Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
511 MOJA LISTA
pabloyd
Unregistered

 
Post: #21
 
saferłel napisał(a):Nie wiem jak ty, ale Yacy ma dobre wspomnienia z elektroniką z lat 80., więc myślałem, że te wspomnienia pomogą mu nawiązać dobry kontakt z OMD. Wychodzi niestety na to, że nadal w tej lidzie monopol ma tylko DM Icon_razz2
OMD z lat 80-tych miało sporo fajnych melodii. Na nowej płycie tego nie ma. Nie ma tutaj znaczenia w jakie szaty treść jest ubrana, tylko mierna jakość tej treści.
Co do DM to ostatnio nagrywają również słabe rzeczy. Natomiast wcześniej nagrali mnóstwo świetnych rzeczy, a OMD zaledwie fajnych. Dla mnie zupełnie inny poziom jakości.
18.10.2010 04:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Ja dostrzegam duży potencjał w takich nagraniach jak ''History of Modern I & II'', ślicznym ''New Holy Ground'' czy szalonym ''The Future, The Past, and Forever After''. Z pewnością nie jest to rzecz tak świetna jak pierwsze trzy krążki, ale równocześnie lepszej płyty nie nagrali od około 25 lat! Z piosenkami inne sprawy, bo miewali prawdziwe killery, ale płyty - nie.

Cytat:Co do DM to ostatnio nagrywają również słabe rzeczy. Natomiast wcześniej nagrali mnóstwo świetnych rzeczy, a OMD zaledwie fajnych. Dla mnie zupełnie inny poziom jakości.
DM nie ma co porównywać, bo poszli zupełnie inną drogą. O ile pierwsze 2-3 krążki jakoś można stawiać wśród tych typowo eitisowych produkcji dla muzyki pop, to jednak potem stali się grupą zupełnie z innej bajki. A ich sukces polega na niesamowitym wyczucie między awangardową elektronikę, muzyką rockową i zmyślnym popem. Oni to wszystko pakuje w czterominutowe kompozycje i szczęka opada. Ich naśladowcy są daleko w tylu (można to teoretycznie porównać do fenomenu Dead Can Dance na scenie ethereal i darkwave - za nimi długo, długo nic)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2010 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #23
 
ja nie szukam potencjału. Albo mi się podoba, albo podobać się zaczyna, albo nie zaczyna. OMD pewnie jeszcze dostanie szansę, ale to tylko i wyłącznie przez sentyment Icon_wink2 jakoś nie moge im darować, że wrócili i nie ma tam nic dla mnie Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.10.2010 11:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Wiadomo, że potencjał nie równa się lubieniu. Warto jednak ''popracować'' nad pewnymi kawałkami, żeby go przekształcić jak najlepiej Icon_wink Poza tym miałem na myśli raczej potencjał w odniesieniu do ciebie, no ja w końcu bardzo lubię te kompozycje Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2010 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #25
 
saferłel napisał(a):na scenie ethereal i darkwave -
za trudnym językiem dla mnie nawijasz Icon_neutral2
18.10.2010 11:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości