Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
121 najlepsza
Z Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2010
Post: #1
121 najlepsza
1 2 5 Didier Super Et Sa Discomobile - HALLELUJAH
2 3 10 Kate Nash - DOO WAH DOO
3 5 2 Wu Guo Zhong - WATER MOON
4 1 10 The Down And Outs - BRIDGES AND BREAKDOWNS
5 29 2 The Grit - DRINK TILL YOU DROP
6 8 19 Guacamaya - LONG KESH
7 16 3 Booze & Glory - ALWAYS ON THE WRONG SIDE
8 19 3 GBH - GOING SIDEWAYS
9 7 16 Vampire Weekend - WHITE SKY
10 P 1 Ale Möller Band - BAIL
11 6 9 Son Of Dad - THAMES THE BREAKS
12 12 7 Che Sudaka - SOBERBIA
13 9 2 Streetlight Manifesto - THE TROUBADOR
14 13 9 Che Sudaka - QUIERO MAS
15 10 22 The Killers feat. Wild Light and Mariachi El Bronx - ÂĄHAPPY BIRTHDAY GUADALUPE!
16 11 6 Streetlight Manifesto - BIRDS FLYING AWAY
17 21 11 Son Of Dad - LOST
18 14 10 Ass Federation - NAZIS HAVE A SMALL PENIS
19 P 1 Charlotte Gainsbourg - ME AND JANE DOE
20 26 4 Guacamaya - COME UN DIO
21 P 1 Gogol Bordello - WHEN UNIVERSES COLLIDE
22 20 12 Tendai Manatsa - ANOPODZA
23 P 1 Gogol Bordello - IMMIGRANIADA (WE COMING ROUGHER)
24 P 1 Klaus & Kinski - ERES UN SINVERGÜENZA
25 27 4 Atletas Campesinos - EL RACISMO
26 18 22 La Limoncello - QUE LEVANTE LA MANO
27 P 1 Dubkasm - THERE'S A DUB
28 P 1 Babybird - BASTARD
29 P 1 Buldog - CHRYSTUS MIASTA
30 P 1 Sepultura - ENOUGH SAID

Chciałbym nieco złagodzić swoją opinię, napisaną przy okazji komentarza do 119 najlepszej, a dotyczącą powrotu Pana Marka do Listy Przebojów III i jego przewidywanego wpływu na wybór utworów do zestawu. A wszystko to przez dzisiejszą piosenkę dnia. Bardzo duża niespodzianka - Kryzys w dobrej formie. Wiem - jedna jaskółka... i tak dalej, ale oby więcej takich jaskółek. Poza tym jak słyszę wypowiadane z ust Pana Marka słowo „grzałka” w odniesieniu np. do Blue October, to wydaje mi się trochę śmieszne (nie mam nic do Blue October, wręcz przeciwnie). A tu taka niespodzianka - legenda, a właściwie pionier polskiego muzycznego ruchu punkowego w zestawie do głosowania na lp3. Chciałbym wiedzieć, z czyjej inicjatywy ta piosenka weszła do zestawu. Czyżby właśnie Pana Marka? Jeśli tak - chylę czoła. Jeśli ktoś inny o tym zdecydował - również chylę czoła. Teraz wszystko w rękach głosujących.

A jeśli już o Kryzysie mowa, z niecierpliwością oczekuje płyty, którą w dużej części doskonale znam, choć jeszcze nie została wydana, a to dzięki starym numerom . Na bazie tej euforii i radości, dla „Telewizji” już mógłbym zarezerwować pierwsze miejsce w debiucie na najlepszej. To jedna z moich ulubionych piosenek wszech czasów. Z drugiej strony różne są na mojej liście losy piosenek, z którymi jestem już osłuchany. Ważna jest też stylistyka, w jakiej znane piosenki zostaną zaprezentowane (akurat „Telewizję” słyszałem graną reggae, jak również w ostrym punku - jedno i drugie rewelacja - polecam). Tak więc zobaczymy, jak będzie. Jedno jest pewne: Kryzys nie pobije rekordu Kultu w ilości utworów na najlepszej. Kryzys umieścił na swojej płycie 13 kawałków, a „Hurra!” Kultu miała na najlepszej aż czternastu swoich przedstawicieli z piętnastu piosenek tworzących płytę. No i był jeszcze suplement.

I jeszcze jedna refleksja. Tak jak pisałem na samym początku, na edytowanie najlepszej na forum zdecydowałem się, mając na celu poszukiwanie nowych, ciekawych brzmień, licząc na podpowiedzi, sugestie (z tym gorzej, chyba nie ten gust - „egzotyka” jak określił saferłel). Pisałem też, że giną źródełka, z których czerpię „wiedzę” w temacie tego, co mnie interesuje. Minął zaledwie miesiąc, a tu zapowiada się kłopot bogactwa. Wspomniany Kryzys, nowa płyta The Damrockers, trzypłytowe wydawnictwo The Cure - Disintegration Deluxe Edition, nowa płyta kolejnego weterana punkowej sceny The Fall, Gogol Bordello, może Buldog (singiel „Do generałów” to dobra zapowiedź), może Paprika Korps to najważniejsze plany zakupowe na najbliższy czas, z których powinienem czerpać pełną garścią, które mogą zawładną najlepszą. A na niej jest tylko 30 miejsc.

Odkrycie tygodnia nr 1: Ale Möller Band. W zasadzie to odkrycie odnosi się tylko do jednej piosenki, właśnie do „Bail”. Piosenka pochodzi co prawda z 2007 roku, ale ja znalazłem ją na składance The Womeximizer 09 part 1 z 2009 roku. Pan Ale Möller jest z pochodzenia Szwedem. Wraz ze swoją grupą (niektórzy nie wyglądają na Szwedów) tworzy coś, co można nazwać folkową mieszanką stylów świata http://www.youtube.com/watch?v=iI6-RP6lknM.

Odkrycie tygodnia nr 2: Klaus & Kinski - to dowód na to, że współczesny pop również może być interesujący http://www.myspace.com/klausandkinski, choć wybrana przeze mnie piosenka przypomina mi raczej 80. lata ubiegłego wieku w wykonaniu OMD.
12.05.2010 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Jaki długi komentarz w tym tygodniu Icon_smile
Liczbę miejsc zawsze można zwiększyć, nic nie stoi na przeszkodzie Icon_wink Ja w zależności od potrzeb rozszerzałem swoją konsekwentnie aż do obecnych 150 pozycji (więcej nie będzie, może niedługo nawet ją trochę skrócę do 125) Icon_wink2

Jeśli chodzi stricte o sprawy muzyczne to cieszy mnie debiut Charlotte Gainsbourg. Bardzo ciekawą płytę nagrała wraz z Beckiem w zeszłym roku.

A tego opisywanego Kryzysu w zestawieniu jeszcze nie widzę i to mimo zapowiedzi, że nawet 13 utworów z płyty może się pojawić Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.05.2010 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Z Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2010
Post: #3
 
aaktt napisał(a):Jaki długi komentarz w tym tygodniu
Sam się sobie dziwię.

aaktt napisał(a):Liczbę miejsc zawsze można zwiększyć, nic nie stoi na przeszkodzie Icon_wink Ja w zależności od potrzeb rozszerzałem swoją konsekwentnie aż do obecnych 150 pozycji (więcej nie będzie, może niedługo nawet ją trochę skrócę do 125)
Lubię stabilizację, określoną niezmienność. Wydaje mi się, że liczba 30 jest optymalna, biorąc pod uwagę ilość nowości w tygodniu i czas poświęcany tworzeniu listy.

aaktt napisał(a):Jeśli chodzi stricte o sprawy muzyczne to cieszy mnie debiut Charlotte Gainsbourg. Bardzo ciekawą płytę nagrała wraz z Beckiem w zeszłym roku.
Płyty nie słyszałem, a piosenkę usłyszałem w programie III u Barona i od razu wpadła mi w ucho. Jeszcze tylko sprawdziłem, czy spełnia kryteria wejścia na najlepszą (kwestia nowości) i już nic nie stało na przeszkodzie, żeby zaistniała i u mnie.

aaktt napisał(a):A tego opisywanego Kryzysu w zestawieniu jeszcze nie widzę i to mimo zapowiedzi, że nawet 13 utworów z płyty może się pojawić Icon_smile2
Kryzysu nie ma, bo nie mam płyty, nie znam aranżacji, w jakiej piosenki zostaną wykonane. W ciemno jeszcze nie obstawiałem. A ile wyjdzie z zapowiedzi - sam jestem ciekaw.

W ogóle wydawało mi się, że mam sztywną trzydziestkę, a tu aż 9 nowości. Ale przyjąłem generalną zasadę, że jeśli mam jakieś wątpliwości, to premiuję właśnie nowość.
13.05.2010 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
Kibicuję nadal Kate Nash. Oby wskoczyła na pierwsze Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.05.2010 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Z Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2010
Post: #5
 
furbul napisał(a):Kibicuję nadal Kate Nash. Oby wskoczyła na pierwsze Icon_wink
Będzie ciężko. Punkowcy (The Grit, Booze & Glory, GBH) w natarciu.
17.05.2010 08:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Cytat:
aaktt napisał(a):Jeśli chodzi stricte o sprawy muzyczne to cieszy mnie debiut Charlotte Gainsbourg. Bardzo ciekawą płytę nagrała wraz z Beckiem w zeszłym roku.
Płyty nie słyszałem, a piosenkę usłyszałem w programie III u Barona i od razu wpadła mi w ucho. Jeszcze tylko sprawdziłem, czy spełnia kryteria wejścia na najlepszą (kwestia nowości) i już nic nie stało na przeszkodzie, żeby zaistniała i u mnie.
A jakie to kryteria? Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):A tego opisywanego Kryzysu w zestawieniu jeszcze nie widzę i to mimo zapowiedzi, że nawet 13 utworów z płyty może się pojawić Icon_smile2
Kryzysu nie ma, bo nie mam płyty, nie znam aranżacji, w jakiej piosenki zostaną wykonane. W ciemno jeszcze nie obstawiałem. A ile wyjdzie z zapowiedzi - sam jestem ciekaw.
Aaaa... takie buty. A kiedy premiera? Jest już data wyznaczona?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.05.2010 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Z Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Apr 2010
Post: #7
 
Podstawowe kryterium związane jest z nowością. Zasada, jaką przyjąłem, to mniej więcej rok od daty ukazania się wydawnictwa. Ale skoro to jest moja lista i skoro jest ona najlepsza, dopuszczam wyjątki. Do nich należą:
1. utwory, których płytowa premiera miała miejsce troszkę wcześniej (ale tylko troszkę) niż w ostatnim roku, a które powaliły mnie na kolana;
2. piosenki, które miały swą premierę o wiele wcześniej (czasem docieram do utworów sprzed kilkunastu lat) ale o tym nie wiedziałem z powodu błędnych informacji;
3. dzieła, które ukazały się dużo wcześniej, które znam doskonale, ale w ostatnim czasie ukazały się również na wszelkiego rodzaju wznowieniach (np. sporo piosenek na najlepszej pojawiło się ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Control" dotyczącej Joy Division, również Dead Kennedys wydał w 2007 roku kompilację "Milking the Sacred Cow", która miała u mnie swoich przedstawicieli);
4. kawałki nie wydane (nagrania demo, koncertowe itp).
Charlotte Gainsbourg spełniła kryterium nowości.

A Kryzys wydaje swoją płytę "Kryzys komunizmu" 25 maja. Kiedy będzie w sklepach? Trudno powiedzieć.
18.05.2010 08:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  122 najlepsza Z 0 10 579 19.05.2010 08:35 PM
Ostatni post: Z
  120 najlepsza Z 10 3 830 10.05.2010 07:24 PM
Ostatni post: AKT!
  119 najlepsza Z 1 2 165 01.05.2010 12:11 AM
Ostatni post: furbul
  118 najlepsza Z 0 1 781 24.04.2010 10:30 PM
Ostatni post: Z
  117 najlepsza Z 4 3 250 18.04.2010 11:01 PM
Ostatni post: AKT!
  116 najlepsza Z 5 2 702 09.04.2010 05:39 PM
Ostatni post: Vaxey

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości