Ankieta: Na kogo zag
Jaros
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Prezydenckie 2010 - II TURA
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
przemek napisał(a):Ci, którzy głosowali na Jarka mogli usiąść w poradni na miękkiej pufce, ci głosujący na Bronka czekali za drzwiami Icon_lol Icon_lol Icon_lol
Ja bym w ogóle tych Bronka nie przyjął...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.06.2010 10:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #42
 
ups, ups... w tej chwili prowadzi Kaczor!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.07.2010 12:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #43
 
Chyba czas wyprowadzić się z kraju Icon_biggrin3 , Kaczyzm 2.0 nadchodzi Icon_confused2

Mam nadzieję że ostatecznie wygram Komorowski Icon_smile
05.07.2010 12:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #44
 
Polacy potwierdzili, że mieliśmy dwóch bardzo dobrych kandydatów albo dwóch bardzo słabych.
Ja mam pewną teorię na ten temat^ Icon_wink2

A podział głosów mi się podoba. Jest dreszczyk emocji aż do finalnego komunikatu Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
05.07.2010 01:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #45
 
[Obrazek: c0003799ff09f5c13ce971b4023522cb,34,29,0...-248-0.jpg]

Icon_mrgreen <501>
05.07.2010 01:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #46
 
Gratuluję państwu wyboru nowego, wspaniałego prezydenta
Ode mnie tyle w temacie: http://www.youtube.com/watch?v=z6UQDQRmGnI

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.07.2010 07:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
Tutaj mało odkrywcze, ale bardzo ciekawe stwierdzenie:
http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/...lnosc.html
W sumie dosyć przykre...
05.07.2010 09:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #48
 
prz_rulez napisał(a):W sumie dosyć przykre...
a to dlaczego? ja mogę to określić tylko słowem CIEKAWE! Ani to przykre, ani radosne, ani... Ciekawostka. Jakoś wcześniej się nad tym nie zastanawiałem Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.07.2010 10:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
 
Uff...

Co do tych rozbiorów - to nie pierwszy raz tak, praktycznie co 4-5 lat widać taki podział.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
05.07.2010 11:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #50
 
Trudno, jakoś to wytrzymamy Icon_wink2
05.07.2010 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #51
 
Myślę, że dla PIS i Kaczyńskiego to nawet lepiej, żę przegrał. Gdyby wygrał wybory, rząd znów mówiłby, że to prezydent hamuje wszystkie ustawy jakie chcą uchwalić (swoją drogą teraz nie mają już tej wymówki, hehe Icon_razz ). Po drugie nie miałby kto rządzić partią, no bo ciężko w obecnej chwili wyobrazić sobie następce Kaczyńskiego na stanowisku prezesa PIS.

W obecnej sytuacji, PO ma prawie półtora roku absolutnej władzy. Przypomnijmy, ze ostatnie taki sytuacje (2001-2005 i 2005-2007) kończyły się klęską partii rządzącej i nie widzę powodu, dla którego teraz miałoby być inaczej. PIS w tym czasie będzie dalej budować silną opozycję i ma bardzo duże szanse na wygranie przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.

A zatem ciężkie czasy dla PO nadchodzą. Icon_wink2
05.07.2010 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
 
No nie absolutnej. PO nie ma np. TVP, CBA, IPN, Polskiego Radia żeby tylko kilka wymienić. No i jest w koalicji co akurat w tym wypadku jest najważniejsze, bo mocno osłabia swobodę rządzenia. Aczkolwiek to raczej działa na korzyść twojej tezie, bo w latach 2001-05 i 05-07 też własnie koalicje były (a nawet kurioza typu rządy mniejszościowe, które nic praktycznie robić nie mogą jak chcą, bo muszą za każdą ustawę "płacić" pozostałym partiom poprzez ustępstwa w innej sprawie).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
05.07.2010 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #53
 
Miszon napisał(a):No nie absolutnej. PO nie ma np. TVP, CBA, IPN, Polskiego Radia żeby tylko kilka wymienić.
No to mają co zdobywać, czyli nie będą się nudzić Icon_razz Zresztą już poczynili pierwsze kroki ku temu przed wyborami Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.07.2010 02:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #54
 
aaktt napisał(a):Ode mnie tyle w temacie: http://www.youtube.com/watch?v=z6UQDQRmGnI
Jestem przeciwko zniesieniu immunitetu i likwidacji Senatu, okręgi jednomandatowe teoretycznie wyglądają dobrze, ale sądzę że w Polsce by to wyszło zupełnie na odwrót niż powinno, nie pamiętam co tam było czwarte. I zasadniczo cieszę się, że nie doszło do tego referendum, bo to było czysto populistyczne zagranie, którego nie daj Boże przegłosowanie byłoby sporym błędem. Ulotkę dostałem wówczas i to nawet sporo, od kolegi ze studiów, który jest w PO i w tej chwili nawet w Sejmie, na zasadzie "mamy to rozdawać, weź trochę", ale szkoda pieniędzy na takie referendum jak mówię.
No i racją jest, że w nowej kadencji Sejmu należałoby zbierać podpisy od nowa. To było w 2005, kiedy rządził PiS, PO nie miało możliwości wówczas tego przegłosowania. A później na szczęście poszli po rozum do głowy i całe szczęście tego nie wznawiali. Icon_wink2
Mam tylko nadzieję, że będzie z tego papier toaletowy/tektura, bo szkoda drzew.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
05.07.2010 02:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #55
 
Oj tak, wszystko da się obrócić na drugą stronę.
Ja uważam, że to była słuszna inicjatywa, szczególnie okręgi jednomandatowe, a że populistyczna to inna sprawa, choć pokazuje to tylko mechanizmy funkcjonowania obecnych partii politycznych. Zresztą widzieliśmy przed tymi wyborami jak kandydacie z dnia na dzień zmieniali swoje poglądy, żeby przypasować się wyborcom. Ale tak to właśnie wygląda - najpierw robimy happening, zbieramy poparcie, a później mamy to w dupie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.07.2010 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
Yacy napisał(a):
prz_rulez napisał(a):W sumie dosyć przykre...
a to dlaczego? ja mogę to określić tylko słowem CIEKAWE! Ani to przykre, ani radosne, ani... Ciekawostka. Jakoś wcześniej się nad tym nie zastanawiałem Icon_wink2
Przykre, bo to oznacza, że od 100 lat Polska trwa w dawnych podziałach... Nie tylko gospodarczych, ale, przede wszystkim, mentalnych. Naprawdę przykre - mówię to ja, pochodzący z ostoi polskiego konserwatyzmu (niestety).
05.07.2010 06:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
Uffff....

Kamień spadł mi z serca (i na szczęście nie spadł mi na nogę Icon_wink2 )
Tyle w temacie.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
05.07.2010 08:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
No ja skomentuję przynajmniej po 100 dniach, jeśli nie później Icon_wink2
Dla mnie liczy się działanie, nie puste słowa.
05.07.2010 09:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
 
aaktt napisał(a):Ale tak to właśnie wygląda - najpierw robimy happening, zbieramy poparcie, a później mamy to w dupie.
Czujesz się zaskoczony / uświadomiony tym reportażem? Icon_eek2
Bo ja nie mam złudzeń od dawna jeśli chodzi o politykę. W zasadzie to już nie chodzi mi to, kto nie będzie ściemniał i kradł, tylko kto mniej albo w granicach przyzwoitości (pojętej na swój, polityczny sposób).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
05.07.2010 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
uff...

bo już było gorąco jak będąc na koncercie Archive odświeżyłem onet i zobaczyłem wyniki po 50% obwodów Icon_razz.
06.07.2010 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybory Prezydenckie 2010 saferłel 182 23 471 22.06.2010 06:20 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości