Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Papa Dance i Ex-Dance
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #61
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
Okinawa
Narodziny szejka


Mile widziane: Icon_wink
Złudzenia telelenia
Kosmiczne disco

http://rateyourmusic.com/~meni
24.01.2024 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
Porównałem sobie ten zestaw z utworami, które było na LP3 i dwa utwory nie zostały zgłoszone. Jeden to Twój ziemski Eden, a drugie (i to ciekawe, bo to numer trzy zespołu na Liście, ustępujący tylko nieznacznie punktami największych hitom) to It's A Simple Song.Przy okazji zauważyłem taką ciekawostkę, cztery kolejno zgłoszone utwory
thestranglers napisał(a):Ordynarny faul
Kamikadze wróć!
Pocztówka z wakacji
Panorama Tatr
to cztery kolejne przeboje (2-5) na LP3. No a pierwszy zgłoszony utwór to pierwszy notowany na LP3.
Sundrajta napisał(a):Jak to dobrze, że te prawie 40 lat temu nie byłem nastolatką.
A byłeś w ogóle kiedyś nastolatką?
24.01.2024 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 157
Dołączył: Jul 2021
Post: #63
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
thestranglers napisał(a):jak się w ogóle nazywał ten pierwszy wokalista?
Grzegorz Wawrzyszak
thestranglers napisał(a):kolega preferuje konkretny okres w działalności zespołu
Większość (sporo?) ówczesnych nastolatków preferowało wokal Grześka i dla nich jest to ten prawdziwy Papa Dance (pierwsza płyta). Z naszego forum to temik i Gary, a myślę, że i Yacy, z tamtego jollyroger72.
Paweł był dla dziewczyn Icon_wink on przyciągnął ów 1 000 000 fanek Icon_cool Mnie też Icon_lolI dla mnie to jest ten prawdziwszy Papa Dance (płyta 2. i 3.), choć Grześka też cenię (płyta1.), w wielu numerach przewyższa jakość wokalną Pawła, ale Paweł ma to coś Icon_razz, czego nie ma Grzesiek.
A wartość dodaną stanowi wciągnięcie mnie w śledzenie i fascynowanie się Listą Przebojów 3. Od ich pobytu na liście i słynnego nr 1 zaczęła się moja przygoda z LP3 i trwała aż do końca.
24.01.2024 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 157
Dołączył: Jul 2021
Post: #64
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
kajman napisał(a):dwa utwory nie zostały zgłoszone.
Możesz zgłosić. Jeszcze czekam i mam co zgłosić, choć lista jest już bardzo krótka, bo to nie jest tak, że podobały mi się ich wszystkie nagrania. Część jest mierna, część wartościowa, część średnia. Zobaczę, co mi zostawicie. I może przy pomocy 10l. syneczka (bystrego informatycznie) sklecę plejkę (a właściwie to on skleci, bo korzysta ze S., a ja nie i twierdzi, że wie jak i jest to proste). Jak mu nie wyjdzie, poproszę kogoś chętnego.
24.01.2024 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #65
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
gioconda2 napisał(a):Możesz zgłosić.
Trochę bez sensu zgłaszać i nie brać udziału. I sprowadzałoby się, że dokładałbym Wam roboty, a sadystą raczej nie jestem.
24.01.2024 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #66
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
kajman napisał(a):A byłeś w ogóle kiedyś nastolatką?
Nie przypominam sobie. Icon_twisted
gioconda2 napisał(a):Jak mu nie wyjdzie, poproszę kogoś chętnego.
Jak nie będzie mógł (w co raczej wątpię), to wtedy oczywiście zrobię to ja.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
24.01.2024 11:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 157
Dołączył: Jul 2021
Post: #67
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
Sundrajta napisał(a):wtedy oczywiście zrobię to ja.
Dziękuję, na Ciebie właśnie liczyłam, ale dajmy szansę młodzieży.
24.01.2024 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
thestranglers napisał(a):widzę, że kolega preferuje konkretny okres w działalności zespołu, rozumiem, sentyment
po prostu uważam, że pierwsze dwa utwory to są okolice Kapitana Nemo, a późniejsze to już zwykły pop, aczkolwiek który też darzę sentymentem i spokojnie przedstawię swoją 10tkę

w latach 80tych mieszkałem dwie klatki obok wysoko postawionej, a może i samej szefowej ich fan-clubu Icon_razz
25.01.2024 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
Gary napisał(a):pierwsze dwa utwory to są okolice Kapitana Nemo
Dla mnie to żadna rekomendacja, a nawet wręcz przeciwnie. KN na liście nie trawiłem równie mocno jak PD.
25.01.2024 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #70
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
Sundrajta napisał(a):A może to był skrót od ożesz?
Jeśli już, to od "ożeż" Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
25.01.2024 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #71
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
(25.01.2024 01:42 PM)kajman napisał(a):  
Gary napisał(a):pierwsze dwa utwory to są okolice Kapitana Nemo
Dla mnie to żadna rekomendacja, a nawet wręcz przeciwnie. KN na liście nie trawiłem równie mocno jak PD.
fakt, ja też bym powiedział, że to antyrekomendacja Icon_lol

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
26.01.2024 10:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 881
Dołączył: Aug 2007
Post: #72
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
Papa Dance
Twój ziemski eden

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
26.01.2024 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Dec 2014
Post: #73
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
Po pierwsze, to chętnie wycofałbym jednego ze swoich kandydatów na rzecz tej piosenki:
Czarny smog
https://www.youtube.com/watch?v=vv6oh1gfRc0

Może komuś się spodoba, zlituje się i zaproponuje jeszcze...

Natomiast zastanawiam się, co tutaj się wydarzyło w ubiegłym roku?
Ktoś mi wytłumaczy, bo ja się pogubiłem...
Mamy teraz Papa Dance i Papa D.?
Nowy utwór:
Oprócz miłości nie ma nic
https://www.youtube.com/watch?v=Kb-aCB_Pmo0
Krótki wywiad:
https://www.youtube.com/watch?v=nlZx43GFcJY
Zaznaczam, że jestem otrodoksem najpierwszego składu...
27.01.2024 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #74
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
Adamerio, mam jeszcze jedno zgłoszenie, więc proszę.

Czarny smog
27.01.2024 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 157
Dołączył: Jul 2021
Post: #75
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
adameria napisał(a):Po pierwsze, to chętnie wycofałbym jednego ze swoich kandydatów na rzecz tej piosenki:
Czarny smog
barb42 napisał(a):Adamerio, mam jeszcze jedno zgłoszenie, więc proszę.
Czarny smog
Czekałam na to zgłoszenie, myślałam, że po falstarcie Miszona i nie podejmowania rękawicy przez innych, zostanie dla mnie Icon_wink to był główny powód dołączenia Ex- Dance do Papa Dance. Pojawiły się interpretacje, iż tekst stanowi nawiązanie do wybuchu w Czarnobylu.
adameria napisał(a):Natomiast zastanawiam się, co tutaj się wydarzyło w ubiegłym roku?
Ktoś mi wytłumaczy, bo ja się pogubiłem...
Grzesiek Wawrzyszak i Kostek Yoriadis zaczęli występować pod szyldem Papa Dance (na ich fb PaPa Dance Legend), odgrzewając materiał z pierwszej płyty, dodając coś nowego i uzurpując i sobie prawo do pierwotnej nazwy.
A Paweł Stasiak występuje jako Papa D (ale też nie mam 100% pewności, bo dla mnie to przede wszystkim zespół z lat 80.)
Także mamy 2 Papa Dance z 2 głównymi wokalistami - każdy ze swoim zespołem, każdy uważający, ze to on jest tym najmojszym Papa Dance. I to drugi powód połączenia topu Papa Dance i Ex - Dance w jeden, gdyż są to różne odnogi i kontynuacje źródeł, ale zespół jakby ciągle ten sam Icon_wink
28.01.2024 01:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #76
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
(28.01.2024 01:02 AM)gioconda2 napisał(a):  Kostek Yoriadis
pierwsze widze, że był członkiem Tańcującego Ojca

Karpie zjem!
28.01.2024 01:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #77
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
Nawet ja to wiem!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.01.2024 01:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Dec 2014
Post: #78
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
gioconda2 napisał(a):Także mamy 2 Papa Dance z 2 głównymi wokalistami - każdy ze swoim zespołem, każdy uważający, ze to on jest tym najmojszym Papa Dance. I to drugi powód połączenia topu Papa Dance i Ex - Dance w jeden, gdyż są to różne odnogi i kontynuacje źródeł, ale zespół jakby ciągle ten sam
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.
Czyli mamy mniej więcej to samo co z... 2 x Kombi, 2 x De Mono, 2 x Oddział Zamknięty, 2 x TSA. No cóż...
28.01.2024 01:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Dec 2014
Post: #79
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
Barb42, bardzo dziękuję. Icon_smile2
28.01.2024 01:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 157
Dołączył: Jul 2021
Post: #80
RE: Mychartsowy Top Papa Dance i Ex- Dance
Lilian napisał(a):Papa Dance
Nie spotkałam się z takim tytułem utworu. Papa Dance to tytuł pierwszej płyty i nazwa zespołu. Proponuję wymianę na coś innego.
Twój ziemski eden jest ok.
28.01.2024 01:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mychartsowy Top Dead Can Dance thestranglers 113 23 557 16.02.2020 06:42 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości