Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 989 - 21.02.2010
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 989 - 21.02.2010
Nowe Strachy na Lachy kontynuują drogę rozpoczętą w zeszłym tygodniu. Tym razem wchodzą do pierwszej dziesiątki, czy już za tydzień będą walczyć o zwycięstwo? A jak poradzi sobie za tydzień nowa płyta? Na pewno będą się wzajemnie napędzać i widoki na dobre wyniki są optymistyczne. Często jest tak, że nawet jeśli cały album nie chwyci, jeśli drażni jakiś instrument albo wokal nam nie podchodzi, to jednak na płycie znajdzie się jakiś utwór wybijający się, który trafi na listę. Tak się właśnie teraz stało z zespołem Dommin. Płyta nie powala (choć przy kolejnych przesłuchaniach jest coraz lepiej), ale "My Heart, Your Hands" słuchać bardzo lubię. Amy Macdonald była rewelacją nie tak dawno temu, a teraz nowa płyta czeka już niemal za rogiem. Oby było na niej kilka tak przyjemnych piosenek jak na debiucie. Pierwszy singiel chyba mimo wszystko trochę rozczarowuje, ale tylko dlatego, że spore były oczekiwania, bo jednak trafić na listę w końcu zdołał. W dotychczasowych utworach Pedro Costy słychać było pewne braki, szczególnie w warstwie produkcji, ale "Can't Get Through" jest pod tym względem jego najlepszym dziełem. Ale nie tylko pod tym względem, bo i instrumentalnie mi się bardziej podoba, i jest bardziej zróżnicowany, i ogólny klimat utworu bardziej wciąga. To pierwsza jego piosenka, która trafiła na moją listę.

Notowanie 989:

01. 01. 07. 07. Made In China - Happysad
02. 02. 13. 13. Bajka o śmierci - Spięty
03. 03. 04. 04. Chodź tu do mnie - Beri Beri
04. 05. 05. 05. Your Decision - Alice In Chains
05. 04. 12. 12. Żyję w kraju - Strachy na Lachy
06. 14. 01. 01. Ostatki - nie widzisz stawki - Strachy na Lachy
07. 06. 02. 02. Taxidermy - White Lies
08. 07. 06. 06. You Know Me - Robbie Williams
09. 09. 04. 04. Bari Arakeel - Khatchadour Tankian & Serj Tankian
10. 10. 45. 04. All Nightmare Long - Metallica

11. 11. 04. 100% Girls Let's Go - Beri Beri
12. 38. 02. Jutro zmienię wszystko - Bracia
13. 08. 12. Frühling In Paris - Rammstein
14. 13. 15. Morning Sun - Robbie Williams
15. 19. 06. Czas - Lao Che
16. 12. 05. Jesteś mały - Hurt
17. 15. 08. Everything - Dr Zoydbergh
18. 20. 18. Bad Company - Five Finger Death Punch
19. 16. 05. Przesilenie - Muchy
20. 26. 04. Little Bird - Eels
21. 21. 11. Umieraj stąd - Hey
22. 18. 17. Ma czar karma - Spięty
23. 23. 21. Visionism - Rootwater
24. 25. 19. Tribute - Tenacious D
25. 41. 02. Just Breathe - Pearl Jam
26. 17. 05. Nic z tego nie będzie - Andy
27. 35. 02. Many Of Horror - Biffy Clyro
28. 22. 12. Trafiony-zatopiony - Spięty
29. 24. 15. Kalikimaka - Spięty
30. 36. 03. Cousins - Vampire Weekend
31. 30. 07. Green - Armia
32. 27. 21. Maria ma syna - Kult
33. 29. 04. Fear And Loathing In Vetlinas - Dr Zoydbergh
34. 28. 11. Człowiek, którego nie ma - Bielizna
35. 33. 19. Lęki i fobie - Happysad
36. 32. 17. Opuszczone porty - Spięty
37. 31. 19. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa
38. NN. 01. My Heart, Your Hands - Dommin
39. 39. 18. My się nie chcemy bić - Happysad
40. 40. 23. That Look You Give That Guy - Eels
41. 34. 04. Hulluna Humpasta - Eläkeläiset
42. 37. 15. Squander - Skunk Anansie
43. 47. 02. You Make A Fool Out Of Me - Brendan Benson
44. NN. 01. Can't Get Through - Pedro Costa
45. 44. 12. Wsioryba - Bajzel
46. 42. 07. U twych stóp składam mój świat - Katarzyna Groniec
47. NN. 01. Don't Tell Me That It's Over - Amy Macdonald
48. 43. 10. A Song For A Son - Smashing Pumpkins
49. 45. 22. Resistance - Muse
50. 46. 08. Departer - Katatonia

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

48. 41. 12. Odjazd - Renata Przemyk
49. 43. 19. Fuck U - Placebo
50. 49. 19. Mów mi dobrze - Happysad

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 977:

01. 01. 18. 18. Mów mi dobrze - Happysad
02. 03. 14. 14. Antyszanty - Spięty
03. 05. 04. 04. Handmade Songs - Dr Zoydbergh
04. 02. 19. 03. To Lose My Life... - White Lies
05. 04. 04. 04. 100% Girls - Beri Beri
06. 06. 13. 13. Terra Incognita - Juliette Lewis
07. 07. 15. 13. Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! - Hey
08. 09. 07. 07. Reality Killed The Video Star - Robbie Williams
09. 08. 04. 04. End Times - Eels
10. 10. 12. 12. Miłośnij - Bajzel

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

-

--------------------------

11. Zapamiętaj - Bracia
12. Toxicity - System Of A Down
13. Declaration of Dependence - Kings of Convenience
14. Today is a Good Day - New Model Army
15. Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków - Coma
16. Liebe ist für alle da - Rammstein
17. My Old, Familiar Friend - Brendan Benson
18. Have Guitar, Will Travel - Joe Perry
19. The First Days Of Spring - Noah And The Whale
20. Hurra! - Kult
24.02.2010 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Mamy 3 wspólne tylko: Amy, Wiliams i Muse Icon_wink2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
24.02.2010 06:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
chris975 napisał(a):Mamy 3 wspólne tylko: Amy, Wiliams i Muse Icon_wink2
oj tam, "tylko". co to by było, jakby ich nie było Icon_wink2.
24.02.2010 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
ku3a napisał(a):
chris975 napisał(a):Mamy 3 wspólne tylko: Amy, Wiliams i Muse Icon_wink2
oj tam, "tylko". co to by było, jakby ich nie było Icon_wink2.

No w sumie Icon_wink2 to już w ogóle by było... Icon_wink2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
24.02.2010 06:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #5
Re: notowanie 989 - 21.02.2010
ku3a napisał(a):01. 01. 07. 07. Made In China - Happysad
25. 41. 02. Just Breathe - Pearl Jam
27. 35. 02. Many Of Horror - Biffy Clyro
PieknieIcon_smile Mam nadzieję, że happysad jeszcze z tydzień wytrzymają na 1 Icon_wink2 I chciałbym by Biffy Clyro wskoczyło chociaż do top10, ale w tym tygodniu mały awans.

ku3a napisał(a):44. NN. 01. Can't Get Through - Pedro Costa
Nie wiem, co Wy w tym widzicie ;]
24.02.2010 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
 
Amy M. faktycznie trochę rozczarowała, ciekawe jaka będzie ta płyta.
"Ostatki" atakują czołówkę i dobrze, bo duży zastój panuje.
24.02.2010 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
zazdroszczę Ci pozycji Strachów... myślę, że w krótkim czasie u mnie będzie podobnie, może nie z tym[i] utworami, ale... Icon_wink2
CZAS na top10? Pewnie da radę. A jak ZIMA STULECIA? I inne ? to co dziś słyszałem w Trójce nie było rewelacją :roll: ale się nie przysłuchiwałem zbyt uważnie Icon_smile2
myślałem, że 100% będzie na 100% w top10... ale co się odwlecze...

polskie trochę straciły w tym notowaniu...
a właśnie - nowości:
najwyższej nie znam
środkowej muszę uważnie posłuchać, ale pewnie nic z tego nie będzie...
najniższa = najlepsza Icon_smile2

No i czekam na atak SNL Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.02.2010 10:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #8
 
ten Pedro nowy taki jakiś... wolałem The Light z dwojga złego.
dzisiaj cuś tam leciało Laośków i może być niezła płyta.
ja sobie wyobrażam co się będzie działo w czołówce przy okazji Sonisphere Icon_wink2
25.02.2010 02:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Stachy naprawdę mocno usadowiły w top 10. U mnie pierwszy singiel dosyć szybko wypadł, a drugi na razie nie może wejść na listę. Być może zmieni się to po przesłuchaniu najnowszej płyty.
Cieszy, że ponownie happysad na szczycie na dwóch frontach. Oby tak dalej mimo, że twierdziłeś iż czołówka goniąca osłabła.
System Of A Down jednak nie spadł za mocno, jak to było przypadku poprzednich płyt prezentowanych w naszej audycji. Za to Bracia powoli wkraczają do top 10, podobnie jest w piosenkach. Na razie u mnie żaden kawaek nie aspiruje do listy, ale może się to zmienić
Yacy napisał(a):A jak ZIMA STULECIA? I inne ? to co dziś słyszałem w Trójce nie było rewelacją
Mi na pierwsze słuchania już chyba bardziej podoba się od pierwszego singla

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.02.2010 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
no mi nie... CZAS z tego co słyszałem jest najlepszy. A dzisiejszy utwór tez niestety nie rzucił mnie na kolana...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.02.2010 02:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Gdyby nie ''Ostatki'' to strefa punktująca kolejny raz w historii byłaby bardzo statyczna. Niby niewiele się tam dzieje, ale piosenki są stosunkowo młode. Cztery, pięć tygodni. I to jest magiczne Icon_razz2 Twój numer pięć chyba pokusi się o wejście na DLP. W końcu Strachy zawsze miały u mnie po jednym przedstawicielu z każdej płyty wydanej po 2006 roku. Niesamowici ''Blues Brother'' atakują Icon_mrgreen Taki skok powinien im zapewnić wysokie miejsca za tydzien, chociaż top 10 zwykle wyhamowuje każdy kawałek o 75% jego mocy Icon_razz2
I nie udało się Muchom Icon_sad Ale i tak dużo osiągnęli. Nie mniej niż Vampire Weekend. Top 30 dla tej grupy trzeba uznać za sukces. Zastanawiam się co wybrać na singla z nowej płyty Eeels. Na razie mam całkiem dobrze radzącego sobie ''The Guy'', ale skoro ostatni tydzień stał pod znakiem ich muzyki...
Z nowości znam dwie ostatnie, ale nie podobają mi się zbytnio.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.02.2010 02:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #12
 
Bardzo mnie ciekawi czy w następnym notowaniu pojawi się coś jeszcze z płyty Strachów, i na którym zadebiutuje płyta. Mojego faworyta chyba jednak nie będzie. Pedro całkiem znośny, najwyższej nowości nie znam, a najniższą lubię Icon_smile2
Ech, a Happysad ciągle na 1Icon_razz
27.02.2010 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #13
 
tadzio3 napisał(a):Stachy naprawdę mocno usadowiły w top 10.
Kto? Icon_mrgreen
Mamy aż 5/20 wspólnych. To chyba dobrze! Icon_smile2
Liczę na kolejne piosenki z nowej płyty Strachów, bo ona jest naprawdę świetna. Icon_smile2
Widzę, że Happysad to u Ciebie ponadczasowy zespół. Icon_wink2
28.02.2010 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Cytat:PieknieIcon_smile Mam nadzieję, że happysad jeszcze z tydzień wytrzymają na 1 Icon_wink2 I chciałbym by Biffy Clyro wskoczyło chociaż do top10, ale w tym tygodniu mały awans.
2 życzenia wypowiedziane, ciekawe czy chociaż jedno się spełni Icon_wink2 .
mateusz91 napisał(a):Nie wiem, co Wy w tym widzicie ;]
Pedro to facet, nie muszę na niego patrzeć Icon_wink2. choć jakby przyjechał na koncert, to bym go chętnie... zobaczył Icon_mrgreen .
Tomekk napisał(a):"Ostatki" atakują czołówkę i dobrze, bo duży zastój panuje.
ale tak jak napisał saferłel - staże krótkie Icon_mrgreen . myślę, że w płytach zacznie się napływ nowej krwi, bo da się wyczuć wyraźne zmęczenie materiały wśród niektórych płyt z pierwszej dziesiątki.
Yacy napisał(a):zazdroszczę Ci pozycji Strachów... myślę, że w krótkim czasie u mnie będzie podobnie, może nie z tym[i] utworami, ale... Icon_wink2
wyraźnie gonisz Icon_smile2. ale ja się nie daję Icon_wink2.
Yacy napisał(a):CZAS na top10? Pewnie da radę. A jak ZIMA STULECIA? I inne ?
inne to Ci jeszcze nie mogę powiedzieć Icon_wink2, Zima po pierwszych przesłuchaniach podoba mi się bardziej niż "Czas" po takiej samej liczbie przesłuchań, a czy "Czas" będzie w dziesiątce to być może już jutro będzie częściowo wiadomo Icon_wink2.
Yacy napisał(a):najwyższej nie znam
jutro w Rockiestrze Icon_smile2
Yacy napisał(a):najniższa = najlepsza Icon_smile2
no nie wiem czy u mnie będzie jakiś dobry wynik... Na razie będzie walka o wejście do 4. dziesiątki...
Kertoip napisał(a):ja sobie wyobrażam co się będzie działo w czołówce przy okazji Sonisphere Icon_wink2
ja tylko mogę mieć nadzieję, że będę miał czas, by przesłuchać wszystko co chciałbym przesłuchać przed festiwalem Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):System Of A Down jednak nie spadł za mocno, jak to było przypadku poprzednich płyt prezentowanych w naszej audycji.
bo "Toxicity", to "Toxicity" Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Za to Bracia powoli wkraczają do top 10, podobnie jest w piosenkach. Na razie u mnie żaden kawaek nie aspiruje do listy, ale może się to zmienić
przyznam, że pierwszej płyty nie znam w całości, ale z materiału który znam, "Jutro zmienię wszystko" to mój zdecydowanie ulubiony ich utwór!
saferłel napisał(a):Twój numer pięć chyba pokusi się o wejście na DLP.
i mam nadzieję, że kuszenie odniesie pożądany skutek Icon_wink2. ciekawe kiedy się o tym dowiemy Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Niesamowici ''Blues Brother'' atakują Icon_mrgreen Taki skok powinien im zapewnić wysokie miejsca za tydzien, chociaż top 10 zwykle wyhamowuje każdy kawałek o 75% jego mocy Icon_razz2
hehe, to prawda zwykle Icon_wink2. a jak było tym razem? stay tuned Icon_wink2.
Cytat:I nie udało się Muchom Icon_sad Ale i tak dużo osiągnęli.
też mi się tak wydaje. musiałbym sprawdzić w papierach czy kiedykolwiek byli u mnie wyżej.
Yoda napisał(a):Bardzo mnie ciekawi czy w następnym notowaniu pojawi się coś jeszcze z płyty Strachów, i na którym zadebiutuje płyta. Mojego faworyta chyba jednak nie będzie.
ja jeszcze nie mam faworyta, nie licząc singli Icon_wink2. start spokojny, co cechuje długodystansowców Icon_wink2.
Paweł napisał(a):Mamy aż 5/20 wspólnych. To chyba dobrze! Icon_smile2
ano, bardzo dobry wynik Icon_smile2.
Paweł napisał(a):Widzę, że Happysad to u Ciebie ponadczasowy zespół. Icon_wink2
prawdopodobnie podium jeśli chodzi o polskie zespoły w XXI wieku Icon_smile2.
01.03.2010 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #15
 
ku3a napisał(a):
Kertoip napisał(a):ja sobie wyobrażam co się będzie działo w czołówce przy okazji Sonisphere Icon_wink2
ja tylko mogę mieć nadzieję, że będę miał czas, by przesłuchać wszystko co chciałbym przesłuchać przed festiwalem Icon_smile2.
Ja na pocżątku postawiłem sobie ambitny cel przesłuchania całej dyskografii tych 6 zespołów, ale jak teraz na to patrzę to może być ciężko zwłaszcza że kilka najbliższych miesięcy będzie dla mnie bardzo ciężkich Icon_smile2
01.03.2010 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
ku3a napisał(a):przyznam, że pierwszej płyty nie znam w całości,
To Ci powiem, że przynajmniej w moim odczuciu debiut jest o wiele lepszy (jak na razie), więc zachęcam do zapoznania się z całością.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
02.03.2010 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Yoda napisał(a):Ja na pocżątku postawiłem sobie ambitny cel przesłuchania całej dyskografii tych 6 zespołów, ale jak teraz na to patrzę to może być ciężko zwłaszcza że kilka najbliższych miesięcy będzie dla mnie bardzo ciężkich Icon_smile2
to podobnie jak jest ze mną Icon_wink2.
Cytat:To Ci powiem, że przynajmniej w moim odczuciu debiut jest o wiele lepszy (jak na razie), więc zachęcam do zapoznania się z całością.
mam nadzieję, że kiedyś będzie okazja. i czas Icon_wink2.
03.03.2010 04:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości