Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie Płyt Dziesięciolecia
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #21
 
Nie macie większych problemów do omawiania?

Ale dekada to faktycznie dziesięć kolejnych lat zaczynając od dowolnego roku.
A to, o czym przekonuje Kuba to co najwyżej pierwsza dekada XXI wieku i tutaj ma pełną rację.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
27.04.2010 02:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #22
 
i tak z Wami przegram. Icon_razz zwracam Państwu honor i przyznaję się do błędu.
i nie trujta już tym. Icon_wink2
27.04.2010 02:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
no właśnie:
aaktt napisał(a):
Wikipedia napisał(a):Some writers like to point out that since the common calendar starts from the year 1, its first full decade contained the years from 1 to 10, the second decade from 11 to 20, and so on.[6] So while the "1960s" comprises the years 1960 to 1969, the "197th decade" spans 1961 to 1970.
Icon_smile2
27.04.2010 03:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #24
 
Wiem, nie piszę przecież, że nie masz racji. Uważam jedynie, że dekada i dziesięciolecie to pojęcia tożsame, a jedyną różnicą jest łacińskie pochodzenie jednego wyrazu, a słowiańskie drugiego. W mediach stosuje się pojęcie dekady w kontekście lat 2000-2009 i w związku z tym nie widzę powodu, żeby czepiać się szczególików, bo to naprawdę nie jest istotne, tym bardziej, że dziesięć lat to dziesięć lat, a to czy rozpoczynamy je w roku zakończonym na 0 czy 1 to kwestia umowna.

Nawet jeśli niegdyś w teorii języka polskiego pojęcia dekada funkcjonowało w odniesieniu do dziesięciolecia rozpoczętego od roku zakończonego na 1, to w żywym języku już od dawna używane jest w dużo szerszym kontekście. Trochę kreatywności! A nie tylko trzymanie się wykutych regułek, bo to jest frustrujące, tym bardziej, że tak naprawdę nikomu innemu to nie przeszkadza Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.04.2010 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
pozostanę przy swoim zdaniu Icon_wink2.
nie podoba mi się to, że, jak już wcześniej pisałem, im więcej ludzi używa jakiegoś słowa w złym kontekście tym szybciej stanie się to poprawnym użyciem. nie zmuszę nikogo do prawidłowego użycia, ale staram się zwracać uwagę na to i jeśli dla kogoś to jest ważne, to weźmie to pod uwagę. mi też proszę zwracać uwagę na jakieś błędy językowe, które nieświadomie mogę robić Icon_smile2.

dobra, jestem już gotowy na następną dziesiątkę Icon_wink2.
27.04.2010 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #26
 
Ja wybieram na razie trzy płytki, które bardzo bardzo lubię - "Osiecka", "Elephant" oraz Green Day Icon_biggrin3 .
A z dekadami ku3a ma rację moim zdaniem Icon_wink2
27.04.2010 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #27
 
Tomekk napisał(a):A z dekadami ku3a ma rację moim zdaniem Icon_wink2
no pewnie że ma rację.
dzięki, Kuba, za uświadomienie Icon_wink2

***
oficjalnie zwracam honor Kubie i Jego zwolennikom.
no to, mam nadzieję, dyskusję mamy za sobą... Icon_wink2


90. Sonic Youth The Eternal [2009]
[Obrazek: 2w5razd.jpg]

89. System Of A Down Toxicity [2001]
[Obrazek: 2gtc9hh.jpg]

88. Raz Dwa Trzy Czy te oczy mogą kłamać [2002]
[Obrazek: o6l1s5.jpg]

87. Bauhaus Go Away White [2008]
[Obrazek: i44yl5.jpg]

86. Coldplay Rush Of Blood To The Head [2001]
[Obrazek: 24l3lg2.jpg]

85. Metallica Death Magnetic [2008]
[Obrazek: 33zbmzq.jpg]

84. Blackfield Blackfield [2004]
[Obrazek: 2nree6e.jpg]

83. Riverside Second Life Syndrome [2005]
[Obrazek: 244a3ar.jpg]

82. Katie Melua Piece By Piece [2005]
[Obrazek: 2v93rcg.jpg]

81. Sting If On A Winter’s Night [2009]
[Obrazek: 15wkmcx.jpg]
27.04.2010 07:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
dziesiątka która jak na razie jak dla mnie kładzie na łopatki poprzednie.
i to nie tylko dlatego, że jest tu "Toxicity" czyli album który u mnie w podobnym zestawieniu walczyłby o zwycięstwo. jest również "Death Magnetic" - u mnie murowana dwudziestka, a może i dziesiątka.
bardzo też lubię Raz, Dwa, Trzy. Katie w swojej najlepszej moim zdaniem płycie. Coldplaya tutaj też jeszcze dało się słuchać. i Riverside, których nie wszystko lubię, ale ta płyta bardzo mi się podobała.
27.04.2010 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
No ok, ale skończmy już to P o Chopinie i skupmy się na muzie (swoją drogą ja mam w D całe to zamieszanie, bo muzyce czy też w popkulturze jak to Konrad pięknie napisał pojęcie ''dekady'' a ''lata'' może być traktowane z przymrużeniem oka, racja, nie bądźmy tacy konserwatywni i nie podążajmy za regułkami!)

Bardzo zaskoczyła mnie, na plus, pozycja 90. Nie sądziłem, że słuchasz tego zespołu. To jedna z trzech najlepszych płyt 2009 roku. Bomba. Podobnie cenię sobie Coldplay. Z reszty propozycji też mógłbym wybrać co poniektóre, ale postanowiłem, że skoro mówimy o płytach dekady, to będę wspominał te mega-killery. Przynajmniej na razie. Z pierwszej opublikowanej 10-tki uwagę zwraca Thom, Armia i Beirut (pamiętam jaka to była egzotyka swego czasu). Depeche Mode w jednej z najgorszych odsłon w karierze, ale też lubię Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.04.2010 07:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #30
 
O, też lubię "The Eternal", moje top 50 zeszłorocznych płyt.
To Coldplay też nie było najgorsze. Najbardziej jednak cieszy mnie obecność Stinga - to niestety bardzo niedoceniona pozycja. Każdy ma jej coś niesprawiedliwie do zarzucenia, a recenzenci, którzy już podjęli się oceny tej płyty wydali mi się być bardzo niekompetentni w zakresie tego typu muzyki, bo jeśli wyznacznikiem tego, że płyta jest zła jest to, że "nie brzmi jak dawne The Police" albo "nie ma na nich oklepanych kolęd, a przecież to miała być płyta na święta", to brakuje mi słów... Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.04.2010 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
The Police musi wrócić!!!!

Znów.

Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.04.2010 08:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #32
 
Nie mam nic przeciwko The Police, ale Sting w takiej odsłonie zdecydowanie bardziej mnie przekonuje Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.04.2010 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
 
Metallica w swojej najlepszej płycie z XXI wieku Icon_wink2
świetny Coldplay i przede wszystkim Katie Melua z albumem, który jest jednym z moich najbardziej ulubionych z tego dziesięciolecia Icon_cool2
27.04.2010 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #34
 
no to teraz dostanę solidne bęcki Icon_wink2
za nr 80,79,76,73 - że za wysoko, a 75 i 71 - że za nisko. Icon_wink2
i chciałbym tak powiedzieć do Państwa: nie wnikajcie na tym etapie że Wasza płyta jest nisko.


80. Czesław Śpiewa Debiut [2008]
[Obrazek: 2ly0s2u.jpg]

79. White Lies To Lose My Life [2009]
[Obrazek: 30lyuci.jpg]

78. Klaus Schulze & Lisa Gerrard Farscape [2008]
[Obrazek: 2iqcolu.jpg]

77. Them Crooked Vultures Them Crooked Vultures [2009]
[Obrazek: 25i8cug.jpg]

76. Placebo Battle For The Sun [2009]
[Obrazek: wmhzk2.jpg]

75. Porcupine Tree Fear Of A Blank Planet [2007]
[Obrazek: wvc2nn.jpg]

74. Editors The Back Room [2005]
[Obrazek: 35k4pwy.jpg]

73. My Chemical Romance The Black Parade [2006]
[Obrazek: vh3tzb.jpg]

72. Bruce Springsteen The Rising [2002]
[Obrazek: fd7odj.jpg]

71. Strachy Na Lachy Zakazane piosenki [2008]
[Obrazek: 15mxshi.jpg]
29.04.2010 05:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Jakoś źle te proporcje sobie ułożyłeś Icon_razz2 Ciężko mi powiedzieć gdzie znalazłyby się konkretne płyty, gdybym ja układam 100 najlepszych, ale jedyne czego jestem pewien to wyższe miejsce dla Porcupine Tree, Chemical mogłoby się ewentualnie o tę setkę otrzeć. Reszta raczej poza. 77 miejsca wciąż nie przesłuchałem w pełni.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.04.2010 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #36
 
Kertoip napisał(a):80. Czesław Śpiewa Debiut [2008]
Dla mnie to wielkie nieporozumienie. Bliżej tej płycie do miana najgorszej płyty dekady, niźli do najlepszej.
Kertoip napisał(a):79. White Lies To Lose My Life [2009]
OK To jestem w stanie zaakceptować.
Kertoip napisał(a):77. Them Crooked Vultures Them Crooked Vultures [2009]
Myślę, że u mnie byłoby to wyżej. Moja czołówka roku ubiegłego.
Kertoip napisał(a):76. Placebo Battle For The Sun [2009]
Faktycznie, dużo za wysoko.
Kertoip napisał(a):71. Strachy Na Lachy Zakazane piosenki [2008]
Po czasie moja sympatia do tej płyty się wypaliła.
Reszty nie znam.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.04.2010 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Kertoip napisał(a):za nr 80,79,76,73 - że za wysoko, a 75 i 71 - że za nisko. Icon_wink2
jak dla mnie żadna z nich nie jest za wysoko i żadna z nich nie jest za nisko Icon_wink2
29.04.2010 07:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #38
 
Kertoip napisał(a):: nie wnikajcie na tym etapie że Wasza płyta jest nisko.
na tym etapie nie ma "mojej" płyty Icon_wink2 ale Strachy i Placebo są na odpowiedniej pozycji i nie wnikam tak jak radzisz Icon_cool2
29.04.2010 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #39
 
Brzydka dziesiątka Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.04.2010 12:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #40
 
furbul napisał(a):Dla mnie to wielkie nieporozumienie. Bliżej tej płycie do miana najgorszej płyty dekady, niźli do najlepszej.
a czy jest gdzieś napisane że płyty tutaj noszą miano "najlepszej płyty dekady" ? Icon_wink2

***
to ja może coś dodam od siebie do niektórych płyt oprócz okładki...


70. The Verve Forth [2008]
Sit And Wonder, Appalachian Springs, Noise Epic - ależ to była wiadomość. że te gbury wracają Icon_biggrin3
[Obrazek: e1c2tz.jpg]


69. Travis The Invisible Band [2001]
Sing, Side - pierwsze: e a7, ref: G D a / drugie: e C D, ref: G e C D Icon_lol
[Obrazek: 99mpaa.jpg]


68. Armia Pocałunek mongolskiego księcia [2003]
Zjawy i ludzie, Sen nocy letniej, Śmierć w Wenecji - nie jest to najlepsza płyta ale Armia to Armia Icon_biggrin3
[Obrazek: 2ynmsfc.jpg]


67. Tenacious D The Pick Of Destiny [2006]
Kickapoo, Classico, Master Exploder - koniecznie z obrazem. na zielonej szkole byliśmy tak porąbani na punkcie tej płyty i filmu że posunęliśmy się do liczenia przekleństw w każdym kawałku Icon_lol oczywiście o śpiewaniu łamaną angielszczyzną nie wspominam Icon_wink2
[Obrazek: nc17qa.jpg]


66. Mark Knopfler Get Lucky [2009]
Border Reiver, So Far From The Clyde, Piper to The End - to ja tą płytę polecam do pracy. albo nauki.
[Obrazek: 24l32j7.jpg]


65. Interpol Turn On The Bright Lights [2002]
Stella Was A Driver And She Always Down, NYC, Obstacle 1 - no. Icon_wink2
[Obrazek: 20h0pea.jpg]


64. U2 All That You Can’t Leave Behind [2000]
Walk On, Kite, Beautiful Day - ukłony dla Karoliny, która pokazała że ta płyta nie jest zła i koszmarna Icon_smile2
[Obrazek: 2hzspi.jpg]


63. XIII. Stoleti Dogma [2009]
Hypnotizer, Dogma, Kabarette Voltaire - całkiem udany powrót po latach ciszy.
[Obrazek: 23wj77.jpg]


62. Tomasz Budzyński Taniec szkieletów [2002]
Radio Rivendell, Tygrysy już śpią, Kazimierz przez Nałęczów - taka sielankowa płyta. jak to autor powiedział - o jego dzieciństwie. a przy okazji polecam obrazy Budzego. inny świat zupełnie.
[Obrazek: 24wefpw.jpg]


61. Arctic Monkeys Favourite Worst Nightmare [2007]
Brianstorm, Do Me A Favour, Teddy Picker - za ten pierwszy kawałek powinni dostać Nobla albo innego Oscara Icon_wink2 płyta bardziej dojrzała niż pierwsza ale nie tak agresywna jak ostatnia.
[Obrazek: 2s16ck8.jpg]


żeby nie było wątpliwości: to co na krzywo, to są tzw. "killery" czy jak go tam zwał. Icon_wink2
30.04.2010 10:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości