Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Steviego Wondera
AKT! Offline
jegomość

Liczba postów: 24 708
RE: Mychartsowy Top Steviego Wondera
Miszon napisał(a):Paul Simon odbierając Grammy za Graceland
za "Still Crazy After All These Years", "Graceland" było trochę później Icon_razz2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.06.2024 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 11 865
A może tak. No ale wiadomo o co chodzi Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.06.2024 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 1 954
Last.fm
Too High (jak właśnie odkryłem, niechybnie inspiracja dla Royksopp "Vision One")
Uptight (Everything's Alright)

http://rateyourmusic.com/~meni
17.06.2024 09:29 PM
Sundrajta Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 8 226
Ostatnimi czasy kompletnie nie mam czasu dla muzyki!
Jest piłka nożna i po niej nie mam już sił na nic innego (a przecież to tylko kibicowanie). Icon_eek Przez co zaniedbałem ostatnio wszystkie listy w których biorę udział... Icon_frown
No ale przegapić takiego artysty (zwłaszcza że i z jego dyskografią jestem mocno na bakier) nie mogę, a że czasu na słuchanie nie było wybieram jedną z Waszych propozycji:
We Can Work it Out

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
17.06.2024 11:56 PM
thestranglers Offline
Moderator

Liczba postów: 31 424
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
18.06.2024 08:11 PM
AKT! Offline
jegomość

no i bardzo ładny zestaw propozycji nam wyszedł Icon_wink co prawda można by go pewnie jakoś minimalnie uzupełnić, ale skoro głosów jest tylko dziesięć, to myślę, że można uznać temat za wyczerpany Icon_wink to co, słuchamy?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.06.2024 10:16 AM
Yacy Offline
Super Moderator

Liczba postów: 18 222
Facebook Last.fm
tak. dokładnie w tym momencie. właśnie zaczął się nr 7 wg kolejności zgłoszenia Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.06.2024 10:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość

o, ja nigdy nie słucham w oryginalnej kolejności, zwykle układam sobie mniej więcej chronologicznie przed odsłuchami Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.06.2024 11:24 AM
Yacy Offline
Super Moderator

Liczba postów: 18 222
Facebook Last.fm
pierwszy odsłuch - zawsze. Icon_wink2
potem mam wstępną, zwykle mniejszą listę Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.06.2024 01:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 41 540
AKT! napisał(a):zwykle układam sobie mniej więcej chronologicznie przed odsłuchami
Jako że nie słucham z fai to też lecę chronologicznie (chociażby dlatego, że tak łatwiej się szuka).
19.06.2024 02:11 PM
AKT! Offline
jegomość

ja zwykle robię własną kopię plejki, gdzie mogę dowolnie zmieniać kolejność
przede wszystkim dlatego, że daje mi to jakiś kontekst twórczy, niezbędny zwłaszcza jeśli nie bardzo kojarzę twórczość danego wykonawcy

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.06.2024 02:37 PM
obserw99 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 438
Z mojego Top-20 każdy utwór mógłby się znaleźć w Top-10. Kolejność się zmienia praktycznie po każdym ponownym przesłuchaniu. Chyba będę losował. Icon_cool
21.06.2024 09:05 AM
AKT! Offline
jegomość

koniec końców przesłuchałem z mojej chronologicznej plejlisty te fragmenty, co do których nie byłem pewien, czy dobrze je pamiętam -- w niektórych przypadkach to była czysta radość -- nie spodziewałem się, że tak pięknie siądzie mi "we can work it out", którego nie kojarzyłem po tytule, a "my cherie amour", co do którego byłem przekonany, że jest strasznie tandetne, okazało się w oryginalnej inkarnacji szczere i ożywcze! miałem taki plan, żeby chociaż symbolicznie wesprzeć jakimś punktem "i just called", ale rzeczywistość (czyt. poziom innych numerów w zestawie) wypchnęła je daleko poza dziesiątkę i nie było rady, plan się nie powiódł -- zresztą absolutnie mu nie kibicuję, jakkolwiek lubię ten numer na swój sposób, to byłoby wyjątkowo przykre, bo jest tu przynajmniej tuzin rzeczy lepszych i przy tym równie melodyjnych; bałem się trochę, że moje głosy zdominuje "songs in the key of life", ale okazało się, że wolę ten krążek całościowo -- zresztą kilka moich osobistych ulubieńców z tej płyty nie znalazło się w zestawie (nad czym nie boleję, było z czego wybierać), co też było nie bez znaczenia; gdybym robił swój top wondera, myślę, że moje top 11 stąd na pewno znalazłoby się w tamtym top 20; najbardziej brakuje mi jednak tego "don't you worry bout a thing" -- po tym, jak nikt go jednak nie zgłosił, a faza zgłoszeń się zamknięta, nucę to już któryś dzień Icon_wink to swoją drogą też numer, który najpierw znałem w innej wersji, tak samo refren "never dreamed you'd leave in summer", który gdzieś zaadaptowała lauryn hill, podobnie ze wspomnianym "cherie", "living for the city" znakomicie soverowali the dirtbombs, "i was made to love her" beach boysi; był też taki medley hill podczas jej występu w japonii, który wydano na dvd, gdzie śpiewała "i want you back" jackson 5, "sir duke" i "as" wondera -- i te numery też usłyszałem tam zanim poznałem oryginały Icon_wink świetną energię miał ten występ, polecam, choćby we fragmencie:

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.06.2024 01:54 PM
kajman Offline
Stały bywalec

Liczba postów: 41 540
AKT! napisał(a):okazało się, że wolę ten krążek całościowo
Całościowo także, ale jednak pojedyńcze utwory jak najbardziej i chociaż konkurencja silna to jednak słuchając utworów płytami to z tej zrobiły najlepsze wrażenie i na pewno więcej niż jeden się załapie (z żadnej innej o ile pamiętam to nie).
21.06.2024 03:31 PM
AKT! Offline
jegomość

u mnie będą trzy, ale jest jeszcze jedna płyta z takim samym wynikiem, co w sumie patrząc na liczbę propozycji (i numerów na każdej z płyt) przechyla jednak szalę w jej stronę Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.06.2024 03:40 PM
thestranglers Offline
Moderator

Liczba postów: 31 424
Zgłoszone utwory:

Heaven Is 10 Zillion Light Years Away
As
Superstition
They Won't Go When I Go
My Cherie Amour
For Once In My Life
Isn't She Lovely
Part-Time Lover
Yester-Me, Yester-You, Yesterday
I Just Called to Say I Love You
You Are the Sunshine of My Life
Higher Ground
I Wish
Pastime Paradise
Love's In Need Of Love Today
Joy Inside My Tears
A Place in the Sun
For Your Love
Lately
Never Dreamed You'd Leave In Summer
Master Blaster (Jammin')
Living for the City
Sir Duke
Overjoyed
Another Star
He's Misstra Know-It-All
Maybe Your Baby
Do I Do
Golden Lady
I Was Made to Love Her
Signed, Sealed, Delivered (I'm Yours)
Tuesday Heartbreak
You Haven't Done Nothin'
What's That You're Doing
Village Ghetto Land
Saturn
Free
Too High
Uptight (Everything's Alright)
We Can Work it Out

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do czwartku 27 czerwca do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

AKT!
stokrotka
kajman
deFranco
ku3a
Gary
meni
Wczoraj 11:20 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości