Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1006 - 20.06.2010
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1006 - 20.06.2010
Co za muzyczny tydzień! Co za notowanie! W środę miało miejsce jedno z największych i najważniejszych muzycznych wydarzeń w moim życiu - Sonisphere Festival! A już 4 dni później koncert jednego z moich najbardziej ulubionych muzyków, Serja Tankiana! Notowanie oczywiście stworzone w niedzielę, od tego wyjątków nie ma od kilkunastu lat, ale planowałem je zrobić przed wyjściem na koncert Serja. Dzień jednak tak się ułożył, że zrobiłem je już po powrocie. Rewolucja jest więc podwójna. Już w poprzednich notowaniach widać było przygotowania do festiwalu - na liście płyta pojawiło się kilka albumów Metalliki, wrócił też Slayer. Dopiero jednak emocje tużprzedfestiwalowe, ale przede wszystkim festiwalowe i pofestiwalowe sprawiły, że pewne utwory czy całe płyty trafiały bez przeszkód prosto do głowy, z potężną siłą. Na Soniświrze bardzo spodobał mi się występ Behemotha. Po festiwalu wróciłem do ich ostatniej płyty i efekt był piorunujący. Na samym zaś ich koncercie najbardziej wkręcił mnie utwór "Chant For Eschaton 2000" sprzed kilku lat. Tak wystrzelił, że prawie załapał się od razu do pierwszej dziesiątki! To jednak nic, bo inne utwory dały radę wbić się prosto do tej najważniejszej dziesiątki! I to nie jeden, trzy! Zresztą właśnie Behemoth jest autorem jednego z nich. "Ov Fire And The Void" podobał się od dawna, ale usłyszany na żywo zrobił wrażenie jak jeszcze nigdy. Zostało ono dodatkowo zwielokrotnione tym, że był to pierwszy utwór zagrany na całym festiwalu! Miesiące czekania, przygotowywania się, grania w audycji, konkursów, pytań, aż w końcu festiwal się zaczyna i właśnie "Ov Fire And The Void" idzie na pierwszy... ogień. Metallica to wiadomo, mój ulubiony zespół ever, więc o nich się nie martwiłem, za to bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Slayer. Przed festiwalem bardzo mocno zyskała u mnie ich ostatnia płyta i tytułowy utwór. Wydawało mi się, że może on zajść wysoko i faktycznie tak się stało, ale nie spodziewałem się, że debiut od razu w dziesiątce nie zapewni tytułu najwyższego debiutu tygodnia Icon_smile2. Utwór został pokonany przez innego przedstawiciela tej samej płyty, "Hate Worldwide", którego wykonanie na Bemowie mnie po prostu zmiażdżyło! I na liście uległo tylko jednemu utworowi!! A cały album wystrzelił na liście płyt jak z procy. Aż dziwne, że przez wiele tygodni mi się podobał i był na liście, ale nigdy na tyle mocno, by wejść do pierwszej dziesiątki. Zresztą lista płyt to w ogóle jakby trzęsienie ziemi przeszła - ostały się tylko 4 albumy z zeszłego tygodnia Icon_razz, a dołączyły do nich 2 razy Metallica, 2 razy Serj Tankian oraz po jednym Behemocie i Slayerze. Metallica, bo tak jak pisałem, o nich się nie bałem, oni wiedziałem, że zagrają rewelacyjnie. O dziwo na liście płyt bardzo dobrze poradziło sobie "Load", którego żaden przedstawiciel nie został zagrany Icon_razz. Album ten jednak słuchany po długiej przerwie znowu zrobić na mnie wielkie wrażenie. "Death Magnetic" to już spodziewana pozycja, a chyba jeszcze bardziej spodziewany jest powrót do pierwszej dziesiątki utworów najważniejszego przedstawiciela tej płyty Icon_smile2. Usłyszeć na żywo swój ulubiony utwór tego stulecia - bezcenne! I tylko szkoda, że nie trwał z pół godziny, i tylko szkoda, że na raz nie można było robić więcej rzeczy, bo tak mnie rozsadzała energia gdy zespół grał "All Nightmare Long" Icon_smile2. Do dziesiątki wrócił też bohater drugiego najważniejszego wydarzenia ubiegłego tygodnia - Serj Tankian. Obydwie płyty pięknie powróciły do dziesiątki, a "Gate 21" też znakomicie sobie poradziło. Wymiana połowy składu w pierwszej dziesiątce piosenek - też niczego sobie wynik Icon_wink2. Megadeth również zaistaniał na liście, utworem ze swej ostatniej płyty. Anthrax jako jedyny nie dał o sobie znać na liście, co nie znaczy, że mi się nie podobał. Bo podobał i to bardzo Icon_smile2.

Poza opisanymi już nowościami związanymi z najważniejszymi wydarzeniami tygodnia, pojawiły się jeszcze 2 nowości. Scissor Sisters łapały powoli, ale systematycznie. Inaczej było z utworem grupy Turboweekend, który chwycił mnie od razu.

I jeszcze informacja statystyczna - "doDekafonia" jest drugim w historii utworem który jest na pierwszym więcej niż 12 tygodni!!! Dopiero drugim w historii Icon_exclaim

Notowanie 1006:

01. 01. 14. 14. doDekafonia - Strachy na Lachy
02. NN. 01. 01. Hate Worldwide - Slayer
03. 05. 02. 02. Nightmare - Avenged Sevenfold
04. 15. 59. 01. All Nightmare Long - Metallica
05. NN. 01. 01. Ov Fire And The Void - Behemoth
06. 14. 10. 01. Gate 21 - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
07. 06. 02. 02. My Companjera - Gogol Bordello
08. NN. 01. 01. World Painted Blood - Slayer
09. 02. 04. 04. Die By The Drop - The Dead Weather
10. 03. 04. 04. Do generałów - Buldog

11. 04. 13. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
12. NN. 01. Chant For Eschaton 2000 - Behemoth
13. 11. 05. Qui Êtes-Vous? - Emmanuelle Seigner & Roman Polański
14. 39. 12. The Charade - Serj Tankian
15. 07. 16. Amnezja - Kult
16. 08. 08. Kalejdoskop bardo - Robert Gawliński
17. 17. 06. Chrystus miasta - Buldog
18. 13. 39. Resistance - Muse
19. 16. 05. Jeszcze raz, jeszcze dziś - Armia
20. 10. 14. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy
21. 09. 10. Karinga - Kult
22. 18. 19. Just Breathe - Pearl Jam
23. 12. 14. Dzieje grzechu - Muniek & Anna Maria Jopek
24. 21. 09. O tych w Krakowie - Czesław Śpiewa
25. 19. 04. Podobno nie ma już Francji - Kumka Olik
26. 24. 05. Grief and Pain - Acute Mind
27. 22. 31. Made In China - Happysad
28. 30. 03. Niedojrzałość - Kumka Olik
29. 31. 03. Jak mnie kochasz to mnie puść - Kumka Olik
30. 28. 03. Misery - Acute Mind
31. 20. 13. Święty - Muniek
32. 23. 05. Package Deal - Orange The Juice
33. 27. 05. Widower - The Dillinger Escape Plan
34. 25. 08. I ja ją - Kult
35. 26. 07. Fool's Day - Blur
36. 38. 02. Now You See Her - Crash Test Dummies
37. 29. 03. Uprising - Sabaton
38. 33. 35. Bad Company - Five Finger Death Punch
39. 36. 21. Chodź tu do mnie - Beri Beri
40. 32. 19. Ostatki - nie widzisz stawki - Strachy na Lachy
41. NN. 01. Invisible Light - Scissor Sisters
42. NN. 01. Head Crusher - Megadeth
43. 34. 09. Grzesznicy - Robert Gawliński
44. 37. 31. Bajka o śmierci - Spięty
45. NN. 01. Trouble Is - Turboweekend
46. 42. 32. Morning Sun - Robbie Williams
47. 45. 02. The First Days Of Spring - Noah And The Whale
48. 35. 13. Życie jest jak tramwaj - Lao Che
49. 41. 14. Stary boy - Muniek
50. 49. 36. Tribute - Tenacious D

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

40. 14. Chory na wszystko - Strachy na Lachy
43. 12. W sam raz - Czesław Śpiewa
44. 07. Tuareg - Robert Gawliński
46. 16. Low Rising - The Swell Season
47. 06. Crescent - Brendan Perry
48. 30. Żyję w kraju - Strachy na Lachy
50. 07. Gotten - Slash & Adam Levine

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 994:

01. 03. 06. 06. Chrystus miasta - Buldog
02. 01. 16. 16. Dodekafonia - Strachy na Lachy
03. NN. 01. 01. World Painted Blood - Slayer
04. NN. 57. 01. Load - Metallica
05. NN. 40. 01. Elect The Dead - Serj Tankian
06. NN. 43. 01. Death Magnetic - Metallica
07. 02. 05. 05. Sea of Cowards - The Dead Weather
08. NN. 01. 01. Evangelion - Behemoth
09. NN. 08. 01. Elect The Dead Symphony - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
10. 04. 03. 03. Podobno nie ma już Francji - Kumka Olik

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

05. 08. 08. Pop - Czesław Śpiewa
06. 07. 07. Kalejdoskop - Robert Gawliński
07. 22. 06. Hurra! - Kult
08. 57. 01. Metallica - Metallica
09. 34. 34. Mów mi dobrze - Happysad
10. 14. 14. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che

--------------------------

11. Pop - Czesław Śpiewa
12. Master Of Puppets - Metallica
13. Metallica - Metallica
14. Mów mi dobrze - Happysad
15. Oooh La La! - Crash Test Dummies
16. Hurra! - Kult
17. Kalejdoskop - Robert Gawliński
18. ... And Justice For All - Metallica
19. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
20. Kill'em All - Metallica
23.06.2010 12:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #2
 
Icon_eek2 Icon_biggrin3 Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_biggrin3

Ja tu wrócę tylko muszę najpierw dojść do siebie .
23.06.2010 12:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2

Icon_lol Icon_lol Icon_lol

ja mam podobnie jak Aro...

... a Strachy Icon_eek2 może doczekamy się jednoczesnego numeru 1 Icon_wink2 myślałem, że jednak nie ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.06.2010 12:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Ale metalowy atak został przypuszczony na pierwszą dziesiątkę, no no Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.06.2010 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Ten Slayer faktycznie zaskakujący, chociaż mnie już wcześniej dręczyło pytanie dlaczego taki zespół nie osiąga tutaj znakomitych wyników. No i proszę, doczekałem się Icon_wink
Numer osiem to nawet moje top trzy z tej płyty Icon_razz2 Z tym najwyższym Behemothem też wstrzeliłeś się w mój gust, chociaż wiadomo, że ogólnie nie przepadam za takim graniem. Szkoda, że ''All Nightmare Long'' nie powróciło na pierwsze Icon_lol Ostatnio przesłuchałem na szybko nowy album i ten kawałek wywarł ponownie bardzo dobre wrażenie. Żal trochę Dead Weather. Mogli atakować pozycję lidera, ale wszystko posypało się w jeden tydzień.
Zabawnie na tle obecnych wydarzeń wygląda to Scissor Sisters. Faktycznie trochę wody w rzece upłynęło zanim wstawiłeś ich na listę, ale są. U mnie już w odwrocie, ale mam nowych kandydatów z płyty Icon_wink Jeszcze lepszych. Aż dziwne, że nie ma żadnego nowego Serja.

W płytach najbardziej podoba mi się nowość na miejscu 4.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.06.2010 02:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
No to wielka rewolucja. spodziewałem się dużych zmian, ale aż takich to nie Icon_mrgreen
Behemotha zobaczyłem tylko na końcówce, bo przed wejściem na teren festiwalu postanowiłem coś kupić do jedzenia i zjeść po za nim wiedząc że będzie nie za tanio. Na szczęście na Behemocie już byłem więc się nie martwiłem. Równo tydzień temu to się zaczynało rozkręcać Icon_smile2
Niesamowicie poradziły u Ciebie zespoły grające na Sonisphere. Metallica jednak tak nie znokautowała reszty, a wprost przeciwnie - inni wyszli na kontratak, a czarnym koniem został (kot) Behemoth Icon_wink2
SNL kompletnie zadziwiają, tak jak kiedyś Depeche Mode z "Martyrem". A myślałem, ze tym razem zostanie zmieciony ze szczytu. "Do generałów" jednak mocno spadło, za to płyta sensacyjnie wbrew wszystkiemu na czym byłeś w ubiegłym tygodniu zostaje liderem w płytach Icon_smile2
Zastanawiam się czy za tydzień się wszystko unormuje, czy może jeszcze się pogłębi hegemonia koncertowych zespołów. A może co nieco wróci na wyższe miejsca. No zobaczymy Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
23.06.2010 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
jeszcze jedno: czy była kiedyś taka rewolucja w top10? Icon_wink2 chodzi mi o czasy sprzed mychy, bo w czasie mychy to nie . No chyba, że nie pamiętam Icon_smile2
tadzio3 napisał(a):za to płyta sensacyjnie wbrew wszystkiemu na czym byłeś w ubiegłym tygodniu zostaje liderem w płytach
ja tam akurat tu żadnej sensacji nie widzę Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.06.2010 03:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
Rewelacyjny komentarz do notowania Icon_smile2 . Ja też wolę od Misery ten drugi kawałek.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
24.06.2010 01:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
Miszon napisał(a):Ja też wolę od Misery ten drugi kawałek.
żeby było jasne - ja też Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.06.2010 09:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #10
 
ależ... nieźle to wygląda. Icon_smile2
a czy ta doDekafonia jest naprawdę taka genialna? :roll:
25.06.2010 12:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
 
A widać że nie jest ??? Icon_wink2 Icon_mrgreen

Dowaliłeś do pieca . Naprawdę.
Nie mogę rozpracować czasami Rockiestry Icon_wink2 I wszystko zależy czy listę publikujesz przed czy po audycji. Icon_wink2
pomimo tego w tym tygodniu najważniejsze "kwiatki-nowości" można było usłyszeć podczas wspominek o Sonisphere.
Zmian mnóstwo..widać jakie tornado przeszło zwłaszcza przez TOP 10. Icon_mrgreen
Odkąd jestem na myszce nie przypominam sobie tak zdecydowanych ruchów wcześniej. Choć nakoncertowałeś się mnóstwo razy na przeróżnych wykonawcach , ale aż takiego wpływu na listę chyba nigdy nie było.
Ciekawe czy tacy wykonawcy jak Megadeth czy Slayer pojawili się po raz pierwszy w historii. W komentarzu nic nie pisałeś, więc chyba jednak mieli jakieś wcześniej sukcesy z innymi kawałkami.
Hate Worwide to jedyny utwór który przebywał na mojej liście, świetny tak... lecz bez jakiś specjalnych sukcesów . A dziś gdyby mogło wrócić to by wróciło tak mysle...
Aczkolwiek bardzo blisko jest nr. 8. Icon_biggrin3
'Ov Fire And The Void" na starcie już jest lepszy od 'Lucifera" . ho ho . Icon_biggrin3
W sprawie ANL pozwolę sobie odpowiedzieć tutaj ; TAK . I jeśli nie sprawia to dla Ciebie kłopotu , to bardzo bardzo proszę o mp3 z koncertu. Icon_wink2 Icon_biggrin3
W ogóle się zastanawiam gdyby było typowanie u Ciebie za tydzień to nie wiem czy dałbym radę ustawić kolejność . Choć spróbuję ,a pewnie za tydzień znowu wydarza się kolejne cuda. Icon_wink2
Serj ładnie , ale to także zasługa koncertu, dobrze ze najwięcej skorzystało The charade Icon_smile2
A w środę przywaliło mi właśnie nowe jego nagranie....Niesamowita płyta się szykuje...
Hehe taka dygresja. teraz przydałby Ci się koncert Kultu Icon_wink2

W płytach tez niezłe jaja Icon_mrgreen
25.06.2010 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
aaktt napisał(a):Ale metalowy atak został przypuszczony na pierwszą dziesiątkę, no no Icon_smile2
niecodziennie zdarza się jedno z najważniejszych, jak nie najważniejsze, muzycznych wydarzeń w życiu Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Ten Slayer faktycznie zaskakujący, chociaż mnie już wcześniej dręczyło pytanie dlaczego taki zespół nie osiąga tutaj znakomitych wyników. No i proszę, doczekałem się Icon_wink
fakt, dość skromnie. płyta siedziała, ale tylko w drugiej dziesiątce, a żaden utwór nie był na tyle silny, by wejść na listę piosenek.
saferłel napisał(a):Szkoda, że ''All Nightmare Long'' nie powróciło na pierwsze Icon_lol
to co zrobiło to i tak niewiarygodna rzecz. a i tak nie napisałem o prawdopodobnie najważniejszej rzeczy związanej z tym notowaniem i właśnie z ANL. ale na razie nie mogę nic zdradzać Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Żal trochę Dead Weather. Mogli atakować pozycję lidera, ale wszystko posypało się w jeden tydzień.
nie ma co się poddawać, już za 5 dni to ich będę widzieć na żywo Icon_mrgreen .
saferłel napisał(a):Aż dziwne, że nie ma żadnego nowego Serja.
utwory z płyty z orkiestrą już się przejadły, a te które są na niej nowe pokazały, że dobrze wykorzystały czas okołokoncertowy. a prawdziwie nowy Serj to teraz dopiero będzie atakować Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):No to wielka rewolucja. spodziewałem się dużych zmian, ale aż takich to nie Icon_mrgreen
ja też się nie spodziewałem aż takiego obrotu sprawy Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Metallica jednak tak nie znokautowała reszty, a wprost przeciwnie - inni wyszli na kontratak, a czarnym koniem został (kot) Behemoth Icon_wink2
w Metallice skupiłem się na płytach, przesłuchiwałem niemal całą ich dyskografię. ciężko było skupić się na czymś jednym, a i tak mamy w płytach powrót na czwarte i szóste. inni mieli pod tym względem łatwiej, bo Slatera na przykład to tylko jednej płyty słuchałem. w kwestii listy to się opłaciło. podobnie z Behemothem. tyle że tu dodatkowo było tak, że jeden z utworów których wcześniej nie znałem zachwycił mnie.
tadzio3 napisał(a):"Do generałów" jednak mocno spadło, za to płyta sensacyjnie wbrew wszystkiemu na czym byłeś w ubiegłym tygodniu zostaje liderem w płytach Icon_smile2
takie wydarzenie, Strachy zdetronizowane po 3 miesiącach, a ja nawet zapomniałem o tym napisać Icon_wink2. ale tyle innych rzeczy było do napisania.
tadzio3 napisał(a):Zastanawiam się czy za tydzień się wszystko unormuje, czy może jeszcze się pogłębi hegemonia koncertowych zespołów. A może co nieco wróci na wyższe miejsca. No zobaczymy Icon_smile2
mam nadzieję, że uda się dziś wrzucić.
Yacy napisał(a):jeszcze jedno: czy była kiedyś taka rewolucja w top10? Icon_wink2 chodzi mi o czasy sprzed mychy, bo w czasie mychy to nie . No chyba, że nie pamiętam Icon_smile2
też nie pamiętam takiej sytuacji za czasów mychy Icon_smile2. wcześniej to ciężko porównywać, bo oprócz tego, że lista składała się z 20 pozycji, to przede wszystkim z tych pierwszych kilkunastu lat zarchiwizowane mam tylko pierwsze dziesiątki, a reszta tylko na kartkach. więc czasem zdarzało się po kilka nowości w pierwszej dziesiątce, po 3 czy nawet 4, ale nie było w tym wielkiej sensacji. takie rzeczy o których na pewno warto wspomnieć, to notowanie w którym na listę weszło "Until It Sleeps". a jakże, od razu na pierwsze Icon_smile2. poza tym wtedy wreszcie wyszła płyta T-Raperów, "Dyskoteka Szarego Człowieka" i to był u mnie wieeelki przebój. zresztą czekałem na tą kasetę długo, a z chłopakami w klasie co poniedziałek opowiadaliśmy sobie wrażenia z kolejnego KOCa i z kolejnych piosenek. i efektem były debiuty T-Raperów na 3, 4 i 5 miejscu Icon_mrgreen . ale trzeba wziąć pod uwagę też to, że wtedy inaczej słuchało się muzyki, mniej, nie było internetu... Wtedy też na liście zadebiutowała "Władza" Closterkellera. kurde, to musiało w takim razie być w czasie mojej matury!! Icon_biggrin3
a na pewno równej wielkości rewolucja miała miejsce po debiucie "Ostatecznego Krachu". wtedy natychmiast "Goopya Peezda" zadebiutowała na pierwszym, "Komu bije dzwon" na drugim, "Szczerbula" na czwartym, "Grzesznik" na piątym, a dodatkowo, nie pamiętam z jakiej okazji, wtedy w dziesiątce pojawiły się 2 stare, klasyczne Lady Panki. więc 6 nowości w dziesiątce i to na miejscach 1, 2, 4, 5, 8 i 9 Icon_mrgreen .
było też notowanie w następne wakacje gdy były nowości na miejscach 1, 2, 3 i 7. cóż, po pierwsze wakacje, a po drugie... TAKIE wakacje! :roll: Icon_mrgreen
a kilka miesięcy później Metallica wydała "Garage Inc." Icon_wink2. no i bach - "Whiskey" nowość na pierwszym, "Turn The Page" na drugim, "Die, Die My Darling" na szóstym, "Loverman" na ósmym. a dodatkowo wtedy pojawiło się "Pretty Fly" - na piątek. potem przez kilka miesięcy(!) "Pretty Fly" zamieniało się z "Whiskey" na pierwszym miejscu Icon_biggrin3.
było też kilka innych notowań wakacyjnych (gdy jeszcze jeździłem na wczasy czy jakieś obozy Icon_wink2 ) w których nieźle się mieszało. po niektórych koncertach też się działo Icon_wink2. ale czy to było porównywalne z tym co teraz miało miejsce? ciężko mi powiedzieć, to zupełnie inne czasy, inny stopień mojego zainteresowania muzyką i inna jej ilość przesłuchiwana każdego tygodnia.
Kertoip napisał(a):a czy ta doDekafonia jest naprawdę taka genialna? :roll:
na takie pytania nie będę odpowiadać. a czy ta Armia jest naprawdę taka genialna?
Aro napisał(a):Dowaliłeś do pieca . Naprawdę.
trzeba było czadu, to jest Icon_mrgreen .
Aro napisał(a):w tym tygodniu najważniejsze "kwiatki-nowości" można było usłyszeć podczas wspominek o Sonisphere.
tak, starałem się wybierać faktycznie te kóre na koncertach najbardziej mnie wzięły. plus te które najlepiej się nagrały Icon_wink2.
Aro napisał(a):Choć nakoncertowałeś się mnóstwo razy na przeróżnych wykonawcach , ale aż takiego wpływu na listę chyba nigdy nie było.
no ale też trzeba wziąć pod uwagę, że jak się idzie na koncert to jest jeden wykonawca który może zamieszać, a tu było ich aż pięciu i wszyscy ważni Icon_smile2. poza tym cały czas mówiłem, że to dla mnie zdecydowanie jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w życiu. a taki Open'er teraz to już tylko taki deser będzie Icon_smile2. i zupełnie inaczej się przeżywa jak emocje rozkładają się na kilka dni, a inaczej jak wszystko odbywa się w 7 godzin.
Cytat:Ciekawe czy tacy wykonawcy jak Megadeth czy Slayer pojawili się po raz pierwszy w historii. W komentarzu nic nie pisałeś, więc chyba jednak mieli jakieś wcześniej sukcesy z innymi kawałkami.
no tak, kolejna rzecz o której nie napisałem Icon_smile2. rzeczywiście Slayer i Megadeth nigdy wcześniej nie były na liście!
Aro napisał(a):'Ov Fire And The Void" na starcie już jest lepszy od 'Lucifera" . ho ho . Icon_biggrin3
faktycznie Icon_smile2. a ja już wiem co się wydarzyło w niedzielnym notowaniu Icon_wink2.
Aro napisał(a):A w środę przywaliło mi właśnie nowe jego nagranie....Niesamowita płyta się szykuje...
a dziś w Rockiestrze jeszcze inny nowy utwór Icon_smile2. choć w jakości dyktafonowej z koncertu Icon_wink2.
Aro napisał(a):teraz przydałby Ci się koncert Kultu Icon_wink2
Icon_smile2 póki co niektórzy będą mogli pokazać swoją klasę na Open'erze. Dead Weather, Lao Che, Pearl Jam i inni.
29.06.2010 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #13
 
ku3a napisał(a):taki Open'er teraz to już tylko taki deser będzie Icon_smile2 . i zupełnie inaczej się przeżywa jak emocje rozkładają się na kilka dni, a inaczej jak wszystko odbywa się w 7 godzin.
pewnie juz jesteś przygotowany a i piękna pogodę sobie zamówiliscie na Opener w tym roku. wspaniałych koncertowych wrażeń życzę. Icon_smile2
Cytat:a dziś w Rockiestrze jeszcze inny nowy utwór Icon_smile2 . choć w jakości dyktafonowej z koncertu Icon_wink2 .
no niestety do domu dotarłem ok. 21.30 wiec nie dało rady posłuchać od samego początku.
Dziś dopiero sprawdziłem e-majlę .
Dzięki ogromne za ANL z koncertu. Icon_biggrin3 Wieczorem sobie posłucham jak wrócę z pracy.
30.06.2010 09:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Aro napisał(a):pewnie juz jesteś przygotowany
tak planowałem Icon_wink2. ale w poniedziałek przygotowywałem audycję i oglądałem mecz, wczoraj też kończyłem przygotowywać i też oglądałem mecz i była Rockiestra i jakoś tak z przygotowań to wyjazdu mało wyszło Icon_wink2. tylko zrobiłem sobie krótką listę co trzeba dziś kupić. dobrze, że przynajmniej to, bo jakbym się dopiero dziś wieczorem zorientował, to już byłyby z zakupów nici Icon_smile2.
Aro napisał(a):piękna pogodę sobie zamówiliscie na Opener w tym roku
na razie wolę nie zapeszać... Icon_wink2
Aro napisał(a):wspaniałych koncertowych wrażeń życzę. Icon_smile2
dzięki Icon_smile2
30.06.2010 09:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości