Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 101 (25.09.10r.)
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 101 (25.09.10r.)
W nową setkę wkraczam z nowym liderem. Zostali nim Manic Street Preachers - nowy singiel to jeden z ich najlepszych utworów ostatnich lat. Do pierwszej dziesiątki awansowała I Blame Coco z singlem-nie-singlem. Blisko niej jest już mój wybór z płyty Hurts. Duży awans zanotowało piękne nagranie Tired Pony. Po kilku tygodniach spadków, awans zaliczył singiel zespołu Ash. Gorąco polecam ich ostatni, instrumentalny singiel Sky Burial. Bardzo dużo dzieje się w trzeciej dziesiątce. Spada Brandon Flowers, ale na nowej płycie znajduje się utwór jeszcze lepszy, który niebawem zagości na mojej liście.
W tym tygodniu aż cztery nowości:
Keane - My Shadow - majowa Epka Keane mnie nie zachwyciła. Znalazło się na niej kilka niezłych utworów, ale najlepszy okazał się B-side do singla "Perfect Symmetry" - "My Shadow". Może dlatego, że znałem go już wcześniej, nie od razu chwycił na tyle, by wprowadzić go na listę. Teraz, gdy okazało się, że "My Shadow" zostanie oficjalnym singlem, chwycił ze zdwojoną siłą i pojawia się na mojej liście z pominięciem poczekalni. "My Shadow" to nawiązanie do pierwszych dwóch płyt zespołu, czyli zero eksperymentów z elektroniką, zero raperów, po prostu piękne granie niczym z "Bedshape". Takie Keane jak najbardziej lubię.
James Blunt - Stay the Night - lubię Jamesa, może dlatego nie przeszkadza mi fakt, że jego nowy utwór bardzo przypomina "Hey, Soul Sister". Jest lekki, przyjemny i dobrze się go słucha. Bardzo się cieszę, że James nie poszedł w stronę modnej ostatnio elektroniki.
I Am Arrows - Hurricane - czy pisałem już, że płyta "Sun Comes Up Again" zespołu I Am Arrows bardzo mi się podoba? Kolejnym utworem promującym krążek jest utwór "Hurricane", w którym Andy pokazuje swoje możliwości wokalne. Cieszę się, że Andy odszedł z Razorlight, by tworzyć tak radosną i pełną lekkości muzykę.
Plan B - The Recluse - kolejny singiel z płyty "The Defamation of Strickland Banks", który mnie zachwyca. A najbardziej zachwyca mnie "nawałnica skrzypków". I choć pojawia się rap, za którym nie przepadam, to w tym utworze w ogóle mi nie przeszkadza. Czy uda się powtórzyć sukces "Prayin'"? Bardzo możliwe.


Notowanie nr 101 (25.09.10r.)
A B C
01 02 06 (It's Not War) Just the End of Love - Manic Street Preachers
02 06 04 We Must Not Shut Ourselves Away - The Domino State
03 01 09 For the First Time - The Script
04 03 10 A Happy Place - Katie Melua
05 04 08 Buttercups - Fran Healy
06 10 03 Radioactive - Kings of Leon
07 07 12 Prayin' - Plan B
08 05 11 Marchin On - OneRepublic
09 11 05 Quicker - I Blame Coco
10 09 10 Green Grass - I Am Arrows

11 15 03 Sunday - Hurts
12 08 09 We Used to Wait - Arcade Fire
13 14 05 White Sky - Vampire Weekend
14 12 07 Oh No! - Marina & the Diamonds
15 21 03 Get on the Road - Tired Pony
16 13 13 Misery - Maroon 5
17 19 07 Carnal Love - Ash
18 22 04 Shame (feat. Gary Barlow) - Robbie Williams
19 18 13 On Melancholy Hil - Gorillaz
20 17 15 Choices - The Hoosiers

21 27 02 Dog (feat. Lisa Mitchell) - Andy Bull
22 16 32 Wonderful Life - Hurts
23 NN 01 My Shadow - Keane
24 28 06 On the Movie Screen - MĂŞlée
25 30 02 Forget You - Cee-Lo Green
26 NN 01 Stay the Night - James Blunt
27 20 12 Crossfire - Brandon Flowers
28 NN 01 Hurricane - I Am Arrows
29 23 08 Echoes - Klaxons
30 NN 01 The Recluse - Plan B

Wypadły:
z 24 Dead American Writers - Tired Pony (po 13 tyg.)
z 25 King of Anything - Sara Bareilles (po 15 tyg.)
z 26 Say You Don't Want It - One Night Only (po 9 tyg.)
z 29 Your Easy Lovin' Ain't Pleasin' Nothin' - Mayer Hawthorne (po 4 tyg.)

Poczekalnia:
31 33 Hollywood - Michael Buble
32 31 Young Blood - The Naked and Famous
33 34 Years and Seconds - Brainstorm
34 32 Not As Old - Paper Aeroplanes
35 NN Granda - Brodka
36 40 Out of My Face - Fiction Plane
37 NN Yesterday - Reamonn
38 NN Fire - Twilite

39 36 The Other Side - Bruno Mars
40 39 By Some Miracle - Philip Selway

W tym tygodniu polecam:
I Am Arrows - Hurricane
25.09.2010 12:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #2
Re: Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 101 (25.09.10r.)
Cytat:James Blunt - Stay the Night - lubię Jamesa, może dlatego nie przeszkadza mi fakt, że jego nowy utwór bardzo przypomina "Hey, Soul Sister". Jest lekki, przyjemny i dobrze się go słucha. Bardzo się cieszę, że James nie poszedł w stronę modnej ostatnio elektroniki

Skoro przypomina Hey Soul Sister, jest to James Blunt i nie przeszedl na strone elektroniki to obowiązkowo trzeba zapoznać się z nowym singlem Icon_wink2

Cytat:01 02 06 (It's Not War) Just the End of Love - Manic Street Preachers
Poprzedni lider, byl zdecydowanie lepszy Icon_razz

Cytat:16 13 13 Misery - Maroon 5
Może niech sobie pobędą troche na liście - nazbierają punktów do Podsumowania Rocznego Icon_razz

Cytat:18 22 04 Shame (feat. Gary Barlow) - Robbie Williams
Jestem oddanym kibicem tej piosenki na tej liście Icon_razz

Cytat:22 16 32 Wonderful Life - Hurts
Chyba jestem jedyną osobą na tym forum, u której ta piosenka nie trafila nawet do podstawowego zestawienia Icon_razz

Cytat:25 30 02 Forget You - Cee-Lo Green
Wole wersje wulgarną Icon_biggrin3

Cytat:z 25 King of Anything - Sara Bareilles (po 15 tyg.)
Szkoda... Icon_frown

Cytat:35 NN Granda - Brodka
To jest już oficjalny singiel Brodki - ciekawie się zapowiada, tym bardziej, że nie widziałem do tej pory notowania na forum bez tej piosenki - po za moim Icon_biggrin3
25.09.2010 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
mike napisał(a):To jest już oficjalny singiel Brodki - ciekawie się zapowiada, tym bardziej, że nie widziałem do tej pory notowania na forum bez tej piosenki
mike napisał(a):Chyba jestem jedyną osobą na tym forum, u której ta piosenka nie trafila nawet do podstawowego zestawienia
Masz bardzo dobre rozeznanie na forum, tak patrząc po tym co piszesz Icon_razz

michal91d napisał(a):Stay the Night - James Blunt
Pamiętam jak czas pomiędzy jego pierwszym albumem a ''All the Lost Souls'' dłużył się niemiłosiernie! Teraz dostaniemy nowy album, lecz w ogóle nie poczułem jak ten czas minął. Może dlatego, że przed 2007 rokiem liczyłem na powtórzenie sukcesu debiutu. Z perspektywy czasu oceniam Blunta jako fenomen swoich czasów. Później było zdecydowanie gorzej. Teraz jest ''Stay the Nihgt''. Miły, porządny singiel. Jest szansa.

michal91d napisał(a):I Am Arrows - Hurricane
Razorlight zepsuło się pod koniec kariery, ale ten zespół wydaje się nie lepszy od poziomu ostatnich nagrań ze ''Spliway''. Mocno nijakie.

michal91d napisał(a):Plan B - The Recluse
Myślałem, że ten artysta gra dużo gorzej. ''The Recluse'' faktycznie zapada w pamięć. Nie jest złe.

michal91d napisał(a):Keane - My Shadow
To będzie singiel? Dziwny wybór....i to tyle miesięcy po premierze EP.

michal91d napisał(a):Sunday - Hurts
Nieźle sobie radzą Icon_wink2

michal91d napisał(a):Radioactive - Kings of Leon
Idą na numer jeden, zgodnie z oczekiwaniami.

michal91d napisał(a):Buttercups - Fran Healy
Nie jestem pod wrażeniem. Podręcznikowy pop/rock w stylu Travisa. Nic charakterystycznego. Ale tego się właśnie spodziewałem.

michal91d napisał(a):By Some Miracle - Philip Selway
Nie słuchałem jeszcze. Jakoś mnie nie ciągnie do solowego projektu członka tak dobrej kapeli jak Radiohead.

PS - znasz taki zespół jak Graffiti6 Icon_wink?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.09.2010 03:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
 
mike napisał(a):Skoro przypomina Hey Soul Sister, jest to James Blunt i nie przeszedl na strone elektroniki to obowiązkowo trzeba zapoznać się z nowym singlem Icon_wink2
obowiązkowo Icon_wink2
mike napisał(a):Poprzedni lider, byl zdecydowanie lepszy Icon_razz
ten jest równie dobry, a może nawet lepszy Icon_razz
mike napisał(a):Chyba jestem jedyną osobą na tym forum, u której ta piosenka nie trafila nawet do podstawowego zestawienia Icon_razz
no właśnie, dlaczego jej u Ciebie nie ma? Icon_mrgreen
mike napisał(a):To jest już oficjalny singiel Brodki - ciekawie się zapowiada, tym bardziej, że nie widziałem do tej pory notowania na forum bez tej piosenki - po za moim Icon_biggrin3
to chyba mało notowań oglądasz Icon_razz
saferłel napisał(a):Miły, porządny singiel. Jest szansa.
trzymam kciuki
saferłel napisał(a):Razorlight zepsuło się pod koniec kariery, ale ten zespół wydaje się nie lepszy od poziomu ostatnich nagrań ze ''Spliway''. Mocno nijakie.
polecam płytę, jest dużo lepsza od "Slipway Fires"
saferłel napisał(a):To będzie singiel? Dziwny wybór....i to tyle miesięcy po premierze EP.
singiel - na razie przynajmniej radiowy. Później prawdopodobnie ukaże się w okolicach grudnia (a może nawet w tygodniu świątecznym)
saferłel napisał(a):Nie jestem pod wrażeniem. Podręcznikowy pop/rock w stylu Travisa. Nic charakterystycznego. Ale tego się właśnie spodziewałem.
ja Travisa od zawsze lubię i lubić będę Icon_wink2
saferłel napisał(a):PS - znasz taki zespół jak Graffiti6 Icon_wink?
nie znałem, właśnie poznałem. Niezłe. Dopisałem do swojej listy wykonawców, których trzeba obserwować i próbować polubić. A ostatnio na tę listę trafiły np. "Let's Buy Happiness" i "Carl Barat". Polecam!
A Tobie Pawle gorąco polecam I Blame Coco (np. nowy singiel "In Spirit Golden") Icon_wink2
26.09.2010 04:31 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
michal91d napisał(a):singiel - na razie przynajmniej radiowy. Później prawdopodobnie ukaże się w okolicach grudnia (a może nawet w tygodniu świątecznym)
Dziwny zabieg marketingowy.

michal91d napisał(a):ja Travisa od zawsze lubię i lubić będę Icon_wink2
Ja też ich lubię, głównie za pojedyncze kompozycje. Ale poza ''lubienie'' nie wychodzą.

michal91d napisał(a):nie znałem, właśnie poznałem.
Tak myślałem, że może się spodobać. Podobno to taka nowa rewelacja w UK może być. ''Annie You Save Me'' ma w sobie coś nietuzinkowego.

michal91d napisał(a):A Tobie Pawle gorąco polecam I Blame Coco
Jej płyty jeszcze nie ma, tak? Tylko single?
Wikipedia podaje, że ten krążek ma być w klimatach alternative disco/electropop, co brzmi bardzo kusząco, ale totalnie odbiega od jej wizerunku z ''Only The Love Can Break Your Heart'' nagranego z wokalistą Guillemots. Swoją drogą ten utwór też znajdzie się na płycie (creditsów od Fyfe'a już brak). Ciekawe czy w wersji takiej jak na początku lat 90. zaproponowało moje kochane Saint Etienne Icon_smile

PS - przesłuchałem ''In Spirit Garden''. Jej wokal w takim tanecznym repertuarze brzmi wyjątkowo dziwnie. Prawie jakby śpiewał mężczyzna Icon_biggrin Ale numer dobry, dosyć mocno podszyty rockiem mimo wszystko. Nie tak dance'owy jakby mógł być + dosyć amerykańsko brzmiący.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.09.2010 04:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #6
 
saferłel napisał(a):Dziwny zabieg marketingowy.
dziwny? Może wydawcom wydaje się, że ten utwór brzmi trochę świątecznie. Keane = marka, która może zagrozić singlom z X-factora i może być świątecznym nr 1 Icon_wink2
saferłel napisał(a):Jej płyty jeszcze nie ma, tak? Tylko single?
Płyta będzie w październiku, a promowały ją już chyba 4 single Icon_wink2
saferłel napisał(a):PS - przesłuchałem ''In Spirit Garden''. Jej wokal w takim tanecznym repertuarze brzmi wyjątkowo dziwnie. Prawie jakby śpiewał mężczyzna Icon_biggrin Ale numer dobry, dosyć mocno podszyty rockiem mimo wszystko. Nie tak dance'owy jakby mógł być.
jej wokal, bardzo podobny do głosu tatusia (Stinga), może i brzmi dziwnie, ale ma w sobie to coś, co bardzo przyciąga Icon_wink2
26.09.2010 04:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 655
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
Cieszy mnie pojawienie się nowej Brodki Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.09.2010 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
michal91d napisał(a):Keane = marka, która może zagrozić singlom z X-factora i może być świątecznym nr 1 Icon_wink2
To nie możliwe, a druga akcja w stylu ''Rage Against'' raczej nie powtórzyłaby sukcesu pierwowzoru Icon_wink

michal91d napisał(a):ej wokal, bardzo podobny do głosu tatusia (Stinga), może i brzmi dziwnie, ale ma w sobie to coś, co bardzo przyciąga Icon_wink2
Tak, faktycznie coś tam się w nim kryje. Posłuchamy i zobaczymy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.09.2010 05:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #9
 
Cytat:
mike napisał(a):Chyba jestem jedyną osobą na tym forum, u której ta piosenka nie trafila nawet do podstawowego zestawienia Icon_razz
no właśnie, dlaczego jej u Ciebie nie ma? Icon_mrgreen
Dla mnie jest mocno przeciętna i nie ma w niej nic wielkiego Icon_razz

Cytat:
mike napisał(a):To jest już oficjalny singiel Brodki - ciekawie się zapowiada, tym bardziej, że nie widziałem do tej pory notowania na forum bez tej piosenki - po za moim Icon_biggrin3
to chyba mało notowań oglądasz Icon_razz
Przeglądam notowania które są dla mnie muzycznie ciekawe Icon_razz
26.09.2010 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
 
michal91d napisał(a):01 02 06 (It's Not War) Just the End of Love - Manic Street Preachers
boleśnie przeciętna piosenka, dla wielkiego niegdyś fana MSP, wybacz ale czuję dużą gorycz.
michal91d napisał(a):We Must Not Shut Ourselves Away - The Domino State
oni zasługują na to miejsce.
michal91d napisał(a):23 NN 01 My Shadow - Keane
muszę się przyjrzeć, bo też ostatnio nie doznałem ekstazy przy Night train, a lubię ich przebojowe granie.
Cytat:32 31 Young Blood - The Naked and Famous
najpierw mnie rozkochałeś w tej pieśni a teraz nawet nie wpuszczasz na listę, nieładnie,
Cytat:38 NN Fire - Twilite
nie znam, proszę o stosownego maila

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.09.2010 08:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #11
 
dziobaseczek napisał(a):nie znam, proszę o stosownego maila
polski zespół (tak, to niewiarygodne na mojej liście!)
http://twilite.bandcamp.com/ za darmo udostępnili swoją Epkę, na której jest to nagranie Icon_wink2
dziobaseczek napisał(a):najpierw mnie rozkochałeś w tej pieśni a teraz nawet nie wpuszczasz na listę, nieładnie
przyznam szczerze, że w ostatnim tygodniu już mieli wejść na listę, ale ostatecznie ich skreśliłem i dostał się Cee-Lo. Może za tydzień się uda Icon_biggrin3
26.09.2010 08:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #12
 
Z ostatniej EPki Keane jedynie singiel "Stop for a minute" spodobał mi się tak bardzo, by u mnie zadebiutować. Reszta jest raczej przeciętna, choć czasem wracam do Back in time czy właśnie My shadow.

Kolejny kawałek I am Arrows debiutuje. Proponowane "Hurricane" bardzo mi się spodobało i postaram się w ciągu najbliższego tygodnia posłuchać trochę tego zespołu. Podobnie jak i the Script czy Tired Pony Icon_smile2

Mnie "Wonderful life" także nie przekonuje, w przeciwieństwie do reszty ich płyty.

Szkoda, że Sara wypadła. U mnie zaś awansuje z każdym notowaniem, a jeszcze niedawno była praktycznie na oucie Icon_biggrin3

No i świetnie nowości w poczekalni Icon_wink2

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
26.09.2010 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 120
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
no i Ty wykonałeś "nasz plan" z Manikami, a ja... Icon_wink2
ech, już myślałem, że jakiś nowy album Reamonn się szykuje, a to tylko składanka. ale dobre i to, że jakiś nowy utwór tam będzie. jeszcze nie znam, ale na pewno nadrobię.
28.09.2010 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
 
ku3a napisał(a):no i Ty wykonałeś "nasz plan" z Manikami, a ja... Icon_wink2
no właśnie, nie tak miało być Icon_biggrin3
ku3a napisał(a):ech, już myślałem, że jakiś nowy album Reamonn się szykuje, a to tylko składanka
nowego albumu Reamonn w najbliższym czasie nie będzie. Nigdzie nie znalazłem oficjalnej informacji, ale wygląda na to, że Reamonn kończą karierę. Niemiecka wiki tak podaje: http://de.wikipedia.org/wiki/Reamonn Icon_wink2
ku3a napisał(a):to tylko składanka. ale dobre i to, że jakiś nowy utwór tam będzie. jeszcze nie znam, ale na pewno nadrobię.
Yesterday to pierwszy singiel z tej składanki, ale właśnie poznałem kolejny (chyba nawet lepszy) - "Colder", który ukaże się w listopadzie: http://www.youtube.com/watch?v=v7SmZzRKNdg
28.09.2010 03:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 799 (10.02.24r.) michal91 0 107 13.02.2024 04:12 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 798 (3.02.24r.) michal91 1 67 05.02.2024 06:22 PM
Ostatni post: kajman
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 786 (11.11.23r.) michal91 0 161 14.11.2023 12:14 AM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 783 (21.10.23r.) michal91 7 194 27.10.2023 08:06 AM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 779 (23.09.23r.) michal91 0 162 26.09.2023 01:11 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 775 (26.08.23r.) michal91 0 119 29.08.2023 01:15 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 765 (17.06.23r.) michal91 0 185 19.06.2023 03:05 PM
Ostatni post: michal91
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 760 (13.05.23r.) michal91 0 109 18.05.2023 10:04 PM
Ostatni post: michal91
  Post: #1 Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 754 (1.04.23r.) michal91 1 329 05.04.2023 07:26 PM
Ostatni post: Szymek79
  Wędrowna Lista Przebojów - notowanie nr 749 (25.02.23r.) michal91 0 276 01.03.2023 10:18 AM
Ostatni post: michal91

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości