Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nightwish - Once
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Nightwish - Once
[Obrazek: eb1344_dv38bldth9buta640omy.jpg]

To jedna z najpopularniejszych płyt wszechczasów w Finlandii. Tam Nightwish to narodowe dobro. Miałem przyjemność mieszkać w tym kraju właśnie kiedy ukazała się ta płyta. Mam więc do niej dość osobisty stosunek... To też ostatnia płyta z Tarją Turunen jako wokalistką zespołu, którego muzyka to generalnie metal symfoniczny (płyta została nagrana z towarzyszeniem London Philharmonic Orchestra).

Proponuję ocenić!

1. "Dark Chest of Wonders" 4:29
2. "Wish I Had an Angel" 4:06
3. "Nemo" 4:36
4. "Planet Hell" 4:39
5. "Creek Mary's Blood" 8:30
6. "The Siren" 4:45
7. "Dead Gardens" 4:28
8. "Romanticide" 4:58
9. "Ghost Love Score" 10:02
10. "Kuolema Tekee Taiteilijan" 3:59
11. "Higher Than Hope" 5:35

SŁUCHAJ TUTAJ
30.08.2010 09:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
Re: Nightwish - Once
Twórczość Nightwish znam całkiem dobrze, a z tej płyty nie znałem dotąd żadnego nagrania. Ale niczym mnie ona nie zaskoczyła, ani poziomem, ani stylistyką. W sumie wrażenie bardzo pozytywne, bo tylko dwóch utworow nie uznaję za dobre, natomiast aż pięć za bardzo dobre. I z tą piątką miałem największy problem, bo są na bardzo równym poziomie.
Natomiast zaskoczyło mnie co innego. Nie jestem fachowcem od gatunków, ale do tej pory wydawało mi się, że ten zespół wraz z Within i Gathering to najbardziej charakterystyczni przedstawiciele gothic rocka.

1. "Planet Hell"
2. "Creek Mary's Blood"
3. "Dark Chest of Wonders"
4. "Kuolema Tekee Taiteilijan"
5. "Wish I Had an Angel"
6. "Romanticide"
7. "The Siren"
8. "Higher Than Hope"
9. "Ghost Love Score"
10. "Dead Gardens"
11. "Nemo"
30.08.2010 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Wreszcie Kajmanie jest coś co lubimy wspólnie Icon_smile2

Uwielbiam tę płytę!
Kolejność może się jeszcze zmienić.

1."Dark Chest of Wonders"
2."Wish I Had an Angel"
3."Ghost Love Score"
4."Creek Mary's Blood"
5."Nemo"
6."Planet Hell"
7."Higher Than Hope"
8."The Siren"
9."Kuolema Tekee Taiteilijan"
10."Romanticide"
11."Dead Gardens"

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
30.08.2010 07:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Nie przepadam za kobiecymi głosami w metalu, bo zazwyczaj brzmi to tak jak tutaj. Ta pani może nie jest złą śpiewaczką, ale ma coś takiego miałkiego w głosie, co mnie mocno irytuje. Aranżacje symfoniczne są przyjemne dopóki nie wejdą gitary i nie zrobią z tego miazgi. No i nie mogę oprzeć się przekonaniu, że podział wokalny kobieta - facet, to taka nieco ostrzejsza wersja Aquy. O ile tamten projekt postrzegam jako zabawny, to tutaj raczej wymagam czegoś więcej.

1. "Dark Chest of Wonders"
2. "Planet Hell"
3. "Creek Mary's Blood
4. "Kuolema Tekee Taiteilijan"
5. "The Siren"
6. "Wish I Had an Angel"
7. "Nemo"
8. "Dead Gardens"
9. "Higher Than Hope"
10. "Ghost Love Score"
11. "Romanticide"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2010 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Ostatni raz "Once" przesłuchałem w całości około 5 lat temu. Myślałem, że wrażenia słuchowe będą diametralnie inne niż wtedy. Okazało się jednak inaczej...
Na pierwszym bezapelacyjnie "Nemo" - po ponad 6. latach wciąż jest dla mnie MEGA. Na drugim wydobyty przeze mnie całkiem niedawno "szuflady" "Kuolemaa...". Ta dwójka ma moc przenoszenia mnie do krainy melancholii, coś, czego znowu aż tak wiele utworów nie potrafi Następne trzy to takie mocne, rockowe fightery. Natomiast później... Większości z nich słuchałem beznamiętnie.
Nie zmienia to jednak faktu, że nie zgadzam się z opinią aaktta o miałkim głosie Tarji Icon_wink2

o1 Nemo
o2 Kuolema tekee taiteilijan
o3 Wish I Had An Angel
o4 Dark Chest Of Wonders
o5 Planet Hell
o6 Higher Than Hope
o7 Creek Mary's Blood
o8 Dead Gardens
o9 The Siren
10 Romanticide
11 Ghost Love Score
05.09.2010 12:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Jestem zszokowany tak niskimi pozycjami "Ghost Love Score" Icon_eek2
Co prawda u mnie dopiero na 3 ale to głównie dlatego, że dwa pierwsze nagrania ostatnio bardzo mi z powrotem podeszły Icon_wink

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
05.09.2010 10:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
ciągle świetnie brzmi... a nową Tarja na razie mi nie brzmi...

1. "Nemo"
2. "The Siren"
3. "Creek Mary's Blood
4. "Dark Chest of Wonders"
5. "Romanticide"
6. "Planet Hell"
7. "Dead Gardens"
8. "Ghost Love Score"
9. "Higher Than Hope"
10. "Wish I Had an Angel"
11. "Kuolema Tekee Taiteilijan"

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.09.2010 09:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #8
 
Bardzo ciężko mi się tego słuchało. Nie sprawia mi przyjemności ta płyta, ten zespół, ani taka muzyka. Za głosem Tarii również nie przepadam. Poza tym słabo komponuje się w moim odczuciu z muzyką. Zgrzyta mi to bardzo. 1,7/5

1. Nemo
2. Wish I Had an Angel
3. Planet Hell
4. Creek Mary's Blood
5. Ghost Love Score
6. Dead Gardens
7. Romanticide
8. Higher Than Hope
9. The Siren
10. Dark Chest of Wonders
11. Kuolema Tekee Taiteilijan

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.09.2010 12:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
aaktt napisał(a):No i nie mogę oprzeć się przekonaniu, że podział wokalny kobieta - facet, to taka nieco ostrzejsza wersja Aquy.
Icon_eek2 Dokładnie.

Ja bym (niestety) dodał też, że ta muzyka generalnie brzmi bardzo pastiszowo. Metal + symfonia + chóry anielskie + operowa baśniowość = nadmierny patos, zahaczający o kicz (np. w techniawkowym ''Wish I Had An Angel''). Pomijam już fakt, że głos Tarji też nie jest zbyt atrakcyjny dla mojego ucha. Jest zapewne profesjonalnie wyćwiczony i z technicznego punktu widzenia dużo lepszy od moich ukochanych śpiewaczek, ale co z tego? Technika niech się goni.

01 - Nemo
02 - Creek Mary's Blood
03 - Dead Gardens
04 - Planet Hell
05 - The Siren
06 - Higher Than Hope
07 - Dark Chest of Wonders
08 - Romanticide
09 - Ghost Love Score
10 - Wish I Had an Angel
11 - Kuolema Tekee Taiteilijan

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.09.2010 03:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Czytam to, czytam i dojść do siebie nie mogę. Ja nie wiem, co jest złego w patosie Icon_surprised
saferłel napisał(a):kicz
Znowu to okropne słowo bez definicji.
saferłel napisał(a):np. w techniawkowym ''Wish I Had An Angel''
A to to już w ogóle wielki lol, rotfl i omfg w jednym.
I te trzy ostatnie miejsca dla "Kuolema tekee taiteilijan"?!
saferłel napisał(a):Jest zapewne profesjonalnie wyćwiczony i z technicznego punktu widzenia dużo lepszy od moich ukochanych śpiewaczek, ale co z tego? Technika niech się goni.
Rozumiem, że przerzucasz się na Mandarynę.
Wzburzyłem się, oj, wzburzyłem i nic na to nie poradzę.
10.09.2010 04:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #11
 
prz_rulez napisał(a):Znowu to okropne słowo bez definicji.
jak to bez definicji? w pierwszej klasie liceum pamiętam jak na Woku się uczyliśmy definicji kiczu Icon_biggrin3
10.09.2010 04:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
Technika niech się goni. Dajmy śpiewać Nico Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.09.2010 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
aaktt napisał(a):Dajmy śpiewać Nico Icon_biggrin3
Żebyś wiedział, że już nawet Nico mi się bardziej podoba.

Cytat:Znowu to okropne słowo bez definicji.
Znowu ten sam post.

Cytat:A to to już w ogóle wielki lol, rotfl i omfg w jednym.
Tak, na początku bałem się, że techno motyw z refrenu będzie przewijał się cały czas.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.09.2010 04:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
 
Pamiętam jak kilka lat temu byłem katowany Nightwishem podczas jednej z klasowych wycieczek...
Niektóre utwory już słyszałem "dzięki" mojej siostrze. Mimo wszystko lepiej się słuchało niż Nirvany Icon_razz Choć mam wrażenie, że większość jest robiona "na jedno kopyto".

1. Nemo
2. Creek Mary's Blood
3. Planet Hell
4. Dark Chest of Wonders
5. Wish I Had an Angel
6. Ghost Love Score
7. Higher Than Hope
8. The Siren
9. Romanticide
10. Kuolema Tekee Taiteilijan
11. Dead Angels
10.09.2010 04:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Którą Nico macie na myśli?
A Ty Safrze naprawdę masz jakieś poważne uczulenie na techno, skoro słyszysz je tam, gdzie go nie ma.
Poza tym, termin techno ma znacznie szersze znaczenie; eurodance to tylko jeden z wielu podgatunków.
10.09.2010 04:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
prz_rulez napisał(a):A Ty Safrze naprawdę masz jakieś poważne uczulenie na techno, skoro słyszysz je tam, gdzie go nie ma.
Puść sobie ten utwór jeszcze raz i posłuchaj jak brzmi ten beat. To tak wyraźny motyw, że podpiąłem całe ''Wish'' pod przymiotnik ''techniawkowy''. Wyraża to moją szczególną dezaprobatę Icon_smile Sam numer pewnie jest daleko od techno, ale metal też może być w końcu bezmyślną łupaniną.

Tylko co ma z tym wspólnego eurodance? Skąd to wytrzasnąłeś?

prz_rulez napisał(a):Którą Nico macie na myśli?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nico

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.09.2010 04:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
prz_rulez napisał(a):Którą Nico macie na myśli?
Nico von Christa Päffgen

Cytat:A Ty Safrze naprawdę masz jakieś poważne uczulenie na techno, skoro słyszysz je tam, gdzie go nie ma.
Ja nie mam uczulenia, a też słyszę. Jest techniczne zacięcie w refrenie. A ten numer akurat dobrze pamiętam, bo kiedyś często go promowali w telewizji.

A eurodance nie jest podgatunkiem techno, tylko dance, europopu, aż w końcu popu.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.09.2010 04:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Inaczej, pewną pochodną:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ele...sic_genres
(Wiem, że wikipedia to nie wyrocznia, ale zawsze jakieś poparcie tezy)
10.09.2010 04:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #19
 
Gdybym poznał tę płytę półtora roku temu pewnie uznałbym ją za fantastyczną, bo wtedy miałem straszną fazę na słuchanie takiej muzyki. Wciąż jednak mogę powiedzieć, że jest bardzo dobra. Tak naprawdę przeszkadza mi tu jedynie występujący od czasu do czasu męski głos, który, jak słusznie już zauważono, kojarzy się z Aquą, co nie jest raczej przyjemne. Poza tym nie mam zastrzeżeń. Głos Tarji znakomity, elementy symfoniczne, które czasem na tego typu albumach wypadają komicznie, tutaj pasują idealnie. Mocne 3'5 z dużą szansą na 4 lub nawet na więcej

01. Nemo
02. Creek Mary's Blood
03. The Siren

04. Dead Gardens
05. Ghost Love Score
06. Dark Chest of Wonders
07. Planet Hell
08. Romanticide
09. Wish I Had an Angel
10. Higher Than Hope
11. Kuolema Tekee Taiteilijan
10.09.2010 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
saferłel napisał(a):metal też może być w końcu bezmyślną łupaniną.
Zgadza się, a Nemo może być prawie wzorcowym przykładem.
11.09.2010 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości