Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matt & Kim - Grand
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #1
Matt & Kim - Grand
[center][Obrazek: matt-and-kim-grand-enlarged.jpg]

Witam!
Płyta "Grand" duetu Matt & Kim będzie moim pierwszym zaproponowanym krążkiem w Topłycie. A kim są Matt & Kim? Jest to, jak już napisałem wcześniej, duet łączący indie-rock oraz dance punk z elementami muzyki elektonicznej. "Grand" jest ich drugim albumem, wydanym 20 stycznia 2009 roku, który dotarł do 170 miejsca na liście Billboard 200.
[/center]

Track lista:

1. "Daylight"
2. "Cutdown"
3. "Good Ol' Fashion Nightmare"
4. "Spare Change"
5. "I Wanna"
6. "Lessons Learned"
7. "Don't Slow Down"
8. "Turn This Boat Around"
9. "Cinders"
10. "I'll Take Us Home"

Jedenasty kawałek to remix "Daylight" więc pozwolę go sobie ominąć Icon_wink2

Płytę można odsłuchać tutaj - http://chomikuj.pl/F0zzie/Muzyka/Matt+*26+Kim+-+Grand
(pliki są uszeregowane dość chaotycznie, wystarczy jednak w opcji Pokaż według zaznaczyć 'nazwy pliku' Icon_wink2 ).
Płytę pobrać można stąd.

To mój debiut, mam nadzieję, że nie okaże się klapą Icon_razz

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
17.06.2010 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
O, znam może od nich ze dwa kawałki i chętnie posłucham płyty Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.06.2010 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
O! Jaka miła niespodzianka!
Znam i bardzo chętnie zagłosuję.
Obyś tylko takie płyty zgłaszał ;P

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.06.2010 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
To ja się wyłamię na piszę, że pierwsze słyszę o takim projekcie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.06.2010 08:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
Pierwszy:

1. Daylight
2. I Wanna
3. I'll Take Us Home
4. Lesson Learned
5. Good Ol' Fashion Nightmare
6. Don't Slow Down
7. Turn This Boat Around
8. Spare Change
9. Cinders
10. Cutdown
18.06.2010 06:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 735
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Sorry, ale na moim komputerze pliki z tego chomika nie dają się odsłuchiwać.
19.06.2010 11:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #7
 
Hm, to nie wiem, nie znalazłem nigdzie innej strony na której możnaby posłuchać cały album. Ewentualnie ściągnij krążek stad ,tylko 63 MB Icon_wink2

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
19.06.2010 12:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 735
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Vaxey napisał(a):Hm, to nie wiem, nie znalazłem nigdzie innej strony na której możnaby posłuchać cały album. Ewentualnie ściągnij krążek stad, tylko 63 MB Icon_wink2
Po prostu nie ocenię tego albumu. Ja ściągam tylko takie płyty, co do których jestem pewien, że bardzo mi się będą podobać.
19.06.2010 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #9
 
No to możesz każdy kawałek z osobna przesłuchać na YT... :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=1iYo11qYx...=1&index=5

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
19.06.2010 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 735
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
Re: Matt & Kim - Grand
Trochę zostałem zrobiony na szaro, bo na Jutubie można było przesłuchać tylko 9 utworów, i Ajlla musiałem ściągnąc z chomika (i go wyrzucić), a poza tym utwory wolę przesłuchiwać w kolejności wybranej, a nie narzuconej. W związku z tym kolejność po przesłuchaniu w normalnych warunkach mogłaby wyglądać nieco inaczej, chociaż pewnie dużych zmian by nie było.
Chociaż to nie moje klimaty to płyta brzmiała całkiem nieźle i oceniłbym ją na 1,3-1,4. Większość utworów nierówna, bo bardzo ciekawe pomysły zostały w większości przyćmiewane sztampą, ale nie mam co za bardzo narzekać.

1. "Turn This Boat Around"
2. "I Wanna"
3. "Daylight"
4. "I'll Take Us Home"
5. "Lessons Learned"
6. "Cinders"
7. "Don't Slow Down"
8. "Spare Change"
9. "Good Ol' Fashion Nightmare"
10. "Cutdown"

Obejrzałem poprzedni top i zauważyłem, że miejsca 1-4 z niego są u mnie na 2-5 w tej samej kolejności. Icon_lol
19.06.2010 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Płyta niezła, nie masz na co za bardzo narzekać i dajesz 1,3? :roll:

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.06.2010 05:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
saferłel napisał(a):Płyta niezła, nie masz na co za bardzo narzekać i dajesz 1,3? :roll:
To się nazywa sztucznym śrubowaniem poziomu i podnoszeniem poprzeczki Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.06.2010 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 735
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
aaktt napisał(a):
saferłel napisał(a):Płyta niezła, nie masz na co za bardzo narzekać i dajesz 1,3? :roll:
To się nazywa sztucznym śrubowaniem poziomu i podnoszeniem poprzeczki Icon_razz
Nie uważam tak, bo po pierwsze żaden utwór nie zainteresował mnie na tyle, żebym miał ochotę słuchać go drugi raz. Niezła oznacza tylko tyle, że słucham ją bez przyjemności, ale w zasadzie bez wkurzania się, zmęczenia, zdegustowania itp. Jest mnóstwo płyt, w których najsłabszy utwór podoba mi się dużo bardziej niż najlepszy utwór na tej płycie. Gdybym utwory na niej wyceniał wyżej, to płyty, które uważam za bardzo dobre miałyby średnią powyżej dziewięć. A co z płytami znakomitymi, rewelacyjnymi i genialnymi?
19.06.2010 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
A gdzie tam. Wszystko możesz sobie dopasować jak chcesz i nie musi być tak jak piszesz. 1,3 i łatka ''nieźle'' to spore zaniżanie Icon_wink Przecież u ciebie i tak nie istnieje ten środek, a przynajmniej ja go jeszcze nigdy nie widziałem Icon_lol
Najlepiej będzie jak założysz sobie profil na rate your music Icon_wink. Zapraszamy!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.06.2010 06:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
saferłel napisał(a):A gdzie tam. Wszystko możesz sobie dopasować jak chcesz i nie musi być tak jak piszesz. 1,3 i łatka ''nieźle'' to spore zaniżanie Icon_wink Przecież u ciebie i tak nie istnieje ten środek, a przynajmniej ja go jeszcze nigdy nie widziałem Icon_lol
To prawda Icon_biggrin3 Ja też Icon_wink2

Cytat:Najlepiej będzie jak założysz sobie profil na rate your music Icon_wink. Zapraszamy!
I tu też się podłączę Icon_biggrin3 Zapraszamy!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.06.2010 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 735
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
saferłel napisał(a):Przecież u ciebie i tak nie istnieje ten środek, a przynajmniej ja go jeszcze nigdy nie widziałem Icon_lol
No to zaraz zobaczysz. Będę z pamięci próbował wyliczyć oceny dla poszczególnych płyt między 2 a 8 (w dwóch przypadkach - Lao i Perfect wyliczenia są ścisłe, w pozostałych jest spory margines błędu):
4,9 - Stan Borys
3,3 - Lao Che
4,8 - Coil (tutaj nie za dobrze pamiętam i tylko 6 utworów)
3,9 - Pink Floyd
3,3 - Pixies
3,1 - Peter Murphy
4,1 - Goldheart Assembly
5,0 - Radiohead
2,7 - Joanna Newsom
5,0 - Halina Frąckowiak
6,4 - Sisters of Mercy
do tej pory jadąc od końca oceniałem wszystkie (z tzw. średnich), a poniżej będą wybrane
5,2 - Happysad (najbardziej nierówna z dotychczasowych)
2,6 - Massive Attack (tylko dzięki 2 pierwszym miejscom powyżej 2)
3,8 - Christina Aguilera
3,1 - Hey
5,5 - Richard Bona
7,8 - Peter Gabriel
6,0 - Vampire Weekend (1)
no i może wystarczy
Jak widzisz sporo płyt uzyskało niezłe oceny. Niestety ostatnio jak dla mnie zestaw jest w większośći fatalny.
EDiT: miał być Perfect oceniany przeze mnie ostatnio z innej okazji. Dostał 4,1.
19.06.2010 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 735
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
aaktt napisał(a):
Cytat:Najlepiej będzie jak założysz sobie profil na rate your music Icon_wink. Zapraszamy!
I tu też się podłączę Icon_biggrin3 Zapraszamy!
Żal mi na to czasu. Ale może jak przejdę na emeryturę...
19.06.2010 07:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Najlepsze płyty mają i tak słabe oceny Icon_razz2 No ale nic, nie jest tak tragicznie, chociaż....a zresztą. Pokazałeś dowody, więc je przyjmuję Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.06.2010 08:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 735
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
saferłel napisał(a):Najlepsze płyty mają i tak słabe oceny Icon_razz2
Najlepsze płyty mają powyżej 8, ale je pominąłem, bo nie o to chodziło. Icon_wink2
19.06.2010 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
kajman napisał(a):Najlepsze płyty mają powyżej 8, ale je pominąłem, bo nie o to chodziło.
Ale ja miałem najlepsze dla mnie Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.06.2010 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości