Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1010 - 18.07.2010
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1010 - 18.07.2010
Oj drżała mi rękę gdy wpisywałem miejsca 1 i 2. Nie było zdecydowanego zwycięstwa, ale uznałem, że tym razem to "Old Mary" było lepsze od "doDekafonii"! Tak więc mamy zmianę lidera po 16 tygodniach. To drugi najlepszy wynik w historii! Teraz tylko pytanie ile jeszcze uda się zdobyć punktów w pierwszej dziesiątce, w świetle przyszłych podsumowań wszystkich notowań. A The Dead Weather po raz pierwszy w historii na pierwszym miejscu. Byli kilka razy w płytach na drugim, dwa utwory były także na drugim, no i dziś jeden z nich osiąga upragniony cel. Niedawno przy okazji wejścia na pierwsze miejsce płyt wyliczałem ile tygodni pod rząd polskie płyty były na pierwszym. Okazało się, że 50. Czy ktoś pamięta kto był ostatnim zagranicznym zwycięzcą, ale tym razem w piosenkach? 16 tygodni "doDekafonia", 3 tygodnie "Ostatki - nie widzisz stawki", 4 tygodnie "Made in China", 9 tygodni "Bajka o śmierci", 1 tydzień "Ma czar karma". Czyli w sumie 33 tygodnie. Nie tak imponujący wynik, ale również znakomity, prawda? Icon_smile2 A ostatnim zagranicznym zwycięzcą było "Fuck U" - Placebo.

Myślałem, że wysoki debiut Kasabiana będzie tylko wynikiem silnych emocji okołokoncertowych i że mimo wszystko do dziesiątki nie uda się wbić. Tymczasem w drugim tygodniu pierwsza dziesiątka osiągnięta została bez większego wysiłku. W ostatnim tygodniu mniej skupiałem się na muzyce, nie poszukiwałem nowych utworów, odpoczywałem. Efektem tego jest tylko jedna nowość, z płyty która mi się spodobała. Terminal jest też na innych listach i myślę, że warto się zainteresować tym zespołem, a przynajmniej tym utworem.

Notowanie 1010:

01. 02. 02. 02. Old Mary - The Dead Weather
02. 01. 18. 18. doDekafonia - Strachy na Lachy
03. 03. 05. 05. Hate Worldwide - Slayer
04. 04. 14. 03. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
05. 08. 02. 02. Only Time Will Tell - John Illsley & Mark Knopfler
06. 13. 01. 01. Where Did All The Love Go - Kasabian
07. 05. 06. 06. Nightmare - Avenged Sevenfold
08. 10. 63. 05. All Nightmare Long - Metallica
09. 06. 04. 04. Chant For Eschaton 2000 - Behemoth
10. 07. 05. 05. Ov Fire And The Void - Behemoth

11. 09. 23. Just Breathe - Pearl Jam
12. 11. 05. Invisible Light - Scissor Sisters
13. 29. 02. Nothing - Qube
14. 18. 09. My Companjera - Gogol Bordello
15. 12. 10. Die By The Drop - The Dead Weather
16. 17. 04. Faza delta - Hey
17. 16. 10. Chrystus miasta - Buldog
18. 22. 09. Jeszcze raz, jeszcze dziś - Armia
19. 25. 03. Borders Are - Serj Tankian
20. 14. 17. Gate 21 - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
21. 15. 05. World Painted Blood - Slayer
22. 23. 05. Trouble Is - Turboweekend
23. 19. 43. Resistance - Muse
24. 34. 02. Girl I Love You - Massive Attack & Horace Andy
25. 26. 07. Misery - Acute Mind
26. 24. 18. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy
27. 38. 03. El Dorado - Iron Maiden
28. 37. 02. You Just Can't Win - The Dead Weather
29. 20. 12. Kalejdoskop bardo - Robert Gawliński
30. 21. 11. Do generałów - Buldog
31. 28. 09. Grief and Pain - Acute Mind
32. 36. 18. Dzieje grzechu - Muniek & Anna Maria Jopek
33. 27. 07. Jak mnie kochasz to mnie puść - Kumka Olik
34. 43. 02. It's Not Over Yet - Klaxons
35. 41. 04. Streets Of Heaven - John Illsley & Mark Knopfler
36. NN. 01. Deep Inside - Terminal
37. 33. 35. Made In China - Happysad
38. 32. 20. Amnezja - Kult
39. 30. 09. Qui Êtes-Vous? - Emmanuelle Seigner & Roman Polański
40. 31. 16. The Charade - Serj Tankian
41. 35. 14. Karinga - Kult
42. 39. 13. O tych w Krakowie - Czesław Śpiewa
43. 40. 08. Podobno nie ma już Francji - Kumka Olik
44. 42. 07. Niedojrzałość - Kumka Olik
45. 47. 06. Now You See Her - Crash Test Dummies
46. 44. 05. Head Crusher - Megadeth
47. 49. 39. Bad Company - Five Finger Death Punch
48. 45. 07. Uprising - Sabaton
49. 50. 40. Tribute - Tenacious D
50. 46. 23. Ostatki - nie widzisz stawki - Strachy na Lachy

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

48. 08. Package Deal - Orange The Juice

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 998:

01. 01. 03. 03. West Ryder Pauper Lunatic Asylum - Kasabian
02. 02. 09. 09. Sea of Cowards - The Dead Weather
03. 03. 10. 10. Chrystus miasta - Buldog
04. 04. 20. 20. Dodekafonia - Strachy na Lachy
05. 05. 05. 05. World Painted Blood - Slayer
06. 08. 47. 05. Death Magnetic - Metallica
07. 09. 61. 05. Load - Metallica
08. 06. 44. 05. Elect The Dead - Serj Tankian
09. 10. 07. 07. Podobno nie ma już Francji - Kumka Olik
10. 07. 13. 03. Backspacer - Pearl Jam

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

-

--------------------------

11. Incubate - Qube
12. Fire - Hey
13. Evangelion - Behemoth
14. Ride The Lightning - Metallica
15. Master Of Puppets - Metallica
16. Acute Mind - Acute Mind
17. Tree Of Lie - Terminal
18. Oooh La La! - Crash Test Dummies
19. Streets of Heaven - John Illsley
20. Circle of Bards - Circle of Bards
18.07.2010 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Brawo! Wreszcie doDetronizacja! Icon_biggrin3 Oby na jak najdłużej Icon_smile2
I Armia w górę, też brawo! Jedynej nowości nie znam niestety Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.07.2010 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
ku3a napisał(a):16. 17. 04. Faza delta - Hey
czy ujrzę to w pierwszej dziesiątce :?:
Muniek w górę Icon_mrgreen
mało nowości - może jakiś hit z wakacji za tydzień Icon_cool2
19.07.2010 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
tak jak "Kasia" rok temu Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.07.2010 12:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
ku3a napisał(a):06. 13. 01. 01. Where Did All The Love Go - Kasabian
no ładnie Icon_wink2 u mnie to był hit, ma nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie Icon_wink2
19.07.2010 01:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
No no. Wyjątkowo chyba już w niedzielę zapostowałes nową listę. Ja oczekiwałem dopiero na środę, a sam jeszcze nie wrzuciłem swojej, co jest chyba rzadkością, kiedy robisz to pierwszy Icon_wink2 Ale ja dopiero dzisiaj ją stworzę, bo wczoraj dopiero wróciłem do domu po kolejnym festiwalu i musiałem jeszcze z raz "zagłosować".
W końcu zmiana lidera, chociaż numer 1 nie jest moim faworytem.
Jednak Kasabian w top 10 i to w jakim stylu wszedł do tak ciasnej czołowki. Ciekawie będzie w koljenym notowaniu. Metallica jeszcze w górę Ależ to mam moc. Jak rok temu Avenged Sevenfold było już bardzo długo na liście i mówiłem, że tego wyniku raczej nikt długo nie przebije, a Ty stwierdziłeś, że "All Nightmare Long" to jednak utwór XXI wieku to nie wierzyłem, że wyniki na liście to udowodnią, a jednak pokazują Icon_smile2
"Do generałów" mocno spada, "Made In China" też spada, jedynie Muniek i Ania się podniosły. niedobprze, oj nie dobrze. Wszystkie te kawałki dopiero się rozpędzają na LP3, (chociaż Happysad byc może utknie na dłużej w poczekalni) u icebie już powoli kończą żywot. U mnie na razie trzymają poziom i ostatnio wszystkie były jeszcze w top 10. Ale wiem, z enie zawsze popularnośc na LP3 współgra z prywatna listą, tym bardziej, ze wszystkie te kawałki bardzo dobrze, bądź rewelacyjnie poradziły u Ciebie.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
19.07.2010 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
Old Mary - niedawno usłyszałem w Trójce i muszę przyznać, że to pierwszy kawałek TDW, który mi się spodobał Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.07.2010 10:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #8
 
ku3a napisał(a):notowanie 1010 - 18.11.2010
no ładnie, czyli będziemy musieli czekać aż do końca listopada na kolejne notowanie? Icon_razz
23.07.2010 01:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
ku3a napisał(a):01. 02. 02. 02. Old Mary - The Dead Weather
02. 01. 18. 18. doDekafonia - Strachy na Lachy
No wreszcie! Icon_razz A jacy wspaniali następcy. Świetnie ;D
ku3a napisał(a):06. 13. 01. 01. Where Did All The Love Go - Kasabian
U mnie, o ile dobrze pamiętam, dwa razy na pierwszym... prawie rok temu. Może u Ciebie będzie jeszcze lepiej? Icon_smile
ku3a napisał(a):24. 34. 02. Girl I Love You - Massive Attack & Horace Andy
Łał. Jakoś nie spodziewałbym się u Ciebie Massive Attack. W dodatku ładny skok. Oby tak dalej.
ku3a napisał(a):34. 43. 02. It's Not Over Yet - Klaxons
A może "Echoes"? Bardzo dobry nowy singiel. Polecam.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.07.2010 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #10
 
Się spóźniłem , na listę i nie tylko Icon_wink2 ja wiem ze wszystkie Krzyski imprezowali 25-go
, ale także i Kubulki , Najlepszego Icon_smile2 Ciekawe czy impreza była i się udała. Icon_wink2 Icon_smile2
Gdy zobaczyłem Old mary na 1 to mnie zamurowało. Icon_smile2 jak to możliwe , a jednak i bardzo się cieszę z tego powodu. doDekafonie nawet ostatnio polubiłem bardziej , mimo to i tak mi się obecny lider bardziej podoba. Icon_smile2
ANL na wakacjach szaleje. Icon_mrgreen .
Za to moje ulubione TDW się rozpędza. jeszcze będzie przepięknie....
Te wszystkie fajne ruchy moich ulubieńców gdzieś już widziałem Icon_mrgreen
Ładny ten Terminal, prawda? . Szkoda, ze u mnie nie dali rady dłużej się utrzymać widocznie zabrakło mi wsparcia. Niemniej będę kibicować każdej liście której ten utwór zawrócił w głowie. Icon_smile2

Słuchałeś już nowych Koszmarków A7X ? Icon_smile2
27.07.2010 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
Generalnie popiszę trochę na forum to tu to tam wieczorkiem, ale ...

o 13:32
Aro napisał(a):Słuchałeś już nowych Koszmarków A7X ?

o 10:33
ku3a pod listą Aro napisał(a):wczoraj pierwszy raz przesłuchałem album i od razu zwróciłem uwagę na ten utwór. co będzie dalej, zobaczymy
Icon_mrgreen Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.07.2010 02:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #12
 
tak napisał ? , kurde, no żesz, a ja nic o tym nie wiedziałem Icon_wink2 Icon_lol
27.07.2010 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
no to teraz popiszę Icon_wink2

a taki fajny był numer 1... ten też zły nie jest, ale... Icon_wink2
Terminalem się interesowałem, ale ... przestałem. Może to źle... zobaczę.
Aro napisał(a):ANL na wakacjach szaleje. .
nawet tego nie zauważyłem - nieźle!
A co się stało Generałom...? Szkoda, że odpuścili...
ku3a napisał(a):28. 37. 02. You Just Can't Win - The Dead Weather
a ja myślałem, że to wynalazek Aro Icon_wink2
ku3a napisał(a):31. 28. 09. Grief and Pain - Acute Mind
jak wrażenia po koncercie???

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.07.2010 11:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Tomekk napisał(a):czy ujrzę to w pierwszej dziesiątce :?:
będzie ciężko
Tomekk napisał(a):mało nowości - może jakiś hit z wakacji za tydzień Icon_cool2
na szczęście na wakacjach słuchałem tylko swoich płyt Icon_wink2.
aaktt napisał(a):tak jak "Kasia" rok temu Icon_biggrin3
hehe, faktycznie Icon_smile2. nie pamiętałem, że to aż do szóstego miejsca doszło Icon_mrgreen .
tadzio3 napisał(a):No no. Wyjątkowo chyba już w niedzielę zapostowałes nową listę
tak, ostatnio to bardzo rzadkie Icon_smile2. robię zawsze w niedzielę, ale potem tak się zajęcia układają, że zwykle w środę postuję. a teraz musiałem przyspieszyć z powodu wyjazdu Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Jednak Kasabian w top 10 i to w jakim stylu wszedł do tak ciasnej czołowki.
to już teraz jest najlepsze osiągnięcie zespołu. do tej pory "Shoot The Runner" było na 7. A jak jest w najnowszym notowaniu? Icon_cool2 Icon_smile2
tadzio3 napisał(a):Jak rok temu Avenged Sevenfold było już bardzo długo na liście i mówiłem, że tego wyniku raczej nikt długo nie przebije, a Ty stwierdziłeś, że "All Nightmare Long" to jednak utwór XXI wieku to nie wierzyłem, że wyniki na liście to udowodnią, a jednak pokazują Icon_smile2
pamiętam to Icon_smile2. cieszę się, że wyniki to potwierdzają Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Wszystkie te kawałki dopiero się rozpędzają na LP3
za późno Icon_wink2. jakby się zbiegło ze szczytem kariery u mnie, to pewnie dałoby radę i u mnie jeszcze lepsze rezultaty osiągnąć. choć happysadowi byłoby ciężko jeszcze lepszy wynik zdobyć Icon_smile2.
Miszon napisał(a):Old Mary - niedawno usłyszałem w Trójce
o, a kto to puszczał?
michal91d napisał(a):czyli będziemy musieli czekać aż do końca listopada na kolejne notowanie? Icon_razz
Icon_wink2 dzięki Icon_smile2
furbul napisał(a):Jakoś nie spodziewałbym się u Ciebie Massive Attack.
ja też Icon_wink2. wszystko dzięki koncertowi na Open'erze. dzięki niemu załapałem klimat tego utworu.
furbul napisał(a):A może "Echoes"?
jest w szerokiej kadrze Icon_wink2. kto wie, ma całkiem realne szanse.
Aro napisał(a):Najlepszego Icon_smile2 Ciekawe czy impreza była i się udała. Icon_wink2 Icon_smile2
Icon_smile2 dzięki bardzo Icon_smile2. impreza była taka, że odpoczywałem po wakacjach Icon_wink2.
Aro napisał(a):Za to moje ulubione TDW się rozpędza. jeszcze będzie przepięknie....
hmm... No zobaczymy Icon_razz. póki co muszę się bardziej wczuć w wersję studyjną albo częściej słuchać mojego nagrania z Open'era Icon_wink2.
Aro napisał(a):Ładny ten Terminal, prawda?
ładny, szczególnie początek bardzo mi się podoba. potem momentami mi się dłuży, więc nie wiem czy jakieś spektakularne wyniki będą, ale to na pewno najlepszy numer na płycie.
Aro napisał(a):Słuchałeś już nowych Koszmarków A7X ? Icon_smile2
dziś w drodze do pracy drugie przesłuchanie Icon_smile2. trochę za dużo tam spokojnych momentów jak dla mnie. ale widać, że się rozwijają i mniej stawiają na czad, a bardziej na wyrachowanie, ale tu w pozytywnym znaczeniu i umiejętne operowania różnymi środkami. cóż, doświadczenie, w końcu to nie pierwsza płyta na karku Icon_wink2.
no i "Buried Alive" ma duże szanse szybko trafić na listę.
Yacy napisał(a):a taki fajny był numer 1... ten też zły nie jest, ale... Icon_wink2
... w podsumowaniu roku się okaże kto jest lepszy Icon_wink2.
Yacy napisał(a):A co się stało Generałom...?
no jakoś przestało się podobać. ale na LP3 zaczyna to nieźle wyglądać, więc może na fali tego i mnie jeszcze znowu mocniej chwyci.
Yacy napisał(a):a ja myślałem, że to wynalazek Aro Icon_wink2
Icon_smile2 usłyszałem na Open'erze i mnie zamurowało, i od tego się zaczęło Icon_wink2.
Yacy napisał(a):jak wrażenia po koncercie???
Icon_smile2 koncert to jedno, a drugie to cała otoczka. Byliśmy we dwóch z Sebastianem i przed koncertem porozmawialiśmy z wokalistą i gitarzystą. i to nawet długo i o różnych ciekawych rzeczach. a wcześniej oglądaliśmy ich próbę Icon_smile2. sam koncert bardzo mi się podobał. nie wyglądali, żeby się zrazili tym, że na sali było 30 osób... Plusem tej sytuacji było to, że mogliśmy stać 2 metry od sceny i nie mieć nikogo dookoła w promieniu dwóch metrów Icon_wink2. pod sceną stało 10 osób, a reszta siedziała przy stolikach przy ścianie. bardzo mi się podobało jak grali. czysty wokal i brzmienie instrumentów. odegrana chyba cała płyta, w takiej kolejności jak na albumie + jeden utwór który prawdopodobnie w trochę zmienionej wersji pojawi się na nowym albumie, którego nagrywanie wstępnie planowane jest na pierwsze miesiące przyszłego roku.
mają znowu przyjechać do Warszawy na jesieni i już teraz się z tego cieszę Icon_smile2.
28.07.2010 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #15
 
Cytat:dziś w drodze do pracy drugie przesłuchanie Icon_smile2 . trochę za dużo tam spokojnych momentów jak dla mnie. ale widać, że się rozwijają i mniej stawiają na czad, a bardziej na wyrachowanie, ale tu w pozytywnym znaczeniu i umiejętne operowania różnymi środkami. cóż, doświadczenie, w końcu to nie pierwsza płyta na karku Icon_wink2 .
no i "Buried Alive" ma duże szanse szybko trafić na listę.
o to świetnie. Icon_smile2
ja myślę ze ta płyta po prostu musiała być spokojniejsza, ze względu na wydarzenia jakie miały miejsce. A skoro trafił się jeden wyjątkowy utwór "Fiction" jako hołd dla zmarłego przyjaciela, to dorzucili jeszcze na ścieżkę w podobnych balladowych klimatach "Victim' czy "So Far Away" . Moim zdaniem ten ostatni to rewelacja. No ale inny zachwycił mnie jeszcze bardziej. Icon_wink2 Icon_smile2
28.07.2010 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
 
Cytat:o, a kto to puszczał?
A nie pamiętam. Ale chyba popołudniem jakimś. Stelmi? RDK? :?: Nie jestem w stanie sobie przypomnieć.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
28.07.2010 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości