Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 50 HEY by Neo01
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #21
 
Ale "dorosłość" możesz już sobie teraz zapuścić Icon_wink2
http://www.youtube.com/watch?v=C31OTVpE_XQ

WOLNE MEDIA!!!
03.06.2010 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
z tej piątki dla mnie zdecydowanie "Czas spełnienia". dostał się do pierwszej dziesiątki mojej listy, a wtedy piosenkom które nie były na LP3 było pod tym względem bardzo trudno Icon_smile2. "wtedy" czyli w czasach studenckich, bo roboty było piekielnie dużo, a tym samym czasu mało.
neo01 napisał(a):"Stary" Hey to najlepsze co zdarzyło się w polskiej muzyce lat 90-tych Icon_smile2 . Prawda, ku3a? Icon_wink2
czy tym jednym jedynym najlepszym to nie wiem, bo jednak Kult z "Krachem" to dla mnie absolutny top, ale na pewno najściślejsza czołówka. w ogóle to jako całość to najbardziej z heyowych płyt lubię "Ho!" Icon_smile2.
04.06.2010 10:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
 
furbul napisał(a):Rewelacja tytuł. Na pewno zwrócę szczególną uwagę na tę piosnkę Icon_wink
Tytuł w połączeniu z piosenką - klasa Icon_smile2
Ja zawsze lubiłem Hey, znam wszystkie płyty, a faktycznie [sic!] nie słyszałem na żywo, bo teraz już nie grają tego :-> a wcześniej jakoś nie było okazji ich zobaczyć Icon_confused2
Czekam na kolejną odsłonę, bo mam jeszcze 3 swoich faworytów Icon_mrgreen
furbul napisał(a):Noł łej. Noł łej. Edytka pójdzie do końca!
tak trzymać Icon_cool2
04.06.2010 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #24
 
No oki, to kolejna odsłona, póżniej jeszcze napiszę parę słow o kolejnych płytach i takich tam Icon_razz / Tomekk, mam nadzieję że jeszcze na tym etapie tych faworytów jednak nie będzie Icon_smile2 /.

Last time we finish at nr 26, so then:

25. I don't know

Jak tu wytłumaczyć fenomen tej piosenki u mnie <i don't know Icon_mrgreen>. Po prostu mistrzowska kompozycja: mocne, szybkie, niemal punkowe zwrotki i łagodne reggae'owe refreny; słucha się z naprawdę wielką przyjemnością, pod warunkiem że na full Icon_biggrin3. Płyta "?", a utwór skomponowany przez Banacha jeszcze za czasów zespołu Dum-Dum. I Tylko szkoda że jednak nie w naszym języku Icon_wink2.

24. Wczesna jesień

Właśnie tego słucham i to przypadkiem, bo leci składanka i akurat ten track Icon_smile2. Co słyszę? Świetny przewodni motyw gitarowy, zawadiacki śpiew Kasi i baardzo przyjemny, wielogłosowy refren Icon_smile2. Znów "?", tym razem samo otwarcie płyty. I chyba najlepszy wybór na początek Icon_smile2.

23. Where Is My Mind?

22. Klus Mitroh

Te utwory postanowiłem potraktować podwójnie. Powód jest taki że oba to covery, chociaż diametralnie różne. Pierwszy żywiołowy, energetyczny, choć zrobiony właściwie na regałowo i naprawdę nieźle buja. Drugi za to powolny, liryczny, tak różny od oryginału, że aż trudno uwierzyć że to ta sama piosenka.
Te utwory łączą jednak jeszcze dwie rzeczy: oba podobają mi się bardziej od oryginałów (z tym że "Klus" znacznie bardziej), a także oba znajdują się na jednej płycie - "Koncertowy" i zwieńczają ją, chociaż szlagier Pixies jako fragment jednego z bisów, a przebój Klausa Mitffoch'a jest studyjnym bonusem. Za to jakim Icon_smile2!

21. Karą będzie lęk

"Za niewiarę karą będzie lęk, który już nigdy nie opuści cię..." - jak ja kiedyś przy tym darłem ekhm gardło Icon_razz. To "Fire", więc znów olbrzymi sentyment i pewnie dlatego tak wysoka pozycja Icon_biggrin3.

WOLNE MEDIA!!!
05.06.2010 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
 
neo01 napisał(a):Tomekk, mam nadzieję że jeszcze na tym etapie tych faworytów jednak nie będzie
jeszcze nie ma, ale obawiam się, że może ich nawet zabraknąć Icon_wink2
z tej odsłony "Wczesna Jesień", a reszta daleko w tyle Icon_cool2
05.06.2010 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #26
 
Tomekk napisał(a):
neo01 napisał(a):Tomekk, mam nadzieję że jeszcze na tym etapie tych faworytów jednak nie będzie
jeszcze nie ma, ale obawiam się, że może ich nawet zabraknąć Icon_wink2
Może nie będzie tak źle. Nie znam dobrze Twojego gustu, ale obstawiam że ze 2 powinny się znaleźć Icon_wink2.

WOLNE MEDIA!!!
05.06.2010 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
tym razem w piątce bez moich faworytów. to chyba dobrze, znaczy, że zostali na później Icon_wink2.
a najbardziej chyba lubię cover "Where Is My Mind?", pierwszy raz usłyszany na trasie promującej "[sic!]".
07.06.2010 10:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #28
 
Dziś i pewnie jutro też - przerwa w prezentacji.

Tymczasem zapraszam inne osoby do komentowania.
Jeśli ktoś trafnie wytypuje pierwszą trójkę (uczciwie Icon_wink2 ), będzie nagroda Icon_razz .

WOLNE MEDIA!!!
08.06.2010 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
 
a do kiedy można typować :?: Icon_wink2
08.06.2010 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #30
 
Do pierwszej piątki. I nie musi być właściwa kolejność Icon_smile2

WOLNE MEDIA!!!
08.06.2010 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
no to jeszcze poczekam Icon_wink2
09.06.2010 09:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #32
 
neo01 napisał(a):22. Klus Mitroh
aż musiałem spojrzeć gdzie był w momencie gdy układałem top Hey. Poza top35 Icon_eek2 A dziś? Myślę, że top 10. Może nawet miejsce 6 Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.06.2010 08:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Przyznam, że nie znałem coveru ''Where Is My Mind'', ale mając pod ręką oryginał nie mam czego żałować Icon_smile Po przesłuchaniu nie żałuję tym bardziej. Bardzo fajnie im to wyszło. I zacząłem się nawet zastanawiać czemu to nie Kim Deal śpiewała zamiast Francisa w pierwowzorze. Hehe Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.06.2010 08:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #34
 
Ja też wolę oba covery od oryginałów. A Pixies to już naprawdę genialne przerobili!

Cieszy wysoko I don't know choć i tak za nisko Icon_cool2 . Zaskok wysoką pozycją Karą będzie lęk. THat's a lie faktycznie super na [Koncertowy] brzmi. CUdownie w zeszło/tegorocznej wersji faktycznie cudowne Icon_smile2 . Coveru BLondie niestety nigdy na koncercie nie miałem przyjemności słyszeć i bardzo żałuję Icon_confused .
Cytat:[sic!] nie słyszałem na żywo, bo teraz już nie grają tego
Odnoszę wrażenie, że jednak grają, bo ja często na koncertach słyszałem (albo mi się myli z Cisza ja i czas bo te kawałki są bardzo podobne).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
10.06.2010 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #35
 
Hey, Miszon Icon_wink2
Fajny komentarz Icon_smile2. Jeśli chodzi o utwór "Sic" to na pewno do niedawna jeszcze go grali, a teraz... mam nadzieję że nie będą dominować utwory z ostatniej płyty, dobrze by było chociaż pól na pół i nie tylko ballady ze starych rzeczy, chodź na "czad" pewnie niestety nie ma już co liczyć... Icon_confused2

A na "Hanging..." załapałem się przy okazji promocji "Sic"-a, bo pewnie głównie wtedy można go było usłyzeć...

Miszon napisał(a):CUdownie w zeszło/tegorocznej wersji faktycznie cudowne Icon_smile2.
Mówisz o reedycji? Muszę znaleźć kabzę co by sobie wreszcie sprawić tę przyjemność Icon_smile2

WOLNE MEDIA!!!
10.06.2010 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #36
 
neo01 napisał(a):mam nadzieję że nie będą dominować utwory z ostatniej płyty
miesiąc temu byłem na koncercie i były wszystkie utwory z najnowszej płyty + kilka starszych np. Teksański, 4 Pory, Cisza, ja i czas, Muka - także jest w porządku Icon_cool2
10.06.2010 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #37
 
Ok, po przerwie kolejna odsłona notowania. Tym razem będę prezentował po dwa utwory, co by było ciekawiej Icon_smile2 :

20. Stygnę

Jeden z moich faworytów z najnowszej płyty, a momentami no.1 (co widać na mojej liście). Czy ostatni z "M!U!R!P!" w zestawieniu? To się oczywiście okaże Icon_smile2. W skrócie: świetny nastrój, piękny tekst i ta elektornika jakby niezuważalna nawet (a to spory atut Icon_razz ).

19. Desire

Prawdziwy "Fire'owy" killer Icon_biggrin3
Choć szczególną uwagę na ten kawałek zwróciłem całkiem niedawno, oglądając fragmenty premierowego występu Hey'a na Jarocinie w '92. Najciekawsze w tym występie było to, że spora część tekstu była wtedy inna oraz że Kaśka wykonywała od czasu do czasu sceniczne ruchy Icon_smile2 (polegało to głównie na kilkakrotnym wymachiwaniu rękoma podczas solówki, ale zawsze coś Icon_mrgreen ).

WOLNE MEDIA!!!
10.06.2010 04:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #38
 
Tomekk napisał(a):miesiąc temu byłem na koncercie i były wszystkie utwory z najnowszej płyty + kilka starszych np. Teksański, 4 Pory, Cisza, ja i czas, Muka - także jest w porządku Icon_cool2
Z Teksańskiego to pewnie nidy nie zrezygnują, bo by ich publika nie wypuściła Icon_biggrin3. To coś takiego jak Satisfaction u Stonesów Icon_mrgreen.

WOLNE MEDIA!!!
10.06.2010 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
"Stygnę" lubię. i tyle Icon_wink2.
"Desire" sobie niedługo przypomnę, bo mam zamiar "Fire" wkrótce mieć na cd Icon_smile2.
neo01 napisał(a):Kaśka wykonywała od czasu do czasu sceniczne ruchy Icon_smile2
wow, unikat! Icon_mrgreen
10.06.2010 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #40
 
Witam Icon_smile Ciągle zapominam tu wejść, a bardzo mnie interesuje ten top, tym bardziej, że sam planuję zrobić swój top Hey Icon_smile
Choć w przypadku Hey wybranie właściwej kolejności jest dużym wyczynem.
Z tego co już było, to duże plusy za Byłabym, Romans petitem, Dorosłość jak początek umierania - trzy tytuły koło siebie i dla mnie o jakieś 10-15 miejsc za nisko. Poza tym Mru-mru, Sic i Where is my mind, które uwielbiam w ich wersji (James Blunt też ma fajną;p). I jeśli miałbym typować pierwszą 5 to:
List, Misie, Ja sowa, Dreams i....niech będzie Muka!
10.06.2010 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości