Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 50 HEY by Neo01
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #61
 
obiecanki cacanki a do tej pory nie przesłuchałem Fire... Icon_confused2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.06.2010 01:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #62
 
No to skoro się domagacie, to kolejna porcja Icon_wink2

12. Gdy mnie sen zmorzy

11. r.e.r.e.

Macie dość wysokich wyników Fire? Może nie będzie już tak źle... Icon_wink2
A na pewno nie teraz, bo tutaj mamy dwie wspaniałe ballady pochodzące z trzeciej studyjnej płytki.
Postanowiłem potraktować je wspólnie, bo wiele między nimi podobieństw. Oprócz tego że znajdują się na jednym wydawnictwie i są balladami, niejako się uzupełniają, gdyż pierwsza z nich ma osobistą, wyraźnie kobiecą narrację, druga zaś opowiada o uczuciach żywionych do przedstawiciela brzydszej części ludzkości. Są one dla mnie właściwie równorzędne, ale ta druga znalazła się jednak wyżej, bo kto nie chciałby usłyszeć z tak niesamowitych ust: "I nim zrodziła się myśl o poczęciu mym, przeczuwałam obecność twą, nie znając oblicza..." Icon_smile2

WOLNE MEDIA!!!
23.06.2010 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
lady Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jun 2010
Post: #63
 
Łał, ale tu macie ikonki ... 500(2) - heh, chyba tak właśnie zobrazowałabym nasze koszmarki na LP3, albo jeszcze lepiej - tak: <502>
Icon_mrgreen
No ale to nie w temacie, sorry.
Cieszę się że udało mi się tu zalogować, a stronkę polecił mi Neo01 - za co serdecznie mu w tej chwili dziękuję. Dużo się tu ciekawego dzieje Icon_smile2

Odnośnie Topu Heya, nigdy nie byłam jakąś wielką fanką tego zespołu, ponieważ kiedy zainteresowałam się rockiem, ten zespół nie był już tak popularny a co za tym idzie - praktycznie nie było go w radio. A jak już się pojawiał, to z tego co pamiętam - w balladach, a te nigdy nie były czymś o co w muzyce chodzi mi najbardziej Icon_wink2 No, chyba że są to moje ukochane bluesy ...
No więc dla tych, którzy nieco znają już mój rockowo-bluesowy gust muzyczny nie będzie rzeczą dziwną, że z utworów przedstawionych ( no tak - dla mnie " przedstawionych ", bo ja naprawdę ani jednego z nich oprócz " Sica " wcześniej nie słyszałam Icon_eek2 ), najbardziej spodobały mi się:
To co czujesz - ten chyba najbardziej, kapitalny rocker Icon_smile2
Dorosłość jak początek umierania,
Little Peace - a tu akurat ujęły mnie te cudowne orientalizmy,
Sic - ale nie w wersji " MTV Unplugged " Icon_wink2 ,
4 pory,
Jeśli łaska,
Desire,
Musli,
One Of Them
i bardzo w moim typie bluesujący " Is It Strange ".
Czyli moją ulubioną płytą Hey byłby zapewne " Fire " ...

Dzięki Neo01 Icon_smile2 - muszę przyznać, że przywróciłeś mi - mocno zachwianą przez ostatnią płytę - wiarę w zespół Hey. Zespół, który kiedyś grał tak kapitalnie, nie może być zły. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze powrócą do korzeni.
Poza tym przyjmij moje ukłony - ten Top to ogólnie kawał świetnej roboty Icon_smile2
Tak sobie myślę, czy mnie by się chciało coś takiego robić - może jedynie dla Led Zeppelin. To chyba jedyny zespół, który wpłynął na mnie tak mocno, że znam go "wszerz i wzdłuż " Icon_smile2
Ale czy wystarczyłoby mi pomysłów, inwencji ... hmm, no nie wiem Icon_wink2
W oczekiwaniu na dalsze typy ... pozdrawiam Icon_smile2
23.06.2010 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
 
kurczę, tych dwóch w ogóle nie pamiętam. trzeba będzie sobie przypomnieć. może jakoś hurtowo jak skończysz top, bo teraz to nie widzę gdzie miałbym wcisnąć czasowo te przesłuchania - najpierw przygotowania do Sonisphere i do Serja, teraz wspomnienia i przygotowania do Open'era. ciężkie czasy Icon_wink2.
24.06.2010 10:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #65
 
Jak miło Lady że tu zajrzałaś a przede wszystkim że przesłuchałaś te wszystkie utwory. Szacun! Icon_biggrin3
Cieszę się że wiele z nich Ci się podoba i że zainteresowałem Cię dokonaniami Heya Icon_smile2 A co do płyt, to pierwsza - "Fire" jet najbardziej żywiołowa także przypuszczam że rzeczywiście najbardziej przypadłaby Ci do gustu, ale pewnie dwie kolejne - "Ho" i "?" też znalazłyby spore uznanie.
Mam nadzieję że będziesz do końca śledzić wyniki, bo przed nami już pierwsza 10! Icon_smile2

Ku3a, musisz je sobie koniecznie przypomnieć, bo to prawdziwe perełki... Icon_smile2

WOLNE MEDIA!!!
25.06.2010 12:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #66
 
A zanim pierwsza 10, ciekawostka...

Zestawienie ulubionych riffów/motywów przewodnich w utworach Hey'a:
5. Saskia's life / Empty Page
4. Little Peace
3. [Sic!]
2. Anioł
1. Że

Tylko proszę się nie sugerować w typowaniu, bo to jednak całkiem inne zestawienie Icon_wink2

WOLNE MEDIA!!!
25.06.2010 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #67
 
Piękni reprezentanci Pytajnika. Choć przy rockowych brzmieniach mogą dziwić tak wysokie pozycje tych ballad. Jeśli chodzi o 'Gdy mnie sen zmorzy' to jeszcze zrozumiałe, ale 'r.e.r.e' bym się nie spodziewał, u mnie chyba nawet w 30 by nie był Icon_wink czy przed pierwsza 10 mógłbyś podać miejsca 50-11 w jednym miejscu? Chciałbym sobie zatypowac 10 utworów, które powinny być/wydaje mi się, że będą w ścisłym topie i porównać to potem z Twoim zestawieniem. No i prosiłbym o top koszmarkow, jeśli takowy powstał Icon_smile
28.06.2010 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #68
 
Proszę bardzo Icon_smile2 (jest 41 utworów z powodu błędu Icon_razz):

11. r.e.r.e.
12. Gdy mnie sen zmorzy
13. Fate
14. Dosyć poważnie
15. Schisophrenic Family
16. Is It Strange?
17. Antiba
18. Nie więcej...
19. Desire
20. Stygnę

21. Karą będzie lęk
22. Klus Mitroh
23. Where Is My Mind?
24. Wczesna jesień
25. I don't know
26. Czas spełnienia
27. Musli
28. [Sic!]
29. Heledore baby
30. Delusions

31. Mru-Mru
32. Cudownie
33. Że
34. That’s A Lie
34.A. One of Them
35. Little Peace
36. Piękna pani z czółenkiem
37. Dorosłość jak początek umierania
38. Byłabym
39. Romans petitem
40. Chyba

41. Dolly
42. Hanging on the telephone
43. Mówię
44. Chiński urzędnik państwowy
45. Na wieczność
46. To co czujesz
47. W imieniu dam [wersja z MTV Unplugged”]
48. Kropla
49. Jeśli łaska
50. 4 pory

A koszmar-lista będzie na pewno i jeszcze inne krótkie zestawienie Icon_smile2

Wieczorkiem pewnie zacznę odliczanie Icon_smile2

A jeśli chodzi o
mateusz91 napisał(a):Piękni reprezentanci Pytajnika. Choć przy rockowych brzmieniach mogą dziwić tak wysokie pozycje tych ballad.
to powiem że rockowe ballady, a już szczególnie w wykonaniu takim jak Hey, to jest co co zawsze lubiłem najbardziej Icon_smile2 Chociaż jak mocno łupnie to też się oczywiście nie gniewam Icon_razz

WOLNE MEDIA!!!
28.06.2010 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #69
 
Dziękuję Icon_smile i z niecierpliwością czekam na top 10.

I tak patrząc tę listę, to wg mnie, nie może zabraknąć (kolejność alfabetyczna):
Anioł
Cudzoziemka w raju kobiet
Dreams
Empty Page
Ja sowa
List
Misie
Teksański
Zazdrość
Z rejestru strasznych snów
Zakryty mam wstyd


jakoś tak mi po polsku prawie całkowicie wyszło. a 3 zapasowe to: Missy Seepy, Prelud deszczowy, Saskia's life, . Myślałem jeszcze o 'Moja i twoja nadzieja', ale pozostało tylko 10 miejsc.
edit. jednak to nie jest takie proste, dopisałem 'Cudzioziemkę...' i wyszło 11. I nie wyobrażam sobie by któregoś miało zabraknąć. Chyba, że 'Teksańskiego', ale czy to możliwe? Choć najpewniej wyrzuciłbym 'Zazdrość', ale ta miłość do 'Fire'... Jakież będzie moje zdziwienie jak pojawią sie tu zupełnie inne utwory Icon_mrgreen
28.06.2010 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #70
 
Myślę Mateusz że możesz się odrobinę zdziwić jednak Icon_wink2

A pewnie teraz pierwsza niespodzianka, bo na miejscu

10. EKSPERYMENT

Krótko: chyba drugi w kolejności usłyszany przeze mnie kawałek Hey'a, a na pewno pierwszy jaki usłyszałem w wykonaniu a'capella przez moje dwie sąsiadki. Jako że miałem wtedy jakieś 10 lat, zrobiło to na mnie spore wrażenie Icon_razz no i już tak mi zostało Icon_smile2

WOLNE MEDIA!!!
28.06.2010 03:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #71
 
No i jednak. Przez chwilę myślałem o tym utworze, ale przegrał z w/w. 1:0 dla Ciebie Icon_razz A ja utwór lubię, ale nic poza tym.
28.06.2010 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
heh, przeprowadźmy mały sprawdzian wytrzymałości duszy na ból...
myślę, że jakbym poznał ten utwór jak byłem starszy, to by dla mnie znaczył więcej Icon_wink2.
ja jeszcze nie podejmuję się typować Icon_wink2.
28.06.2010 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #73
 
jak byłem młodszy to oczywiście nie jarzyłem co poet(k)a miał na myśli Icon_razz
ale po paru latach dzięki zrozumieniu txtu utwór jeszcze zyskał... Icon_smile2

WOLNE MEDIA!!!
28.06.2010 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #74
 
Zaskakująco rozpoczyna się pierwsza dziesiątka.
Eksperyment nie należy do moich faworytów, ale miło go sobie przypomnieć Icon_cool2
28.06.2010 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #75
 
Teraz też pewnie będzie trochę zaskakująco, bo na miejscu

9. Z REJESTRU STRASZNYCH SNÓW

Utwór pochodzący z płyty "Sic" i od początku mój faworyt na tejże. Kojarzy mi się chyba najbardziej z pierwszym koncertem Heya na którym byłem, gdzie oprócz znanych i lubianych rzeczy, grali numery z nowej płyty... (A.D. 2001) i właśnie ta ballada najbardziej do mnie przemówiła...

WOLNE MEDIA!!!
29.06.2010 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #76
 
No rzeczywiście, zaskakująco Icon_smile Nie wypowiadałem się w tym wątku, ale śledzę go uważnie, bo też bardzo lubię Heya. Co ciekawe - tego nowego, nie starego (czyli od ? do dzisiaj).

No i nie mogę przeboleć, że "Mru-mru" tak nisko...
29.06.2010 08:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #77
 
Nie rozumiem czemu zaskoczenie? Że za nisko? Teraz już są takie killery, że każdy utwór zachwyca. A miejsce poza 10 dla 'REJESTRU' byłoby krzywdzące. To również mój ulubiony utwór z [sic!]. Przepiękny. Kiedyś nawet był moim ulubionym Hey. Cieszę się, że go nie zabrakło, bo jednak czegoś zabraknie i każdy ten brak będzie, dla mnie, dużym zaskoczeniem (już nie chodzi o top 10, ale że w ogole do 51 się nie załapalo).
No i w małym meczu 1:1 :]
29.06.2010 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #78
 
Nie zauważyłem Mateusz że typowałeś go do 10-tki, mea culpa Icon_redface2
Miałem właściwie pisać że zaskoczenie dla niektórych, bo pamiętam że Ty bardzo lubiłeś ten kawałek... W każdym razie cieszę się że mogłem trafić w gust Icon_smile2

A kolegę przemka witam serdecznie i bardzo się cieszę że jeszcze jedna osoba śledzi ten wątek Icon_biggrin3
A na pocieszenie mogę dodać że "Mru-Mru" biło się dość długo o wyższą pozycję, ale zadecydowała dyspozycja dnia, która akurat nie była wówczas najlepsza Icon_wink2 Ale naprawdę bardzo cenię tę balladę Icon_smile2

WOLNE MEDIA!!!
29.06.2010 11:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
 
ja tego na pewno bym w dziesiątce nie typował Icon_wink2.
jak i w kilku innych przypadkach, muszę sobie przypomnieć.
30.06.2010 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #80
 
Oj Kuba, jak można TAKIEJ piosenki nie kojarzyć :O
Neo czekam na kolejne miejsce. Icon_biggrin Nie wiem czemu tak bardzo dozujesz napięcie Chytry niczym na mundialu :]
30.06.2010 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości