Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
359 MOJA LISTA
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
359 MOJA LISTA
Notowanie z 2007-11-12

poz ub tyg UTWÓR – Wykonawca

01 . 01 . 15 . WRACAM DO DOMU - Justyna Steczkowska
02 . 06 . 04 . THE DECEPTION - iLiKETRAiNS
03 . 02 . 07 . WIRED - New Model Army
04 . 03 . 07 . PONIEDZIAŁEK - Katarzyna Groniec
05 . 05 . 22 . DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland
06 . 04 . 09 . AN END HAS A START - Editors
07 . 10 . 04 . KARATETYKA - Katarzyna Nosowska
08 . 08 . 28 . ICKY THUMP - The White Stripes
09 . 07 . 11 . IS THERE A GHOST? - Band Of Horses
10 . 12 . 06 . LONDON BOMBS - Eskimo Joe

11 . 17 . 05 . PUNISH THE MONKEY - Mark Knopfler
12 . 11 . 16 . GOODBYE - Lionel Richie
13 . 19 . 03 . KARAOKE PLAYS - Maximo Park
14 . 09 . 08 . RADIO NOWHERE - Bruce Springsteen
15 . 15 . 41 . THE FUNERAL - Band Of Horses
16 . 14 . 13 . MACH DIE AUGEN AUF - Nena
17 . 23 . 03 . THE RACING RATS - Editors
18 . 21 . 05 . Tall Tales Taste Like Sour Grapes - Fair To Midland
19 . 13 . 08 . MILOWY LAS - Happysad
20 . 18 . 13 . FLUORESCENT ADOLESCENT - Arctic Monkeys

21 . 20 . 20 . STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers
22 . 28 . 02 . WINDOWSILL - Arcade Fire
23 . 16 . 10 . IF YOU WERE A SAILBOAT - Katie Melua
24 . 26 . 03 . IN A RED DRESS AND ALONE - Evans Blue
25 . 22 . 10 . THE PURSUIT - Evans Blue
26 . 24 . 04 . THE FIRST PINK YELL - California Stories Uncovered
27 . 30 . 02 . NO I IN THREESOME - Interpol
28 . NN . 01 . WE'LL LIVE AND DIE IN THESE TOWNS - The Enemy
29 . 29 . 02 . ANOTHER FACE IN A WINDOW - Antimatter
30 . NN . 01 . LUDLOW STREET - Suzanne Vega

Nowości: 2 Skoki: 10 Spadki: 13 Pozostało: 5

Moje wypadki z TOP30
z 25 po 6 tyg. HARD SUN - Eddie Vedder
z 27 po 3 tyg. FROM A PALE BLUE ROSARY - Trembling Blue Stars



MOJA POCZEKALNIA


31 . 38 . ICH WERDE DICH LIEBEN - Nena
32 . 34 . CAŁKIEM SAM - Totentanz
33 . 32 . ZRÓB, CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
34 . 45 . SEA DREAMER - Anoushka Shankar & Karsh Kale
35 . 35 . EMMA KATE'S ACCIDENT - Bloc Party
36 . 37 . TEDDY PICKER - Arctic Monkeys
37 . 36 . 15 STEP - Radiohead
38 . 33 . KINGDOM - Dave Gahan
39 . 39 . ACID TEST - Emma Pollock
40 . 41 . INDIAN SUMMER - Manic Street Preachers

41 . -- . MARY PICKFORD - Katie Melua
42 . 43 . LOVE IS LIFE - Strata
43 . 42 . THE NIGHT STARTS HERE - Stars
44 . 40 . LEAVE THE LIGHT ON - My Little Radio
45 . -- . 41 POTENCJOMETRÓW PANA JANA - Czesław Niemen
46 . 48 . FEAR OF SLEEP - The Magic Numbers
47 . 49 . WICKED MAN'S REST - Passenger
48 . 44 . ANGEL - Albion
49 . 46 . LONG SLEEVED MARCO POLO - New York Crasnals
50 . 47 . FOREVER LIKE RED - Forever Like Red

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.11.2007 02:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
Zacznę prawie od końca... Od najdłuższego utworu, który kiedykolwiek gościł na Mojej Liście i – mogę zaryzykować takie stwierdzenie - z pewnością takim pozostanie na zawsze... Icon_wink2 To oczywiście 41 Potencjometrów Pana Jana, a raczej Pana Czesława. Niemena. Nie sądzę aby zrobił jakąś oszałamiającą karierę na Mojej Liście, ale nie mogę pominąć przecież utworu, którego mimo jego długości słucham za każdym razem z ogromną przyjemnością. I gdyby miał mniej minut to byłby jednym z najczęściej słuchanych przeze mnie utworów. Icon_wink2 Oczywiście nie mógł mieć mniej bo ... tam nie ma już co wycinać. Wszystko co było do wycięcia z tego nagrania zostało wycięte nożyczkami przez Janusza Kosińskiego, nawet milimetrowe skrawki ( Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim ) i potem zamiecione i wyrzucone ( Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim ). Jest też zapewne najstarszym utworem bo mimo iż wydany dopiero w tym roku to powstał 9 maja ... 1974 roku. Sam jestem zdziwiony popularnością tego utworu w moim odtwarzaczu Icon_mrgreen , bo nie jestem jakimś wielkim fanem Niemena. A może nie byłem :roll: ... bo już mam ochotę poznać coś więcej z Jego nie-piosenkowej twórczości.

Jest też inna nowość w poczekalni, to zapowiadany nowy singel Katie Melua. W top 30 oprócz Suzanne „Luki” Vega, debiutuje z pominięciem poczekalni zespół The Enemy. Zapowiadani są jako objawienie tego roku na Wyspach. Poprzedni singel – podobno grany też w PR III – jakoś mi uciekł. Ten już dał się zauważyć podobnie jak cała – naprawdę świetna – płyta. Icon_lol

Oprócz nowości, w top 30 raczej spokojne ruchy to w jedną, to w drugą stronę... Może tylko wybijają się 3 znaczące ruchy.
Icon_arrow Po pierwsze iLiKETRAiNS, którym nie wiele zabrakło aby wylądować na samym szczycie ML. W środku tygodnia już myślałem, że tak się stanie, ale jednak WRACAM do utworu Justyny Steczkowskiej często i bardzo, bardzo chętnie... Jeśli chodzi o POCiĄGi to udało mi się skompletować cały skład Icon_mrgreen , co nie było łatwe, bo dostępne są tylko pojedyncze wagoniki Icon_wink2 . Przesłuchuję po raz pierwszy całość i normalnie to jest TGV... Icon_mrgreen
Icon_arrow Po drugie – wypadek z top 10 BOSSa. Trochę szybko, ale ... co ja na to poradzę? Icon_wink2 Tym bardziej, że kolejny singel - LONG WALK HOME – raczej mnie nie przekonuje na razie. Może solo saxofonowe coś tu zmieni i pomoże w dotarciu do top 30.
No i po trzecie Antimatter. Icon_frown Ani drgnęli po ubiegło tygodniowym debiucie. I boję się, że ... Icon_frown Icon_frown Icon_frown

I to tyle. Po za Listą jest jeszcze kilka utworów, tzw. GrajDołek, w którym w tym tygodniu wylądowały nowe single trójki wykonawców, które po pierwsze poznałem za późno. A po drugie nie wiem czy mnie do siebie skutecznie przekonają. Są to nowe single:
Emmy Pollock – PAPER AND GLUE. Stars – TAKE ME TO THE RIOT i … Arcade Fire NEON BIBLE. A ja 3 tygodnie temu, z powodu braku wieści o nowym singlu, postanowiłem sam wybrać kawałek do przesłuchań. Ale właściwie to nie żałuję, bo Neon Bible to jedna ze słabszych pozycji na ich bardzo dobrej płycie. Icon_wink2

Wszystkie pozycje z GrajDołka plus The Enemy są w Klatce

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.11.2007 03:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Yacy napisał(a):W top 30 oprócz Suzanne „Luki” Vega, debiutuje z pominięciem poczekalni zespół The Enemy. Zapowiadani są jako objawienie tego roku na Wyspach. Poprzedni singel – podobno grany też w PR III – jakoś mi uciekł.
tak, poprzednia piosenka byla ze 2 tygodnie w Poczekalni. Nie pamietam jej, ale pamietam, ze mi sie zdazyla spodobac Icon_smile2. A tytul ich tytulowej piosenki z plyty zaczyna sie od "We'll" Icon_wink2.
nieustannie jak slysze "The Deception" to juz na samym poczatku odczuwam rozczarowanie. Wlaczam sobie cala moja playliste i kolejne piosenki sobie leca. Zaczyna sie jakis nastepny kawalek i ciesze sie, ze to "Milowy las", po czym rozczarowanie, bo to wcale nie jest Happysad. To te pociagi. Musze kiedys posluchac wiedzac, ze to oni, to moze inaczej sie nastawie na dalsza czesc kawalka.
heh, a na dodatek wspomniany "Milowy las" 6 w dol...
"Punish The Monkey" 6 do gory i juz prawie w dziesiatce! Icon_biggrin3
ale starsza Katie leci. Kurcze, a mi sie to naprawde ogromnie, ogromnie podoba. I to od pierwszego przesluchania. Jeden z przebojow roku bedzie.
no no, ciekawe z tym Niemenem. Ciekawe jak bedzie sobie radzic Icon_smile2.
11.11.2007 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
ku3a napisał(a):Zaczyna sie jakis nastepny kawalek i ciesze sie, ze to "Milowy las", po czym rozczarowanie, bo to wcale nie jest Happysad. To te pociagi.
zgadza sie nie wiem czy o tym pisałem, ale chciałem napisac , że początki mają bardzo, bardzo podobne Icon_smile2
ku3a napisał(a):ale starsza Katie leci. Kurcze, a mi sie to naprawde ogromnie, ogromnie podoba. I to od pierwszego przesluchania.
ja tez to polubiłem od pierwszego razu ale potem jakoś tak zaczęło mi sie nudzić...

ku3a napisał(a):A tytul ich tytulowej piosenki z plyty zaczyna sie od "We'll" .
Icon_redface2 DZIĘKI BARDZO Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.11.2007 02:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
W topie niewielkie zmiany, wiec nadal wygląda on korzystnie dla mnie. Szkoda może tylko, że Bruce opuścił 10. Małpka zbliżyła się już do czołówki Icon_smile Maximo też idzie do góry. Pisałem, że zadebiutuje u mnie w tym tyg., jednak w ostatniej chwili Metallica weszła. Suzane Vega kompletnie mnie nie interesuje za to Enemy z chęcią posłucham i przypomnę sobie ten kawałek (w recenzjach właśnie jego wymieniają jako mocny pkt płyty, która mnie nie powaliła jednak). Niemena posłucham jeśli będę mieć okazje. Melua troszkę mnie rozczarowuje wyborem tego kawałka na singiel, ale i tak jest nieźle Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.11.2007 12:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #6
 
3/30, byłoby 4, ale u mnie Bruce już wyleciał Icon_wink2

.
12.11.2007 12:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Yacy,
wszystko to, co napisałeś o Niemenie, sprawia, że nabrałem wielkiej ochoty na posłuchanie. Plik już się ściąga...
12.11.2007 01:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
1981 napisał(a):wszystko to, co napisałeś o Niemenie, sprawia, że nabrałem wielkiej ochoty na posłuchanie.
Ja mogę tylko polecić te 41 minut, no i jestem ciekawy jak się spodobają Icon_wink2 Tylko koniecznie : słuchać nocą.!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.11.2007 01:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #9
 
4/50 zaledwie, ale w tym jedna perelka w postaci Passengera, i to rekompensuje wszystko Icon_smile Ciekawi mnie Moje Male Radelko, moze znowu cos dla mnie?
13.11.2007 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
Kiefer napisał(a):Ciekawi mnieMoje Male Radelko, moze znowu cos dla mnie?
Nie wykluczam tego Icon_wink2 zajrzyj tu po południu albo od razu na chomika.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.11.2007 03:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Cieszy mnie debiut Suzanne Vega, u mnie chyba w najbliższą sobotę Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
13.11.2007 07:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Tak jak zwykle cieszy mnie to co zwykle Icon_wink2 tzn. POCiĄGi (czyżby przyszły lider?), dwa Midlandy i dwa Evansy Icon_smile2 I tylko mizerna forma Antymaterii troszkę martwi...

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
13.11.2007 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości