUPPETS - 3

Tylko 3 piosenki, ale każda z nich utrzymywała się na liście przez dlugie tygodnie. Najlepiej poradziła sobie "Standing Next To Me" - 4 razy na prowadzeniu! I cały czas w moim sercu. Icon_wink2


43. 603 (44) PUDDLE OF MUDD - 5

Szalałem za nimi w okresie płyty "Come Clean". Wtedy odnosili u mnie największe sukcesy - z piosenkami "Blurry" i "She Hates Me". Ach, dawno temu!


42. 618 (53) SCISSOR SISTERS - 6

Pierwszy ich kawałek u mnie ("Take Your Mama Out") nie zapowiadał wielkiej kariery. A jednak jest inaczej! "Land Of A Thousand Words" było przełomowym momentem... od tamtej pory trzaskają przeboje regularnie!


41. 678 (61) GWEN STEFANI - 7

Pojawiała się tu i ówdzie w duetach (z Eve, z Pharrelem Williamsem - to był nawet numer 1!), ale to z jej debiutanckiej płyty pochodzi największy przeboj "What You Waiting For?"... Nadal wspominam go z sympatią.
07.10.2010 01:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
fajnie, że jest podsumowanie Icon_smile2.
prawie każdy z tej jedenastki miał swojego przedstawiciela również i w mojej pierwszej dziesiątce. nie było tylko Avril Lavigne i Puddle Of Mudd.
największe piosenkowe przeboje z tej grupy to "I Just Don't Know What To Do With Myself", "Seven Nation Army" i 'Bring Me To Life". ale może Scissor Sisters doszlusują Icon_mrgreen .
07.10.2010 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
i tak wiadomo, że na 1. będzie KENT Icon_wink2
07.10.2010 03:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Listoholik napisał(a):i tak wiadomo, że na 1. będzie KENT Icon_wink2
Ha. Icon_smile2
07.10.2010 04:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
40. 690 (68) DIDO - 8 piosenek

Dido znalazła się u mnie na szczycie na samym początku (notowanie drugie) z piosenką "Here With Me", ale później miała większe przeboje: "White Flag" i "Don't Believe In Love" (oba doszły do drugiego miejsca). Tęsknię za Dido, mogłaby nagrać coś nowego.


39. 722 (73) KYLIE MINOGUE - 10

10 utworów! Sporo, nie spodziewałem się, że aż tyle. No ale oznacza to, że jej przeboje są raczej średniej wielkości. Najlepiej poradził sobie "Red Blooded Woman".


38. 741 (62) STARSAILOR - 6

Ach, płyta "Love Is Here"! To z niej pochodzi "Poor Misguided Fool",który na długie tygodnie zawojował moją listę. "Alcoholic" i "Four To The Floor" (z drugiej płyty) poradziły sobie niewiele gorzej...


37. 764 (68) a-ha - 8

No i skończyli karierę. Od zawsze podobały mi się ich piosenki i prawie z każdym singlem trafiali wysoko. Ale dopiero ostatniemu udało się zdobycie szczytu. "Butterfly, Butterly" to ich największe osiągnięcie - jeden z przebojów tego roku.


36. 774 (70) GOOD CHARLOTTE - 7

Ich debiut nie porywał. Dopiero na drugiej płycie znalazły się duże przeboje, w tym największy "I Just Wanna Live" - był nawet na pierwszym! "We Believe" też ogromnie mi się podobało, a z ostatniej płyty - kawałek "The River".


35. 795 (76) STEREOPHONICS - 10

3 wielkie przeboje w ich wykonaniu: "Mr. Writer", "Dakota" i najświeższy "Innocent". Ale nie tylko za ich sprawą będę pamiętać o Stereophonics. To jedyny wykonawca, któremu udał się powrót spoza dwudziestki... na pierwsze miejsce! Tak, jedyny raz - to była piosenka "Maybe Tomorrow".


34. 804 (71) MOBY - 8

Bywał u mnie na pierwszym (z 2 utworami: "We Are All Made Of Stars" i "Extreme Ways"), ale to "Lift Me Up" jest jego największym przebojem - mimo, że nawet nie zdołało wdrapać się na podium!


33. 810 (83) NELLY FURTADO - 10

Była na pierwszym miejscu zaledwie raz z "On The Radio". Jej największy przebój dotarł do drugiej pozycji - to był 2006 rok, płyta "Loose" i piosenka "Maneater". Z późniejszych płyt nic od niej już nie weszło.


32. 821 (73) NIGHTWISH - 7

Zadebiutowali u mnie bardzo mocno. 2 superprzeboje z płyty "Once" - "Nemo" (raz na prowadzeniu) i "Wish I Had An Angel". Niestety wraz z nadejściem nowej wokalistki coś się posypało... Oczywiście wolę Tarję.


31. 824 (78) MAROON 5 - 8

3 wielkie przeboje Maroon 5 to "This Love", "She Will Be Loved" i "Makes Me Wonder". Nieco martwi słaby wynik najnowszych piosenek, ale może jeszcze się uda? Liczę na to!
08.10.2010 04:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Good Charlotte i Nightwish jako jedyni nie mieli swojego przedstawiciela w mojej pierwszej dziesiątce, a Dido, Starsailor, Moby i Nelly Furtado swego czasu zaliczyli pierwsze miejsca Icon_smile2.
08.10.2010 09:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
O, fajny pomysł na podsumowanie Icon_smile Choć byłoby jeszcze fajniej, gdybyś wypisał jakie piosenki od danego wykonawcy były Icon_smile Mam nadzieję, że przy wyższych pozycjach takie dane zaistnieją Icon_wink2

Co fajnego do tej pory? The White Stipes, Oasis, Gwen Stefani... Myślałem, że a-ha będzie wyżej Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.10.2010 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
W dotychczasowej prezentacji pojawiło się kilka koszmarków ( NW, Avril, Puddle, Apocalyptyca), ale o wiele więcej jest dobrej muzyki na wysokim poziomie. I to w różnych klimatach. Od S.Sisters, przez Archive, po Oasis i Dido. Eklektyzm zawsze był jednym z czynników wyróżniających tę listę.
Stawiam duże pieniądze, że najmilszą dla mnie niespodzianką będzie wysokie miejsce DM. Top 5 na pewno Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2010 02:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
aaktt napisał(a):Mam nadzieję, że przy wyższych pozycjach takie dane zaistnieją Icon_wink2
Ok, zrobi się! Zacznę od trzydziestki. Icon_smile2
saferłel napisał(a):Stawiam duże pieniądze, że najmilszą dla mnie niespodzianką będzie wysokie miejsce DM. Top 5 na pewno Icon_smile2
Ha! Icon_biggrin3
08.10.2010 05:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Dobra, top 3 Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.10.2010 05:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #12
 
1981 napisał(a):47. 579 (43) DANIEL POWTER - 3
45. 594 (57) OASIS - 7
44. 600 (46) THE LAST SHADOW PUPPETS - 3
42. 618 (53) SCISSOR SISTERS - 6
z pierwszej dziesiątki wybieram te, ale:
1981 napisał(a):40. 690 (68) DIDO - 8 piosenek
38. 741 (62) STARSAILOR - 6
37. 764 (68) a-ha - 8
35. 795 (76) STEREOPHONICS - 10
31. 824 (78) MAROON 5 - 8
w tej dziesiątce są jeszcze lepsze ze Starsailor na czele Icon_wink2
a to ja dorzucę od siebie Keane jako faworyta do pierwszej 5 Icon_wink2
08.10.2010 08:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
30. 834 (79) WITHIN TEMPTATION - 8 utworów

Ice Queen
Mother Earth
Running Up That Hill
Stand My Ground
Memories
Angels
What Have You Done
Frozen


Holenderska grupa zadebiutowała u mnie w 2003 roku. Najlepiej poradziły sobie "What Have You Done" (chociaż maksymalna pozycja to tylko #3), "Memories" (#1) i "Mother Earth" (również #3). Czekam na ich nową płytę!


29. 839 (78) THE RASMUS - 8

In The Shadows
First Day Of My Life
Funeral Song (The Resurrection)
Guilty
In My Life
No Fear
Sail Away
Livin' In A World Without You


The Rasmus z płyty "Dead Letters" to była petarda! Icon_biggrin3 Największy przebój tej fińskiej grupy to oczywiście "In The Shadows" (kilka razy na pierwszym) - ale kolejne single również całkiem dobrze się spisały. Z następnymi płytami było już niestety gorzej.


28. 863 (78) THE KILLERS - 8

Mr. Brightside
Somebody Told Me
When You Were Young
Bones
Read My Mind
Human
Spaceman
A Dustland Fairytale


The Killers zdołali umieścić na szczycie mojej listy 3 kawałki - "Somebody Told Me", "When You Were Young" i Human" (ten ostatni to ich największy przebój). Z perspektywy czasu najbardziej podoba mi się "Somebody Told Me".


27. 927 (81) EMINEM - 10

Without Me
Cleanin' Out My Closet
Lose Yourself
Rap Name - Obie Trice feat. Eminem
Sing For The Moment
Just Lose It
Like Toy Soldiers
Mockingbird
When I'm Gone
Not Afraid


Cóż się porobiło z Eminemem? Miał u mnie ogromne przeboje - "Without Me", "Cleanin' Out My Closet", "Lose Yourself"... a potem skiepścił się na tyle, że wiele jego singli nawet nie zahacza o top20.


26. 944 (91) SUGABABES - 10

Round Round
Stronger
Shape
Hole In The Head
Too Lost In You
Push The Button
Ugly
Change
Denial
Get Sexy


Mam słabość do Sugababes. Dziewczyny zaliczyły nawet numer 1 ("Stronger") i kilka razy podium! ("Round Round", "Hole In The Head", "Push The Button", "Get Sexy"). Może nie były to superprzeboje, ale zapisały kawałek historii mojej listy.


25. 987 (92) SNOW PATROL - 9

Chasing Cars
Set The Fire To The Third Bar
Open Your Eyes
Signal Fire
Shut Your Eyes
Take Back The City
Crack The Shutters
If There's A Rocket Tie Me To It
Just Say Yes


Zadebiutowali u mnie z utworem "Chasing Cars" - i jak na razie jest to ich największy przebój. Nie doszedł wprawdzie na szczyt (w przeciwieństwie do "If There's A Rocket Tie Me To It"), ale nadal wspominam go z rozrzewnieniem. Solidna grupa!


24. 993 (80) 林俊杰 (JJ LIN) - 7

不朝不用花钱
小酒窝
期待爱
醉赤壁
爱不会绝迹
无法克制
背对背拥抱


JJ Lin pochodzi z Singapuru i jest bardzo popularny w Chinach. Mam jego 2 płyty, które świetnie przedstawiają tzw. mando-pop. Co prawda największy przebój zdarzył mu się na samym początku (numer 1), ale prawie każda z pozostałych piosenek trafiła u mnie na podium.


23. 1005 (88) ANASTACIA - 9

Paid My Dues
One Day In Your Life
Boom
Why'd You Lie To Me
Left Outside Alone
Sick And Tired
Welcome To My Truth
Everything Burns - Ben Moody feat. Anastacia
Pieces Of A Dream


Ostatnio gdzieś zniknęła, zawieruszyła się.. ale w latach 2001-2005 Anastacia nie miała żadnych problemów z lansowaniem wielkich przebojów. Największe to "Left Outside Alone", "Paid My Dues" i "Sick And Tired". Mam nadzieję, że Anastacia jeszcze wróci!


22. 1007 (93) ARCTIC MONKEYS - 9

I Bet You Look Good On The Dancefloor
When The Sun Goes Down
Brianstorm
Fluorescent Adolescent
Old Yellow Bricks
Teddy Picker
Crying Lightning
Cornerstone
My Propeller


Pierwszy singiel Arctic Monkeys (przez wielu uznawany na najlepszy) poradził sobie u mnie dość średnio. Dopiero "When The Sun Goes Down" dał nadzieję na większą karierę. "Crying Lightning" i "Teddy Picker" to również spore hity.


21. 1014 (93) GREEN DAY - 10

Waiting
American Idiot
Boulevard Of Broken Dreams
Holiday
Wake Me Up When September Ends
Jesus Of Suburbia
Know Your Enemy
21 Guns
East Jesus Nowhere
Peacemaker


Green Day mają u mnie dość nierówną karierę. Wielkie przeboje "American Idiot" i "Boulevard Of Broken Dreams" (wiele razy na prowadzeniu!) - ale również wtopy w rodzaju "21 Guns", które zdołało wdrapać się zaledwie na 19 miejsce.
09.10.2010 02:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
O, teraz jest fajnie Icon_biggrin3
Od The Ramus lubiłem tylko "In the Shadows". Żaden ich kolejny singiel już mi się nie podobał. The Killers, Within Temptation i JJ Lin nigdy nie byli u mnie na liście Icon_smile
Ostatni fajny kawałek Eminema to "Without Me", choć potem jeszcze jego single u mnie bywały Icon_smile
Od Sugababes lubiłem "Round Round" i "Stronger" Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.10.2010 10:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #15
 
The Last Shadow Puppets Icon_biggrin Standing next to me to na prawde świetny kawałek. Podoba mi isę taki styl retro, nawiązanie do TB, do tego ten teledysk z tancerkami. Zdecydowanie utwór na plus.

1981 napisał(a):Old Yellow Brocks
Bricks Icon_biggrin3

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
09.10.2010 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
aaktt napisał(a):O, teraz jest fajnie Icon_biggrin3
Cieszę się! Icon_smile2
Vaxey napisał(a):
1981 napisał(a):Old Yellow Brocks

Bricks Icon_biggrin3
Masz sokole oko! Icon_mrgreen
Cytat:The Last Shadow Puppets Icon_biggrin Standing next to me to na prawde świetny kawałek.
Jeden z lepszych w 2008 roku - a może nawet i całej dekady.
09.10.2010 02:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
The Rasmus, The Killers, Eminem, Snow Patrol, Anastacia, Arctic Monkeys, Green Day mieli swoich przedstawicieli w pierwszej dziesiątce mojej listy i każdy miał jakiś duży przebój. największym ze wszystkich było "In The Shadows".
09.10.2010 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
20. 1029 (86) JAMES BLUNT - 7

You're Beautiful
High
Goodbye My Lover
Wisemen
1973
Same Mistake
Stay The Night


Debiut miał wystrzałowy - na pierwszym miejscu! To był jeden z największych przebojów roku! Później było niewiele gorzej - kilka numerów 1 i zaledwie jedna porażka ("Same Mistake" dotarł tylko do miejsca 10).


19. 1035 (88) TRAVIS - 9

Sing
Side
Flowers In The Window
Re-Offender
Beautiful Occupation
Closer
Selfish Jean
My Eyes
Eyes Wide Open


2 pierwsze przeboje przyćmiewają wszystko, co było później. Do tej pory "Sing" i "Side" podobają mi się najbardziej. I te właśnie utwory dotarły na szczyt listy i utrzymywały się na liście przez długie tygodnie. Mam nadzieję, że Travis potrafią jeszcze nagrać coś podobnego...


18. 1043 (88) GORILLAZ - 8

Clint Eastwood
19-2000
Rock The House
Feel Good Inc
Dare
Dirty Harry
Stylo
On Melancholy Hill


I jak tu nie lubić Gorillaz? Trzaskają przebój za przebojem! Największe z nich to "Feel Good Inc", "Dare" i "Stylo" - te zdołały wdrapać się na pierwsze miejsce.


17. 1051 (103) ROBBIE WILLIAMS - 14

Let Love Be Your Energy
Road To Mandalay
Somethin' Stupid
Feel
Come Undone
Something Beautiful
Sexed Up
Radio
Misunderstood
Tripping
Rudebox
Lovelight
Bodies
Shame


Aż 14 piosenek! Niestety tylko o 2 z nich mogę powiedzieć, że były dużymi przebojami. To "Feel" i "Tripping" - jednyne utwory Robbiego, które znalazły się na szczycie listy. Such a shame? Icon_wink2


16. 1092 (90) JASON MRAZ - 9

Life Is Wonderful
Plane
Bella Luna
The Beauty In Ugly
Lucky
Make It Mine
Butterfly
Try Try Try
Coyotes (live)


Jason Mraz jest autorem jednej z piosenek mojego życia. To "Life Is Wonderful", które spędziło na szczycie listy 10 tygodni! W porównaniu do tego wyniku pozostałe jego piosenki wypadają dość blado, jednakże "The Beauty In Ugly" i "Butterfly" poradziły sobie całkiem nieźle.
10.10.2010 10:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
fantastyczna piątka! wszyscy byli w mojej pierwszej dziesiątce Icon_biggrin3.
a oprócz Jasona Mraza wszyscy byli na pierwszym!
największym przebojem było "Me And My Monkey", którego widzę, że u Ciebie w ogóle nie było, a na drugim miejscu "You're Beautiful".
10.10.2010 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #20
 
z tej piątki wszyscy byli lub są u mnie na liście Icon_biggrin3 i wszyscy byli (lub będą - bo w przypadku Jamesa to prawie pewne) w pierwszej dziesiątce Icon_wink2
dziwne trochę, że nie było u Ciebie "You Know Me" i "Morning Sun" Robbiego Icon_wink2
10.10.2010 01:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości