Ankieta: Ulubiona p
Pablo Honey
The Bends
OK Computer
Kid A
Amnesiac
Hail to the Thief
In Rainbows
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 50: Radiohead
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #41
 
20.
CLIMBING UP THE WALLS
OK Computer 1997
link

19.
THERE THERE. (THE BONEY KING OF NOWHERE.)
Hail to the Thief 2003
link

18.
EVERYTHING IN IT'S RIGHT PLACE
Kid A 2000
link

17.
MYXOMATOSIS. (JUDGE, JURY & EXECUTIONER.)
Hail to the Thief 2003
link

16.
HOUSE OF CARDS
In Rainbows 2007
link

Płyty:
131: OK Computer
122: Hail to the Thief
99: In Rainbows
75: Kid A
62: The Bends
54: Amnesiac
51: Pablo Honey


[Obrazek: Radiohead+67940729_c66903dc8d.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
12.09.2010 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
furbul napisał(a):THERE THERE. (THE BONEY KING OF NOWHERE.)
teledysk, przy którym mam gęsią skórkę. I oczywiście świetny kawałek.
furbul napisał(a):MYXOMATOSIS. (JUDGE, JURY & EXECUTIONER.)
A ten to już wymiata całkowicie. Telepie, aż miło.
13.09.2010 09:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #43
 
15.
PARANOID ANDROID
OK Computer 1997
link

14.
JIGSAW FALLING INTO PLACE
In Rainbows 2007
link

13.
JUST
The Bends 1995
link

12.
THE BENDS
The Bends 1995
link

11.
2 + 2 = 5. (THE LUKEWARM.)
Hail to the Thief 2003
link

Płyty:
167: OK Computer
162: Hail to the Thief
139: The Bends
136: In Rainbows
75: Kid A
54: Amnesiac
51: Pablo Honey


[Obrazek: Radiohead.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.09.2010 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
''Just'' i ''Paranoid'' nie weszły do top 10? Kilka osób mogłoby cię nieźle pogonić za to Icon_wink Ja również. Odwrotnie sytuacja ma się z raczej mnie wyrazistym 2+2=5. Tak 25-30 oczek niżej byłbym świetnym dodatkiem. Tutaj trochę szokuje. Doskonale poradził sobie belgijski only singiel ''The Bends'' Icon_wink ''Jigsawa'' nadal żałuję po latach. Na liście ledwie 19 tygodni Icon_sad
Piątka świetna, ale limit doskonałych numerów poza super ścisłą czołówką chyba wykorzystałeś Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.09.2010 02:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #45
 
furbul napisał(a):14.
JIGSAW FALLING INTO PLACE
liczyłem na wyższe miejsce Icon_wink2
14.09.2010 02:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #46
 
saferłel napisał(a):''Just'' i ''Paranoid'' nie weszły do top 10? Kilka osób mogłoby cię nieźle pogonić za to Icon_wink Ja również.
Zdaję sobie sprawę z tego, że Paranoid Android jest powszechnie uwielbiany przez fanów, uważany za jeden z najlepszych utworów. Ja lubię bardzo, ale jest sporo lepszych wg mnie.
saferłel napisał(a):Odwrotnie sytuacja ma się z raczej mnie wyrazistym 2+2=5. Tak 25-30 oczek niżej byłbym świetnym dodatkiem. Tutaj trochę szokuje.
Jest świetny. Mój ulubiony utwór na Złodzieju. Poza tym to chyba pierwsza piosenka Radiohead, którą poznałem ze świadomością, że to oni ;]
saferłel napisał(a):ale limit doskonałych numerów poza super ścisłą czołówką chyba wykorzystałeś Icon_biggrin
Tak. Teraz Top 10, a w nim wszystko jeszcze bardziej doskonałe ;D
michal91d napisał(a):liczyłem na wyższe miejsce Icon_wink2
Wyższe były zajęte, 14 było wolne ;P

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
14.09.2010 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #47
 
Oj, ale mi się porobiły zaległości. Dzisiaj to wszystko sprawdzę, ale do tego czasu, proszę nie postuj kolejnej piątki, bo nie wiem czy wytrzymam tyle czasu przy muzyce Radiohead Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.09.2010 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #48
 
Nie wiem czy wytrzymam tyle bez postowania piątki Icon_razz
Spoko. Jeśli dziś, to mogę poczekać.
Ja w Twoim topie mam jeszcze większe zaległości, ale ostatnio bywam bardzo zajęty i nie znajduję dużo wolnego czasu. Jednak do Top 100 postaram się przyłożyć Icon_wink

aaktt napisał(a):bo nie wiem czy wytrzymam tyle czasu przy muzyce Radiohead Icon_mrgreen
pfffff

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
14.09.2010 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #49
 
Dzisiaj dowiedziałem się, że jeden z członków grupy stworzył soundtrack do "There Will Be Blood" i prawdopodobnie tego będę słuchał z większą przyjemnością, bo wczoraj podczas oglądania filmu muzyka zrobiła na mnie pozytywne wrażenie Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.09.2010 05:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
Top Konrada niestety stoi :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.09.2010 05:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #51
 
Dzisiaj ruszy, miałem wczoraj ostatni egzamin i dlatego Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.09.2010 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #52
 
10.
HIGH AND DRY
The Bends 1995
link

09.
THE NATIONAL ANTHEM
Kid A 2000
link

08.
BODYSNATCHERS
In Rainbows 2007
link

07.
VEGETABLE
Pablo Honey 1993
link

06.
BONES
The Bends 1995
link

Płyty:
225: The Bends
179: In Rainbows
167: OK Computer
162: Hail to the Thief
117: Kid A
54: Amnesiac
95: Pablo Honey


[Obrazek: Radiohead.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.09.2010 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #53
 
Jestem ciekaw ile ostatnia piątka zmieni w klasyfikacji płyt, bo obecnie wygląda to zupełnie inaczej niż myślałem, że będzie wyglądało. "The Bends" ma prawie dwa razy więcej punktów od "Kid A" Icon_surprised "OK Computer" dopiero trzecie i to jeszcze o włos jedynie wyprzedza "Hail to the Thief". Chciałbym zobaczyć później faktyczną klasyfikację tj. bazującą na ocenach i odczuciach Icon_smile2

Piosenki z "OK Computer" bronią się najlepiej, w ostatniej dwudziestce piątce. Może dlatego, że trochę słuchałem już tej płyty, choć skłaniałbym się ku temu, że jest po prostu lepsza od innych. Na początku nie byłem przekonany do niej także, ale piosenki są fajne, wcale nienudne, jest trochę eksperymentowania, jest klimat. Takie "Electioneering" na przykład, świetna rzecz. Jedna z lepszych od nich jak dla mnie na ten moment Icon_smile

"Optimistic" też jest raczej dobre, choć "Kid A" to już nie jest do końca to. Myślę, że esencja Radiohead zamyka się gdzieś pomiędzy tymi dwoma albumami, ale mogę się mylić. "There There" to chyba pierwszy numer Radiohead, jaki poznałem. Pamiętam, że teledysk był dość przerażający Icon_smile2 Utwór też niczego sobie. Teraz jak tak słucham, mam wrażenie, że brzmią tu jak Smashing Pumpkins Icon_smile

"Everything in Its Right Place" to taki typowy Radiohead i chyba moja czołówka "Kid A", lubię ten numer, chętnie widziałbym go wyżej Icon_smile

"Myxamatosis" to może i uptempo, ale mi się nie podoba. "Paranoid Android" to podobno klasyka Radiohead, ale ja nigdy nie umiałem się wbić w ten numer, chociaż poświęcałem mu osobne odsłuchy, także cieszy mnie fakt, że u Ciebie też nie jest to top 10. "OK Computer" było już w topłycie? Muszę w końcu zatypować, może nawet dzisiaj Icon_wink2

"Jigsaw" natomiast to czołówka "In Rainbows", bardzo fajna rzecz, aż dziw, że nie było go wtedy u mnie na liście. Teraz mógłby liczyć na top 40 Icon_smile2 "2+2=5" to chyba najlepszy kawałek na "Złodzieju" wg mnie Icon_smile

"High & Dry" mam wrażenie, że już kiedyś słyszałem. Podoba mi się brzmienie gitary, ale refren jest aż za prosty. Teledysk fajny, choć Yorke żadną miarą nie wygląda w nim jak człowiek.

W "The National Anthem" robi się ciekawie mniej więcej od połowy, jak wchodzi ten szalony eksperymentalny jazz i robi się kakofonia. Świetna rzecz, muszę poświęcić temu więcej uwagi.

"Bones" ma fajne psychodeliczne elementy, później robi się rockowa rozpierducha, jest trochę brudu, jestem na tak. Podobny styl, choć bardziej elektroniczny reprezentuje "Bodysnatchers". "In Rainbows" to generalnie udana płyta, ma dużo fajnych momentów, a tych niefajnych jest niewiele.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2010 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #54
 
aaktt napisał(a):Jestem ciekaw ile ostatnia piątka zmieni w klasyfikacji płyt, bo obecnie wygląda to zupełnie inaczej niż myślałem, że będzie wyglądało.
Trochę zmieni. W Top 5 są piosenki z czterech różnych płyt.
aaktt napisał(a):Chciałbym zobaczyć później faktyczną klasyfikację tj. bazującą na ocenach i odczuciach Icon_smile2
Mogę wrzucić i coś takiego.
aaktt napisał(a):"OK Computer" było już w topłycie? Muszę w końcu zatypować, może nawet dzisiaj Icon_wink2
Było. Ja zgłaszałem;]
aaktt napisał(a):"2+2=5" to chyba najlepszy kawałek na "Złodzieju" wg mnie Icon_smile
I wg mnie Icon_smile2
aaktt napisał(a):choć Yorke żadną miarą nie wygląda w nim jak człowiek.
Icon_lol Dlaczego?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.09.2010 04:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #55
 
Cytat:
aaktt napisał(a):Chciałbym zobaczyć później faktyczną klasyfikację tj. bazującą na ocenach i odczuciach Icon_smile2
Mogę wrzucić i coś takiego.
Wrzuć

Cytat:
aaktt napisał(a):"OK Computer" było już w topłycie? Muszę w końcu zatypować, może nawet dzisiaj Icon_wink2
Było. Ja zgłaszałem;]
Tak właśnie pamiętałem Icon_razz

Cytat:
aaktt napisał(a):"2+2=5" to chyba najlepszy kawałek na "Złodzieju" wg mnie Icon_smile
I wg mnie Icon_smile2
Hmmm... to trochę wyjaśnia względem kolejnej piątki, ale w sumie i tak niewiele. Trzeba by Saferłela pytać o typy, on jest ekspertem od Radiohead. Ja wykombinowałem póki co jedynie "Karma Police" i "Creep" Icon_razz

Cytat:
aaktt napisał(a):choć Yorke żadną miarą nie wygląda w nim jak człowiek.
Icon_lol Dlaczego?
Nie wiem, wygląda wyjątkowo nieludzko. Tzn. on zazwyczaj tak wygląda, ale tam jakoś szczególnie Icon_razz

I czemu "High and Dry" jest z 1995 a "Bones" z 2003, skoro oba są z tej samej płyty? Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2010 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #56
 
aaktt napisał(a):I czemu "High and Dry" jest z 1995 a "Bones" z 2003, skoro oba są z tej samej płyty? Icon_razz
Błąd w druku. 2003 zostało po matematycznej piosence. Poprawione.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.09.2010 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
Dziwna piątka. Obok absolutnych klasyków w stylu ''High And Dry'' czy ''The National Anthem'' znalazłeś miejsce dla przeciętnego ''Vegetables'' (jedna z ich, powiedzmy, 10 najgorszych piosenek w historii) oraz ''Bodysnatchers''. Bardzo mnie to zaskoczyło.
Dobrze czołowej piątce wróży ''Bones' i nie mogę uwierzyć, że nie umieściłem go w swoim top 50. Teraz na pewno bym to poprawił Icon_eek2 Będzie jeszcze jakiś b-side? Coś niewyraźnie pod tym względem w tym topie się działo.

W top 5 na pewno spotkam trzy świetne kawałki. Pozostałe dwa mogą teoretycznie być niespodziankami Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.09.2010 04:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #58
 
saferłel napisał(a):W top 5 na pewno spotkam trzy świetne kawałki.
Jakieś konkrety?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.09.2010 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
''My Iron Lung'', ''Creep'', ''No Surprises'' i ''Karma Police'' i może coś z nowej płyty jeszcze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.09.2010 04:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #60
 
05.
MY IRON LUNG
The Bends 1995
link

04.
IDIOTEQUE
Kid A 2000
link

03.
CREEP
Pablo Honey 1993
link

02.
NO SURPRISES
OK Computer 1997
link

01.
KARMA POLICE
OK Computer 1997
link

Płyty:
271: The Bends
266: OK Computer
179: In Rainbows
164: Kid A
162: Hail to the Thief
143: Pablo Honey
54: Amnesiac

[Obrazek: Radiohead+Awesomesauce.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.09.2010 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości