Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 870 - 11.11.2007
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 870 - 11.11.2007
(ale mi wyszedl komentarz Icon_eek2 Icon_mrgreen . Po prostu musialem o tym wszystkim napisac Icon_smile2. Dziekuje kazdemu kto zechce to przeczytac w calosci Icon_smile2 )

ALE NOTOWANIE Icon_exclaim ALE NOWOSCI Icon_exclaim To jedno z najbardziej pasjonujacych moim zdaniem notowan w tym roku. Nie wiem czy z punktu widzenia czytelnika tak jest, ale z punktu widzenia osoby tworzacej zdecydowanie tak bylo. Nie moglem sie doczekac kiedy bede robic to notowanie, bo wiedzialem, ze bedzie po pierwsze duzo nowosci, po drugie wszystkie te nowosci znakomite i takie ze moga zajsc wysoko na liscie, a nie tylko zaliczyc kilka tygodni w trzeciej dziesiatce i po trzecie ruchy w czolowce. A i na liscie plyt ogromnie ciekawie z powodu dwoch oczekiwanych od dawna plyt. Ale po kolei. No ale wlasnie, od czego by tu zaczac, tyle ciekawego jest do napisania!

No to moze po prostu zaczne od zdecydowanie najwazniejszej rzeczy. Na liscie powstala chyba jakas frakcja, ktorej zdecydowanie nie lezalo tak dlugie, 5-tygodniowe, liderowanie Avenged Sevenfold. Frakcja ta postanowila chyba wynajac kogos kto by zakonczyl ten proces. Wytoczono potezne dziala, prawdziwa artylerie! Jak myslicie, co moze byc ta najciezsza artyleria? Jaka to musialaby byc sytuacja? 1) na liste wchodzi moj utwor wszechczasow? 2) na liste wchodzi moj zespol wszechczasow? A co powiedziecie na to, ze... obydwa te warunki sa spelnione na raz :?: Icon_exclaim Wszystko zaczelo sie w poniedzialek. Wtedy dowiedzialem sie, ze kilka dni wczesniej podczas serii akustycznych koncertow Metallica zagrala "Brothers In Arms" Icon_exclaim Icon_exclaim Nie powiem, troche czasu minelo zanim pozbieralem szczeke z podlogi, ale i tak tego czasu potrzeba bylo wiecej, zeby sie pozbierac po tym jak juz wreszcie ta wersje uslyszalem! Zwykle nie lubie sluchac jednego kawalka kilka razy pod rzad, nie lubie zazynac nagrania. Lubie sie stesknic, zeby potem sluchac na glodzie. Ale tym razem nie dalem rady. Przesluchalem to chyba 7 razy pod rzad, a potem w tygodniu jeszcze kilka razy. Efekt? No prosze Was, nie wiecie jaki jest efekt? No przeciez debiut na pierwszym miejscu Icon_exclaim Zapytacie pewnie kiedy ostatnio na mojej liscie byl debiut na pierwszym miejscu. Prosze bardzo, ostatnia trojka takich przypadkow wyglada tak: 1) "Tonight" - Reamonn, not. 805, 2) "Jeszcze, jeszcze" - Happysad, not. 761, 3) "The Blower's Daughter" - Damien Rice, not. 735. Metallica porwala sie na moj utwor wszechczasow i dala rade w fenomenalny sposob! Co ciekawe, gdybym sie dowiedzial, ze to ktokolwiek inny sie na to porwal, to bym sie wkurzyl, bo na swietosci nikt nie powinien sie porywac. Ale gdy dowiedzialem sie, ze Metallica to zrobila, to po prostu bez wahania wiedzialem, ze to musi byc cos genialnego. I jest!! Przez wiele lat to Dire Straits byl moim ulubionym zespolem. Kilka lat temu na czolo wyszla Metallica i teraz nastapilo przypieczetowanie tego faktu, tak ze juz nie mam najmniejszych watpliwosci. A myslalem, ze dopiero przy okazji nowej plyty bede mogl uslyszec cos nowego ze stajni Metalliki. Tak w ogole to zastanawialem sie przez chwile czy w ogole moge to "Brothers In Arms" wrzucic na liste, taki kawalek nagrany na koncercie i nie wydany na zadnym oficjalnym wydawnictwie. No ale pomyslalem, ze nie bedzie to precedens, bo przeciez chocby kilka miesiecy temu bylo "My Humps" - Alanis Morissette.

A co dalej na liscie? Avenged Sevenfold nie dalo wiec rady utrzymac sie na pierwszym, ale podoba mi sie wciaz tak samo ogromnie jak tydzien temu, wiec nie ma co rozpaczac z powodu tego spadku. Pisalem na samym poczatku o rewelacyjnych nowosciach. O tej zdecydowanie najwazniejszej napisalem juz duzo, ale jest jeszcze jedna nowosc ktora wskakuje od razu do pierwszej dziesiatki! Jest to znany wiekszosci "Krol" Icon_biggrin3. Tak sie jakos zlozylo, ze wczesniej nie mialem tego na dysku i rzadziej sluchalem. Automatycznie wiec szanse na pojawienie sie na liscie byly raczej znikome. W tym tygodniu w koncu to zdobylem, no i wynik przyszedl natychmiast. Nie jest to jednak dla mnie zadna niespodzianka, bo ta piosenka bardzo mi sie podobala od samego poczatku i nie raz o tym pisalem.

To mozemy od razu leciec dalej z nowosciami? Ach, tak w ogole to nie napisalem jeszcze ile ich dzisiaj az 6! Moze zaczne od tych ktore juz na innych naszych listach widzialem. "Wired" od dawna mi sie podoba, ale jakos nie moglo zrobic decydujacego kroku, by wejsc do trzydziestki. No i dzisiaj sie w koncu udalo. Natomiast o wiele szybciej dokonali tego Killersi na spolke z Lou Reedem. Bardzo fajny klimat "Tranquilize" moze spowodowac calkiem wysokie miejsce na liscie, zobaczymy. Wydaje mi sie, ze jeszcze u nikogo nie widzialem The Wombats i ich bardzo szybko wpadajacego w ucho "Let's Dance To Joy Division". Mam nadzieje, ze w parze z szybkim wpadnieciem w ucho nie pojdzie szybkie wypadniecie... No i na koniec David Knopfler. Tak, sensacyjny zwyciezca listy plyt dla przypieczetowania swego wielkiego sukcesu wprowadza dzisiaj swoja propozycje takze i na liste piosenek. Duet z pania Jule Neigel to moim zdaniem najpiekniejsza piosenka na plycie. Szkoda, ze ze wzgledow proceduralnych nie moze brac udzialu w Naszej Liscie 4.

Juz tyle napisalem, a jeszcze ani slowa o innym bardzo waznym wydarzeniu obecnego notowania! Otoz... z listy plyt spadlo "Black Holes And Revelations" Icon_exclaim 64 tygodnie to dziesiate miejsce na liscie najlepszych wynikow w historii na mojej liscie plyt. Ten tydzien w ogole nie byl szczesliwy dla Muse - druga plyta poszla w dol, 3 piosenki takze i tylko "Map Of The Problematique" zdolalo obronic swoja pozycje. Drugim malym pocieszeniem dla zespolu moze byc fakt, ze taka sama seria dotknela 2 inne zespoly ktore maja najwiecej piosenek na liscie - Happysad i Avenged Sevenfold. Z kolei pocieszeniem dla A7X, ale za to bardzo duzym, jest to, ze plyta debiutuje od razu na trzecim miejscu! Wsrod takiej konkurencji i tak wielkiego poziomu jaki ostatnio plyty prezentuja, taki wynik jest naprawde znakomity. Jesli za tydzien pozycja zostanie obroniona, to "Avenged Sevenfold" bedzie mialo juz wiecej punktow niz w calej swej karierze zdobylo "City Of Evil". A przeciez oni celuja w kolejny awans, a nie utrzymanie pozycji. Nowy album podoba mi sie od pierwszego przesluchania! Na pewno troche pomoglo to, ze wczesniej znalem 3 kawalki, ale sam ten fakt nie wywindowalby albumu tak wysoko. Ten krazek jest moim zdaniem po prostu lepszy od poprzedniego. Moze inaczej - jeszcze lepszy! A moze jeszcze inaczej - po prostu mi bardziej podchodzi. Jest lzejszy, bardziej melodyjny. Moze nie tak gesty od dzwiekow, ale te dzwieki sa jakies takie bardziej efektywne. Sluchanie calego "City Of Evil" bez przerwy, troche mnie meczylo. Tutaj takich objawow zupelnie nie ma. A w dodatku jest kilka kawalkow ktore da sie wyciac na single.

No ale przeciez na poczatku pisalem o dwoch oczekiwanych premierach plytowych. Druga to oczywiscie Serj Tankian i jego "Elect The Dead". Premiera plyty byla co prawda 22.10, ale fizycznie jestem w jej posiadaniu od tego poniedzialku, czekalem na special edition. Wczesniej sluchalem plyty w formie cyfrowej i... nie do konca spelnila moje oczekiwania. W tym tygodniu tez nie od razu bylo dobrze. Przelamanie nastapilo dopiero w weekend. Nagle zdalem sobie sprawe, ze poszczegolne kawalki chodza mi juz po glowie i zdarza sie nawet, ze do glowy wpada mi jakis kawalek, probuje sobie przypomniec co to jest i z zadowoleniem stwierdzam, ze to przeciez Serj. Goraco licze na to, ze w kolejnych tygodniach bedzie jeszcze lepiej. Alez sie bedzie dzialo na liscie plyt, przeciez ani Happysad, ani Muse, ani David Knopfler tanio skory nie sprzedadza Icon_smile2. Naprawde arcyciekawa sytuacja.

I jeszcze o innych rzeczach chcialbym napisac, bo jest o czym, ale... juz Wam daruje, bo wlasnie sie zorientowalem ile tego tekstu mi juz wyszlo... No ale przeciez juz na wstepie napisalem jakie to pasjonujace notowanie bylo, tak w piosenkach, jak i w plytach Icon_smile2.

Notowanie 870:

01. NN. 01. 01. Brothers In Arms - Metallica
02. 01. 12. 12. M.I.A. - Avenged Sevenfold
03. 02. 05. 05. Długa droga w dół - Happysad
04. NN. 01. 01. Król - Zespół Reprezentacyjny
05. 05. 11. 11. If You Were A Sailboat - Katie Melua
06. 03. 05. 05. Nieprzygoda - Happysad
07. 04. 02. 02. Suicide Is Painless - Manic Street Preachers
08. 06. 07. 07. Sing For Absolution - Muse
09. 07. 03. 03. Milowy las - Happysad
10. 10. 22. 22. Map Of The Problematique - Muse

11. 16. 04. Piosenka starych kochanków - Raz Dwa Trzy
12. 11. 03. Jeżozwierz - Lipali
13. 08. 14. Bleed It Out - Linkin Park
14. 12. 03. Endlessly - Muse
15. 15. 08. Empty Walls - Serj Tankian
16. 19. 05. Stokrotka - Radosław Rakocz
17. 13. 07. Time Is Running Out - Muse
18. 14. 10. Take Her Back - The Pigeon Detectives
19. NN. 01. Tears Fall - David Knopfler & Jule Neigel
20. 09. 09. Radio Nowhere - Bruce Springsteen
21. NN. 01. Let's Dance To Joy Division - The Wombats
22. 17. 07. Wiosna - Zabili Mi Żółwia
23. 22. 02. Gunslinger - Avenged Sevenfold
24. 20. 12. 1973 - James Blunt
25. NN. 01. Wired - New Model Army
26. 25. 02. Fake It - Seether
27. 21. 04. Ludzie chcą usłyszeć wieści złe - Happysad
28. NN. 01. Tranquilize - The Killers & Lou Reed
29. 18. 04. Hallelujah - Jeff Buckley
30. 27. 05. True Love Will Never Fade - Mark Knopfler

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

23. 03. Karatetyka - Nosowska
24. 16. AutumnSong - Manic Street Preachers
26. 34. The 80's - Robbie Williams
28. 07. Londyn 08:15 - Ira
29. 06. Critical Acclaim - Avenged Sevenfold
30. 14. Goodbye - Lionel Richie

Legenda:
Pierwsza dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, liczba tygodni w
dziesiatce, liczba tygodni w dziesiatce pod rzad.
Druga i trzecia dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, licza tygodni w
trzydziestce.

Lista płyt. Notowanie 858:

01. 01. 05. 05. Ship Of Dreams - David Knopfler
02. 02. 09. 09. Nieprzygoda - Happysad
03. NN. 01. 01. Avenged Sevenfold - Avenged Sevenfold
04. NN. 01. 01. Elect The Dead - Serj Tankian
05. 03. 09. 09. Absolution - Muse
06. 05. 48. 02. Sailing To Philadelphia - Mark Knopfler
07. 04. 48. 02. Golden Heart - Mark Knopfler
08. 06. 09. 09. Londyn 08:15 - Ira
09. 08. 20. 20. Send Away The Tigers - Manic Street Preachers
10. 09. 04. 04. Pictures - Katie Melua
11.11.2007 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
komentarz napiszę później bo jak można pisać nie znając nr 1 Icon_mrgreen Może napisz gdzie można znaleźć Metallica - Brothers in arms? Z góry dziękuję Icon_wink2

EDIT: no to już znalazłem na youtube. I potwierdza sie to o czym zdarzało mi sie pisać, że ... nie przepadam za coverami Icon_frown To na razie tyle. Jeśli gdzieś uda mi sie zdobyć mp3 to pewnie posłucham ale raczej nic z tego nie będzie ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.11.2007 09:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
 
Obie nowości w 1 dziesiątce wymiatają, a Metallike widziałem na jednym chomiku (na tym forum lub sąsiednim), tyle, że nie pamiętam na którym Icon_redface2

Edit: Już sie odnalazł, na chomiku u Jotema3. Icon_cool2

.
11.11.2007 11:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Jak na twoją listę faktycznie masa nowości. Lidera jeszcze nie znam, ale jak zagrali to tak dobrze jak Only Happy...to może być to i drugi ,,mój singiel'' z ich akustycznego koncertu Icon_smile
Widzę i że twoją listę dosięgnął Król Icon_sad Manicy spadli, ale to chyba spowodowane tymi nowościami było, a nie jakimś drastycznym załamaniem formy. A Muse ciagle w top 10.
The Wombats to kolejna podobno duża nadzieja indie brytyjskiego, a więc musze się zapoznać z płytą i tym singlem jak i nowym: Moving to New York.
Ostatnie dwie nowości też mi się podobają, a więc tylko ten Król psuje statystyki w moich oczach...raczej uszach. Mark Knopfler jednak i tym razem z True Love wiele nie zwojował - szkoda. Pozbyłeś się też paru dobrych kawałków, ale wypadł i słabiutki Lionel oraz Ira. Lista płyt fajna, Avanged nie znam jeszcze (tylko dziś zgrałem 6 nowych płyt więc....) a Serj to raczej mocno-przeciętny album, ale i tak jest dobrze Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.11.2007 11:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Manicy spadli, ale to chyba spowodowane tymi nowościami było, a nie jakimś drastycznym załamaniem formy.
raczej tak, tylko Katie ich wyprzedzila sposrod tych ktorzy byli na liscie tydzien temu.
saferłel napisał(a):a więc tylko ten Król psuje statystyki w moich oczach...raczej uszach
no trudno Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Mark Knopfler jednak i tym razem z True Love wiele nie zwojował - szkoda.
no cos nie moge sie do konca przekonac Icon_frown. Zreszta do plyty tak samo...
saferłel napisał(a):a Serj to raczej mocno-przeciętny album, ale i tak jest dobrze Icon_wink
uparcie bede sie pytac - a ile razy sluchales? :roll:
12.11.2007 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
2 i pół raza, już nie miałem ochoty do końca 3 razu doprowadzić Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.11.2007 12:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
a jak sie "Sailing To Philadelphia" podobalo?
12.11.2007 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Jak napiszę, że super to będzie wporzo, ale jak napiszę, że słabę to się zapytasz ile razy słuchałem? Icon_biggrinIcon_biggrinIcon_biggrin
Heh narazie raz odtworzyłem w całości plus What It Is powtórzyłem kilka rzy bo mi się bardzo podoba - naprawdę musze posłuchać jeszcze raz czy dwa Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.11.2007 12:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Przesłuchałem "Brothers In Arms" w wykonaniu Metalliki... i przyznam się, że po Twoim komentarzu spodziewałem się większych fajerwerków. Nie bardzo mi się podobało, wydawało mi się nawet, że James H. nie może poprawnie zaśpiewać melodii. Przypuszczam, że za bardzo przyzwyczajony jestem do wersji Dire Straits.

Aaa.. komentarz przeczytałem od początku do końca. Jak zawsze Icon_smile2
12.11.2007 01:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
ku3a napisał(a):Dziekuje kazdemu kto zechce to przeczytac w calosci )
Oczywiście wszystko przeczytałem, ale komentarz nie będzie aż tak długi Icon_mrgreen
No właśnie. Juz od dłuższego czasu słyszałem o tym, że Metallica wykonała "Brothers In Arms", z tym, że nie mogłem nigdzie tego znaleźć. Było to jakiś czas temu i nawet o tym zapomniałem. Teraz po tym jak u Ciebie zawojowała i jest juz możliwośc odsłuchania na pewno zapoznam się z ta wersją i nie wykluczam że i u mnie może się pojawic- o ile mi się spodoba.
The Killers z Lou Reedem już od kilku tygodni walczy o to by wejśc na moją liste- jestem prawie pewny, ze w końcu to uczyni.
Nosowska jednak spadł z listy, u mnie jeszcze nie zdążyła wejść.
Szkoda spadków Marka Knopflera i Zabili Mi Żółwia Icon_frown
Pojawia się za to David Knopfler

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
12.11.2007 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Ja też odsłuchałem już kilka razy Brothers In Arm by Metallica, również mam takie leciutkie wrażenie odnośnie śpiewania melodii jak Krzysiek (ale to maleńkie szczegóły, których nie warto się czepiać - w końcu w OHWIR też spaprał końcówkę (głos mu nie wytrzymał czy co?) Utwór oczywiście jest bardzo fajny bo ciężko zespołowi pokroju Metallicy zepsuć kawałek, a tym bardziej jak jest tak świetny jak Brothers In Arms i zespół nie próbuję w nim nic na siłe kombinować...no właśnie, może spodziewałem się trochę bardziej oryginalnego podejścia do tego utworu? Bo tak to wychodzi po prostu bardzo dobre live wykonanie...ale geniusz?

Jednak sądze, że kto jeśli nie Metallica z tym kawałkiem może u ciebie mieć szansę na pobicie wyniku Martyra?Icon_biggrin Jeśli nie stanie się coś dziwnego i ten kawałek nie zejdzie z pierwszego w ciągu 2,3 tyg myślę że ostro pociągnie Icon_wink

PS - trzeba się koniecznie chyba zapoznać z całym tym Live zapisem akustyka. Podobno jeszcze kilka innych coverów grali no i swoje klasyki.

PS 2 - The Wombats - kawałek z twojej listy kapitalny!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.11.2007 03:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
A może wydadzą z tego album?

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
12.11.2007 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #13
 
Znalazłem ten album, ale nie wiem czy to jest oryginalne wydawnictwo: Icon_cool2
http://images32.fotosik.pl/30/5c02aba8af6ad441med.jpg

.
12.11.2007 05:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
http://www.livemetallica.com/download_mp...w,_CA.html

Stąd można zgrać płytę albo z 27 abo 28. Były dwa koncerty. Oczywiście jednak trzeba zapłacić około 20zł.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.11.2007 05:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
1981 napisał(a):przyznam się, że po Twoim komentarzu spodziewałem się większych fajerwerków
tu nie chodzi o fajerwerki, tu chodzi o to, ze moj ulubiony zespol ever wykonal moj ulubiony utwor ever. I moim zdaniem zrobil to fenomenalnie! Czy komus innemu sie podoba, to inna sprawa, ale to w zaden sposob nie wplywa na to jak bardzo mi sie podoba Icon_cool2 .
1981 napisał(a):Nie bardzo mi się podobało, wydawało mi się nawet, że James H. nie może poprawnie zaśpiewać melodii.
a mi wlasnie ogromnie sie podoba, ze zmienial troche melodie, bo wcale nie chcialem, zeby wszystko bylo tak samo. Troche zmienil, a mnie to wcale nie razi, wrecz przeciwnie!
1981 napisał(a):Przypuszczam, że za bardzo przyzwyczajony jestem do wersji Dire Straits.
a ja to niby nie jestem przyzwyczajony?? Tak jak napisalem w komentarzu - ktokolwiek inny by to wykonal, to sprawa bylaby spaprana. A oni zrobili to w wielki sposob! Nie chce, zeby wyszlo, ze nie jestem obiektywny, bo Metallica to moj ulubiony zespol. Uwazam, ze wlasnie z tego powodu moje oczekiwania sa nieporownywalnie wieksze do sytuacji w ktorej ktokolwiek inny by to zagral. Oczekiwania wieksze i w 100% spelnione! Ja naprawde jestem pod gigantycznym wrazeniem!
tadzio3 napisał(a):Nosowska jednak spadł z listy, u mnie jeszcze nie zdążyła wejść.
no nie wiem, jakos nie mogla wykorzystac swojego potencjalu. Tak jakbym nie mogl sie przebic przez jakas blokade i odebrac tej piosenki tak jak czuje, ze moglbym.
saferłel napisał(a):może spodziewałem się trochę bardziej oryginalnego podejścia do tego utworu? Bo tak to wychodzi po prostu bardzo dobre live wykonanie
ale przeciez tam sa zmiany. Sa mocniejsze momenty, sa zmiany w sposobie spiewania niektorych fragmentow, jest mocny nacisk polozony na pewne elementy. Potraktowali utwor z szacunkiem, ale wprowadzili w niego swego ducha. Na tyle na ile zespol hard rockowy moze to zrobic w balladzie zagranej akustycznie.
saferłel napisał(a):Jednak sądze, że kto jeśli nie Metallica z tym kawałkiem może u ciebie mieć szansę na pobicie wyniku Martyra?Icon_biggrin
hehe, nie no, "Martyr" to jednak rekord nie do pobicia i nawet o tym nie mysle Icon_smile2
saferłel napisał(a):Jeśli nie stanie się coś dziwnego i ten kawałek nie zejdzie z pierwszego w ciągu 2,3 tyg myślę że ostro pociągnie Icon_wink
sam bardzo jestem ciekaw jak to bedzie wygladac w nastepnych tygodniach. Poki co jednak nie mysle o tym i po prostu napawam sie sluchaniem.

pliki z obydwoma koncertami byly w posiadaniu jotema3, ale niestety ktoregos dnia... chomik mu je zjadl Icon_frown.
12.11.2007 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #16
Re: notowanie 870 - 11.11.2007
ku3a napisał(a):Dziekuje kazdemu kto zechce to przeczytac w calosci Icon_smile2 )
udało się dotrwać do końca Icon_wink2

ku3a napisał(a):Na liscie powstala chyba jakas frakcja, ktorej zdecydowanie nie lezalo tak dlugie, 5-tygodniowe, liderowanie Avenged Sevenfold. Frakcja ta postanowila chyba wynajac kogos kto by zakonczyl ten proces. Wytoczono potezne dziala, prawdziwa artylerie! Jak myslicie, co moze byc ta najciezsza artyleria?
bardzo zabawnie to ująłeś Icon_razz

ku3a napisał(a):Jaka to musialaby byc sytuacja? 1) na liste wchodzi moj utwor wszechczasow? 2) na liste wchodzi moj zespol wszechczasow? A co powiedziecie na to, ze... obydwa te warunki sa spelnione na raz :?: Icon_exclaim
wydaje sie prawie niemożliwe, a jednak..... Icon_biggrin3

ku3a napisał(a):Wszystko zaczelo sie w poniedzialek. Wtedy dowiedzialem sie, ze kilka dni wczesniej podczas serii akustycznych koncertow Metallica zagrala "Brothers In Arms" Icon_exclaim Icon_exclaim Nie powiem, troche czasu minelo zanim pozbieralem szczeke z podlogi
nieźle to musiało wyglądać Icon_wink2

ku3a napisał(a):Metallica porwala sie na moj utwor wszechczasow i dala rade w fenomenalny sposob!
nie wyobrażasz sobie mojej miny po pierwszych sekundach przyglądania sie czołowce Twojej obecnej listy Icon_smile2
Ciekawa jestem, jak brzmi ta wersja "Brothers In Arms"? Nie mialam jeszcze okazji tego słyszeć. Ale po Twojej opinii widze, ze musi byc rewelacyjna!

A poza tym? Sporo nowości tez jeszcze mi nie znanych..
No i cieszy nadal wysoka pozycja Katie z "If You Were A Sailboat" na Twojej liście.
13.11.2007 12:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Notowanie rzeczywiście dosyć sensacyjne Icon_eek2 Icon_wink2 Nowego lidera sobie odsłuchałem na Myspace i faktycznie całkiem nieźle im to wyszło, ale więcej będę mógł powiedzieć po kolejnych odsłuchaniach Icon_smile2 Natomiast druga nowość to zupełnie nie moja para kaloszy Icon_wink2
Spośród nowości na liście albumów jednak zdecydowanie bardziej spodobała mi się ta niższa, jak na razie jestem zawiedziony nowym a7x... Serj co prawda też nie do końca spełnił moje oczekiwania, ale generalne wrażenie zrobił na mnie dużo lepsze Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
13.11.2007 12:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Ok, Kubo, a więc nie myśl nawet, że Metallica może pobić Martyra....a sprawy i tak się potoczą tak jak napisałem Icon_biggrin Po prostu skoro tak pięknie ,,oprawiłeś'' przedstawienie tej piosenki w komentarzu, jest to utwór wszechczasów wykonywany przez zespół wszechczasów to przynajmniej ja sobie nie wyobrażam słabych wyników Icon_wink Ale to tworzysz listę, więc nie mogę wniknąć w twój umysł i sterować wynikami Icon_razz2 Z pewnością jednak będę z wielką ciekawością śledził nowe notowanie...conajmniej przez te 22 tygodnie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.11.2007 10:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Posłuchałem sobie Metallicy no i muszę stwierdzić, ze udana ta wersja. Słuchałem jej 3 razy z rzędu, aby bardziej ja poznac.
Ta wersja jest bardziej rytmiczna od pierwowzoru, jest nałożony na to nacisk, po za tym nie ma tutaj solówek, ale to mnie cieszy, bo nie chciał bym, aby próbowano to skopiowac. No i jest troche mocniejsza, szczególnie końcówka oraz jest więcej śpiewu.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
13.11.2007 10:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Metallica - Live At Brodge School (2007) - http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=bazamuzykipawla - folder PŁYTY

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.11.2007 11:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości