Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie Płyt Dziesięciolecia
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #1
Podsumowanie Płyt Dziesięciolecia
jeśli ktoś się spodziewa obiektywnego spojrzenia na muzykę rockową minionych 10 lat okiem krytyka muzycznego bądź chłodnego redaktora, oceniającego płyty wg tego "czy coś zmieniły w muzyce", to się zawiedzie. jeśli ktoś się spodziewa super-osobistego spojrzenia wstecz z workiem wspomnień, też się zawiedzie.

w bólach się rodziło to podsumowanie. przekonałem się że nie jest to takie proste i wiele płyt się tu znalazło na siłę (bo nie chciałem żadnej płyty krzywdzić Icon_mrgreen ). przeraża mnie ogrom tego podsumowania: 110 pozycji. muszę się przyznać że nie wszystkie znam bardzo dobrze Icon_lol tak na poważnie muzyką zacząłem się interesować jakieś 4 lata temu.

co do kolejności... nie wiem do końca jak ja to układałem. Icon_lol nie było żadnego schematu. w większej części kierowałem się wspomnieniami, często BARDZO luźnymi i odległymi. czasami jakimś dziwnym sentymentem do płyty którą słyszałem raz czy dwa, a czasami tak zwanym "bo tak". Icon_wink2 nie sugerowałem się tylko poziomem czy dobrością danej płyty, w przeciwnym razie robiłbym ten szajs jeszcze z 3 lata Icon_mrgreen choć czasami się tak zdarzało Icon_wink2

tak naprawdę zabawa i te prawdziwe wspomnienia zaczynają się od okolic 50 miejsca. niżej kolejność jest dosyć umowna. dlatego postaram się przedstawić dół stawki możliwie szybko i bezboleśnie. Icon_razz

jeśli ktoś bardzo chce do tytułu dodać przymiotnik, to niech dodaje Najważniejszych i co tam se wymyśli, ale nigdy Najlepszych. ewentualnie niech skorzysta z Uziowego związku: Osobiste Półmuzyczne. Icon_biggrin3 (przy okazji: pozdrowienia)

kurczę... te przemyślenia są chaotyczne... to podsumowanie jest dziwne.
nie zważajcież Państwo na to. nie potrafię tak do końca zdefiniować rodzaju tegoż podsumowania. (i dlatego brak przymiotnika określającego te płyty w tytule.) po prostu są to Płyty Dziesięciolecia.

dupa, zrobiłem to i jestem szczęśliwy bo mogłem poznać wiele płyt ważnych i przecież nie cyferki się liczą.
życzę Państwu miłego odbioru. Icon_smile2


PS. nie komentujcie, proszę, że jakaś płyta jest za nisko. naprawdę nie ode mnie to zależało. Icon_wink2
24.04.2010 06:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
kiedy start :?: i ile płyt wybrałeś?
24.04.2010 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
Kertoip napisał(a):110 pozycji








Ja czekam na zestawienie. Jestem baardzo ciekaw ;] Może z czegoś skorzystam Icon_wink
24.04.2010 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
 
no tak, a przed chwilą o tym czytałem Icon_wink2
starość nie radość Icon_frown
24.04.2010 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
Nie obrażaj mnie tą starością Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.04.2010 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Zawsze mam wielką uciechę czytając Twoje komentarze do listy. Tak i było tym razem. Fajnie piszesz o rzeczach - naturalnie, składnie, trochę na poważnie, trochę na żarty, a przede wszystkim od siebie. Za kilka lat może coś z tego być, niekoniecznie w związku z muzyką Icon_smile

A podsumowanie chętnie przejrzę.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.04.2010 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #7
 
aaktt napisał(a):Zawsze mam wielką uciechę czytając Twoje komentarze do listy. Tak i było tym razem. Fajnie piszesz o rzeczach - naturalnie, składnie, trochę na poważnie, trochę na żarty, a przede wszystkim od siebie.
bardzo mnie miło...
Tomekk napisał(a):starość nie radość Icon_frown
jak tam starość... Icon_wink2
aaktt napisał(a):Za kilka lat może coś z tego być, niekoniecznie w związku z muzyką Icon_smile
byłbym bardzo rad, gdyby tak się stało. się obaczy.
25.04.2010 09:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #8
 
500(2) buba!
miałem wstawić wczoraj i nie wiem jak to się stało że nie wstawiłem :roll: . byłem przekonany że to zrobiłem...
są to płyty które się w setce nie zmieściły. dla niektórych pewnie to za dużo: sto płyt, ale ja jestem dobry dla muzyki i nie chciałem żadnej płyty obrazić i krzywdzić, więc jest tu płyt tyle a nie mniej. Icon_wink2
jak coś mnie sieknie, to zmienię trochu ten chaotyczny opis na początku. albo dorzucę coś przy okazji kolejnych partii.
jeśli jest błąd w roku wydania, proszę poinformować. Icon_smile2


110. Bat For Lashes Two Suns [2009]
109. The Libertines The Libertines [200]
108. Oasis Dig Out Your Soul [2008]
107. Animal Collective Merriweather Post Pavilion [2009]
106. Kasabian Empire [2006]
105. Nosound A Sense Of Loss [2009]
104. Green Day 21st Century Breakdown [2009]
103. Nosowska Osiecka [2008]
102. The White Stripes Elephant [2003]
101. Einstürzende Neubauten Alles wieder offen [2008]
25.04.2010 09:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Oj "Elephant" trochę skrzywdziłeś tą pozycją. Lepiej byłoby gdyby nie było go wcale.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.04.2010 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
Kertoip napisał(a):110. Bat For Lashes Two Suns [2009]
108. Oasis Dig Out Your Soul [2008]
107. Animal Collective Merriweather Post Pavilion [2009]
104. Green Day 21st Century Breakdown [2009]
103. Nosowska Osiecka [2008]
Te znam w całości i słabo mi się kojarzy wyłącznie Green Day.
Kertoip napisał(a):109. The Libertines The Libertines [200]
Jest błąd w roku wydania Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.04.2010 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
"Podsumowanie Płyt Dekady" - jakiej kurna dekady?!! Icon_confused2
z jedenastej dziesiątki zdecydowanie najbardziej z tych co znam lubię "Elephant" - u mnie na 100% byłoby w 30-ce, a może w 20-ce.
"Osiecka" też byłaby wyżej niż u Ciebie.
26.04.2010 10:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
ku3a napisał(a):"Podsumowanie Płyt Dekady" - jakiej kurna dekady?!! Icon_confused2
2000-2009. Tak, tak, tak, dekada już się skończyła - przynajmniej z punktu widzenia współczesnej terminologii w muzyce rozrywkowej. Tak jak latami 90tymi nazywaliśmy to, co miało dziewiątkę "na początku", czyli rok 2000 już się do nich nie zaliczał, tak po 2009 czas na podsumowanie kolejnej dekady. To wcale nie jest trudne do zrozumienia, tylko trzeba chcieć Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2010 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
ja się chce, to wszystko sobie można wmówić Icon_razz.
dekada to lata 2001-2010. kropka.
to może ktoś zaraz zrobi zestawienie utworów z lat 1910-2009 i nazwie to zestawieniem najlepszych utworów wieku?
26.04.2010 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Z historycznego punktu widzenia masz pewnie rację, ale przegrywasz z popkulturą. Dla mnie to nie jest sprawa życia i śmierci, a i logika wskazuje, że podsumowując np. lata 90te bierzemy pod uwagę 1990-99 Icon_smile Zresztą dekadą jest też np. 1973-1982, bo to nadal dziesięć lat. Kwestia przyjęcia punktu początkowego czy kończącego.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2010 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #15
 
aaktt napisał(a):Oj "Elephant" trochę skrzywdziłeś tą pozycją. Lepiej byłoby gdyby nie było go wcale.
przewidywałem że mi się za Słonia dostanie. Icon_wink2 ale muzyczne czynniki tu nie decydowały w większości.

a miałem cichą nadzieję że nie zacznie się dyskusja na temat terminu "dekada"... no ale jak miałem napisać Podsumowanie Płyt Lat [???????] ale można było w sumie Dziesięciolecia Icon_razz
ja byłem święcie przekonany że dekada i dziesięciolecie to to samo. w jakimż poważnym błędzie tkwiłem... chyba.
dupa tam. jak mi się przypomni to zmienię. Icon_wink2
zresztą Dekady brzmi fajniej Icon_lol a każdy wie o co się rozchodzi.


***

zaczynają się śmichy chichy i posapywania. nie wnikajcie na razie w pozycje.

100. Katatonia The Great Cold Distance [2006]
[Obrazek: 1zq7x4h.jpg]

99. Beirut Gulag Orkestar [2007]
[Obrazek: bj7eh0.jpg]

98. Armia Freak [2009]
[Obrazek: 2043ee.jpg]

97. South From Here On In [2001]
[Obrazek: 2h84w2g.jpg]

96. Arctic Monkeys Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not [2006]
[Obrazek: fpb2uc.jpg]

95. Beth Gibbons & Rustin Man Out Of Season [2002]
[Obrazek: 1zbgled.jpg]

94. Negatyw Paczatarez [2002]
[Obrazek: 2pywdo4.jpg]

93. Thom Yorke The Eraser [2006]
[Obrazek: axcie.jpg]

92. Depeche Mode Exciter [2001]
[Obrazek: 9zx2dd.jpg]

91. Lacrimosa Fassade [2001]
[Obrazek: f4qjrn.jpg]
26.04.2010 09:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #16
 
ooo Exciter ;D Jedyna płyta w tej dziesiątce, którą znam w całości.
Playing the Angel w takim razie MUSI Icon_razz być wyżej.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.04.2010 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Kertoip napisał(a):ja byłem święcie przekonany że dekada i dziesięciolecie to to samo. w jakimż poważnym błędzie tkwiłem... chyba.
Bo to to samo. Nie popełniłeś żadnego błędu, to Kuba się czepia niepotrzebnie Icon_wink2

Stąd znam 99, 98 i 93, ale gdybym robił takie podsumowanie to nie wiem czy któraś by się załapała. Najpewniej Beirut.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2010 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #18
 
aaktt napisał(a):Bo to to samo. Nie popełniłeś żadnego błędu, to Kuba się czepia niepotrzebnie Icon_wink2
ja tam nie wnikam w ogóle.
27.04.2010 02:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
aaktt napisał(a):Zresztą dekadą jest też np. 1973-1982, bo to nadal dziesięć lat.
nie, dekada to lata zaczynające się od 1, a kończące się na 0.
tak samo wiek to nie dowolne 100 lat, tylko od roku 01 do roku 00 włącznie.
aaktt napisał(a):Kwestia przyjęcia punktu początkowego czy kończącego.
no i ten punkt został ustalony, my tu nie mamy nic do gadania.
Kertoip napisał(a):zresztą Dekady brzmi fajniej Icon_lol a każdy wie o co się rozchodzi.
bo im więcej ludzi robi coś źle, tym szybciej uzna się to za normę i ustali że jest to prawidłowo Icon_confused2 .
aaktt napisał(a):Nie popełniłeś żadnego błędu, to Kuba się czepia niepotrzebnie Icon_wink2
popełniłeś błąd, a aaktt Cię niepotrzebnie broni Icon_wink2.

a jeśli chodzi o temat wątku - z tej dziesiątki zdecydowanie z tych co znam najbardziej lubię Arctic Monkeys. zresztą nie może być inaczej, bo zgłosiłem ten album do naszej audycji "Płyty 10-lecia" Icon_smile2. "Exciter" też bardzo mi się swego czasu podobał.
27.04.2010 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
Wikipedia napisał(a):Although any period of ten years is a decade,[2][3] a convenient and frequently referenced interval is based on the tens digit of the calendar year, as in using 1960s to represent the decade from 1960 to 1969.[4][5] Often, for brevity, only the tens part is mentioned (60s or sixties), although this may leave it uncertain which century is meant. These references are frequently used to encapsulate pop culture or other widespread phenomena that dominated such a decade, as in The Great Depression of the 1930s.

Some writers like to point out that since the common calendar starts from the year 1, its first full decade contained the years from 1 to 10, the second decade from 11 to 20, and so on.[6] So while the "1960s" comprises the years 1960 to 1969, the "197th decade" spans 1961 to 1970.

http://en.wikipedia.org/wiki/Decade

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.04.2010 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości