Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 152 lipiec 2010
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 152 lipiec 2010
NOTOWANIE 152 LIPIEC 2010

  1. 08 02 HEY - FAZA DELTA
  2. 10 02 PARAMORE - CAREFUL
  3. 01 04 BULLET FOR MY VALENTINE - THE LAST FIGHT
  4. 13 02 ELLIE GOULDING - GUNS AND HORSES
  5. 02 03 BLUR - FOOL'S DAY
  6. N- 01 PEARL JAM - AMONGST THE WAVES
  7. 04 06 PEARL JAM - JUST BREATHE
  8. 05 05 BULLET FOR MY VALENTINE - YOUR BETRAYAL
  9. 03 03 CRYSTAL CASTLES - CELESTICA
  10. 06 05 STONE TEMPLE PILOTS - BETWEEN THE LINES
  11. 09 09 ALICE IN CHAINS - YOUR DECISION
  12. 07 05 ARCTIC MONKEYS - MY PROPELLER
  13. N- 01 KLAXONS - ECHOES
  14. 19 04 THE DEAD WEATHER - DIE BY THE DROP
  15. N- 01 SKUNK ANANSIE - MY UGLY BOY
  16. 14 10 PARAMORE - IGNORANCE
  17. 12 08 PARAMORE - BRICK BY BORING BRICK
  18. N- 01 BRANDON FLOWERS - CROSSFIRE
  19. 16 11 ALICE IN CHAINS - CHECK MY BRAIN
  20. 11 05 MUSE - RESISTANCE
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 03:16 PM przez marsvolta.)
31.07.2010 01:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
RE: MOJA LISTA
O nowościach:

PEARL JAM - AMONGST THE WAVES

Najwyżej notowana nowość to oczywiście weterani sceny z Seattle. Czy mogło być inaczej? Po tak wspaniałym koncercie, którego byłem świadkiem na tegorocznej edycji Gdyńskiego festiwalu. Przed koncertem miałem mieszane uczucia. Z jednej strony Pearl Jam jeden z najważniejszych zespołów w moim życiu z drugiej świadomość tego, że publiczność i sam koncert nie musi być wcale taki wyjątkowy ze względu na specyficzny rodzaj publiczności, która czeka raczej na nowe zespoły takie jak Kasabian (przy okazji też wspaniały koncert). Jednak już po chwili moje obawy zupełnie się rozwiały. Po części dlatego, że Pearl Jam to taki zespół, że podczas grania na żywo porywają publiczność od razu. Dlatego koncert był wspaniały. Nie zabrakło największych przebojów, ale i tych nowych singli z Backspacera . Dla mnie osobiście nie liczyło się co zagrają, bo wszystkiego i tak nie daliby rady, a każdą płytę zespołu znam praktycznie na pamięć dlatego na koncercie podobało mi się absolutnie wszystko.

KLAXONS – ECHOES

Nowy singiel Klaxons chyba nawet lepszy od tego co robili do tej pory. Niesamowite przyjęcie przez polską publiczność. Na tym koncercie straciłem dużo zdrowia. Skoro gra taka gwiazda i to w namiocie to trzeba wepchać się pod scenę. Niestety więcej osób wpadło na ten pomysł i w ten sposób stoczyłem prawdziwą wojnę z tłumem. Po tym występie wiem jednak, że było warto! Klaxons na żywo są fenomenalni. Fenomenalna jest też nasza publiczność. Naprawdę jest fajnie jak widzisz ile dla tych ludzi ta muzyka znaczy. Samo wykonanie „Echoes” też rewelacyjne. Chociaż była obawa, że nowa piosenka może się nie spodobać czy też ludzie nie będą jej znać to jednak publika od razu podchwyciła słowa refrenu. Oby więcej takich koncertów w naszym kraju.

SKUNK ANANSIE - MY UGLY BOY

Był kiedyś taki czas kiedy na zmianą słuchałem płyt Skunk Anansie, Pearl Jam , Hey i Metallici oczywiście. Natomiast kiedy zespołu nie ma tak długo na rynku, naturalnym staje się, że trochę się o nim zapomina. Może nie zapomina, ale po prostu ile można słuchać w kółko trzech płyt! Wiem, że Skin działała solo, ale powiem wprost nijak to do mnie nie przemawiało. Już nawet bardziej podobały mi się duety z Maximem i Iommim. Dlatego bardzo ucieszyła mnie wiadomość o powrocie zespołu. I od razu zasmuciło mnie, że z powodu powrotu przyszykowali naciągacza na kasę czyli „the best of” Niby dwa nowe utwory, ale jak wracać to płytą, a nie takie numery. I teraz moja radość sięga zenitu ponieważ powracają regularną płytą! Po płytach Alice, Stone Temple Pilots teraz i Skunk Anansie! Teraz czekam jeszcze na Soundgarden to byłoby wspaniałe! Na koncert Openerowski trochę się spóźniłem i nie wdziałem wszystkiego i jestem z tego powodu strasznie wkurzony. Tak to jednak czasem bywa, że dobra zabawa na mieście, a potem polu namiotowym może urwać kawałek koncertu. Straszna szkoda, ale i nauka na przyszłość. Nie zmienia to jednak faktu, że koncert był niesamowity, bo przy świetle dziennym kiedy gra się jeszcze trochę gorzej Skin dosłownie porywała publiczność. „My Ugly Boy” to bardzo energetyczny kawałek. I jeżeli ta nowa płyta miałby tak brzmieć to ja jestem za!

BRANDON FLOWERS –CROSSFIRE

Skoro do tej pory było koncertowo to niech koncertowo będzie dalej! Chyba już kiedyś pisałem o fenomenie koncerty The Killers w Krakowie w zaszłym roku na Coke Live. Dla mnie Killersi znaczyli już od pierwszego singla bardzo wiele. Kiedy pierwszy raz usłyszałem „Somebody Told Me” jeszcze na początku 2004 roku od razu wiedziałem, że ten zespół będzie wielki. I niezależnie od prasy jaką miał i tego jak ludzie oceniają muzykę grupy o wielkości grupy zaświadczyć może ten polski koncert. Kiedy przyjechali do Polski na początku kariery jako suport U2 nikt ich nie znał i wszyscy czekali na główne wydarzenie wieczoru, a ich występ przeszedł bez ech, co bardzo mnie zdenerwowało. Natomiast jako główna gwiazda wieczoru zagrali koncert roku w Polsce! Ludzie jak szaleni bawili się od pierwszej do ostatniej minuty. I absolutnie znali wszystkie teksty na pamięć. Dlatego chóralnym śpiewom nie było końca. Duża w tym zasługa właśnie Brandona Flowersa, który małymi acz specyficznymi i bardzo sugestywnymi ruchami na scenie potrafi wprawić publiczność w trans. Nie da się tego jednak do końca opisać taki koncert trzeba po prostu przeżyć.

Skoro tyle było o fenomenie The Killers to jasnym jest, że nie mogło zabraknąć na mojej liście solowej propozycji Brandona. Utwór przypomina bardzo dokonanie macierzystej grupy, jednak jak sam artysta przyznaj chciał po prostu zrobić coś sam i dać kolega trochę przerwy. Jak zwykle wspaniały tekst i niesamowita linia melodyczna, refren podzielony na dwie części. Część energiczna zaraz po przejściu oraz melancholijny wyciszenie. Jednym słowem typowy Flowers. Dodatkowo w teledysku jedna z moich ulubionych aktorek (Charlize Theron). Polecam warto obejrzeć ciekawy teledysk. Trochę nawet śmieszny.

No i na koniec musze przyznać, że i w tym roku na Coke Live doczekamy się niesamowitego koncertu Muse, który przyćmi jak The Killers „Openerowe” gwiazdy. Będzie jednak ciężko pokonać Pearl Jam , Kasabien czy Klaxons, ale zobaczymy. Wiele sobie obiecuje po Coke bo oprócz Muse bardzo cieszę się z tego, że zaproszono też Panic! at the Disco oraz The Big Pink! Zapowiada się wspaniale!!!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 03:15 PM przez marsvolta.)
31.07.2010 01:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
wszystkie openerowe nowości i u mnie mają szansę zadebiutować. gorzej z czwartą, bo Killersi u mnie bardzo stracili w oczach i teraz nie będę się pchać, żeby poznawać solowe kawałek BF.
jeszcze raz napiszę, że fajnie, że udało się nam spotkać i mam nadzieję, że za rok też się uda Icon_smile2. fajnie słuchać jak ktoś tak z pasją opowiada Icon_smile2.
Hey na pierwszym - to mnie w ogóle nie dziwi Icon_wink2.
AiC do roku nie dociągnie zapewne, ale to niesamowite, że tak długo się trzymają!
03.08.2010 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
marsvolta napisał(a):1. SKUNK ANANSIE - MY UGLY BOY
I od razu zasmuciło mnie, że z powodu powrotu przyszykowali naciągacza na kasę czyli „the best of” Niby dwa nowe utwory, ale jak wracać to płytą, a nie takie numery.
2. BRANDON FLOWERS – CROSSFIRE
I niezależnie od prasy jaką miał i tego jak ludzie oceniają muzykę grupy o wielkości grupy zaświadczyć może ten polski koncert.
1. Wiem, że się czepiam, ale tam byly trzy nowe utwory. Pewnie bym nie czepiał się, ale akurat ten trzeci, przeoczany przez sporo osob utwor jest moim ulubionyjm z całej czworki znanych mi ich nowych dokonań.
2. Moim zdaniem reakcja publiczności na koncercie świadczy tylko że zespół jest popularny i lubiany i o niczym więcej. Na pewno natomiast nie jest wyznacznikiem poziomu muzyki czy wielkości zespołu.
No i przy okazji dygresja ogolna, bo dotyczy bardzo wielu osob. Po prostu nie czuję tego, że po koncercie utwory wykonawcy wędrują na listach w gorę. Albo utwor mi się podoba albo nie i koncert tego raczej nie zmieni. A już na pewno nie wpłynie na pozycję utworu na mojej liście. No coż, ale to sprawa całkowicie indywidualna.
04.08.2010 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #5
Re: MOJA LISTA
marsvolta napisał(a):BULLET FOR MY VALENTINE - THE LAST FIGHT

U mnie na playliście, ale w tej wersji http://www.youtube.com/watch?v=CvA_-E9GiY8 Jak nie słyszałeś to zachęcam , bo jest świetna!

Pati Yang
14.08.2010 12:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 506
Dołączył: Mar 2008
Post: #6
Re: MOJA LISTA
Tkk_Bolly napisał(a):
marsvolta napisał(a):BULLET FOR MY VALENTINE - THE LAST FIGHT

U mnie na playliście, ale w tej wersji http://www.youtube.com/watch?v=CvA_-E9GiY8 Jak nie słyszałeś to zachęcam , bo jest świetna!
Oczywiście, że słyszałem!
Tak sobie pomyślałem, że może taką wersje zgłoszę do promocji na lp3? Może wtedy ktoś mi to poprze Icon_smile2
14.08.2010 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 157 grudzień 2010 marsvolta 3 1 374 04.02.2011 06:19 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2010 marsvolta 0 891 28.12.2010 04:11 AM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA - notowanie 156 listopad 2010 marsvolta 4 1 443 13.12.2010 06:35 PM
Ostatni post: Remo
  MOJA LISTA - notowanie 155 październik 2010 marsvolta 2 1 122 04.11.2010 04:56 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 154 wrzesień 2010 marsvolta 3 1 295 07.10.2010 10:21 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 153 sierpień 2010 marsvolta 5 1 486 16.09.2010 10:02 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 151 czerwiec 2010 marsvolta 5 1 286 21.07.2010 05:23 PM
Ostatni post: furbul
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE PÓŁROCZA 2010 marsvolta 1 836 29.06.2010 01:43 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 150 maj 2010 marsvolta 5 1 282 09.06.2010 02:02 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 149 kwiecień 2010 marsvolta 2 1 057 17.05.2010 10:54 AM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości