Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paweł TOP 20 /02.08.10r./
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #1
Paweł TOP 20 /02.08.10r./
Lista troszkę spóźniona. Wybaczcie za zwłokę, ale cały weekend łącznie z piątkiem byłem na wyjeździe. Dzisiaj też cały dzień balowałem na działce. A w weekend byłem w Koszalinie. Wybrałem się tam w celu pójścia na festiwal kabaretu, jaki się odbył w sobotę w tamtejszym amfiteatrze. Przy okazji zaliczyłem morze. Icon_wink2 Kabarety znakomite, naprawdę ten kto nie był niech żałuje. Co prawda była transmisja na żywo w telewizyjnej dwójce, ale to nie to samo. Poza tym w czasie reklam w amfiteatrze wcale przerwy nie było, tylko szły dalej skecze. Atmosfera po prostu super! Warto było jechać przez pół Polski choćby dla samego festiwalu. 4 godziny i zero nudów.

Zero nudów także na liście? No nie wiem... troszkę sytuacja wykonawców się unormowała. Myślałem, że lista skoro się ukazuje po dłuższym okresie to te skoki będą większe. Tymczasem ku mojemu zaskoczeniu są w normie. Najwyższy spadek zanotował Muse, który jakoś mi się znudził... mówię tu w kontekście tego, co ostatnio gra, a mianowicie taką muzykę bardziej poetycką, że tak to ujmę. Chociaż po tym ostatnim porównaniu PJ z SS boję się tutaj używać takich pojęć. Icon_razz Za to jakoś ostatnio wróciłem do starszych nagrań Muse. Tych bardziej rockowych. Naprawdę fajnie się ich słucha. Jednak nie wybieram się na Coke Live festiwal, gdzie mieli zagrać 20 lub 21 sierpnia w Krakowie. No cóż, trudno się mówi. Icon_wink2 Może jeszcze kiedyś przyjadą do Polski. Mam taką nadzieję! Icon_smile2

Czas na nowości. Nowość z dwudziestego to nie moje klimaty. To kolejna nowość poznana w akademickim radiu Kampus. Jest to nagranie hiphopowe wykonawczyni, która mi się kompletnie nie podoba zarówno z wyglądu, z głosu, ze sposobu bycia i wszystkiego innego. Słuchałem z nią wywiadu właśnie w radiu Kampus i się zastanawiałem, kto jej w ogóle słucha bo ja bym długo nie wytrzymał. No ten jeden kawałek jest wyjątkiem, ale długo nie pobędzie na liście, bo to takie chwilowe 'spodobanie'. Samej Wdowy szczerze od serca nie polecam. Icon_razz Druga nowość to The Futureheads. Od jakiegoś czasu w poczekalni i przebiło się na listę. Icon_wink2 No i wraca Jack Johnson. On jakoś nie może usiedzieć w miejscu. A to w poczekalni, a to wejdzie na listę, a to spadnie, a to znowu wejdzie. No ale dobrze, że jest. Icon_wink2

Jeszcze odnośnie tego sporu z ostatniego wieeelkiego wątku. Pozmieniałem tytuły w kwestii wielkich liter. Mam nadzieję, że teraz jest dobrze. Moje pytanie jeszcze co z takimi nazwami jak np. "All the Lovers"? Czy tu 'the' powinno być wielką czy małą literą? A np. "Wavin' Flag (the Celebration Mix)"? Jak tu z tym 'the'?

NA NASŁUCHU
Ulubiony kącik Kuby i innych pora zacząć. Icon_wink2 Miałem wyjaśnić sprawę logopedy. Niestety smutna informacja, ale nie mam kompletnie radiowego głosu. Nie mam talentu do radia, mam głos jak to logopeda nazwała "matowy", taki, którego się nieprzyjemnie słucha. Na moje pytanie czy na pewno tak jest, bo znajomi mnie słuchali w radiu Orbit to pierwsze na co zwrócili uwagę chwaląc to mój głos, powiedziała, że chciałaby mi jak najbardziej pomóc i jeśli znajdę takich słuchaczy to bardzo się cieszy. Natomiast nie odniosę sukcesu w radiu właśnie ze względu na głos. Smutne to jest dla mnie. Nie dlatego, że chcę odnieść jakiś sukces, że chce byc czołowym radiowcem znanym na całym świecie. Wcale takim nie chce być. Ale przyznacie, że od razu po wysłuchaniu głosu przez specjalistę teza, że nie odniosę sukcesu brzmi trochę demotywująco. Jednak nie poddaję się, bo to chyba jedyna rzecz, która mi wychodzi w miarę dobrze, która mnie jeszcze cieszy i którą chce robić z serca a nie z obowiązku. I będę dalej się kształtował w tym kierunku. Tak wiele osób już mi doradziło i to jest chyba najlepsze. Niektórzy wspominają też, że w radiu głos i tak jest trochę zmieniany przez komputer emisyjny czy jak się to nazywa, a najbardziej liczy się dykcja. Jeśli chodzi o dykcję to tutaj czeka mnie ciężka praca, ale jest to do zrobienia w 100%. I dostałem masę ćwiczeń. Muszę codziennie ćwiczyć mówienie wielu różnych słów. No ale staram się, jeśli to ma przynieść efekt to czemu nie. No ale nie tylko logopedą żyję w Radiu Kampus. Ostatnio troszkę tam urlopowałem. Na razie nic wam nie zdradzę, wiem tylko tyle, że jutro idę do radia i że jest jakiś materiał do zrobienia dla mnie, ale jaki to dopiero jutro będę wiedział. Więc na razie mnie lub moich materiałów w eterze na 97,1 fm w Warszawie nie będzie.

Co innego w Radiu Orbit. Tutaj w najbliższy czwartek o 20.00 specjalna audycja! Tak... 5 sierpnia minie dokładnie ROK odkąd poprowadziłem pierwszą audycję w tym internetowym radiu. Powspominamy sobie jak to było, przypomnimy sobie moje pierwsze wejście w Radiu Orbit i w ogóle bo nie zapomnijmy, że jest to moje pierwsze radio w życiu, w którym prowadzę audycję. Wspomnę tez o festiwalu w Koszalinie, na którym byłem. Jeśli starczy czasu to zagramy płyty, które już we wrześniu się ukażą na polskim rynku. A będą to naprawdę świetne płyty, których na razie nie zdradzę, ale wtajemniczeni z pewnością domyślają się, o jakich płytach mówię. Premiera tej audycji w najbliższy czwartek o 20.00, powtórka w piątek o 19.00 i w sobotę o 13.00. Zresztą w takich godzinach jest kazdy Puls Muzyki co tydzień, nie tylko to wydanie. Zapraszam. Radia Orbit słuchać można poprzez stronę http://www.radioorbit.pl .

Życząc udanych letnich dni i abstynencji w miesiącu trzeźwości Icon_wink2 zapraszam do komentowania 138-mego notowania listy PAWEŁ TOP 20. A ta poniżej.

Lp. Poprz. Ilość Tyg. Wykonawca i Utwór

01. 01. 12. Robert Gawliński - Kalejdoskop bardo
02. 03. 09. Pearl Jam - Just Breathe
03. 02. 08. Lena Meyer - Landrut - Satellite
04. 06. 09. Gogol Bordello - My Companjera
05. 05. 06. Katy Perry & Snoop Dogg - California Gurls
06. 09. 02. Scissor Sisters - Fire With Fire
07. 08. 13. Robbie Williams - Morning Sun
08. 04. 09. Kylie Minogue - All the Lovers
09. 11. 03. Gorillaz - On Melancholy Hill
10. 10. 03. Keane & Tigarah - Ishin Denshin (You've Got To Help Yourself)

11. 13. 02. Muniek - Dzieje grzechu
12. 14. 06. K'naan - Wavin' Flag (The Celebration Mix)
13. 07. 08. Muse - Neutron Star Collision (Love is Forever)
14. 17. 03. Rusko - Dial My Number
15. 20. 04. Hurt - Statek kosmiczny miłość
16. NE. 01. The Futureheads - I Can Do That
17. 15. 05. Morcheeba - Even Though
18. 18. 02. Małe Instrumenty - Ostry film zaangażowany
19. RE. 03. Jack Johnson - You And Your Heart
20. NE. 01. Wdowa - Pali się dach


WYPADLI:
Goldfrapp - Alive
Eliza Doolittle - Skinny Genes
Blur - Fool's Day

POCZEKALNIA:

Agnieszka Chylinska - Wybaczam ci
Lady Gaga - Alejandro
Shakira & Freshlyground - Waka Waka (This Time for Africa)
Antoine Clamaran - Live Your Dreams
Remady P&R - No Superstar
Pearl Jam - Amongst the Waves
Skunk Anansie - Squander
Niwea - Miły, młody człowiek
Kumka Olik - Podobno nie ma już Francji
Wildboyz & Ameerah - The Sound of Missing You
Junior Caldera & Sophie Ellis-Bextor - Can't Fight This Feeling
Palikot Band - Nie zagłosuję na Jarka
Kele - Tenderoni
L.Stadt - Ciggies
No!No!No! - Doskonały pomysł
Volver - Volveremos
Jan Borysewicz - Znowu odchodzą
Eminem - Not Afraid
Yolanda Be Cool - We No Speak Americano
Grzegorz Markowski & Ryszard Sygitowicz - To
Eliza Doolittle - Skinny Genes
02.08.2010 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
Paweł napisał(a):i abstynencji w miesiącu trzeźwości Icon_wink2
Ouu bardzo źle go zacząłem Icon_sad

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
03.08.2010 01:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Paweł napisał(a):Pozmieniałem tytuły w kwestii wielkich liter.
Icon_smile2
Paweł napisał(a):co z takimi nazwami jak np. "All the Lovers"? Czy tu 'the' powinno być wielką czy małą literą? A np. "Wavin' Flag (the Celebration Mix)"? Jak tu z tym 'the'?
w "All the Lovers" powinno być z małej litery, a w drugim moim zdaniem z dużej, bo to początek nawiasu, ale tutaj wolałbym, żeby ktoś potwierdził.

dzięki za info o logopedzie. dobrze, że się nie poddajesz.

"Kalejdoskop bardo" chyba idzie na jeden z przebojów roku!
03.08.2010 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
Wydaje mi się, że powinno być Wavin' Flag (The Celebration Mix). Nawias nie jest tu kontynuacją tytułu. Gdyby był, można by napisać małą 'the'. Chyba.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
03.08.2010 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #5
 
Zmieniłem na 'The' w piosence mundialowej. Też tak właśnie mi się wydawało.
03.08.2010 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Większość utworów z listy, które znam zaczyna mi się już nudzić, także czas Pawle przewietrzyć trochę zestawienie. Olej regułę trzech nowości i wymień z połowę listy Icon_wink2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
03.08.2010 09:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #7
 
Ale po co? Właśnie ostatnio zauważyłem, że nie ma takiego przestoju jak jeszcze jakieś parę miesięcy temu że coś siedzi bo mu się upiekło i jakoś nie spada bo nie ma komu ustąpić. Wszystkie utwory z listy bardzo lubię i bardzo dobrze, że one tam są. Może po prostu zapoznaj się z innymi, zapewniam Cię, że jest duża szansa, że też je polubisz. Icon_wink2
05.08.2010 12:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości