Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Marii Peszek
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Superglue
08.01.2024 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
gioconda2 napisał(a):Zgłoszono "Miły mój", a pod nr 4 słyszę jakaś wersję "Mojego miasta".
bo to był hidden track i nie ma inaczej na spoti, wytwórnia niechlujnie tego nie rozdzieliła
swoją drogą wersja "mojego miasta" na plejce też jest nie ta, ale już napisałem do sundrajty, żeby podmienił Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.01.2024 01:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 157
Dołączył: Jul 2021
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
(08.01.2024 01:16 PM)AKT! napisał(a):  bo to był hidden track i nie ma inaczej na spoti, wytwórnia niechlujnie tego nie rozdzieliła
To może dodać link z yt pod plejką z spoti?
Znalazłam również kompilację "Miłego" z czymś innym, ale tu plus jest taki, że zaczyna się od "Miłego", więc łatwiej trafić na właściwy utwór Icon_razz

https://www.youtube.com/watch?v=qb7RSjueTxA
08.01.2024 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Nie no właśnie ta wersja którą dodałem zaczyna się od właściwej piosenki, czyli "Miły mój", a później na tej ścieżce są jakieś dodatkowe dźwięki (choćby kolejna wersja "Mojego miasta"). A zatem wystarczy po zakończeniu właściwej piosenki nacisnąć "dalej" i zagra następna piosenka.Icon_wink
AKT! napisał(a):swoją drogą wersja "mojego miasta" na plejce też jest nie ta, ale już napisałem do sundrajty, żeby podmienił
Mam nadzieję, że tym razem przynajmniej z tą piosenką jest już OK.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
09.01.2024 01:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
09.01.2024 07:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Sundrajta napisał(a):Mam nadzieję, że tym razem przynajmniej z tą piosenką jest już OK.
super, dzięki Icon_smile
nie wiem, co strzeliło do głowy kayaxowi, że na głównej wersji płyty na spotify podmienili oryginał na ten ośmiominutowy klubowy remiks, zwłaszcza że to jest ten hidden track po "miły mój", więc de facto ten sam numer gra dwa razy -- pomieszanie z poplątaniem zrobili Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.01.2024 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
(03.01.2024 11:41 PM)Sundrajta napisał(a):  
Dobromiera napisał(a):echh, to już lepszy byłby top Legendarnego Afrojaxa, on przynajmniej celowo tworzy jak najgorszą muzykę
Że co niby? Icon_twisted
Fakt, w sumie co do Peszkowej to mogę się mylić. Ale jednak wydaje się ona traktować to poważnie.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.01.2024 09:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Bardzo bym się zdziwił, żeby nie traktowała tego poważnie. Icon_rolleyes
I oczywiście jej teksty i muzyka mogą się komuś nie podobać, ponieważ taki rodzaj wrażliwości mu nie odpowiada, ale żeby od razu kwitować jej sztukę jako najgorszą, no nie wiem? Icon_twisted
Ja akurat mam zupełnie odmienne zdanie w tej materii.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
09.01.2024 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 764
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Tak na moje ucho są tysiące wykonawców, którzy wykonują muzykę gorszą niż ta w jej wykonaniu, ale każdemu wolno uważać inaczej.
09.01.2024 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Ja wolalem Peszek jako aktorkę, potem nieco mniej jako piosenkarkę, a najmniej jako bardzinię(? bardynię? bardę?), w której twórczości ważniejszy od muzyki stał się tzw. przekaz.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
11.01.2024 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 764
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Miszon napisał(a):bardzinię(? bardynię? bardę?)
Dla mnie barda. Kompletnie mi nie podchodzi przerabianie męskich form na damskie. Czy ja w ramach nadgodzin w szkole jestem świetliczankiem? Czy mężczyzna w biurze kiedyś to był maszynista? A kobieta w lokomotywie to maszynistka? I to moim zdaniem by uszło, ale ministra? Brrrrrrrrrrrrr!
11.01.2024 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
A ja tam mówię na klientkę z zagranicy: obcokrajowczyni.
kajman napisał(a):Czy ja w ramach nadgodzin w szkole jestem świetliczankiem?
Mam wrażenie, że widziałem takie ogłoszenie, że poszukiwana jest świetliczanka lub świetliczanek.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2024 09:25 PM przez Miszon.)
11.01.2024 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
bardka chyba byłaby najmniej wydumaną formą, poradnia pwn potwierdza: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/bardka;22868.html

mnie feminatywy nie bolą, nie zawsze uważam je za konieczne, ale w większości przypadków ułatwiają komunikację językową

kajman napisał(a):I to moim zdaniem by uszło, ale ministra? Brrrrrrrrrrrrr!
mnie ministra też mierzi, to nie jest określenie utworzone zgodnie z polskim wzorcem; powinno być ministerka i tego słowa sam używam

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.01.2024 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
(12.01.2024 04:36 PM)AKT! napisał(a):  bardka chyba byłaby najmniej wydumaną formą, poradnia pwn potwierdza: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/bardka;22868.html

mnie feminatywy nie bolą, nie zawsze uważam je za konieczne, ale w większości przypadków ułatwiają komunikację językową

kajman napisał(a):I to moim zdaniem by uszło, ale ministra? Brrrrrrrrrrrrr!
mnie ministra też mierzi, to nie jest określenie utworzone zgodnie z polskim wzorcem; powinno być ministerka i tego słowa sam używam
Faktycznie, bardka OK.
Mnie też przeszkadza ministra - dziwna forma.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.01.2024 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Właśnie wysłałem swój głos. A po wszystkich odsłuchach muszę przyznać, że jednak ta muzyka się przez tych kilka ostatnich lat odrobinę (a nawet więcej) zestarzała!
Pamiętam z lat gdy jej piosenki były u mnie na liście (choćby tej trójkowej) to aranże wydawały się naprawdę wciągające i odlotowe, a teraz ledwie są przyziemne. Icon_lol A może to ja już się starzeję i mam choćby kłopoty ze słuchem?
Na szczęście Marię wciąż bronią teksty, takie dołujące, pokazujące prawdę zwykłego (czy aby na pewno w jej przypadku tak jest) człowieka, troski i mimo wszystko nadzieje codziennego życia. Gdyby te utwory były po angielsku, to pewnie dużo by straciły w moich oczach, a tak to ciągle czołówka polskich wykonawców. Icon_arrow
Jako ciekawostkę dodam, że w finałowej jedenastce większość piosenek pochodziła z jednej płyty (i raczej na pewno nie tej, którą kajman hołubi).

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
21.01.2024 03:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 764
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Sundrajta napisał(a):muzyka się przez tych kilka ostatnich lat odrobinę (a nawet więcej) zestarzała
Muzyka się nie starzeje. To my się starzejemy, a z nami nasze gusta.
21.01.2024 08:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Sundrajta napisał(a):w finałowej jedenastce większość piosenek pochodziła z jednej płyty
mam tak samo, mianowicie 7 na 12

Sundrajta napisał(a):na pewno nie tej, którą kajman hołubi
i tu sytuacja podobna

Zwyciężyło u mnie nagranie, które odrzuciłem w odsłuchach, szukając propozycji, a uznając je za zbyt smętne. Kolejny raz przekonuję się więc, że słuchanie nagrań w całości ma sens, a kajmanowa metoda słuchania fragmentów co ileś sekund jest stratą czasu, na jaką pozwolić sobie nie mogę. Icon_lol
21.01.2024 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 764
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Sundrajta napisał(a):w finałowej jedenastce większość piosenek pochodziła z jednej płyty
U mnie tylko pięć, więc mniej niż połowa.
thestranglers napisał(a):kajmanowa metoda słuchania fragmentów co ileś sekund jest stratą czasu
Dla mnie nie. Poza tym jak coś mi podejdzie to słucham większych fragmentów, a często nawet całe utwory. I te ostatnie potrafię przesłuchać kilka razy, żeby ustalić kolejność.
thestranglers napisał(a):Zwyciężyło u mnie nagranie, które odrzuciłem w odsłuchach
U mnie coś takiego jest niemożliwe. Owszem, kolejny odsłuch może być lepszy lub gorszy, ale nie na tyle (no chyba, że ten odsłuch jest po kilku, może kilkudziesięciu latach, bo jednak gust mi się nieco zmienia).
21.01.2024 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
thestranglers napisał(a):Zwyciężyło u mnie nagranie, które odrzuciłem w odsłuchach, szukając propozycji, a uznając je za zbyt smętne.
O to może ten sam utwór co u mnie (od czasu do czasu tak mamy), ale to się okaże dopiero jutro. Icon_lol
kajman napisał(a):Muzyka się nie starzeje. To my się starzejemy, a z nami nasze gusta.
OK, to nasz odbiór muzyki zmienia się z wiekiem, czyli w pewnym sensie starzeje. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
22.01.2024 01:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Marii Peszek
Sundrajta napisał(a):O to może ten sam utwór co u mnie (od czasu do czasu tak mamy)
Racja! Pamiętam na przykład 'Picture Book', chociaż nie jestem pewien czy aby na pewno u mnie zwyciężył, ale było to zdecydowanie moje odkrycie owego topu.

Zgłoszone utwory:

Był sobie król
Muchomory
Rosół
Miły mój
Pieprzę cię miasto
Samotny tata
Sorry Polsko
Amy
Ludzie psy
Kobiety pistolety
Jebię to wszystko
Modern Holocaust
Moje miasto
Nie mam czasu na seks
Ćmy
Żwir
Pan nie jest moim pasterzem
Całkiem nowy człowiek
Ciało
Polska A B C i D
Nie ogarniam
Nie wiem czy chcę
Pibloktoq
Padam
SMS
Marznę bez ciebie
Maria Awaria
Miś
Mam kota
Ej, Maria
Tu i teraz
Czarny worek
Ave Maria
Szambo wybiło
Lali lali
Superglue

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.



Zagłosowali:

miszony
kajman
tadek453
Gary
obserw99
meni
barb42
AKT!
gioconda2
ku3a

Yacy
stokrotka
rafalowski
EVENo
Sundrajta
thestranglers
wwas
Miszon
Szymek79
22.01.2024 05:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości