Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1011 - 25.07.2010
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1011 - 25.07.2010
Tym razem kluczem do sukcesu było dobre zaprezentowanie się w czasie mojego wakacyjnego wyjazdu. I od razu widać kto trafił w najlepsze warunki - zespół Qube 2 razy skoczył z drugiej dziesiątki na trzecie miejsce! W przypadku płyty "Incubate" potrzebowałem tylko uważniejszego słuchania, bo duży potencjał widziałem już po pierwszym przesłuchaniu płyty. Utwór "Nothing" podoba mi się najbardziej, a przy takim ataku wygląda na to, że najniższy stopień podium nie musi być końcem możliwości. Zespół Qube to jeden z moich najcelniejszych strzałów niemal w ciemno w ostatnich latach. Poznałem ich można by rzec przypadkiem. Szukałem w sklepach płyty Circle Of Bards, ale nigdzie nie mogłem znaleźć i w końcu zdecydowałem się zamówić na stronie wytwórni. Żeby koszt przesyłki bardziej się zamortyozwał postanowiłem dorzucić do koszyka coś jeszcze. Przede wszystkim album grupy Acute Mind (notowanie pochodzi z niedzieli, więc nie uwzględnia jeszcze wczorajszego koncertu), z którego znałem 3 utwory i wszystkie mi się podobały, ale chciałem coś więcej. Sprawdziłem dostępne w internecie utwory zespołów znajdujących się pod skrzydłami Electrum Production i po jednym przesłuchaniu jednego utworu grupy Qube zdecydowałem się kupić i tę płytę. Teraz wiem, że to był strzał w dziesiątkę Icon_smile2. Cieszę się, że i na innych listach na mycharts oni się pojawiają i mam nadzieję, że na tym się nie skończy Icon_smile2.

W czasie mojego wyjazdu udało mi się zobaczyć (nieoczekiwanie, bo termin wyjazdu nie był wybierany pod tym kątem) inscenizację oblężenia Malborka. Imponujące przedsięwzięcie!! Spodziewałem się jakiegoś narratora i ewentualnie jakichś jeźdźców którzy by się stukali patyczkami imitującymi miecze, a tymczasem zobaczyłem wielkie widowisko z dziesiątkami rycerzy na koniach, z wielkokrotnie większą liczbą pieszych, z łucznikami, z walkami na miecze, z konnymi pojedynkami, z katapultami, z wybuchami, z pieczołowicie przygotowanym scenariuszem, z zawodowymi aktorami (m.in. Robert Gonera) i zawodowym niewidocznym narratorem (Krystyna Czubówna). Coś fantastycznego! Po takich wspomnieniach po prostu musiała dobry wynik osiągnąć płyta Circle Of Bards Icon_mrgreen, po raz pierwszy wskakując do dziesiątki. Ostatnia nowość w dziesiątce płyt również jest polska. Zespół NeLL już kilka razy znajdował się w drugiej dzisiątce, ale nigdy się nie przebił do pierwszej. Zbudował sobie jednak na tyle solidną pozycję, że gdy teraz słuchałem tej płyty po przerwie, to te miłe wrażenia wróciły ze zdwojoną siłą.

Efektem wakacyjnej pogody i nastroju jest również powrót do pierwszej dziesiątki Gogol Bordello. Nowe Simply Red to już niekoniecznie wakacyjny utwór i o zupełnie innym charakterze niż Gogol, ale na tyle dobry, że wart wejścia na listę. Od razu po moim powrocie z wakacji poszedłem na koncert Spiętego. Jak wiadomo, koncert to dobry moment na to, by spodobał sie jakiś utwór który wcześniej niespecjalnie chwytał. Tym razem swą szansę dobrze wykorzystał "Być jak Kazimierz Deyna".

Notowanie 1011:

01. 01. 03. 03. Old Mary - The Dead Weather
02. 02. 19. 19. doDekafonia - Strachy na Lachy
03. 13. 01. 01. Nothing - Qube
04. 06. 02. 02. Where Did All The Love Go - Kasabian
05. 05. 03. 03. Only Time Will Tell - John Illsley & Mark Knopfler
06. 14. 04. 01. My Companjera - Gogol Bordello
07. 03. 06. 06. Hate Worldwide - Slayer
08. 04. 15. 04. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
09. 08. 64. 06. All Nightmare Long - Metallica
10. 07. 07. 07. Nightmare - Avenged Sevenfold

11. 09. 06. Chant For Eschaton 2000 - Behemoth
12. 11. 24. Just Breathe - Pearl Jam
13. 18. 10. Jeszcze raz, jeszcze dziś - Armia
14. 10. 06. Ov Fire And The Void - Behemoth
15. 12. 06. Invisible Light - Scissor Sisters
16. 16. 05. Faza delta - Hey
17. 17. 11. Chrystus miasta - Buldog
18. 19. 04. Borders Are - Serj Tankian
19. 15. 11. Die By The Drop - The Dead Weather
20. 27. 04. El Dorado - Iron Maiden
21. 24. 03. Girl I Love You - Massive Attack & Horace Andy
22. 22. 06. Trouble Is - Turboweekend
23. 25. 08. Misery - Acute Mind
24. 20. 18. Gate 21 - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
25. 26. 19. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy
26. 23. 44. Resistance - Muse
27. 30. 12. Do generałów - Buldog
28. 28. 03. You Just Can't Win - The Dead Weather
29. 34. 03. It's Not Over Yet - Klaxons
30. NN. 01. Być jak Kaziemierz Deyna - Spięty
31. 32. 19. Dzieje grzechu - Muniek & Anna Maria Jopek
32. 21. 06. World Painted Blood - Slayer
33. 29. 13. Kalejdoskop bardo - Robert Gawliński
34. 36. 02. Deep Inside - Terminal
35. 35. 05. Streets Of Heaven - John Illsley & Mark Knopfler
36. 37. 36. Made In China - Happysad
37. 31. 10. Grief and Pain - Acute Mind
38. 33. 08. Jak mnie kochasz to mnie puść - Kumka Olik
39. NN. 01. Beside You - Simply Red
40. 42. 14. O tych w Krakowie - Czesław Śpiewa
41. 39. 10. Qui Êtes-Vous? - Emmanuelle Seigner & Roman Polański
42. 50. 24. Ostatki - nie widzisz stawki - Strachy na Lachy
43. 47. 40. Bad Company - Five Finger Death Punch
44. 38. 21. Amnezja - Kult
45. 40. 17. The Charade - Serj Tankian
46. 41. 15. Karinga - Kult
47. 43. 09. Podobno nie ma już Francji - Kumka Olik
48. 44. 08. Niedojrzałość - Kumka Olik
49. 48. 08. Uprising - Sabaton
50. 46. 06. Head Crusher - Megadeth

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

45. 06. Now You See Her - Crash Test Dummies
49. 40. Tribute - Tenacious D

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 999:

01. 01. 04. 04. West Ryder Pauper Lunatic Asylum - Kasabian
02. 02. 10. 10. Sea of Cowards - The Dead Weather
03. NN. 01. 01. Incubate - Qube
04. 04. 21. 21. Dodekafonia - Strachy na Lachy
05. NN. 01. 01. White Noise Zone - NeLL
06. 03. 11. 11. Chrystus miasta - Buldog
07. 05. 06. 06. World Painted Blood - Slayer
08. 06. 48. 06. Death Magnetic - Metallica
09. 07. 62. 06. Load - Metallica
10. NN. 01. 01. Circle of Bards - Circle of Bards

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

08. 44. 05. Elect The Dead - Serj Tankian
09. 07. 07. Podobno nie ma już Francji - Kumka Olik
10. 13. 03. Backspacer - Pearl Jam

--------------------------

11. Backspacer - Pearl Jam
12. Podobno nie ma już Francji - Kumka Olik
13. Elect The Dead - Serj Tankian
14. Trans-Continental Hustle - Gogol Bordello
15. Fire - Hey
16. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
17. Beautiful Freak - Eels
18. Acute Mind - Acute Mind
19. Tree Of Lie - Terminal
20. Streets of Heaven - John Illsley
28.07.2010 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
ku3a napisał(a):07. 03. 06. 06. Hate Worldwide - Slayer
09. 08. 64. 06. All Nightmare Long - Metallica
10. 07. 07. 07. Nightmare - Avenged Sevenfold
11. 09. 06. Chant For Eschaton 2000 - Behemoth
14. 10. 06. Ov Fire And The Void - Behemoth
20. 27. 04. El Dorado - Iron Maiden
Ostre granie nie odpuszcza! A nawet jeśli troszkę, to poza trzydziechą czają się kolejni, awansujący zwykle kowale.
ku3a napisał(a):05. NN. 01. 01. White Noise Zone - NeLL
A, to wreszcie się wyjaśniło co to za jakieś: "cześć tu (ktośtam) z zespołu Nell, słuchacie Radia Orbit" Icon_razz
Cytat:49. 40. Tribute - Tenacious D
Mam deja vu. Wydawało mi się, że to już kiedyś spadło z tej listy?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.07.2010 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #3
 
ciekawym się wydaje ten Qube.
Armia, jeszcze raz +5 Icon_wink2
Kasabian troszku wiekowy jest już, ale to pewnie płynie tak na fali Oupenera. chociaż ja o wiekowości utworów wolę nic nie mówić bo się to obróci przeciw mnie jeszcze Icon_razz
słuchałem Acute Mind, ale nie zrobiła na mnie większego wrażenia. poza Misery w sumie Icon_wink2
28.07.2010 11:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
 
Gogol nieźle sobie poczynia Icon_wink2 oprócz niego, kibicuję jeszcze Lao z dziesiątki Icon_wink2
Twoje nowości raczej neutralne. U mnie to będzie bomba Icon_cool2
29.07.2010 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #5
Re: notowanie 1011 - 25.07.2010
ku3a napisał(a):18. Acute Mind - Acute Mind
Chyba po koncercie dostaną kopa w góre ?
31.07.2010 10:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #6
 
Kertoip napisał(a):słuchałem Acute Mind, ale nie zrobiła na mnie większego wrażenia. poza Misery w sumie Icon_wink2
Ta płyta wymaga więcej przesłuchań Icon_wink2
Spróbuj posłuchać parę razy ostatnich 3 kawałków pod rząd - robią wrażenie.
31.07.2010 10:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #7
Re: notowanie 1011 - 25.07.2010
ku3a napisał(a):zespół Qube 2 razy skoczył z drugiej dziesiątki na trzecie miejsce! W przypadku płyty "Incubate" potrzebowałem tylko uważniejszego słuchania, bo duży potencjał widziałem już po pierwszym przesłuchaniu płyty. Utwór "Nothing" podoba mi się najbardziej, a przy takim ataku wygląda na to, że najniższy stopień podium nie musi być końcem możliwości. Zespół Qube to jeden z moich najcelniejszych strzałów niemal w ciemno w ostatnich latach. Poznałem ich można by rzec przypadkiem. Szukałem w sklepach płyty Circle Of Bards, ale nigdzie nie mogłem znaleźć i w końcu zdecydowałem się zamówić na stronie wytwórni. Żeby koszt przesyłki bardziej się zamortyozwał postanowiłem dorzucić do koszyka coś jeszcze. Przede wszystkim album grupy Acute Mind (notowanie pochodzi z niedzieli, więc nie uwzględnia jeszcze wczorajszego koncertu), z którego znałem 3 utwory i wszystkie mi się podobały, ale chciałem coś więcej. Sprawdziłem dostępne w internecie utwory zespołów znajdujących się pod skrzydłami Electrum Production i po jednym przesłuchaniu jednego utworu grupy Qube zdecydowałem się kupić i tę płytę. Teraz wiem, że to był strzał w dziesiątkę Icon_smile2. Cieszę się, że i na innych listach na mycharts oni się pojawiają i mam nadzieję, że na tym się nie skończy Icon_smile2.
Przekonałeś mnie, zapisuje sobie Qube do poznania Icon_wink2
31.07.2010 10:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #8
 
Interesuje mnie to Qube, ale czy to jest bardziej podobne do Acute Mind czy Circle of Bards? Icon_wink2
Armia, i Ironi ładnie. Ciekawe czy coś z tej dwójki wejdzie do 10
01.08.2010 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):Lista płyt. Notowanie 999:
Następnym razem wielka feta! Szykujesz jakieś fajerwerki? Icon_wink2
02.08.2010 04:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
Cóż, ja wolę chyba wakacyjną mdłość (hmmm, dziwne słowo!) w stylu "Summer Day" czy "The Suburbs" niż rzeczy w stylu "My Companjera", które są tak potwornie interkontynentalne, że kradną trochę z Bałkanów, trochę z Brazylii, trochę z bluegrassu, trochę z Włoch, a i tak słychać, że to Ameryka Icon_wink2

Tyle osób ostatnio zachwyca się Acute Mind, że muszę ich sam przesłuchać. Choć zwykle jakoś tak bywa, że ja zachwycam się czymś zupełnie innym, ale czemu po raz kolejny nie spróbować? Icon_smile Dodetronizacja widzę przebiegła skutecznie. Dead Weather wydaje mi się o wiele bardziej satysfakcjonujące na 1 niż Strachy. Co prawda singiel się u mnie nie przebił, ale uważam, że to jeden z gorszych kawałków na płycie, więc coś na pewno jeszcze się pojawi.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.08.2010 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Miszon napisał(a):Ostre granie nie odpuszcza!
i mam nadzieję, że nigdy nie odpuści Icon_smile2. nawet jeśli nie będzie tak ekstremalne.
Miszon napisał(a):A, to wreszcie się wyjaśniło co to za jakieś: "cześć tu (ktośtam) z zespołu Nell, słuchacie Radia Orbit" Icon_razz
grałem ich też kilkanaście tygodni temu w Rockiestrze Icon_smile2.
Miszon napisał(a):Mam deja vu. Wydawało mi się, że to już kiedyś spadło z tej listy?
tak, wydawało Ci się Icon_wink2.
Kertoip napisał(a):ciekawym się wydaje ten Qube.
bo takim jest Icon_wink2
Kertoip napisał(a):słuchałem Acute Mind, ale nie zrobiła na mnie większego wrażenia. poza Misery w sumie Icon_wink2
najmniej reprezentatywny numer na płycie Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Gogol nieźle sobie poczynia Icon_wink2
to poczekaj na następne notowanie Icon_smile2.
pabloyd napisał(a):Chyba po koncercie dostaną kopa w góre ?
już za chwilę wszystko się wyjaśni Icon_smile2.
Yoda napisał(a):Interesuje mnie to Qube, ale czy to jest bardziej podobne do Acute Mind czy Circle of Bards? Icon_wink2
Icon_mrgreen napisałem o CoB, bo to w jakiś sposób dzięki tej płycie poznałem Qube, ale muzycznie to niewiele ma wspólnego Icon_wink2. znacznie więcej wspólnego jest z Acute. zresztą na jesieni te 2 zespoły mają grać razem w ramach Progressive Autumn Tour Icon_biggrin3. powiedzmy, że gdyby z Acute zabrać trochę progresywności, a w zamian dołożyć jeszcze trochę więcej mocniejszego uderzenia, to wyszłoby coś podobnego do Qube.
Cytat:Armia, i Ironi ładnie. Ciekawe czy coś z tej dwójki wejdzie do 10
Ironi mogą mieć wsparcie jak już poznam płytę. zobaczy się.
1981 napisał(a):Następnym razem wielka feta! Szykujesz jakieś fajerwerki? Icon_wink2
jakieś podsumowanie podobne do tego co teraz się odbywa przy okazji minionego tysięcznego notowania piosenek Icon_smile2.
aaktt napisał(a):Cóż, ja wolę chyba wakacyjną mdłość (hmmm, dziwne słowo!) w stylu "Summer Day" czy "The Suburbs" niż rzeczy w stylu "My Companjera", które są tak potwornie interkontynentalne, że kradną trochę z Bałkanów, trochę z Brazylii, trochę z bluegrassu, trochę z Włoch, a i tak słychać, że to Ameryka Icon_wink2
tak jak napisałem w komentarzu do Twojej listy, dobrze, że każdy może dla siebie znaleźć to co lubi Icon_smile2. mi się Gogol bardzo podoba i nie chce mi się robić żadnych analiz czego to jest miks. podoba się, wprawia w dobry nastrój i już Icon_smile2.
aaktt napisał(a):Dodetronizacja widzę przebiegła skutecznie.
nigdzie żadna piosenka nie jest na pierwszym przez wieczność.
aaktt napisał(a):coś na pewno jeszcze się pojawi.
będę wypatrywać Icon_smile2.
03.08.2010 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości