Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top The Doors
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Mychartsowy Top The Doors
Może i sztampowy, ale brzmi rewelacyjnie.
16.02.2024 10:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Mychartsowy Top The Doors
Wszystko co mogło się zmieścić w top 10 już zostało zgłoszone. Z mojego top 10 sprzed lat przeszło tylko pięć utworów. Ale spoza top 20 tylko jeden. Żal mi tych z kolejnych miejsc, ale tylko 10 pierwszych miejsc się liczy, a im niestety zabrakło.
16.02.2024 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Mychartsowy Top The Doors
You're Lost Little Girl
L'America
17.02.2024 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Mychartsowy Top The Doors
Gary napisał(a):L'America
Już zgłosiłem.
17.02.2024 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Mychartsowy Top The Doors
Faktycznie. W takim razie
Waiting For the Sun
17.02.2024 11:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #46
RE: Mychartsowy Top The Doors
Zgłaszam jeszcze:
The Changeling

Radio Epsilon
18.02.2024 10:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #47
RE: Mychartsowy Top The Doors
Jako że nieźle mi wypadła ta piosenka w przesłuchaniach wstępnych i jeden z kolegów o nią poprosił, to dodaję swoją drugą propozycję:
Love Her Madly

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
18.02.2024 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Mychartsowy Top The Doors
Tak sobie popatrzyłem na swój top i najmocniej reprezentowany jest przełom szóstej i siódmej dziesiątki. Zgłosiliście wszystkie utwory, które były u mnie na miejscach 57-63, a oprócz tego miejsca 55 i 65 (i z tych dziesiątek nic więcej).
18.02.2024 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #49
RE: Mychartsowy Top The Doors
(18.02.2024 10:33 AM)EVENo napisał(a):  Zgłaszam jeszcze:
The Changeling

(18.02.2024 05:44 PM)Sundrajta napisał(a):  Jako że nieźle mi wypadła ta piosenka w przesłuchaniach wstępnych i jeden z kolegów o nią poprosił, to dodaję swoją drugą propozycję:
Love Her Madly
no i super, co z automatu nie oznacza, że te utwory znajdą się w mojej dziesiątce

Karpie zjem!
18.02.2024 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #50
RE: Mychartsowy Top The Doors
Yes, The River Knows

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
19.02.2024 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #51
RE: Mychartsowy Top The Doors
Get Up and Dance

http://rateyourmusic.com/~meni
20.02.2024 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #52
RE: Mychartsowy Top The Doors
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
20.02.2024 01:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #53
RE: Mychartsowy Top The Doors
nigdy nie słuchałem "waiting for the sun", włączyłem sobie w całości, bo jest okazja by ten brak nadrobić i na sam koniec taki miły akcent "five to one" -- źródełko chyba mojego ulubionego sampla na "the new danger" mos defa, w kontrowersyjnej miniaturce "the rape over", którą po czasie usunięto z oficjalnej tracklisty, bo kogoś zabolała krytyka Icon_wink "the rape over" zresztą jest interpolacją "takeover" jaya z, które wykorzystuje ten sam sampel, ale jako że ja nigdy nie byłem team jay, to przytaczam mosa:



jestem w połowie dyskografii doorsów i na razie jest bardzo nierówno -- przynajmniej songwritersko mieszają się tu różne koncepcje i nie brakuje wypełniaczy; no i na pierwszych dwóch płytach, tych najbardziej kanonicznych, za dużo jak dla mnie organów -- tworzy to jakąś brzmieniową koherencję, ale nie jest to moje brzmienie absolutnie do tego stopnia, że gdy w którymś numerze uciekli na chwilę w bardziej klasyczny blues rock, poczułem ulgę, a to chyba nawet bardziej nie moja rzecz Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.02.2024 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #54
RE: Mychartsowy Top The Doors
Tak, Five to One jakoś upodobano sobie do samplowania, zresztą kiedyś oglądałem jakiś dokument i pośród wspominania tych największych przebojów trafił się i ten (którego wtedy w ogóle nie znałem). Wygląda na to, że ma on status kultowego czy coś podobnego.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.02.2024 02:35 PM przez Miszon.)
29.02.2024 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #55
RE: Mychartsowy Top The Doors
Spiąłem już jakoś tych Doorsów w całość i druga część ich dyskografii ogólnie bardziej przypadła mi do gustu -- była przede wszystkim mniej pretensjonalna i całościowo słuchało się tego lepiej. "Morrison Hotel" wypadło co prawda trochę bezbarwnie, ale spodobał mi się zwrot stylistyczny ku bardziej południowym brzmieniom, ale "L.A. Woman" to najlepsze co wydali, zarówno brzmieniowo, i jeśli chodzi o jakość materiału -- wszystkie propozycje z tej płyty trafiły do mojej dwudziestki i żałuję, że nie skłoniłem się w tym kierunku wcześniej. Ogólnie nie mogę odmówić Doorsom kunsztu, Morrisonowi charyzmy (choć nie jestem miłośnikiem jego wokalu -- bywał momentami wręcz dokuczliwy, zwłaszcza w swojej proto-hard-rockowej inkarnacji), ale raczej podobają mi się konkretne numery niż całe płyty. Niezmiennie ich szanuję za interpretację "Alabama Song" z musicalu Brechta i Weilla, chociaż wciąż wolę interpretację Lotte Lenyi:


— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.02.2024 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #56
RE: Mychartsowy Top The Doors
Zgłoszone utwory:

Love Street
Riders on the Storm
The End
When The Music's Over
People Are Strange
Touch Me
Paris Blues
Light My Fire
End Of The Night
Wandering Musician
Soul Kitchen
Alabama Song (Whisky Bar)
Break on Through (To the Other Side)
She Smells So Nice
Love Me Two Times
Who Do You Love?
Orange County Suite
Hello, I Love You
Strange Days
Peace Frog
Indian Summer
Five to One
Not to Touch the Earth
The WASP (Texas Radio and the Big Beat)
The Crystal Ship
Spanish Caravan
L.A. Woman
A Feast of Friends
Take It As It Comes
Twentieth Century Fox
The Woman Is a Devil
Hang On To Your Life
L'America
Roadhouse Blues
Hyacinth House
You're Lost Little Girl
Waiting For the Sun
The Changeling
Love Her Madly
Yes, The River Knows
Get Up and Dance

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do poniedziałku 4 marca do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.



Zagłosowali:

Gary
kajman
EVENo
miszony
Yacy
stokrotka
obserw99
ku3a
AKT!
Aro

thestranglers
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.03.2024 03:34 PM przez thestranglers.)
02.03.2024 09:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #57
RE: Mychartsowy Top The Doors
Pod koniec zeszłego wieku miałem pewną fazę na zespół, zapewne pod wpływem filmu Oliviera Stone'a, który mnie po prostu powalił. Niestety z racji na słaby dostęp do muzyki w tamtych czasach ta faza nie została należycie zrealizowana muzycznie (miałem tylko CD z Greatest Hits, kasetę też składankową gdzie 90% repertuaru była taka sama oraz kasetę "L.A. Woman"). Potem mi to minęło, film obejrzany kilkanaście lat temu pozostawił wrażenie, że lepiej jednak było zostawić w pamięci te wspomnienia i nie ruszać ich, bo owszem jest dobry, ale nie aż tak jak go zapamiętałem.
Jest w tej muzyce spora klimatu, swego rodzaju tajemniczości, czy nawet mistycyzmu, co prawda dużo bluesa (a nawet momentami jazzu), ale zagranego bardzo na swój własny sposób. Dodatkowo sporo narracyjności, tak w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. Na pewno wyróżniający się, może nawet jedyny w swoim rodzaju zespół (chociażby tym instrumentarium - mało który zespół nie ma basisty, tylko klawiszowca, który gra lewą ręką bas). To był miły powrót, szczególnie że niektórych rzeczy w ogóle nie znałem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.03.2024 10:54 AM przez Miszon.)
04.03.2024 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 159
Dołączył: Jul 2021
Post: #58
RE: Mychartsowy Top The Doors
Myślałam, że Doorsi to energetyczne, żywiołowe granie.
A tymczasem odkryłam dużo piosenkowości, nastrojowości i łagodności.
Zaskoczenie. Cieszę się z tego odkrycia, obcowanie (krótkie) z tą muzyką wniosło coś nowego.
Top ułożyłam na szybko, z za małym czasem na odsłuchy. Może byłoby inaczej, gdybym zabrała się za to wcześniej, ale myślę że wrócę do tej muzyki.
04.03.2024 07:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #59
RE: Mychartsowy Top The Doors
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE GŁOSÓW
04.03.2024 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #60
RE: Mychartsowy Top The Doors
neo01

punkty 1-7

7 When The Music's Over
6 The Crystal Ship
5 Waiting For the Sun
4 Indian Summer
3 Strange Days
2 L.A. Woman
1 Take It As It Comes
04.03.2024 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości