Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1009 - 11.07.2010
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1009 - 11.07.2010
Emocje posonispherowe zaczynają powoli puszczać, za to poopenerowe są w pełni. Tydzień temu debiuty w płytach, tym razem również w utworach. Kasabian jest chyba największym zwycięzcą - wydawało mi się, że skoro ich koncert był przed zrobieniem poprzedniego notowania, a koncert Dead Weather po, to ci drudzy nie dadzą szans konkurentom na liście płyt. Okazało się jednak, że płyta Kasabian tak mnie złapała, że wystrzeliła na pierwsze! I pomyśleć, że wcześniej ta płyta nigdy na tyle mi się nie podobała, żeby wejść do dziesiątki! Co więcej, wspominałem sobie koncertowe wykonanie "Where Did All The Love Go", które bardzo mi się podobało, a ponadto miałem to zarejestrowane i słuchanie tego kilka razy w ciągu tygodnia poskutkowało debiutem i to jak wysokim! Tuż za pierwszą dziesiątką! Z podobnych powodów na liście pojawiło się Massive Attack. Zespół który generalnie nie gra tego co mi się najbardziej podoba, tym razem wspomógł się miłymi wspomnieniami. Zobaczymy na ile tygodni to wystarczy. Kolejny zespół który trafia na listę dzieki openerowemu koncertowi i nagraniu z niego, to Klaxons. Czy Klaxons kiedykolwiek wcześniej byli na mojej liście? Nie. Dead Weather za to wcześniej byli i trafiają z kolejnym utworem. Również i w tym przypadku - nagranie zarejestrowane przeze mnie, słuchanie później kilka razy. Co więcej, mimo że mam obydwie płyty zespołu, to nie znałem utworu "You Just Can't Win", który jest b-sidem z singla "Treat Me Like Your Mother". Gdy Dead Weather zaczęli swój koncert to pierwsze 3 utwory zaśpiewała Alison Mosshart. Widać było jednak, że wszyscy najbardziej czekają na to aż Jack White wyjdzie zza perskusji i chwyci za gitarę i zaśpiewa. I właśnie pierwszym takim utworem było "You Just Can't Win". Zespół zalicza też dwa drugie miejsca. O ile w płytach liczyć można było nawet na więcej, o tyle w piosenkach to wielki sukces! A co by było gdyby "Old Mary" zostało zagrane na koncercie?!

Jedyna nieopenerowa tym razem nowość to zespół Qube, którego debiut zapowiadałem w kilku miejscach. Cała płyta od kilku tygodni lata już po drugiej dziesiątce i tylko czeka na to, by było więcej czasu na słuchanie nowych albumów, bo do tej pory skupiałem się na Sonisphere i Open'erze. Otwierający ją utwór "Nothing" jest moim ulubionym i cieszę się, że na kilku innych listach też już zadebiutował. Obydwa skoki do pierwszej dziesiątki są dziś imponujące, bo z końca trzeciej dziesiątki. Drugim jest pojawiający się pierwszy raz w elicie John Illsley z pojawiającym się tu nie po raz pierwszy Markiem Knopflerem.

Notowanie 1009:

01. 01. 17. 17. doDekafonia - Strachy na Lachy
02. 27. 01. 01. Old Mary - The Dead Weather
03. 02. 04. 04. Hate Worldwide - Slayer
04. 07. 13. 02. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
05. 05. 05. 05. Nightmare - Avenged Sevenfold
06. 03. 03. 03. Chant For Eschaton 2000 - Behemoth
07. 04. 04. 04. Ov Fire And The Void - Behemoth
08. 28. 01. 01. Only Time Will Tell - John Illsley & Mark Knopfler
09. 06. 02. 02. Just Breathe - Pearl Jam
10. 08. 62. 04. All Nightmare Long - Metallica

11. 13. 04. Invisible Light - Scissor Sisters
12. 12. 09. Die By The Drop - The Dead Weather
13. NN. 01. Where Did All The Love Go - Kasabian
14. 10. 16. Gate 21 - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
15. 09. 04. World Painted Blood - Slayer
16. 14. 09. Chrystus miasta - Buldog
17. 19. 03. Faza delta - Hey
18. 11. 08. My Companjera - Gogol Bordello
19. 17. 42. Resistance - Muse
20. 16. 11. Kalejdoskop bardo - Robert Gawliński
21. 15. 10. Do generałów - Buldog
22. 18. 08. Jeszcze raz, jeszcze dziś - Armia
23. 29. 04. Trouble Is - Turboweekend
24. 24. 17. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy
25. 35. 02. Borders Are - Serj Tankian
26. 30. 06. Misery - Acute Mind
27. 25. 06. Jak mnie kochasz to mnie puść - Kumka Olik
28. 20. 08. Grief and Pain - Acute Mind
29. NN. 01. Nothing - Qube
30. 21. 08. Qui Êtes-Vous? - Emmanuelle Seigner & Roman Polański
31. 22. 15. The Charade - Serj Tankian
32. 23. 19. Amnezja - Kult
33. 31. 34. Made In China - Happysad
34. NN. 01. Girl I Love You - Massive Attack & Horace Andy
35. 26. 13. Karinga - Kult
36. 32. 17. Dzieje grzechu - Muniek & Anna Maria Jopek
37. NN. 01. You Just Can't Win - The Dead Weather
38. 39. 02. El Dorado - Iron Maiden
39. 33. 12. O tych w Krakowie - Czesław Śpiewa
40. 34. 07. Podobno nie ma już Francji - Kumka Olik
41. 40. 03. Streets Of Heaven - John Illsley & Mark Knopfler
42. 36. 06. Niedojrzałość - Kumka Olik
43. NN. 01. It's Not Over Yet - Klaxons
44. 37. 04. Head Crusher - Megadeth
45. 38. 06. Uprising - Sabaton
46. 48. 22. Ostatki - nie widzisz stawki - Strachy na Lachy
47. 41. 05. Now You See Her - Crash Test Dummies
48. 43. 08. Package Deal - Orange The Juice
49. 44. 38. Bad Company - Five Finger Death Punch
50. 49. 39. Tribute - Tenacious D

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

42. 15. Święty - Muniek
45. 07. Widower - The Dillinger Escape Plan
46. 10. I ja ją - Kult
47. 09. Fool's Day - Blur
50. 04. The First Days Of Spring - Noah And The Whale

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 997:

01. 06. 02. 02. West Ryder Pauper Lunatic Asylum - Kasabian
02. 04. 08. 08. Sea of Cowards - The Dead Weather
03. 02. 09. 09. Chrystus miasta - Buldog
04. 03. 19. 19. Dodekafonia - Strachy na Lachy
05. 01. 04. 04. World Painted Blood - Slayer
06. 09. 43. 04. Elect The Dead - Serj Tankian
07. 05. 12. 02. Backspacer - Pearl Jam
08. 08. 46. 04. Death Magnetic - Metallica
09. 07. 60. 04. Load - Metallica
10. 10. 06. 06. Podobno nie ma już Francji - Kumka Olik

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

-

--------------------------

11. Evangelion - Behemoth
12. Incubate - Qube
13. Ride The Lightning - Metallica
14. Master Of Puppets - Metallica
15. Acute Mind - Acute Mind
16. Sea Sew - Lisa Hannigan
17. Circle of Bards - Circle of Bards
18. Elect The Dead Symphony - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
19. Horehound - The Dead Weather
20. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
13.07.2010 05:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #2
 
ku3a napisał(a):36. 32. 17. Dzieje grzechu - Muniek & Anna Maria Jopek
a miało się odbić Icon_wink2
ku3a napisał(a):04. 03. 19. 19. Dodekafonia - Strachy na Lachy
chyba wybiorę swojego singla, tytułowa doDekafonia ma duże szanse Icon_smile2

.
13.07.2010 08:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #3
 
Oj opusciłech...kilka notowań. Prawie się rozpuściłem przez te upały.
I jeszcze wczoraj znajomi wybierali się do Szczecinka gdzie mieli mieć przesiadkę do Poznania na parę dni przenocować u znajomych, aby w piątek udać się na Jarocin.
na szczęście poza kilkoma siniakami nic im się nie stało....
Cytat:Emocje posonispherowe zaczynają powoli puszczać
oj nie jeszcze nie... Bootlega z Metallici znajdziesz tam gdzie powinien być. pozostałe są w przygotowaniu... Icon_wink2
W "Old Mary" mi jednak czegoś brakuje, "ognia" , temperamentu być może pod szyldem Strajpsów tak mogłoby się stać. Choć końcówka jest bardzo fajna. Skok DW faktycznie niesamowity, tylko jak zwykle lekko przyćmiony sukcesem Dodekafonii. Icon_wink2 i ponownie wszyscy jak w chiński mur . Zastanawia mnie mocno jaki ten mur jest wysoki i długi w tej chwili, skoro nikt na razie nie może go ani obejść, ani przeskoczyć czy też skruszyć .
"You Just Can't Win" za to mi się bardzo podoba. brzmi tak jakby Plant oraz Page z ekipą z LZ wrzucili w kawałek swoje grosze. utwór palce lizać. Icon_biggrin3
no tak przegapiłem 2 notowania a w TOP 10 pojawia się do poznania "Only Time Will Tell ".
Oba Nightmary się za to trzymają . Oby tak dalej. Icon_smile2
Nothing , Borders Are i El Dorado się pojawiło. Super . Kurde te notowania są dla mnie Icon_biggrin3
no i w tym wszystkim szkoda spadku "The First Days Of Spring' .za szybko to się stało...
kilka tygodni temu wspominałem po emocjach Soniświrowych ze "World Painted Blood' miało szanse u mnie zadebiutować. Ciekawe czy im się wreszcie udało.
14.07.2010 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
''Old Mary'' zaliczyło fantastyczny skok....ale, cholercia, do pierwszego już dojść nie mogło. Fenoment singla Strachów jest dla mnie kompletnie niezrozumiały, lecz cieszę się, że wyrósł tu taki przebój wszech czasów (w sensie ''listowości'' Icon_wink2 ). Kolaboracji Knopflera oraz Illseya jeszcze nie słyszałem....ba, ja nawet nie przesłuchałem w całości ostatniej płyty tego pierwszego. Kiedyś to byłoby nie do pomyślenia....eh. Bardzo późno pojawia się Kasabian. Szkoda, że nie byłeś przekonany do tego nagrania w czasach, gdy święciło sukcesy na DLP. Forumowa trochę na tym straciła Icon_smile2 Icon_wink2 Świetny wybór. Chciałem spontanicznie posłuchać grupy Qube, ale nie znalazłem nic na youtube. Później zajrzałem na ich stronę....i w sumie mi przeszła ochota. Chyba, że gorąco rekomendujesz, nawet mi Icon_wink2 ? Polskie zespołu prog-rock-metalowe to w końcu ciężki kawałek chleba dla saferłela.
Widzę, że MA traktujesz z przypiskami wokalnymi Icon_wink2 Oby kajman liczył standardowo Icon_razz2 Super, że ten zespół się przebija. Rzadko widuje się na rockowych listach swoje grupy wszech czasów z zupełnie innych kategorii, o czym sam wspominasz. Płyty słuchałeś czy to może jakiś ''gorący'', niezaplanowany ruch?
Bardzo miło oglądać Klaxons. I to z takim szlagierem. Oczywiście nie zabrakło go i u mnie...tylko kiedy to było? Chcesz wiedzieć? Icon_smile2 Icon_wink2 Gdy zobaczyłem opis, byłem przekonany, że to nowy singiel, a przynajmniej jedna z piosenek z nowego longplaya. A tu takie zaskoczenie. Zobaczymy czy jakoś wykorzystasz ten okres Openerowy, aby zbliżyć się do takiej muzyczki jeszcze bliżej (co oczywiście w kolejnym singlu Klaxons wyrażałoby się idealnie Icon_razz2).

PS - na koncercie Yesayer w końcu byłeś Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.07.2010 09:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
Ale Kasabian Icon_surprised
Mi niestety głupia sesja skutecznie przeszkadza w Open'erze Icon_sad
Kibicuję spadającej już nieco Armii Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2010 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
 
Nowości mi nie odpowiadają, ale rozumiem pofestiwalowe natarcie Icon_wink2
Z moich ulubionych Hey i Lao do góry
ku3a napisał(a):10. 08. 62. 04. All Nightmare Long - Metallica
podejrzewam, że ma szansę na wygranie podsumowania 1500 notowań Icon_cool2
16.07.2010 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
ku3a napisał(a):13. NN. 01. Where Did All The Love Go - Kasabian
A to niespodzianka. Świetnie, ze akurat ten kawałek Ci się mocno spodobał. W sumie jestem ciekaw jak ten utwór brzmi w wersji koncertowej. Ten kawałek u mnie chyba 3 razy na pierwszym miejscu Icon_smile2 Liczę na podobne sukcesy Icon_razz
ku3a napisał(a):08. 28. 01. 01. Only Time Will Tell - John Illsley & Mark Knopfler
Bardzo ładny kawałek. Rzeczywiście, wcześniej go nie słyszałem. Nawet nie wiedziałem że jest nowa płyta Illsleya. Może by się Trójka tym zainteresowała.
ku3a napisał(a):01. 06. 02. 02. West Ryder Pauper Lunatic Asylum - Kasabian
Rewelacja! Płyta bardzo dobra, chociaż pamiętam, że żadn kawałek nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia jak wspomniany singiel.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
16.07.2010 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
stavanger napisał(a):a miało się odbić Icon_wink2
miało Icon_razz. ale teraz już nie jestem tego taki pewien... Może po prostu już wyczerpało wszystkie swe siły, zobaczy się Icon_smile2.
Aro napisał(a):na szczęście poza kilkoma siniakami nic im się nie stało....
ooops... Całe szczęście!
Aro napisał(a):oj nie jeszcze nie... Bootlega z Metallici znajdziesz tam gdzie powinien być. pozostałe są w przygotowaniu... Icon_wink2
Icon_smile2. ale nie wiem czy to wystarczy na trzymanie emocji posonisphereowych na takim samym poziomie. zresztą widać, że wciąż są bardzo wysokie. i akurat Metallica nie ma na co narzekać Icon_smile2
Aro napisał(a):Skok DW faktycznie niesamowity, tylko jak zwykle lekko przyćmiony sukcesem Dodekafonii. Icon_wink2 i ponownie wszyscy jak w chiński mur . Zastanawia mnie mocno jaki ten mur jest wysoki i długi w tej chwili, skoro nikt na razie nie może go ani obejść, ani przeskoczyć czy też skruszyć .
.sam się nad tym zastanawiam Icon_razz. a już za chwilę będę się brać za robienie nowego notowania.
Aro napisał(a):"You Just Can't Win" za to mi się bardzo podoba. brzmi tak jakby Plant oraz Page z ekipą z LZ wrzucili w kawałek swoje grosze. utwór palce lizać. Icon_biggrin3
tylko że wersja studyjna nie ma tego czegoś, co mnie urzekło na koncercie. w wokalu Jacka nie ma tylu emocje. gdy na koncercie po trzech utworach zaśpiewanych przez Alison Mosshart zaczęli grać to, a on wyszedł zza perkusji i zaczął śpiewać, to aż ciarki przeszły przy "one more coffee".
Aro napisał(a):Nothing , Borders Are i El Dorado się pojawiło. Super . Kurde te notowania są dla mnie Icon_biggrin3
na kolejne nie powinieneś narzekać Icon_wink2.
Aro napisał(a):no i w tym wszystkim szkoda spadku "The First Days Of Spring' .za szybko to się stało...
sam myślałem, że dłużej pobędzie. jakoś tak chyba nie trafiło w swój czas, bo wiem, że potencjał ma większy niż to pokazują wyniki u mnie.
saferłel napisał(a):''Old Mary'' zaliczyło fantastyczny skok....ale, cholercia, do pierwszego już dojść nie mogło.
no nie, skaczą z 27. na 2., a tu tylko narzekanie Icon_mrgreen .
saferłel napisał(a):Fenoment singla Strachów jest dla mnie kompletnie niezrozumiały
jeszcze kiedyś zrozumiesz Icon_razz.
saferłel napisał(a):Bardzo późno pojawia się Kasabian. Szkoda, że nie byłeś przekonany do tego nagrania w czasach, gdy święciło sukcesy na DLP. Forumowa trochę na tym straciła Icon_smile2 Icon_wink2
no fakt, ale za to myślę, że między innymi dzięki koncertowi i dzięki osiąganym teraz wynikom, będą mieć łatwiej przy kolejnych singlach i albumach Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Chciałem spontanicznie posłuchać grupy Qube, ale nie znalazłem nic na youtube. Później zajrzałem na ich stronę....i w sumie mi przeszła ochota. Chyba, że gorąco rekomendujesz, nawet mi Icon_wink2 ?
na siłę nie będę Cię namawiać Icon_razz. szczególnie jakbyś potem miał kręcić nosem Icon_wink2. ale myślę, że to naprawdę muzyka na wysokim poziomie. jasne, nie każdy gustuje w takich dźwiękach i nie musi się każdemu podobać, ale tym którzy lubią mocniejsze rockowe granie, z dużą gęstością dźwięków powinno się spodobać.
saferłel napisał(a):Polskie zespołu prog-rock-metalowe to w końcu ciężki kawałek chleba dla saferłela.
dla mnie to nie jest prog Icon_razz. jakby był, to by mi się zapewne nie spodobało Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Super, że ten zespół się przebija. Rzadko widuje się na rockowych listach swoje grupy wszech czasów z zupełnie innych kategorii, o czym sam wspominasz. Płyty słuchałeś czy to może jakiś ''gorący'', niezaplanowany ruch?
przebił się, bo mam wciąż żywe wspomnienia koncertowe i bardzo przyjemne. płyty nie słuchałem. znałem ten utwór z LP3, ale zupełnie mnie nie ruszał, a tu nagle bach, leci na koncercie i całkowite przełamanie. co więcej, teraz już nawet jak słyszę na LP3 to mi się bardzo podoba Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Zobaczymy czy jakoś wykorzystasz ten okres Openerowy, aby zbliżyć się do takiej muzyczki jeszcze bliżej (co oczywiście w kolejnym singlu Klaxons wyrażałoby się idealnie Icon_razz2).
"Echoes" będzie miało już znacznie łatwiej, by trafić do mnie Icon_smile2. już się podoba. teraz jeszcze na listę nie wejdzie, ale później - bardzo prawdopodobne.
saferłel napisał(a):na koncercie Yesayer w końcu byłeś Icon_razz2?
nie byłem. widziałem kawałek koncertu Bena Harpera, potem poszedłem coś zjeść, wtedy już Yeasayer grał, a potem prosto na Pearl Jam.
Tomekk napisał(a):podejrzewam, że ma szansę na wygranie podsumowania 1500 notowań Icon_cool2
już niedługo się okaże, szybciej niż się spodziewamy Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):W sumie jestem ciekaw jak ten utwór brzmi w wersji koncertowej
był w Rockiestrze Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Liczę na podobne sukcesy Icon_razz
planem maksimum było dojście do pierwszej dziesiątki. zobaczymy jak to będzie Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Może by się Trójka tym zainteresowała.
Trójka to o tym wie, bo o płycie po raz pierwszy usłyszałem od Balonika... Tyle że pytał mnie czy znam tę płytę i wynikało, że sam jeszcze nie zna. Postaram się zagadać o tym po wakacjach.
18.07.2010 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):był w Rockiestrze
Kurcze, to chyba była jedyna piosenka z audycji (dwa razy słuchana w częściach), którą ominąłem, przeoczyłem, albo wychodziłem z pokoju. Skunk Anansie pamiętam, Kings Of Concenience również, a tego nie. A więc pozostanie jeszcze tajemnicą to wykonanie, albo zerknę dzisiaj na youtube, może coś tam znajdę.
ku3a napisał(a):Postaram się zagadać o tym po wakacjach.
Oby się udało, bo utwór ma potencjał, a po za tym jest jak najbardziej w stylu, który lubią Balonik, Niedźwiedź, jak i słuchacze Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
19.07.2010 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości