Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 978 - 06.12.2009
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 978 - 06.12.2009
W dziesiątce dwie nowości, obydwie polskie, choć tylko jedna po polsku, a różni je jeszcze to, że by dostać się do dziesiątki potrzebowały znacząco różnej liczby tygodni. Gdy w Rockiestrze prezentowałem utwory z albumu Rootwater, to dla "Visionism" zabrakło tam miejsca, bo nawet nie uznawałem go za jeden z moich ulubionych na płycie. W końcu zaczął się podobać i to bardzo, bo wszedł na listę. Wyglądało na to, że uda się przez kilka tygodni w 50-ce posiedzieć. Tymczasem utwór coraz bardziej i bardziej rósł w siłę. Jednak jeszcze daleko było do tego, by się zastanawiać czy to jest utwór z potencjałem na pierwszą dziesiątkę. Ale czas mijał, a "Visionism" podobało się wciąż coraz bardziej. A teraz wchodzi do pierwszej dziesiątki! Zdecydowanie inaczej wygląda dotychczasowa kariera "Żyję w kraju" - zadebiutowało wysoko, mocno skoczyło i teraz w trzecim tygodni już pojawia się w środku pierwszej dziesiątki. A kto zdobędzie w dziesiątce więcej punktów? Nie sposób w tej chwili odgadnąć.

Na liście 5 nowości. Piątą piosenkę wprowadza Spięty. Nie dziwi więc, że płyta wciąż na pierwszym miejscu. Rammstein pojawia się z moją ulubioną piosenką na płycie. Już kilka tygodni temu mówiłem, że to mój ulubiony utwór, a teraz wyjdzie na to, że ściągnąłem wybór z innej rozgłośni Icon_wink2. Singiel mi się nie podoba, ale na szczęscie na płycie jest kilka lepszych kawałków. Na początku też nie przekonywał mnie wybór nowego singla Alice In Chains, uważałem, że w "Your Decision" nie ma nic szczególnie wyjątkowego. W tym jednak przypadku posłuchanie kilka razy w oderwaniu od płyty przyniosło bardzo pozytywne rezultaty - uznałem, że to faktycznie bardzo dobry numer. O Bajzlu mówiłem wczoraj w audycji. To jedno z moich odkryć Open'era 2008, a teraz wydał swą drugą płytę. Kilka piosenek bardzo się podoba, ale najbardziej "Wsioryba". Kilka piosenek bardzo się podoba, co znaczy, że i cała płyta "Miłośnij" ma wysokie notowania. Na tyle wysokie, że weszła do pierwszej dziesiątki. Ile potrwa ta sympatia - sam chciałbym wiedzieć. A najwyższą nowością są Normalsi. W zeszłym tygodniu bardzo mocno zajmowałem się ich nowym albumem, "Pokój z widokiem na wojnę",głównie w czasie przygotowań do wywiadu, co zaowocowało nie tylko debiutem "Zdjęć", ale także pojawieniem się płyty od razu w połowie pierwszej dziesiątki.

Notowanie 978:

01. 03. 02. 02. Bajka o śmierci - Spięty
02. 01. 04. 04. Ma czar karma - Spięty
03. 02. 04. 04. Opuszczone porty - Spięty
04. 05. 03. 03. Bad Company - Five Finger Death Punch
05. 04. 07. 07. Fuck U - Placebo
06. 13. 01. 01. Żyję w kraju - Strachy na Lachy
07. 06. 06. 06. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa
08. 09. 03. 03. Squander - Skunk Anansie
09. 07. 10. 10. Resistance - Muse
10. 12. 01. 01. Visionism - Rootwater

11. 08. 17. Uprising - Muse
12. 10. 08. Lęki i fobie - Happysad
13. 15. 03. Startest - T-Raperzy znad Wisły
14. 11. 08. Tribute - Tenacious D
15. 18. 04. Morning Sun - Robbie Williams
16. 14. 09. Got Some - Pearl Jam
17. 16. 12. That Look You Give That Guy - Eels
18. 17. 26. Ashtray Heart - Placebo
19. 21. 06. Eat Raw Meat = Blood Drool - Editors
20. 19. 64. All Nightmare Long - Metallica
21. 22. 10. Maria ma syna - Kult
22. 20. 09. Tomorrow Never Comes - Beatallica
23. 23. 09. Sleepy Shores - Johnny Pearson & His Orchestra
24. 24. 09. With Or Without You - Sungha Jung
25. 33. 04. Kalikimaka - Spięty
26. 26. 12. Papillon - Editors
27. 27. 15. Kanały - Lao Che
28. 29. 07. My się nie chcemy bić - Happysad
29. 25. 09. Almaz - Randy Crawford
30. 30. 06. Soul Cake - Sting
31. 28. 09. Mów mi dobrze - Happysad
32. 31. 14. Border Reiver - Mark Knopfler
33. 32. 19. Stare Miasto - Lao Che
34. 35. 17. Time Bomb - Dave Matthews Band
35. 38. 03. Made In China - Happysad
36. 42. 02. Odjazd - Renata Przemyk
37. NN. 01. Zdjęcia - Normalsi
38. 36. 04. Undisclosed Desires - Muse
39. 37. 08. Jean - Kelly Jones
40. NN. 01. Your Decision - Alice In Chains
41. 39. 24. Ona Movie - Sofa
42. NN. 01. Wsioryba - Bajzel
43. 44. 02. Work For The Working Man - Bon Jovi
44. 34. 05. Hollywood - Dick4Dick
45. 41. 07. In My Time - Europe
46. NN. 01. Trafiony-zatopiony - Spięty
47. 43. 05. Black Gives Way To Blue - Alice In Chains
48. NN. 01. Frühling In Paris - Rammstein
49. 40. 14. The End - Blue October
50. 45. 04. Sex Bomb - Spinnerette

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

46. 18. 1939 / Przed burzą - Lao Che
47. 04. Car Door - Anita Lipnicka
48. 16. Tauschen Gegen Dich - Die Toten Hosen
49. 18. Zrzuty - Lao Che
50. 06. Got A Song - Kucz & Kulka

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 966:

01. 01. 03. 03. Antyszanty - Spięty
02. 02. 07. 07. Mów mi dobrze - Happysad
03. 05. 02. 02. Terra Incognita - Juliette Lewis
04. 03. 09. 09. Hurra! - Kult
05. 04. 11. 11. Hombre Lobo: 12 Songs Of Desire - Eels
06. NN. 01. 01. Pokój z widokiem na wojnę - Normalsi
07. 06. 17. 03. Battle For The Sun - Placebo
08. 07. 04. 02. Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! - Hey
09. NN. 01. 01. Miłośnij - Bajzel
10. 09. 19. 19. Powstanie Warszawskie - Lao Che

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w
dziesiątce pod rząd):


08. 11. 11. The Resistance - Muse
10. 10. 10. Backspacer - Pearl Jam
--------------------------

11. The Resistance - Muse
12. Backspacer - Pearl Jam
13. Black Gives Way To Blue - Alice In Chains
14. Reality Killed The Video Star - Robbie Williams
15. Dekalog czyli piekło muzykantów - Normalsi
16. Masterful Mystery Tour - Beatallica
17. Liebe ist für alle da - Rammstein
18. Freak - Armia
19. Them Crooked Vultures - Them Crooked Vultures
20. Ekshumacja 2 - T-Raperzy znad Wisły
09.12.2009 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
Strachy - pozytywny akcent w Top 10 Icon_biggrin3
Renata jednak awansuje Icon_wink2
szkoda wypadków Icon_frown
09.12.2009 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PaTToN Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 505
Dołączył: Sep 2009
Post: #3
 
Widzę że podium nie do ruszenia Icon_lol
Fajnie że strachy weszły do dziesiątki
No i Rammstein debiutuje

Chomik Last.fm
09.12.2009 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #4
 
Wolałem jak na szczycie był porzedni Spięty Icon_wink2

Z nowości trzy lubię, a dwóch nie znam
09.12.2009 08:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #5
 
Fajnie było na koncercie ?? Icon_smile2
Ajj świetny poczatek lata się zapowiada w przyszłym roku .. Na Metallicę to ja musze jechac a nigdy na nich nie byłem . Moja małzonka za to próbuje mnie "wyrwac" na Openera bo dziś dowiedziała się ze 1 lipca zagra jej ulubiony Pearl Jam... Icon_mrgreen
Dzis kolejność Spiętych na szczycie mi sie bardziej podoba. Icon_smile2
Zyje w kraju tak jak podejrzewałem lekko sobie wskakuje do TOP 10. Ciekawe czy ma jakieś szanse z 3 Spietymi. Icon_wink2
Za to Visionism nigdy bym przypuszczał...ten utwór to jeden z najwiekszych nieustraszonych bojowników w tym roku. A kariera i droga faktycznie nie była usłana różami... piekny wynik, aż chciałoby się wiecej.
ANL standardowo zatrzymało się na koncu drugiej dziesiątki.
Maria z synem do góry Icon_biggrin3
Musze jeszcze raz posłuchac sobie tych Normalsów ,ponieważ warunki do słuchania audycji miałem nie takie jakie chciałem . Na ich stronie chyba cos znajdę , prawda ?? Icon_smile2
"Your Decision" chyba bedzie wiekszym przebojem jak "Black Gives Way To Blue"
10.12.2009 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #6
 
Spięty to tak posiedzi jakiś czas na podium Icon_biggrin3
co do nowości to znam 3/5.
10.12.2009 01:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Spięty się wymienił na szczycie. Za to Lao Che wypada hurtem.
Nie spodziewałem się, że SNL będa tak wysoko. Mi ten utwór też bardzo się podoba, zobaczymy u kogo osiągnie więcej Icon_smile2
Normalsi z Rockiestry pamiętam i były całkiem dobre utwory, ale teraz za to nie pamiętam, który kawałek to Twoja najwyższa nowość. Nie wiem, czy kiedykolwiek trafi się tak dobry ich utwór jak "Nie ma mowy", ale kto wie.
W końcu wchodzi Rammstein. Na razie nikso, ale ciekawe jak sobie poradzi. Generalnie ten zespół wielkich sukcesów u Ciebie nie miał, więc i tutaj nie licze na numer 1, ale na okolice top 10 czemu nie Icon_smile2
Hehe, a "Papillon" wciąż na 26 Icon_mrgreen - w samym środeczku i ani drgnie

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
11.12.2009 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Lider jeszcze lepszy niż przed tygodniem, a całe podium najlepsze chyba jakie może teraz być. Placebo w końcu swoje już zrobiło, nie potrzeba im kolejnych tytułów. Five Finger Death Punch to raczej taki mało zjawiskowy rock, a Lacrimosa mogła się o swoje ubiegać kilka lat temu Icon_wink2 Ewentualnie ten ''Squander'' byłby bardzo mile widziany między antyszantową koalicją. Chciałem posłuchać nowości z 10-tego, ale nie znalazłem go an youtube. Przy okazji tego wydarzenia wygospodarowałem czas, aby w końcu i inne kawałki przesłuchać, te których wcześniej stąd nie znałem. T-raperzy...dziwni. Bardzo crossoverowe nagranie. Rock, jazz, egzotyczne rytmy...taki muzyczny poczet królów Icon_razz2 Chyba powinieneś przy tym nagraniu dodać odpowiednią adnotację uwzględniającą wszystkich gości specjalnych Icon_smile A ja dzisiaj widziałem reklamę ich nowej płyty w TV i uświadomiłem sobie, że to są ''traperzy'', a nie tak jak myślałem ''ti-raperzy'' Icon_wink2 Spodobali mi się folkujący Normalsi. Tyle o nich. Tak po prostu, bez wymieniania konkretnych zalet. Bajzel też nie jest zły, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę ich reggae-inspiracje. Za to Alice In Chains słuchać nie musiałem - wiem, że są świetni Icon_smile2 Niedługo nie będziesz miał dowodów na to, że Spinnerette to twoi chrześniacy na DLP, jeśli za tydzień wypadną Icon_cry
I jeszcze jedno - Editors z 19 okazali się naprawdę dobrym reprezentantem płyty. Wszystko pod tym względem sobie już podliczyłem, ułożyłem i jednak wbrew początkowej opinii jestem zadowolony z ich obecności tutaj.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.12.2009 06:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
PaTToN Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 505
Dołączył: Sep 2009
Post: #9
 
Głosujemy na następne notowanie?
1. Bajka o śmierci - Spięty
2. Żyję w kraju - Strachy na Lachy
3. Ma czar karma - Spięty
4. Opuszczone porty - Spięty
5. Bad Company - Five Finger Death Punch
6. Squander - Skunk Anansie
7. Fuck U - Placebo
8. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa
9. Resistance - Muse
10. Startest - T-Raperzy znad Wisły

Chomik Last.fm
13.12.2009 01:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
1. Bajka o śmierci - Spięty
2. Ma czar karma - Spięty
3. Opuszczone porty - Spięty
4. Żyję w kraju - Strachy na Lachy
5. Bad Company - Five Finger Death Punch
6. Squander - Skunk Anansie
7. Fuck U - Placebo
8. Visionism - Rootwater
9. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa
10. Startest - T-Raperzy znad Wisły

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.12.2009 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
ku3a napisał(a):36. 42. 02. Odjazd - Renata Przemyk
+6 podoba mi się to Icon_smile2
debiutuje najlepszy Spięty - super!!! a nr 2 jest u Ciebie nr 1 - coraz lepiej!
Fajnie Strachy, Alice chyba u mnie też się pojawi. A właściwie bez chyba Icon_smile2

wydawało mi się, że dopiero kolejne notowanie będziemy typować... ale na wszelki wypadek. Mocna "10" ale chyba coś nowego się jednak pojawi...

01. 03. 02. 02. Bajka o śmierci - Spięty
02. 01. 04. 04. Ma czar karma - Spięty
03. Bad Company - Five Finger Death Punch
04. Opuszczone porty - Spięty
05. Żyję w kraju - Strachy na Lachy
06. Fuck U - Placebo
07. Visionism - Rootwater
08. Squander - Skunk Anansie
09. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa
10. Startest - T-Raperzy znad Wisły

statycznie, ale nie widzę tego inaczej Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.12.2009 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #12
 
Yacy napisał(a):wydawało mi się, że dopiero kolejne notowanie będziemy typować
yhy...no też tak mysle Icon_wink2
14.12.2009 09:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Aro napisał(a):Fajnie było na koncercie ?? Icon_smile2
było fajnie, choć nie rewelacyjnie. na pewno jednak warto będzie mieć taki koncert na półeczce Icon_wink2. więcej zapewne dziś w Rockiestrze Icon_smile2.
Aro napisał(a):Ajj świetny poczatek lata się zapowiada w przyszłym roku .. Na Metallicę to ja musze jechac a nigdy na nich nie byłem . Moja małzonka za to próbuje mnie "wyrwac" na Openera bo dziś dowiedziała się ze 1 lipca zagra jej ulubiony Pearl Jam... Icon_mrgreen
ach, fantastyczny to był dzień ta środa Icon_mrgreen . na Metallikę to ja się nawet nie zastanawiam, tylko patrzę kiedy będzie można już kupić bilet stacjonarnie Icon_wink2. a z Open'erem to kłopot, bo Mark Knopfler 01.07. Ale coś się mam nadzieję wymyśli. Pearl Jam widziałem 2 razy, ale to absolutnie nie znaczy, że nie chciałbym zobaczyć trzeci raz Icon_wink2.
Aro napisał(a):Za to Visionism (...) piekny wynik, aż chciałoby się wiecej.
wyniki następnego pewnie nie dziś, bo raczej nie zdążę, ale na pewno jutro Icon_smile2.
Aro napisał(a):ANL standardowo zatrzymało się na koncu drugiej dziesiątki.
bo działa teoria blokady Icon_lol
Aro napisał(a):Musze jeszcze raz posłuchac sobie tych Normalsów ,ponieważ warunki do słuchania audycji miałem nie takie jakie chciałem . Na ich stronie chyba cos znajdę , prawda ?? Icon_smile2
coś tam podobno jest Icon_wink2. ale jeszcze nie nowy album.
a dziś druga część wywiadu Icon_smile2.
Aro napisał(a):"Your Decision" chyba bedzie wiekszym przebojem jak "Black Gives Way To Blue"
tak się zapowiada.
tadzio3 napisał(a):Nie spodziewałem się, że SNL będa tak wysoko. Mi ten utwór też bardzo się podoba, zobaczymy u kogo osiągnie więcej Icon_smile2
będzie ostra rywalizacja Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):W końcu wchodzi Rammstein. Na razie nikso, ale ciekawe jak sobie poradzi. Generalnie ten zespół wielkich sukcesów u Ciebie nie miał, więc i tutaj nie licze na numer 1, ale na okolice top 10 czemu nie Icon_smile2
zgadza się, nie miał wielkich sukcesów. w pierwszej dziesiątce były tylko "Stripped" (6 miejsce), "Ich Will" (4 miejsce) i "Amerika" (4 razy na pierwszym). teraz mam nadzieję, że będzie walka o dziesiątkę Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Hehe, a "Papillon" wciąż na 26 Icon_mrgreen - w samym środeczku i ani drgnie
ano tak jakoś wyszło Icon_smile2.
Cytat:Lider jeszcze lepszy niż przed tygodniem, a całe podium najlepsze chyba jakie może teraz być.
no proszę, od Ciebie takiej pochwały się nie spodziewałem Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Five Finger Death Punch to raczej taki mało zjawiskowy rock
zjawiskowy, niezjawiskowy, nieważne, ważne że chwyta za fraki Icon_mrgreen .
saferłel napisał(a):a Lacrimosa mogła się o swoje ubiegać kilka lat temu Icon_wink2
a że wtedy tego nie znałem to obiega się teraz Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Chyba powinieneś przy tym nagraniu dodać odpowiednią adnotację uwzględniającą wszystkich gości specjalnych Icon_smile
e tam, jak ktoś przez 10 sekund śpiewa to nie będę go dodawać Icon_razz.
saferłel napisał(a):Bajzel też nie jest zły, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę ich reggae-inspiracje.
jego Icon_wink2. i tu nie można dywagować czy to zespół, bo on sam jeden wszystko nagrał Icon_wink2. sympatyczne granie Icon_smile2.
saferłel napisał(a):I jeszcze jedno - Editors z 19 okazali się naprawdę dobrym reprezentantem płyty. Wszystko pod tym względem sobie już podliczyłem, ułożyłem i jednak wbrew początkowej opinii jestem zadowolony z ich obecności tutaj.
mam nadzieję, że i ja znajdę kilka chwil, żeby jeszcze ze 2 razy przesłuchać płytę, żeby ułożyć z niej top...
Cytat:Głosujemy na następne notowanie?
no właśnie, trochę zaniedbałem tu temat, bo się mocno przygotowywałem do wczorajszego, ale widać samo się rozwiązało, że jednak typowanie będzie dotyczyło kolejnego notowania. ale duże podziękowania dla Ciebie, dla furbula i Yacego za ułożenie typu Icon_smile2. i na razie, przed ujawnieniem wyników nowego notowania, nie skomentuję tych typów Icon_wink2.
więc już teraz zapraszam do typowania mojego notowania, które opublikowane zostanie za tydzień. jutro wrzucę wyniki 979 i potem czas start Icon_smile2.
15.12.2009 02:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #14
 
Czy będziesz robił jakieś wielkie podsumowanie 1000 notowań? Icon_smile2 Bardzo bym był tego ciekawy.
15.12.2009 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
coś trzeba będzie wymyślić Icon_wink2.
15.12.2009 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości