Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Youssou N'Dour & Neneh Cherry - 7 Seconds
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Youssou N'Dour & Neneh Cherry - 7 Seconds
[Obrazek: nenehcherry001.jpg]

Moje....dzisiejsze odkrycie! Niesamowite, prawda? Icon_smile Hit jakich mało, a ja dopiero dzisiaj świadomie przesłuchałem, znając tytuł oraz artystów stojących za ''7 Seconds''. To miłe, a niesamowite tym bardziej, że w końcu trip hop staram się mieć w małym palcu. Przemierzyłem siedem mórz i lądów w celu ogarnięcia wszystkich najważniejszych produkcji gatunku, lecz na być może najbardziej kasowy przebój trafiłem dopiero dzisiaj Icon_smile (z drugiej strony to taki bardzo popowy trip hop, gdzie ten tag jest nieco ''w tyle'').
Pana Youssou nie znam wcale. Neneh Cherry to również postać trochę anonimowa, do tej pory kojarząca mi się jedynie z gościnnym udziałem w ''Kids With Guns'' Gorillaz.

Piękna pieśń :)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.08.2010 12:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Neneh Cherry ma dość sławne rodzeństwo - Eagle-Eye Cherry i Titiyo - ale z całej rodziny to właśnie ona odniosła największe sukcesy. Wspominam sobie jej przebój "Woman" z płyty "Man", bardzo klimatyczny kawałek.

"7 Seconds" oczywiście znałem już w 1994 roku, kiedy hulało to w MTV. Pamiętam, że wiele tygodni spędziło na trzecim miejscu European Top 20, bo szczyt blokowany był przez "Love Is All Around" Wet Wet Wet i "I Swear" All-4-One... a moim skromnym zdaniem to właśnie "7 Seconds" zasługiwało na prowadzenie!

Kojarzę też, że Youssou N'Dour pochodzi chyba z Senegalu.
17.08.2010 03:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #3
 
Oo, nie wiedziałem, że i Titiyo jest w ich rodzie Icon_smile
17.08.2010 07:27 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
Nie przepadam. Za bardzo ograne.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.08.2010 09:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
Kiedyś lubiłem ten numer, ale teraz nie szaleję Icon_smile
Neneh solowo była raczej kiepska, a od Youssou słyszałem kiedyś coś więcej i było w porządku Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.08.2010 11:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Zszokowałeś mnie saferłelu, że dopiero teraz poznałeś ten kawałek. W końcu to jeden z większych i lepszych nagrań 1994.

Uwielbiałem ten utwór wtedy i bardzo go lubię nadal. Bez dwóch zdań przetrwał próbę czasu.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
17.08.2010 07:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
A że to trip hop, to mi nigdy przez te 16 lat (no mniej, 15 - bo w 1994 nie wiedziałem co to triphop) nigdy nie przyszło do głowy Icon_eek2 .
Icon_lol

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.08.2010 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
trip hop-pop Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.08.2010 10:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #9
 
Lubiłem okres jego współpracy z Peterem Gabrielem. 7 Seconds zaśpiewał swego czasu z Anną Marią Jopek.
Posłuchaj ''So Many Men''.
23.08.2010 11:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #10
 
No i zespół Varius Manx - "Kilka sekund" http://www.youtube.com/watch?v=D2cUnzfYU3k

.
24.08.2010 06:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
 
Tak, Youssuf to najpierw świetne Red rain z Gabrielem.

MNie się ten kawałek kojarzy z początkami mojego regularnego słuchania LPP3. I problemami z zapisem jego nazwiska - najczęściej: "Jusundu". Dopiero w Popcornie w szkolnej bibliotece przeglądanym na przerwie zobaczyłem jak naprawdę się nazywa Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
24.08.2010 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości