Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ania Dąbrowska - Ania Movie
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
Ania Dąbrowska - Ania Movie
22 marca ukaże się nowy album Ani Dąbrowskiej. Płyta, zatytułowana "Ania Movie", zawierać będzie klasyczne utwory filmowe w interpretacji 29-letniej wokalistki.
Na albumie znajdą się takie dzieła jak "Sounds of Silence" z filmu "Absolwent", "Suicide is Painless" z "M.A.S.H." czy "Everybody's Talkin'" z "Nocnego kowboja".

Lista utworów:

1. Bang Bang
2. Everybody's Talkin'
3. Give Me Your Love
4. Across 110th Street
5. Suicide Is Painless
6. Silent Sigh
7. Strawberry Fields Forever
8. Deeper And Deeper
9. Sound Of Silence

Zapowiada się ciekawie Icon_wink2
19.02.2010 01:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Nie na to w sumie liczyłem. Wolałbym Anię po polsku, ale może być fajne, chociaż boję się, że może zbezcześcić kilka klasyków jak chociażby "Strawberry Fields Forever".

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.02.2010 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
A to ''Deeper And Deeper'' to od Dave'a Gahana czy Madonny Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2010 04:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
A nie 8 marca? Tak znalazłem jakiś czas temu i wpisałem na RYMie.

saferłel napisał(a):A to ''Deeper And Deeper'' to od Dave'a Gahana czy Madonny Icon_razz2?
Niech nawet nie próbuje dotykać Gahanowego Icon_razz2
19.02.2010 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
ale zrzynka tytułu z Sofy...
19.02.2010 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #6
 
Tytuł też mi się nie podoba. Może przez to, że Sofa była pierwsza.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.02.2010 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
A mi tytuł nie przeszkadza. Od razu zrzynka musi być? Icon_wink No, zdarza się. Tak w ogóle to ''movie'' w obu przypadkach użyte jest w innym kontekście.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2010 04:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
saferłel napisał(a):A mi tytuł nie przeszkadza. Od razu zrzynka musi być? Icon_wink No, zdarza się. Tak w ogóle to ''movie'' w obu przypadkach użyte jest w innym kontekście.
W innym, albo w bardzo podobnym Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.02.2010 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Jak to w bardzo podobnym? Sofie chodziło o to, że ''ona mówi'', a Ania odnosi do muzyki filmowej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2010 04:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
Posłuchaj tekstu. Wg mnie tam są dwa znaczenia tytułu.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.02.2010 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Ja kojarzę tylko jedno znaczenie w tym momencie, ale skoro piszesz, że jest inaczej. Możliwe. Nie zmienia to mojego nastawienia do tytułu Ani. Ładnie pasuje Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2010 04:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
No przecież u Sofy jest "Wenezuela, przyjaciółka od serca"...
P.S. "I minut 45 + reklamy..."
19.02.2010 04:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
 
Cytat:Nie zmienia to mojego nastawienia do tytułu Ani. Ładnie pasuje Icon_smile
Przed Sofą też by mi się podobało.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.02.2010 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Ja nie wiem czy mi się podoba. Mam mieszane uczucia Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.02.2010 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
 
a mi się podoba Icon_wink2 i nie widzę żadnej zrzynki z Sofy.
Też bym wolał jej własną płytę po polsku, ale cóż - lepsze to niż nic Icon_cool2
19.02.2010 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #16
 
A mi sie podoba, że nie będzie śpiewała po polsku. Bo niestety jak słysze jej piosenki po polsku to rozumiem teskt, a to w tym przypadku to spora wada Icon_razz
Może teraz zobaczę w jej muzyce coś wartościowego Icon_smile2
19.02.2010 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
 
Yoda napisał(a):Bo niestety jak słysze jej piosenki po polsku to rozumiem teskt, a to w tym przypadku to spora wada
Czemu :?: , mi teksty Ani pasują. Może nie są to wyżyny artyzmu, ale mają sens i historie w nich zawarte są ciekawie przedstawione. Posłuchaj pierwszej płyty Icon_exclaim
19.02.2010 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
No właśnie w tym jest problem. Mam wrażenie, że zamknęła się w jakiejś swojej bajce, która średnio mnie interesuje. (Nie tylko ona zresztą...)
19.02.2010 09:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Powiem tak - jej teksty to jedne teksty we współczesnej muzyce popularnej, które się jako tako bronią wśród zalewu uryny, naprawdę. Dzisiaj widziałem jakiś nowy teledysk wspaniałej polskiej grupy Pin i ręce mi opadły jak usłyszałem ten tekst (nie mówię już nawet o melodii, która w refrenie zahacza o disco polo).

A angielski nie jest żadnym wyjściem w ucieczce przed badziewnymi tekstami. Tam po prostu więcej banałów jest do przełknięcia i przemilczenia, bo tak są wyregulowane progi kulturowe.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.02.2010 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Zgadzam się, Ania Dąbrowska ma dobre teksty, jak na obecny stan popkultury naprawdę bardzo dobre.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.02.2010 12:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości