Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 995 - 04.04.2010
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 108
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 995 - 04.04.2010
Każde notowanie ma jakiegoś swojego bohatera. Tym razem był nim Serj Tankian. Początkowe wyniki albumu "Elect The Dead Symphony" wydawały się rozczarowujące. Teraz jakby wszystko wskakiwało na odpowiednie tory, a wyniki z tego tygodnia nie pozostawiają co do tego żadnych złudzeń - płyta przebija się do dziesiątki, 2 kolejne piosenki debiutują i są już w sumie 4, a debiutantka sprzed tygodnia wykonuje skok jak w Planicy - o 33 oczka! Tym sposobem Serj nie odpuszcza walki o zwycięstwo w zbliżającym się wielkimi susami tysięcznym notowaniu! Icon_biggrin3 Obecnie wygląda na to, że głównymi kandydatami do tego historycznego sukcesu są licznie reprezentowane w najściślejszej czołówce Strachy na Lachy i dochodzące do głosu w najodpowiedniejszym momencie Lao Che. Serja na pewno również należy brać pod uwagę, choć trzeba pamiętać, że... nigdy nie był u mnie na pierwszym miejscu z solowym utworem! Poza pierwszą dziesiątką również czają się utwory, które w ciągu 5 tygodni spokojnie są w stanie zbudować silną pozycję. A może w ciągu 5 tygodni do pierwszego dojdzie jakiś utwór którego teraz na liście nie ma? To też możliwe. Jakie są Wasze typy? Icon_smile2 Kto będzie na pierwszym w 1000. notowaniu? Icon_smile2 Choć najważniejsze typowanie miało miejsce na 50 tygodni przed historycznym notowaniem. Przypomnę ówczesne typy:
- Aro - Metallica;
- koszMAREK - Starsailor;
- abd3mz - Serj Tankian;
- bear - Metallica (i nie zdziwi się jeśli to będzie "All Nightmare Long" Icon_wink2 );
- Tomekk - Placebo.
Z pewnością jako kandydatów do zwycięstwa za 5 tygodni należy brać pod uwagę obydwie nowości w dziesiątce, bo obydwie przedarły się z dalszych pozycji, w błyskawicznym tempie i od razu do pierwszej piątki! Dzięki temu Strachy na Lachy mają obecnie 3 piosenki w pierwszej czwórce(!), a Lao Che być może wreszcie będzie mieć z nowej płyty przebój na miarę oczekiwań.

Notowanie 995:

01. 01. 03. 03. doDekafonia - Strachy na Lachy
02. 02. 07. 07. Ostatki - nie widzisz stawki - Strachy na Lachy
03. 03. 13. 13. Made In China - Happysad
04. 19. 01. 01. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy
05. 34. 01. 01. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
06. 04. 19. 19. Bajka o śmierci - Spięty
07. 06. 10. 10. Chodź tu do mnie - Beri Beri
08. 07. 51. 10. All Nightmare Long - Metallica
09. 05. 03. 03. Her Name Is Alice - Shinedown
10. 09. 03. 03. The Lobster Quadrille - Franz Ferdinand

11. 08. 06. Zima stulecia - Lao Che
12. 45. 02. Gate 21 - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
13. 10. 05. Juvenile Swept - Carnival Of Bullets
14. 21. 03. Dzieje grzechu - Muniek & Anna Maria Jopek
15. 12. 05. Amnezja - Kult
16. 16. 08. Just Breathe - Pearl Jam
17. 11. 20. Żyję w kraju - Strachy na Lachy
18. 17. 03. Stary boy - Muniek
19. 15. 04. Co mamy? - Sen Zu
20. 14. 06. Dominos - The Big Pink
21. 13. 08. Many Of Horror - Biffy Clyro
22. 18. 05. Dark Holiday - Dommin
23. 37. 02. Życie jest jak tramwaj - Lao Che
24. 24. 05. Nieuchwytni buziakowcy - Strachy na Lachy
25. 20. 12. Bari Arakeel - Khatchadour Tankian & Serj Tankian
26. 40. 02. Święty - Muniek
27. 27. 25. Tribute - Tenacious D
28. 26. 04. Today Is A Good Day - New Model Army
29. 23. 07. My Heart, Your Hands - Dommin
30. 22. 08. Jutro zmienię wszystko - Bracia
31. 33. 28. Resistance - Muse
32. 32. 04. Chory na wszystko - Strachy na Lachy
33. 29. 24. Bad Company - Five Finger Death Punch
34. 25. 10. 100% Girls Let's Go - Beri Beri
35. 28. 21. Morning Sun - Robbie Williams
36. 30. 11. Jesteś mały - Hurt
37. 31. 12. Czas - Lao Che
38. 36. 21. Kalikimaka - Spięty
39. NN. 01. Lie Lie Lie - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
40. 42. 06. Low Rising - The Swell Season
41. 35. 18. Your Decision - Alice In Chains
42. NN. 01. The Charade - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
43. 41. 27. Maria ma syna - Kult
44. 44. 27. Visionism - Rootwater
45. 43. 25. Lęki i fobie - Happysad
46. 47. 02. W sam raz - Czesław Śpiewa
47. 38. 16. You Know Me - Robbie Williams
48. 39. 23. Ma czar karma - Spięty
49. 49. 05. Empty Walls - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
50. 48. 24. My się nie chcemy bić - Happysad

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

46. 08. Cousins - Vampire Weekend
50. 22. Opuszczone porty - Spięty

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 983:

01. 01. 05. 05. Dodekafonia - Strachy na Lachy
02. 02. 24. 24. Mów mi dobrze - Happysad
03. 04. 04. 04. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
04. 03. 20. 20. Antyszanty - Spięty
05. 06. 06. 06. Strict Joy - The Swell Season
06. 08. 03. 03. Muniek - Muniek
07. NN. 01. 01. Elect The Dead Symphony - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
08. 05. 04. 04. Love Is Gone - Dommin
09. 07. 10. 10. 100% Girls - Beri Beri
10. 09. 19. 19. Terra Incognita - Juliette Lewis

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

10. 08. 09. 09. Handmade Songs - Dr Zoydbergh

--------------------------

11. Chinese Democracy - Guns N' Roses
12. Handmade Songs - Dr Zoydbergh
13. End Times - Eels
14. Sting In The Tail - Scorpions
15. Option Paralysis - The Dillinger Escape Plan
16. Notoryczni debiutanci - Muchy
17. White Noise Zone - NeLL
18. Today is a Good Day - New Model Army
19. Ironbound - Overkill
20. The Evolution of Chaos - Heathen
07.04.2010 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
ku3a napisał(a):zbliżającym się wielkimi susami tysięcznym notowaniu!
Planujesz coś specjalnego z tej okazji? Jakieś podsumowania/świętowanie/specjalną prezentację notowania/etc.?
Oczywiście - wiem że to pytanie retoryczne, planujesz. Ale co - tajemnica i nie powiesz nam Icon_mrgreen .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.04.2010 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
ku3a napisał(a):- Tomekk - Placebo.
niezbyt udany typ Icon_wink2
w takim razie obstawiam "Radio Dalmacija" jako zwycięzcę tego jubileuszowego notowania.
Osobiście wolałbym tam zobaczyć "Ostatki", "Świętego" albo "Resistance" Icon_biggrin3
07.04.2010 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #4
 
Miszon napisał(a):Jakieś podsumowania/świętowanie/specjalną prezentację notowania/etc.?
ja słyszałem ze Sródborowianka 9 maja jest wolna Icon_wink2 Icon_cool2
ku3a napisał(a):Każde notowanie ma jakiegoś swojego bohatera. Tym razem był nim Serj Tankian
Icon_mrgreen
Ha jednak Cię złapało . Prędzej lub później i tak by się stało. Co najciekawsze , wszystkie utwory Serja mi się podobają wg kolejności na liście Icon_smile2
The Charade Icon_mrgreen . Ciekawe jak kajman będzie za tydzień liczył gdy ..
U Ciebie na liście jest z Orkiestrą a u mnie w wersji studyjnej tzw. rock version o 1 minutę krótszy .
W TOP 10 zaczynają zbierać swoje wojska Lao , Serje, Strachy . no jestem ciekawy jak to się za jakiś czas ułoży i która drużyna zwycięży , która szybciej dotrze do upatrzonego celu Icon_smile2 A może zwycięży ten który wygrać powinien ...
Resistance mnie nadal zadziwia . Icon_smile2
07.04.2010 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #5
 
Zadziwia mnie za to triumf Serja... nie spodziewałem się, że te symfoniczne wersje Ci się tak spodobają.
Bardzo cieszy awans Radia Dalmacija, zresztą wiesz czemu. Nie mogę się doczekać 1000 notowania. Icon_wink2
08.04.2010 07:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #6
 
No jak ładnie Icon_biggrin Prąd stały... i Radio Dalmacija to moje ulubione utwory z płyt. Ten drugi numer był już u mnie 2 razy na szczycie, a na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa Icon_smile Mam nadzieję, że niedługo i u Ciebie podzieli ten los. Serja słyszałem raz i bardzo mi się podobał, ale na większe wsłuchanie się potrzebuje czasu i spokoju, a to dopiero po połowie maja. Trzymam kciuki za 'Dziewczynę o chłopięcych sutkach' ;] i czekam na 1000 podsumowanie.
08.04.2010 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Chyba najlepsza piosenka Strachów z nowej płyty na szczycie - bardzo się cieszę. Lubię też "Buziakowców", ale tutaj są trochę niżej. A "Twoje oczy lubią mnie" nie podoba ci się?

"Resistance" - druga młodość. Ładnie. Icon_razz Wracasz jeszcze czasem do całej płyty?
09.04.2010 05:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Ja myślę, że Strachy wytrzymają do 1000 notowania na pierwszym, ale to ty zdecydujesz czy chcesz żyć ze świadomością, że byli w tym historycznym czasie na tronie (ekhm, czy ja właśnie zasugerowałem, by ich stamtąd zrzucić? Icon_wink2 ). Szanse ma jeszcze Lao (co po dzisiejszym notowaniu jest oczywiste) i Serj. Osobiście popieram....nie, za daleko są Icon_smile2 Niestety. Może jeszcze jakaś niespodziewana nowość wbije się w ostatniej chwili na listę, a potem na pierwsze? Tak naprawdę to jedynie liczby. Jeśli dana piosenka posiedzi na szczycie dwa tygodnie, potem szybko spadnie, to kto będzie pamiętał o niej w jakichś wielkich podsumowaniach? Ja czekam na ogólne statystyki, wielki happening, a tytuł lidera w notowaniu tysięcznym na dokładkę, tylko Icon_smile

ku3a napisał(a):rąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
Hehe, wiedziałem, że ta piosenka na Happysadowe brzmienie Icon_razz2

ku3a napisał(a):Gate 21 - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra
Nie wiem czy mam ochotę słuchać tej płyty, ale może dla jakiegoś rozeznania warto
byłoby poznać z dwie, trzy piosenki. Tak to nie mogę nic o nowościach napisać Icon_razz2

ku3a napisał(a):Dominos - The Big Pink
I tak zaszli zaskakująco wysoko.

ku3a napisał(a):Czas - Lao Che
Słabiej niż u mnie. Kto by pomyślał Icon_razz2 W ogóle Lao Che nie szaleje u ciebie w tym roku. Jeden kawałek tytułowy to nic Icon_wink2

A tak w ogóle, to gdzie u ciebie jest nowy singiel The Dead Weather?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.04.2010 04:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 108
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
spóźnione odpowiedzi:
Miszon napisał(a):Planujesz coś specjalnego z tej okazji? Jakieś podsumowania/świętowanie/specjalną prezentację notowania/etc.?
Oczywiście - wiem że to pytanie retoryczne, planujesz. Ale co - tajemnica i nie powiesz nam Icon_mrgreen .
Icon_mrgreen na pewno coś będzie Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):niezbyt udany typ Icon_wink2
w takim razie obstawiam "Radio Dalmacija" jako zwycięzcę tego jubileuszowego notowania.
Osobiście wolałbym tam zobaczyć "Ostatki", "Świętego" albo "Resistance" Icon_biggrin3
ok, dzięki za typ Icon_smile2. zobaczymy jak to będzie Icon_smile2.
Aro napisał(a):ja słyszałem ze Sródborowianka 9 maja jest wolna Icon_wink2 Icon_cool2
Icon_lol
Cytat:The Charade Icon_mrgreen . Ciekawe jak kajman będzie za tydzień liczył gdy ..
U Ciebie na liście jest z Orkiestrą a u mnie w wersji studyjnej tzw. rock version o 1 minutę krótszy .
kto wie czy u mnie nie nastąpi podmiana, bo tak naprawdę to u mnie na liście nie chodzi o wersję, tylko o utwór, a na liście jest orkiestra, bo taka jest płyta. gdy wyszło "S&M" i "Nothing Else Matters" weszło na listę, to było po prostu jako NEM i punkty się doliczały do wcześniejszego dorobku. co z tego, że inna wersja. jak jestem na jakimś koncercie i dzięki niemu jakiś utwór zyska, to na liście przecież oryginał idzie do góry, a nie wprowadzam wersji z koncertu Icon_smile2.
Aro napisał(a):Resistance mnie nadal zadziwia . Icon_smile2
i to się na razie nie zmienia Icon_smile2.
mateusz91 napisał(a):Prąd stały... i Radio Dalmacija to moje ulubione utwory z płyt. Ten drugi numer był już u mnie 2 razy na szczycie, a na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa Icon_smile Mam nadzieję, że niedługo i u Ciebie podzieli ten los.
ma spore szanse Icon_smile2. gdy tylko słucham tego na spokojnie, to od razu zyskuje.
mateusz91 napisał(a):Trzymam kciuki za 'Dziewczynę o chłopięcych sutkach' ;]
na razie się jej nie spodziewam na liście Icon_wink2.
1981 napisał(a):Lubię też "Buziakowców", ale tutaj są trochę niżej.
ale i tak wysoko, prawda? Icon_smile2
1981 napisał(a):A "Twoje oczy lubią mnie" nie podoba ci się?
podoba, ale niestety nie wszystko co się podoba da radę wejść na listę Icon_wink2. na płycie jest kilka znakomitych utworów - one są na liście, 2 które mi się podobają (wśród nich "Twoje oczy...") i kilka które na razie mnie nie przekonują.
1981 napisał(a):"Resistance" - druga młodość. Ładnie. Icon_razz Wracasz jeszcze czasem do całej płyty?
oj dawno już nie słyszałem w całości. na razie mnie nie ciągnie, bo ciągle mnóstwo płyt do słuchania, ale kto wie czy jeszcze mnie nie najdzie by znów słuchać Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Ja myślę, że Strachy wytrzymają do 1000 notowania na pierwszym, ale to ty zdecydujesz czy chcesz żyć ze świadomością, że byli w tym historycznym czasie na tronie (ekhm, czy ja właśnie zasugerowałem, by ich stamtąd zrzucić? Icon_wink2 ).
takie manipulacje mnie nie ruszają Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Ja czekam na ogólne statystyki, wielki happening, a tytuł lidera w notowaniu tysięcznym na dokładkę, tylko Icon_smile
ja tylko mam nadzieję, że na co całe świętowanie znajdzie się czas Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Nie wiem czy mam ochotę słuchać tej płyty, ale może dla jakiegoś rozeznania warto
byłoby poznać z dwie, trzy piosenki.
Twoja sprawa. mi tam wszystko jedno czy będziesz znał czy nie Icon_razz.
saferłel napisał(a):I tak zaszli zaskakująco wysoko.
nie mogę się nie zgodzić Icon_smile2.
saferłel napisał(a):W ogóle Lao Che nie szaleje u ciebie w tym roku. Jeden kawałek tytułowy to nic Icon_wink2
jeszcze Zima była w dziesiątce. ale jak się zawiesiło poprzeczkę ponad chmurami, to nie dziwne, że potem trudno doskoczyć Icon_wink2.
saferłel napisał(a):A tak w ogóle, to gdzie u ciebie jest nowy singiel The Dead Weather?
dopiero się osłuchuję. zresztą DW z pierwszej płyty tylko delikatnie zaznaczyli swój pobyt na mojej liście. 2 utwory po kilka tygodni gdzieś w ogonie i tyle. może teraz będzie lepiej.
21.04.2010 03:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości