Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Beach Boys - Pet Sounds
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #1
The Beach Boys - Pet Sounds
[center][Obrazek: petsounds.jpg]

Zabawa nieco umiera, więc w nowym roku postanowiłem pojechać z grubej rury - bo kto nie zna "Pet Sounds", ten nie zna muzyki.

16.05.66

A1. "Wouldn't It Be Nice"
A2. "You Still Believe in Me"
A3. "That's Not Me"
A4. "Don't Talk (Put Your Head on My Shoulder)"
A5. "I'm Waiting for the Day"
A6. "Let's Go Away for Awhile"
A7. "Sloop John B"
B1. "God Only Knows"
B2. "I Know There's an Answer"
B3. "Here Today"
B4. "I Just Wasn't Made for These Times"
B5. "Pet Sounds"
B6. "Caroline, No"[/center]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.01.2010 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Wniosek z tego, że ja nie znam muzyki Icon_sad Ciekawe czy u mnie w zbiorach jest tego rodzaju album Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.01.2010 11:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
aaktt napisał(a):kto nie zna "Pet Sounds", ten nie zna muzyki.
Znam muzykę! A album był przedni. Chętnie zagłosuję Icon_wink

saferłel napisał(a):Wniosek z tego, że ja nie znam muzyki Icon_sad
Poznaj w końcu Grizzly Bear! Czekam!

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.01.2010 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Wniosek z tego, że ja nie znam muzyki Icon_sad Ciekawe czy u mnie w zbiorach jest tego rodzaju album Icon_razz2
Masz szansę nadrobić Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.01.2010 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Trochę się na tej płycie zawiodłem. Myślałem, że będzie perfekcyjna.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2010 12:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Gdyby tylko nie było tych wyciszeń pod koniec kawałków.....takie to nerwowe i jakby bez pomysłu. Dziwnie brzmi. Płyta okazała się całkiem sympatyczna, źle nie jest no...

01. Here Today
02. Wouldn't It Be Nice (dlaczego to nie trwa z minutę dłużej i nie ma jeszcze jednego refrenu wrrrrr...)
03. That's Not Me
04. Don't Talk (Put Your Head on My Shoulder)
05. I Know There's an Answer
06. God Only Knows
07. I Just Wasn't Made for These Times
08. Sloop John B
09. You Still Believe in Me
10. I'm Waiting for the Day
11. Pet Sounds
12. Let's Go Away for Awhile
13. Caroline, No

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2010 01:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
 
"Caroline, No" ostatnie? Icon_eek2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.01.2010 01:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Jak widać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.01.2010 01:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
No wiesz..

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.01.2010 01:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
1. Wouldn't It Be Nice
2. God Only Knows
3. I Just Wasn't Made for This Times
4. Sloop John B
5. That's Not Me
6. Here Today
7. Caroline, No
8. I'm Waiting for the Day
9. I Know There's an Answer
10. You Still Believe in Me
11. Let's Go Away for a While
12. Don't Talk (Put Your Head on My Shoulder)
13. Pet Sounds

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.01.2010 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
furbul napisał(a):"Caroline, No" ostatnie? Icon_eek2
Po takiej reakcji myślałem, że u Ciebie będzie co najmniej na podium.
10.01.2010 12:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Hehe, dokładnie też mi się tak wydawało Icon_smile Za to ja np. mogę się poskarżyć na miejsce 12.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.01.2010 12:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
 
Ok połowa płyty jest bardzo bardzo mocna. Tak mniej więcej właśnie do "Caroline, No". Przyznam, że teraz troszkę słabiej weszła mi ta piosenka, niż gdy wcześniej tego słuchałem.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
10.01.2010 01:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Na tej płycie wg mnie nie ma słabych punktów, ale "Caroline, No" na samym końcu to faktycznie mała zbrodnia Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.01.2010 05:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
1. "I Just Wasn't Made for These Times"
2. "Caroline, No"
3. "Wouldn't It Be Nice"
4. "Don't Talk (Put You Head on My Shoulder)"
5. "I'm Waiting for the Day"
6. "You Still Believe in Me"
7. "That's Not Me"
8. "Let's Go Away for Awhile"
9. "I Know There's an Answer"
10. "God Only Knows"
11. "Pet Sounds"
12. "Here Today"
13. "Sloop John B."

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.01.2010 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Pozwolę sobie na wstępie na trochę komentarzy.
aaktt napisał(a):kto nie zna "Pet Sounds", ten nie zna muzyki
Poznanie muzyki okazało się błędem.
saferłel napisał(a):Trochę się na tej płycie zawiodłem.
Ja się nie zawiodłem, bo TBB zawsze mi się fatalnie kojarzyło i jest tak, jak myślałem.
furbul napisał(a):"Caroline, No" ostatnie? Icon_eek2
Popieram ten shock!
aaktt napisał(a):1. Na tej płycie wg mnie nie ma słabych punktów,
2. ale "Caroline, No" na samym końcu to faktycznie mała zbrodnia Icon_smile
1. No ja bym napisał, że nie ma silnych punktów, ale bym trochę przesadził. Większość utworów bardzo podobna do siebie, mocno nijaka, w kilku momentach wygląda na to, że się sili na podrabianie wczesnych Bitli, ale wychodzi im to słabiutko. Kolejność trudna do ustalenia (na szczęście na kolejnej płycie nie będzie takich problemów), chociaż między utworem numer 3 a ostatnim jednak jest pewna różnica poziomu.
2. Dla mnie to duża zbrodnia, bo to jeden z dwóch utworów, które nadają się do słuchania, a nawet całkiem dobrych.

1. Caroline, No
2. I'm Waiting for the Day

3. Don't Talk (Put Your Head on My Shoulder)
4. Here Today
5. Wouldn't It Be Nice
6. I Just Wasn't Made for This Times
7. That's Not Me
8. You Still Believe in Me
9. Sloop John B
10. I Know There's an Answer
11. God Only Knows
12. Let's Go Away for a While
13. Pet Sounds
21.01.2010 12:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
kajman napisał(a):1. No ja bym napisał, że nie ma silnych punktów, ale bym trochę przesadził. Większość utworów bardzo podobna do siebie, mocno nijaka, w kilku momentach wygląda na to, że się sili na podrabianie wczesnych Bitli, ale wychodzi im to słabiutko. Kolejność trudna do ustalenia (na szczęście na kolejnej płycie nie będzie takich problemów), chociaż między utworem numer 3 a ostatnim jednak jest pewna różnica poziomu.
Faktem jest, że "Pet Sounds" było inspirowane "Rubber Soul", ale ta teoria jest wyssana z palca. Ale znając tylko Beatlesów można dojść właśnie do takich wniosków. Zresztą Lennon i McCartney sami swego czasu przyznawali w wywiadach, że z kolei "Sgt. Pepper" był próbą dorównania "Pet Sounds", które także wywarło na nich ogromny wpływ. Taki był duch epoki, taka była muzyka. Twórczość obu zespołów faktycznie w wielu punktach się spotykała, ale nie było mowy o "podrabianiu" kogoś. Nie jesteśmy w podstawówce, żeby wyciągać tak kuriozalne wnioski. A utwory mogą wydawać się podobne, bo widocznie za mało słuchałeś.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.01.2010 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
aaktt napisał(a):
kajman napisał(a):1. No ja bym napisał, że nie ma silnych punktów, ale bym trochę przesadził. Większość utworów bardzo podobna do siebie, mocno nijaka, w kilku momentach wygląda na to, że się sili na podrabianie wczesnych Bitli, ale wychodzi im to słabiutko. Kolejność trudna do ustalenia (na szczęście na kolejnej płycie nie będzie takich problemów), chociaż między utworem numer 3 a ostatnim jednak jest pewna różnica poziomu.
Faktem jest, że "Pet Sounds" było inspirowane "Rubber Soul", ale ta teoria jest wyssana z palca. Ale znając tylko Beatlesów można dojść właśnie do takich wniosków. Zresztą Lennon i McCartney sami swego czasu przyznawali w wywiadach, że z kolei "Sgt. Pepper" był próbą dorównania "Pet Sounds", które także wywarło na nich ogromny wpływ. Taki był duch epoki, taka była muzyka. Twórczość obu zespołów faktycznie w wielu punktach się spotykała, ale nie było mowy o "podrabianiu" kogoś. Nie jesteśmy w podstawówce, żeby wyciągać tak kuriozalne wnioski. A utwory mogą wydawać się podobne, bo widocznie za mało słuchałeś.
No cóż, nigdy bym nie wpadł na to, że może mieć to coś wspolnego z Rubber soul. Jeżeli naśladownictwo Beatlesów to z okresu Please please me. Dla mnie gdyby ta płyta ukazała się w 1964 r. to byłaby normalna płyta z tamtego okresu. W 1966 wygląda mi na anachronizm.
21.01.2010 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Nie wiem w takim razie czy na pewno słuchaliśmy tego samego albumu. Ta płyta nie tylko tak NIE brzmi, co brzmi zupełnie inaczej i można powiedzieć, że otwiera złoty okres baroque popu w muzyce rozrywkowej. Zresztą po co ja z Tobą polemizuję, skoro i tak piszesz te swoje herezje, niezależnie od wszystkiego. W tym czasie mógłbyś przesłuchać raz jeszcze i tym razem skoncentrować się na tym, czego słuchasz, a nie pisać później, że wszystko brzmi tak samo. Płyta jest spójna, a to wielki atut. To jeden z pierwszych albumów, które nie są tylko zbiorem różnych kawałków, ale układają się w przemyślany sposób i tworzą pewną całość.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.01.2010 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
aaktt napisał(a):1. Nie wiem w takim razie czy na pewno słuchaliśmy tego samego albumu.
2. Ta płyta nie tylko tak NIE brzmi, co brzmi zupełnie inaczej
3. i można powiedzieć, że otwiera złoty okres baroque popu w muzyce rozrywkowej.
4. Zresztą po co ja z Tobą polemizuję, skoro i tak piszesz te swoje herezje, niezależnie od wszystkiego.
5. W tym czasie mógłbyś przesłuchać raz jeszcze i tym razem skoncentrować się na tym, czego słuchasz,
6. a nie pisać później, że wszystko brzmi tak samo.
7. Płyta jest spójna, a to wielki atut.
8. To jeden z pierwszych albumów, które nie są tylko zbiorem różnych kawałków, ale układają się w przemyślany sposób i tworzą pewną całość.
1. Myślę że jednak tego samego. Icon_wink2
2. Jak nie brzmi? I jak brzmi? To znaczy jak Tobie brzmi? Mi brzmi strasznie anachronicznie.
3. Nie wiem, co to jest baroque pop i przyznam się, że nie ma to dla mnie znaczenia. Ale może powinienem się tego stylu wystrzegać, skoro płyta go otwierająca brmi mi tak jak brzmi.
4. Dlaczego herezje? To jest mój odbiór i moje zdanie.
5. Byłem wystarczająco skoncentrowany słuchając tego po raz pierwszy i naprawdę wystarczy mi przesłuchanie tego jeden raz, bo nie jestem masochistą.
6. Większość to nie to samo co wszystko.
7. Akurat nie uważam tego specjalnie za atut. Dla mnie może być kompletnie niespójna, jeżeli będę ją uważał za dobrą.
8. Pewnie to także wynika z textów, które mnie nie interesują i ktorych przede wszystkim nie rozumiem. Moje wypowiedzi dotyczą tylko i wyłącznie muzyki (w tym przypadku i w większości innych, a kiedy jest inaczej, to ten fakt zaznaczam).
21.01.2010 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Beach House - Bloom furbul 7 1 599 30.11.2012 10:56 PM
Ostatni post: adik 303
  The Sounds - Living in America furbul 10 1 697 22.05.2011 08:59 PM
Ostatni post: furbul
  Wavves - King of the Beach furbul 4 976 19.03.2011 08:10 PM
Ostatni post: furbul
  Gorillaz - Plastic Beach furbul 27 3 198 11.12.2010 10:28 PM
Ostatni post: bugman
  The Beach Boys - Love You AKT! 25 2 952 14.07.2010 06:06 PM
Ostatni post: AKT!
  Depeche Mode - Sounds Of The Universe Yacy 52 7 105 31.10.2009 05:52 PM
Ostatni post: AKT!
  Pet Shop Boys - Yes saferłel 54 8 332 12.09.2009 12:32 AM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości