Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OFF-TOPIC
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #361
RE: OFF-TOPIC
Miszon napisał(a):Nie jest to co prawda niezależny kraj, ale mają swoje paszporty jak się okazało. To jest raczej rekord nie do pobicia:
Georgia i Sandwich Południowy - proszę sobie wygooglać ile mają obywateli i pomyśleć, ile % ich populacji w takim razie obsługiwałem, skoro było ich dwóch. Co oni tu robili? Nie mam pojęcia.

Sama nazwa zasługuje na wyróżnienie, a to co się dzieje potem, to już jazda bez trzymanki. Ciekawe, jak się żyje w takim miejscu.

Z innej beczki, kiedy zmarła Królowa, widziałem mema (sory, lubię czarny humor), jak to Wikipedia zabiła ją zamieniając w artykule na jej temat "is" na "was". Teraz widzę, że nawet w artykule o Georgii Południowej i Sandwichu Południowym (bez kitu, ta nazwa jest wspaniała xD) dokonano zmian. Nie ma "Queen", a jest "King", nie ma Elżbiety, a jest Karol. Zastanawia mnie, kto poświęca czas na robienie takich rzeczy? Ile czasu, energii, wiedzy i zaangażowania potrzeba, aby redagować takie pierdoły? Najbardziej zdumiewa mnie fakt, że nawet nie mówię teraz o angielskiej Wiki, a o polskiej. Więc ktoś wstał rano, zobaczył newsa, że Królowa nie żyje i pomyślał "Muszę edytować artykuł na Wikipedii dotyczący Sandwicha Południowego!". Co jest xD

Wracając do tematu (w wątku offtopic Icon_razz2) - czy obywatele, którym sprawdzałeś paszporty byli biali? Bo doszedłem tylko do tego, że ich komisarz (czyli nie wiem, wójt? xD) jest biały, ale życie na takiej wyspie kojarzy mi się raczej z ciemnym kolorem skóry.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2022 07:54 PM przez EVENo.)
05.10.2022 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #362
RE: OFF-TOPIC
Mieszkać w kraju kanapce to dopiero musi być ciekawe doświadczenie Icon_razz2
Ale gratulacje, nie ma to tamto Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
05.10.2022 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #363
RE: OFF-TOPIC
EVENo napisał(a):czy obywatele, którym sprawdzałeś paszporty byli biali?
Nie, nie byli. Wyglądali raczej na mieszkańców Zatoki Gwinejskiej. Ale widzę, że średnia temperatura roczna to 0 stopni, to raczej biała skóra wydawałaby się logiczniejsza.
EVENo napisał(a):Więc ktoś wstał rano, zobaczył newsa, że Królowa nie żyje i pomyślał "Muszę edytować artykuł na Wikipedii dotyczący Sandwicha Południowego!
A to nie jest tak, że to jest jakiś link, który automatycznie aktualizuje dane na wszystkich stronach, gdzie była informacja o król/owej UK jako głowie państwa? W sensie jak zaktualizowali na stronie o UK, to zaktualizowało wszędzie.
neo01 napisał(a):Mieszkać w kraju kanapce to dopiero musi być ciekawe doświadczenie
Tak, kolega mówi do mnie: "co?! Południowa Kanapka? Gdzie to jest?!?" Icon_lol

Co do ich komisarza: jednak ktoś zaspał, bo teraz mają komisarkę, co widać na angielskiej wiki. Też jest biała. Ale widzę, że ci ich komisarze to nie są lokalni mieszkańcy (czy nawet Falklandzcy), tylko jacyś zawodowi dyplomaci z UK (pani Allison Blake studiowała na Oxfordzie, pracowała w Pakistanie, Afganistanie, Bangladeszu itp.)

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2022 08:45 PM przez Miszon.)
05.10.2022 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #364
RE: OFF-TOPIC
Miszon napisał(a):A to nie jest tak, że to jest jakiś link, który automatycznie aktualizuje dane na wszystkich stronach, gdzie była informacja o król/owej UK jako głowie państwa? W sensie jak zaktualizowali na stronie o UK, to zaktualizowało wszędzie.
No właśnie specjalnie sprawdzałem kod źródłowy artykułu i zdaje się, że nie, chyba, że jest napisany jakoś odwrotnie. Też mi się nie chce wierzyć, że takie rzeczy są robione ręcznie, ale na pierwszy rzut oka tak to wygląda.

Miszon napisał(a):Tak, kolega mówi do mnie: "co?! Południowa Kanapka? Gdzie to jest?!?"
Napisałem o tym miejscu znajomemu, który mieszka na osiedlu w Siemianowicach, które nazywa się... Falklandy. Po wymianie śmieszków doszliśmy do wniosku, że połowa jego opiekacza do kanapek (takiego jakby tostera) jest niezależnym terytorium.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Falklandy_(osiedle)
Przeczytawszy to wychodzi mi, że Chorzów jest Argentyną.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2022 09:16 PM przez EVENo.)
05.10.2022 09:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #365
RE: OFF-TOPIC
EVENo napisał(a):Napisałem o tym miejscu znajomemu, który mieszka na osiedlu w Siemianowicach, które nazywa się... Falklandy. Po wymianie śmieszków doszliśmy do wniosku, że połowa jego opiekacza do kanapek (takiego jakby tostera) jest niezależnym terytorium.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Falklandy_(osiedle)
Przeczytawszy to wychodzi mi, że Chorzów jest Argentyną.
Dobre, dobre Icon_lol .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
05.10.2022 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #366
RE: OFF-TOPIC
A myślałem, że Pitcairnu nic nie przebije.
05.10.2022 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #367
RE: OFF-TOPIC
ach, słodkie grytviken! jeśli gdzieś chciałbym kiedyś pojechać, to właśnie tam!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.10.2022 10:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #368
RE: OFF-TOPIC
Hejo. Co tam u Was słychać?
29.04.2023 12:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #369
RE: OFF-TOPIC
pisz co u Ciebie
29.04.2023 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #370
RE: OFF-TOPIC
A czemu nie Ty co u Ciebie? ????
Chyba nie mam nic ciekawego do napisania...
01.05.2023 11:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #371
RE: OFF-TOPIC
to wam się klei ten offtop, no no

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.05.2023 02:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #372
RE: OFF-TOPIC
prz, z tego co pamiętam wyjechałeś do Grecji, możesz podzielić się wrażeniami z pobytu...
ja w kraju, i korzystam z dealz, ostatnio nabyłem In This Light And On This Evening (myślałem już nawet, że mam, ale zbieżna z poprzednią płytą czcionka mnie zmyliła), debiut Babyshambles, Keane ze Strangeland (z sentymentu nabytego na forum) i składaka We Are Scientists Crap Attack (nie myślałem, że coś takiego w postaci dwóch płyt się tam uchowa)
02.05.2023 03:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  off-topic od topu Sophie Ellis-Bextor prz_rulez 64 30 523 11.11.2019 02:48 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości