Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory Prezydenckie 2010
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Cytat:A przez 5 lat zdążysz już, mam nadzieję, przekonać się dlaczego na nich nie głosować Icon_biggrin3
Widzę, że ty też celujesz w Janusza Korwina Mikke Icon_razz2 Ja przez ostatnie 5 lat raczej przekonuję się na odwrót Icon_razz2

Ramzes napisał(a):On ma tę charyzmę, tę siłę, dzięki której chce się go słuchać, mimo że czasem być może nie wyraża się z kulturą, z jaką na polityka przystało.
Akurat dzisiaj rozmawialiśmy (ja i mój kolega) z naszą nauczycielką od polskiego i o dziwo wszyscy przyznaliśmy, że Mikke jest co prawda bardzo sympatyczny, ale to raczej polityk na pokaz, osoba bez szans i umiejętności na piastowanie wysokich stanowisk. To rodzaj ''dobrego wujka'', który z jednej strony chce, ale chyba zbytnio nie wierzy w swoje powodzenie. Wiem coś o tym, bywał w mojej szkole, widziałem, rozmawiałem...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.04.2010 06:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ramzes Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 662
Dołączył: Jan 2010
Post: #22
 
saferłel napisał(a):Akurat dzisiaj rozmawialiśmy (ja i mój kolega) z naszą nauczycielką od polskiego i o dziwo wszyscy przyznaliśmy, że Mikke jest co prawda bardzo sympatyczny, ale to raczej polityk na pokaz, osoba bez szans i umiejętności na piastowanie wysokich stanowisk. To rodzaj ''dobrego wujka'', który z jednej strony chce, ale chyba zbytnio nie wierzy w swoje powodzenie. Wiem coś o tym, bywał w mojej szkole, widziałem, rozmawiałem...

Wiesz...czy brak mu umiejętności, to chyba trudno powiedzieć, jeśli nigdy nie dano mu szansy, by pokazał, jakie te umiejętności są. Dziwisz się, że zbytnio nie wierzy w swoje powodzenie? A co ma myśleć, jeżeli doskonale zdaje sobie sprawe, że większość ludzi (żeby nie powiedzieć prawie wszyscy) postrzegają go właśnie jako sympatycznego "dobrego wujka", a nie zwracają uwagi na jego poglądy polityczne i uważają, umówmy się, za "trochę" dziwnego.
28.04.2010 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #23
 
saferłel napisał(a):
Cytat:A przez 5 lat zdążysz już, mam nadzieję, przekonać się dlaczego na nich nie głosować Icon_biggrin3
Widzę, że ty też celujesz w Janusza Korwina Mikke Icon_razz2 Ja przez ostatnie 5 lat raczej przekonuję się na odwrót Icon_razz2
Jest to jakaś opcja, choć nie jedyna Icon_wink Bardziej niż Korwina jako prezydenta wolałbym UPR czy tę jego nową partię w sejmie, nie jako siłę rządzącą, ale z czystej ciekawości jakby sobie poradzili, co by sobą reprezentowali. Bo choć w wielu rzeczach się z nimi nie zgadzam, to w wielu innych jak najbardziej.

Cytat:
Ramzes napisał(a):On ma tę charyzmę, tę siłę, dzięki której chce się go słuchać, mimo że czasem być może nie wyraża się z kulturą, z jaką na polityka przystało.
Akurat dzisiaj rozmawialiśmy (ja i mój kolega) z naszą nauczycielką od polskiego i o dziwo wszyscy przyznaliśmy, że Mikke jest co prawda bardzo sympatyczny, ale to raczej polityk na pokaz, osoba bez szans i umiejętności na piastowanie wysokich stanowisk. To rodzaj ''dobrego wujka'', który z jednej strony chce, ale chyba zbytnio nie wierzy w swoje powodzenie. Wiem coś o tym, bywał w mojej szkole, widziałem, rozmawiałem...
No bo nie oszukujmy się, on nie ma już szans na poważne wyniki. Przede wszystkim przez to, że w mediach na świeczniku są zawsze partie, które aktualnie są w sejmie i ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że można brać go realnie pod uwagę.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.04.2010 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Ramzes napisał(a):A co ma myśleć, jeżeli doskonale zdaje sobie sprawe, że większość ludzi (żeby nie powiedzieć prawie wszyscy) postrzegają go właśnie jako sympatycznego "dobrego wujka", a nie zwracają uwagi na jego poglądy polityczne i uważają, umówmy się, za "trochę" dziwnego.
Czyli w pewien sposób zdaje sobie sprawę, że moja opinia o nim nie jest odosobniona. Cóż więcej mogę napisać....Widocznie coś w tym jest.

A umiejętności definiuję tu raczej jako pewne doświadczenie na konkretnym szczeblu, którego mimo długiego pobytu w polityce (albo raczej w okołopolitycznych strukturach) troszkę mu chyba brakuje. Przynajmniej, aby wykonać skok na prezydenturę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.04.2010 06:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
aaktt napisał(a):Przede wszystkim przez to, że w mediach na świeczniku są zawsze partie, które aktualnie są w sejmie i ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że można brać go realnie pod uwagę.
No niestety, szczególnie jak ktoś nie ma dużego pojęcia o polityce. Zmiany oczywiście byłyby możliwe....ale czy byłyby w czyimś interesie (media, politycy rządzący)? Nie...

aaktt napisał(a):ale z czystej ciekawości jakby sobie poradzili, co by sobą reprezentowali.
Z ciekawości to ja bym dał PO 90% miejsc w Sejmie, by mogli sobie porządzić jak chcą przez rok, dwa i pokazać na co ich stać bez żadnego piszczenia opozyzji Icon_wink
A tak poważnie - zapewne UPR czy też Wolność i Praworządność sprawdziłyby się w Sejmie lepiej niż PSL. Nigdy nie rozumiałem fenomenu tej partii. NIE ROBIĄ NIC. Dopóki jednak Polska nadal nie będzie miała tak rozlokowanych proporcji między rynkiem usług, przemysłem, a rolnictwem jak to jest na Zachodzie, to pewnie będą się trzymali władzy Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.04.2010 06:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #26
 
Paweł wysypałeś z rękawa jak na razie potencjalnych gostków Icon_wink2
Poczekajmy może z opiniami do 6 maja. Ciekawe ilu tak naprawdę stanie się kandydatami na najwyższy urząd w państwie. Myślę że ostanie się góra 6-7 osób którzy natrzepią 100 tys. podpisów a wtedy można dyskutować który z nich w ogóle zasługuje na to aby reprezentować kraj na zewnątrz.
Wg mnie zwisa mi kto nim tak naprawdę zostanie. Choć prawdopodobnie pójdę zagłosować najwyżej oddam nieważny głos.....Wszyscy zachwycają się co zrobił jeden czy drugi przez minione zmarnowane lata . jeden wprowadził nas do NATO (gdzie jesteśmy gówno warci i staliśmy się zabawką w rekach jankesów) a drugi do UE.
Środki unijne lecą kurna z każdej strony tylko nasza biurokracja i urzędasy przyczyniają się do najgorszej nacji (z 10 krajów które wstąpiły do UE kilka lat temu) która je najsłabiej wykorzystuje. chodzi mi głownie o celowość i gospodarność wydatków.
Komorowski czy Kaczyński ze swoimi poglądami jeść mi nie dadzą niestety .
Na wszystko samemu trzeba ciężko zapracować. Icon_razz

Pomijając temat, to prawda ze ostatnio na stypach podają kaczkę po smoleńsku i zimnego lecha? Icon_wink2
28.04.2010 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Aro napisał(a):Poczekajmy może z opiniami do 6 maja.
Już podkreślałem, że właśnie szóstego maja na dobre powinna rozpocząć się cała kampania, ale nic nie szkodzi podyskutować już teraz, np. o Januszu Korwinie-Mikke, który prawdopodobnie też odpadnie w tym przedbiegu Icon_wink

Aro napisał(a):Na wszystko samemu trzeba ciężko zapracować.
Tak było, jest i będzie. Nowy prezydent nie zagwarantuje nam podwyżki pensji o 500 zł, nie wydłuży wakacji o dwa tygodnie....i nie zdejmie obowiązku pisania matury z matematyki Icon_wink Nie może też niestety sterować ''urzędasami'', który faktycznie marnotrawią mnóstwo kasy (mi też się to w głowie nie mieści).

W każdym razie rozumiem twoje nastawienie. Świat zapewne nie jest równy dla każdego, a polityka często podkreśla te różnice. Ja jestem młody, pro-polityczny, nie mam żadnych większych uprzedzeń do polityki jako takiej. Oby to się nie zmieniło, bo jest o co walczyć. Zawsze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.04.2010 08:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ramzes Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 662
Dołączył: Jan 2010
Post: #28
 
saferłel napisał(a):nic nie szkodzi podyskutować już teraz, np. o Januszu Korwinie-Mikke, który prawdopodobnie też odpadnie w tym przedbiegu Icon_wink

Nie kracz, nie kracz Icon_wink2
28.04.2010 08:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
oetam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Sep 2009
Post: #29
 
Nie wiem na kogo, ale wiem na kogo nie zagłosuję. Nie chcę dyktatury jednej partii i to partii liberalnej, a więc Pan Komorowski mojego głosu nie dostanie. Niestety nie ma zbyt silnych i ciekawych kandydatów na pokonanie go. :roll: :roll:
29.04.2010 10:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #30
 

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
01.05.2010 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #31
 
kretyn!
01.05.2010 01:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #32
 
zostały mu już tylko uczelnie do chałtury Icon_mrgreen

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
01.05.2010 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
co do pana Mikke - lepiej nie znać jego poglądów... po co się denerwować Icon_wink2
02.05.2010 10:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Jarosław to jeszcze gorsza odmiana Lecha. Ja głosuję na Komorowskiego. Nie jest może jakimś idealnym kandydatem ale wolę jego niż dyktatora Jarosława. A co do pełni władzy to SLD też ją miało w czasach prezydentury Kwaśniewskiego.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
03.05.2010 09:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #35
 
Konrad napisał(a):A co do pełni władzy to SLD też ją miało w czasach prezydentury Kwaśniewskiego.
Miało i podobnie jak teraz PO wpędziło kraj w jeszcze większe bagno niż zastali, gdy obejmowali rządy. Tylko obie partie zainwestowały w dobry PR, co mimo ogromnej niekompetencji, podejmowania złych decyzji, afer i marnotrawienia pieniędzy państwowych dawało im nadal wysokie numerki w sondażach i wyborach. Tego niestety zabrakło PiS-owi, a piętno odcisnęła też nieszczęsna koalicja z LPR-em i Samoobroną.

A co się tyczy samego pana Komorowskiego to, podobnie jak wymieniony pan Kwaśniewski, jest na usługach Rosji, o czym świadczą jego ostatnie działania jako p.o. prezydenta RP, abstrahując już od tego, że rozmaite publikacje donoszą, że sam był szkolony przez GRU.

Polecam lekturę:
http://smolensk-2010.pl/tag/bronislaw-komorowski

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.05.2010 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
aaktt napisał(a):rozmaite publikacje donoszą, że sam był szkolony przez GRU.
Tak, widziałem, szczególnie taki jest sPISkowiec roznosi pewne informacje po forach dyskusyjnych w różnych portalach. Przy okazji opowiada ciekawe teorie spiskowe. Co do samego Komorowskiego, to widziałem raczej swego rodzaju spisy ''jego ludzi'', które są moim zdaniem nieco naciągane i próbują w dosadny sposób wykreować go na ciemną eminencje. Z tego co wiem 90% pojawiających się tam nazwisk to osoby, które raz czy dwa ''pojawiły się'' w otoczeniu Komorowskiego. Ale afera jest i już.
Nie mam nic przeciwko ocieplaniu kontaktów z Moskwą, szczególnie po zaściankowo-patriotycznej polityce PIS w sprawie tego kraju. Trzeba to po prostu znormalizować. Moim zdaniem niektórzy zbytnio przyzwyczaili się do obecnego stanu rzeczy i dlatego wszelkie gesty wykonane w kierunku Rosji są tak źle odbierane.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.05.2010 09:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #37
 
Trzeba prowadzić politykę realistyczną i pragmatyczną, a nie idealistyczną, bo z takiej nie wyniknie wiele dobrego. Bardziej nam się opłaca mieć w Rosji przyjaciela niż wroga (jej też zresztą, ale jakoś to nie jest podkreślane).
Co do rządów PO, to jest całkiem nieźle w porównaniu z poprzednimi rządami. Na pewno było sporo wpadek, ale też pani Kopacz czy pan Rostowski pokazali parę razy, że mają rozum. Nagroda dla najlepszego ministra finansów w Europie z drzewa nie spadła. No i te miliony oszczędzone na szczepionkach przeciwko grypie - jakoś o tym się nie mówi, że jako jedna z niewielu nie dała się sterroryzować koncernom (a teraz przecież jest ostra afera na świecie w tej kwestii). Może te rządy są mało charakterystyczne i Tusk sprawia wrażenie administratora/sekretarza niż konkretnego przywódcy, ale wyrazistość i ma też swoje minusy i różnie można później oceniać (vide Wałęsa i Kaczyński). NIe bardzo wiadomo jaki pomysł na swoją rolę ma Komorowski, czy prezydenta "ostrego" jak ci dwaj, czy rozsądnego, lecz nieco układnego, jak Kwaśniewski w pewnym okresie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
06.05.2010 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
oetam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Sep 2009
Post: #38
 
Mi tam oddanie prawie całej sprawy Rosji się w ogóle nie podoba. Tym bardziej jak słyszałem relacje rodzin ofiar, które były traktowane nie tak jak to przedstawia tv. I mam za złe rządowi, że bał sie poprosić o przejęcie sprawy :roll: No i teraz się okazuje, że teren nie był zabezpieczony i że brakuje laptopa Szczygło, a Polacy nie mają czarnych skrzynek. Pomijam już fakt, że nie żyje dwóch rosjan - ten który nakręcił film ze strzałami i jeden z kontrolerów lotu. To była wina Rosja, ale tego niestety nam nie wykażą. Szkoda, ze jak w Polsce była komuna to teraz wszyscy wspominają jacy to złodzieje rządzili, jak było źle i w ogóle, a teraz wszyscy ufają nota bene komunistycznej Rosji.
06.05.2010 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
oetam Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Sep 2009
Post: #39
 
Ach i przeczytajcie sobie na poprawę humoru:

http://wiadomosci.onet.pl/2165834,11,nie...,item.html
06.05.2010 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
oetam napisał(a):. Pomijam już fakt, że nie żyje dwóch rosjan - ten który nakręcił film ze strzałami i jeden z kontrolerów lotu.
Słyszałem coś o tym, ale tylko z mało wiarygodnych źródeł typu ''wpis na forum onet.pl''. Żadna gazeta ani TV nie wspomniały o tym z tego, co się orientuje.

PS - Ciekawe czy ramzes nadal chce zagłosować na Mikke. To przecież jest jakaś totalna abstrakcja. Aż nie wierzyłem w to, co czytam Icon_neutral2 Icon_surprised

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.05.2010 02:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybory Prezydenckie 2010 - II TURA oetam 82 12 479 08.07.2010 08:39 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości