Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-TOPIC
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #281
RE: OFF-TOPIC
I co na to wszystko Freud? Icon_rolleyes
Zwłaszcza intrygujące są sny EVENo, bo twierdzi on że te mają swój dalszy ciąg zdarzeń... Icon_eek
Kiedyś o wiele bardziej pamiętałem swoje sny (może dlatego, że dużo o tej tematyce czytałem), a teraz bardzo rzadko pamiętam, a nawet jeśli to na drugi dzień i tak już zapominam!

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
02.02.2022 12:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #282
RE: OFF-TOPIC
Sny z dalszym ciągiem są zarabistą sprawą, niestety nie zawsze udaje się je wywołać (te dalsze ciągi).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.02.2022 01:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #283
RE: OFF-TOPIC
EVENo napisał(a):Ayrtona Senny?
nie wiem czy zginął w płomieniach
02.02.2022 06:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #284
RE: OFF-TOPIC
"Po upadku ZSRR doszło do naruszenia równowagi sił na świecie. Dzisiejsze wydarzenia związane są z obroną samej Rosji przeciwko tym, którzy wzięli Ukrainę za zakładnika i próbują wykorzystać ją przeciwko naszemu krajowi i narodowi."

Putinowi jednak odwaliło bardziej, niż Łukaszence Icon_confused2

Radio Epsilon
24.02.2022 06:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #285
RE: OFF-TOPIC
Przecież jakoś musi uzasadnić ten atak. Sprawa jest raczej prosta: chodzi o kwestie gospodarczo-społeczne, zapewnienie dostępu do dóbr położonych na zachód od separatystycznych regionów, a także o pokazanie potencjalnym separatystycznym regionom Rosji, że wszelkie działania niepodległościowe będą zduszone w zarodku - takie działanie konsolidujące społeczeństwo rosyjskie przy okazji (piszę to w związku z wypowiedziami ekspertów z ostatniego czasu).

No to czekam teraz jakie konkretnie będą sankcje za taki bandytyzm, ale jakoś trudno mi uwierzyć, żeby mogły być choć w znacznej części współmierne. Bo rozumiem, że interwencja wojskowa nie wchodzi w grę...

WOLNE MEDIA!!!
24.02.2022 10:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #286
RE: OFF-TOPIC
neo01 napisał(a):I co był ten program, bo nic mi nie wyświetliło
wygląda na to, że dzisiaj Kazik dotrze do Hejt Parku (20.30).
22.03.2022 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #287
RE: OFF-TOPIC
super, dzięki Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
22.03.2022 07:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #288
RE: OFF-TOPIC
Z okazji rozpoczęcia drugiej setki krajów, z przedstawicielami których miałem do czynienia (nagle doszły 3, przez co z 99 skoczyło na 102 Icon_smile2 ) zrobiłem sobie taką okolicznościową mapkę. Szerzej opisałem na FB, jeśli ktoś ciekawy, wrzucę i tutaj kilka ciekawostek Icon_wink2 :
Hmmm... umie ktoś zmniejszyć ten obrazek? Bezradny

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.04.2022 12:16 AM przez Miszon.)
03.04.2022 12:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #289
RE: OFF-TOPIC
Pracujesz na lotnisku? Icon_wink
03.04.2022 08:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #290
RE: OFF-TOPIC
Nie, co więcej ostatnio byłem na lotnisku w Warszawie w 1988 lub 1989.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.04.2022 09:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #291
RE: OFF-TOPIC
No to teraz mi zabiłeś ćwieka. W jakimś urzędzie migracyjnym w takim razie? Choć może już wchodzimy na grząski grunt...
Świat widać na komórce jak na dłoni! Icon_smile
Kraje dalekiej Afryki i Bliskiego Wschodu robią wrażenie, zresztą co niektóre z Ameryki Południowej też. W tym wszystkim niewytłumaczalne są białe plamy na starym kontynencie. Icon_biggrin
03.04.2022 10:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #292
RE: OFF-TOPIC
thestranglers napisał(a):Bliskiego Wschodu
miałeś pewnie na myśli Daleki?
Filipiny były jednym z pierwszych takich egzotycznych krajów (nie liczę Wietnamu, bo to niemal nasi Icon_wink2 ). Potem długo nic, a potem, jakoś tuż przed pandemią, pojawiła się cała seria obywateli tamtych krajów: Singapur, Malezja, Indonezja, Kambodża - wszystko może w półtora miesiąca.
Podobnie było z Ameryką Południową: długo była tylko Brazylia, a potem, jakoś w 2017, pojawiła się cała seria reszty krajów, mam wrażenie że to jakiś Erasmus czy coś takiego się otworzył na tamten region, bo wszyscy byli w studenckim wieku. Prawo serii zadziałało też w przypadku środkowoazjatyckich b. rep. ZSRR - długo tylko Kazachstan (i to Polacy, bo mieli Karty Polaka), a ze 2-3 lata temu w kilka miesięcy cała reszta.

Zasadniczo na mapie widać globalizację, a konkretniej te regiony świata, które są najsłabiej skomunikowane z naszym regionem.

Dziwią Finlandia, Dania i tereny b. Jugosławii. Tutaj wyjaśnienie: miałem 2 Finów, ale jeden miał paszport Rosji, a drugi Estonii, zdarzyli się też Serbowie (nawet pracownicy ambasady) oraz Albańczycy, ale w obu przypadkach nie zajmowałem się nimi osobiście, tylko kolega, a takich przypadków nie liczę (z bardziej egzotycznych krajów, koledzy mieli kontakt też z np. Burkiną Faso, tym drugiem Kongiem, czy jakimś krajem karaibskim, którego nawet nie znali i musieli wygooglać, gdzie jest, a potem zapomnieli nazwę).
Część osób technicznie rzecz biorąc nie okazywała paszportu, tylko np. kartę pobytu, albo dokumenty podróży wydawane uchodźcom (jedyny przedstawiciel Rep.Śr.Afr. i wszyscy trzej czy czterej Somalijczycy). Był nawet Tajwańczyk, który miał kartę pobytu, a ponieważ Polska oficjalnie nie uznaje Republiki Chińskiej, to miał na niej napisane "mieszkaniec Tajwanu" (no bo nie mogło być że obywatel, ani że Rep. Chińskiej).
Ze słabo niewidocznych na mapie krajów: Sanmaryjki (dwie naraz), Maltańczyk, wspomnieni Singapurczycy.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.04.2022 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #293
RE: OFF-TOPIC
Nie, nie, miałem na myśli właśnie zakaspijskie kraje.
03.04.2022 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #294
RE: OFF-TOPIC
Chyba dalej nie jest rozwiązana zagadka pracy. A sprawa jest znacznie bardziej przyziemna Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
03.04.2022 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #295
RE: OFF-TOPIC
Tak, kolor mapy wskazuje o jaką firmę chodzi Icon_wink .

Kilka pojedynczych reprezentantów pewnych krajów szczególnie zapadło w pamięć: Nowozelandczyk-Maorys, który wyglądał (i nazywał się) jakby zeszedł z ekranu Vaiany albo boiska do rugby Icon_wink , maksymalnie rudy Irlandczyk (miał na imię... Mahmed albo Abdullah! I narzekał, że musiał złożyć wniosek o zmianę imienia...), prześliczna Paragwajka, Kubańczyk z ambasady, u którego byłem w domu i poczęstował mnie jakimś kubańskim megamocnym alkoholem, Surinamczyk który mówił że nie jest daleko: tylko jedna przesiadka w Amsterdamie, słabo wyglądający uchodźca z RŚA, ostatnio dumna i wysoka Rwandyjka, której kolor paszportu pochwaliłem (turkusowy, powiedziała że nie tylko paszporty mają fajne ale w ogóle to najlepszy kraj na świecie. Powiedział, że słyszałem że bardzo dobrze u nich od dłuższego czasu).
Ogólnie: ciekawie.

Najwięcej? Indie (charakterystyczne: najpierw jeździli rowerami, potem skuterami, następnie motorami, w końcu samochodami), Chiny (przyznam że są najbardziej irytujący: niewyraźnie mówią, są wścibscy i nachalni, chodzą "stadami", w nieskończoność dopytują), Białoruś, ostatnio oczywiście Ukraina zdystansowała wszystkich na kilka długości.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2022 07:20 AM przez Miszon.)
04.04.2022 07:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #296
RE: OFF-TOPIC
(04.04.2022 07:19 AM)Miszon napisał(a):  Tak, kolor mapy wskazuje o jaką firmę chodzi Icon_wink .
gdybym nie wiedział to wątpię, żebym na to wpadł Icon_wink2

a mapa super! Icon_biggrin3

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.04.2022 07:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #297
RE: OFF-TOPIC
U mnie ludzie od jakiegoś czasu wiedzieli, że "zbieram kraje" i jak mieli coś bardziej nietypowego, to pytali przykładowo: "Zimbabwe masz? Jak nie, to chcesz wziąć?" Icon_lol .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2022 08:18 AM przez Miszon.)
04.04.2022 08:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #298
RE: OFF-TOPIC
Yacy napisał(a):gdybym nie wiedział to wątpię, żebym na to wpadł
potwierdzam, bo ten zestaw kolorów z niczym mi się nie kojarzy
04.04.2022 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #299
RE: OFF-TOPIC
Mi trochę z Watykanem, więc chyba oprowadza pielgrzymów po kościołach

Radio Epsilon
04.04.2022 05:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #300
RE: OFF-TOPIC
Jaki zestaw? Chodzi o kolor zaznaczenia - nie po polsku Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
04.04.2022 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  off-topic od topu Sophie Ellis-Bextor prz_rulez 64 30 583 11.11.2019 02:48 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości