Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbardziej oczekiwane albumy 2010 roku
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Najbardziej oczekiwane albumy 2010 roku
Kontynuuję tradycje tego tematu, który pojawia się co pewien czas na forum. I tym razem nie może go zabraknąć. Ostatni post z ''Najbardziej oczekiwane albumy 2009 roku'' pochodzi z sierpnia, ale nie ukrywam, że trochę głupio byłoby tam kontynuować dyskusję. Po za tym już najwyższy czas na typowanie.

Słucham propozycji ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.12.2009 08:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
na początek 3 zespoły:

BLUR
SUEDE
INTERPOL
03.12.2009 08:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
O tak, już to widzę nowe płyty Suede i Blur w 2010, może do kompletu dodać Pulp Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.12.2009 08:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
skoro widzisz, toś prorok jaki czy co ;]
ale ja się z tej Twej wizji cieszę Icon_razz2
03.12.2009 08:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
Ja szczerze mówiąc nie wiem kto będzie się wydawał w 2010. Na pewno Maxwell, Sade, Badu, mam nadzieję, że D'Angelo i chciałbym bardzo Lauryn Hill, ale nie wiem na ile to możliwe. Poza tym wspaniale by było usłyszeć coś solo od Van Dyke Parksa, Steviego Wondera, wiem, że Brian Wilson coś szykuje... Paula McCartneya bym chętnie posłuchał. Dylan bardzo się uaktywnił w tym roku i dobrze by było, gdyby kontynuował ten tendencję w przyszłym. Sheryl Crow zapowiadała nowy album. Wrócić ma Corinne Bailey Rae. Nie dość nigdy mi materiału od Elvisa Costello, a to człowiek, który nie odpoczywa, więc może... Ciekaw jestem co wykombinują Animal Collective, jeśli w ogóle w 2010, ale myślę, że tak. Sufjan mógłby wydać wreszcie kolejny "stan", zamiast instrumentalnej muzyki klasycznej (która też jest ciekawa, ale zawsze...). The-Dream zapowiedział "Love Kinga". Nieprzewidywalny jest Kanye i myślę, że w tym roku coś nagle wyda, jeśli nie podupadnie alkoholowo. Czekam też na kolejne suity Janelle Monae, mają być w 2010 i byłoby wspaniale usłyszeć coś nowego od Dixie Chicks. Kolaboracja Plant/Krauss też, mam nadzieję, jeszcze nie umarła. Ale generalnie będę słuchał tego, co będzie się pojawiać i pewnie odkryję kolejnych nowych ciekawych wykonawców, których będę mógł dopisać do listy ulubionych Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.12.2009 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
aaktt napisał(a):Sufjan mógłby wydać wreszcie kolejny "stan", zamiast instrumentalnej muzyki klasycznej

no właśnie w 2009 wydał 2 płyty, których nie słuchałem.. obie są w całości instrumentalne?
03.12.2009 09:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
 
Listoholik napisał(a):na początek 3 zespoły:

BLUR
SUEDE
INTERPOL

blur nie bedzie na 1000000000000%. mowa jest znow o lecie o kilku koncertach ale na razie to tylk plotki

albarn pracuje w tej chwli nad gorillaz 3, plyta z allenem i flea a wp lanach ma kolejna opera i plyte z good bad queen

blur na razie na dzien dzisiejszy sprawa zamknieta.podejrzewam ze blur bedzie w 2013-po 10 latach od ostatniej plyty

pulp-jarvis bokal cos o come bqcku jak blur ale nie wpsominal nixc o nowym plycie

inetrpol-tu jedynie bedziep lyta i bedzie dobra ;]

ja czekam na

1. gorillaz
2. albarn,allen,flea
3. deus
4. pearl jam
5. massive attack
6. cos homme'a ()mowi cie o them crooked vultures 2 i o dessert sessions kolejnej sesji)
7. cranberries (tylko dolores nie wydawaj szajsu! nie chce popluczyn nudnych!!!)
8. epka heya
9. cieslak i ksiezniczki
10. scianka/negatyw
03.12.2009 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #8
 
na chwilę obecną:
* Tigers That Taled - The Merchant
* nowa Epka Keane
* pojawiają się plotki o nowym albumie Coldplay
* czekam i czekam na nowy album Thirteen Senses, który ma się ukazać na przełomie 2009/2010
03.12.2009 09:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #9
 
o! fajnie by było, gdyby reaktywował się COIL i dał nam nową płytę
już bez głównego wokalisty... [smutek]
ale zawsze panowie mogliby stworzyć nowy projekt, ewentualnie pociągnąć Coil na swój aktualny obraz muzyki, po epoce John Balance'a.
03.12.2009 09:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
Massive Attack, Red Hot Chili Peppers, ponoć Goldfrapp ma coś wydać, oczywiście MGMT i Radiohead.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
03.12.2009 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
 
reaktywacja Dead Can Dance i powrót Kate Bush... i już miałbym moje dwa najważniejsze albumy 2010 Icon_smile2
03.12.2009 10:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Pewniaki:
- Eels (o ''End Times'' wiemy już naprawdę wszystko jeśli chodzi o techniczne informacje, jego pojawienie się 19 stycznia to tylko formalność)
- Massive Attack (to już na szczęście pewne, ''Heligoland'' wychodzi na początku lutego)
- Goldfrapp (zajebiście, że wraca zespół, gdzie śpiewa moja ulubiona wokalistka, premiera prawdopodobnie najbardziej tanecznej płyty w ich karierze o tytule ''Head First'' na początku marca)
- Arcade Fire (bardziej dynamiczny następca ''Neon Bible'' pojawi się w maju i na pewno będzie jedną z płyt roku)
- Scissor Sisters (kolejnej obfitej porcji gay-anthems możemy spodziewać się w marcu 2010, juhu!, dobrze, że Neil polecił im pracować z Pricem - będzie łosssskot)
- Roisin Murphy (na razie przygotowuje się do wychowywania dzidziusia, ale swego czasu nagrała trochę materiału i teraz urzekać nas będzie swoimi singlami i w konsekwencji dostaniemy płytę)
- Gorillaz (płyta ''Plastic Beach'' potwierdzona została oficjalnie kilka dni temu, a reszta informacji powinna pojawić się do marca)
- Faithless (Faithless mieli zebrać się w sobie i ''calling all the faithful'' w grudniu tego roku, ale zrobią to kilka miesięcy później - wybaczam)
- The Smashing Pumpkins (czymkolwiek okaże się ''Teargarden by Kaleidyscope'', to usłyszymy o nim w 2010 roku)
- Royksopp (na bardziej wyważoną wersje ''Juniora'' trzeba będzie jednak jeszcze kilkanaście tygodni poczekać)
- Interpol (jeśli wierzyć ogólnie przyjętej zasadzie, że płytę robi się półtora roku, to nowy Interpol trafi do nas tuż po wakacjach, a na pewno już w tym roku)
- Blonde Redhead (patrz wyżej)
- Tindersticks (dopiero na potrzeby tego postu dowiedziałem się o ''Falling Down A Mountain'' i 25 stycznia Icon_biggrin - genialnie!)
- Grinderman (gdzieś tam w pierwszej części 2010 roku Nick Cave w swojej garażowej wersji mile widziany)
- Brendan Perry (początek nowego dziesięciolecia, to chyba perfekcyjna data, by wydać długo odkładany ''The Ark'' - to tak a propos tego wymarzonego przez Rafała Dead Can Dance)
- Radiohead (w tym wypadku akurat nic nie wiem, niczym Wam nie potwierdzę tej premiery...ale znając ten zespół...nie przerzucę ich do kategorii ''?'' ;p)
- No Doubt (może ta kilkuletnia przerwa dobrze m zrobiła i nowy materiał będzie ''listenable'')
- My Chemical Romance (pierwsza od czterech lat pozycja być może jedynego nadającego się do słuchania zespołu romansującego z EMO też przedstawia się interesująco)

?:
- Garbage/Shirley Manson (kiedyś w końcu muszą, to będzie już 5 lat od czasu ''Bleed Like Me'')
- Portishead (chcą skończyć przed końcem 2010, ale kilka tygodni poślizgu i będzie dopiero w kolejnej edycji tego tematu na 2011 rok, w każdym razie nie będziemy na nich czekać tak długo jak ostatnio ;P)
- U2 (''Songs Of Ascent'' może okazać się ciekawą alternatywą dla średniego ''No Line On The Horizon'', tak jak ''Zooropa'' dla ''Achtung Baby''....tylko wtedy obie pozycje były bardzo udane)
- The Cure (nigdy nie wiadomo czego można oczekiwać po kłamczuchu i jego wiecznych obietnicach)
- Elizabeth Fraser (boski singiel już jest, ale kobieta zmienną jest)
- Duran Duran (w kwietniu 2009 Roger Taylor powiedział, że możemy spodziewać się singla lub Ep-ki tuż po wakacjach, a płyty w 2010....pierwszy punkt nie został spełniony dlatego tylko ''?'')
- My Bloody Valentine (ja pierniczę, co roku wstawiam ich do tej samej kategorii ''?'', czekam...)
- Peter Gabriel (jak wyżej)
- Guillemots (czy nowe PSB zdąży przygotować jeszcze bardziej kolorowy i wybuchowy od ostatniego album przed końcem 2010? - całkiem prawdopodobne)
- R.E.M. (już nagrywają, Michael w Nowym Orleanie, reszta zespołu w Seattle...z jednej strony żadnych konkretnych info, z drugiej strony co chwila jakieś filmiki z sesji....no może się uda)
- Rufus Wainwright (byłoby miło dostać naturalną kontynuacje ''Relase The Star'')
- Coldplay (jeśli zabawią się z nami tak jak kiedyś zrobili to ich idole z Radiohead, to nagle obudzimy się któregoś ranka z nowym krążkiem w playerze)
- Girls Aloud (najlepszy girlsband świata jest zawsze miłym gościem mojej popowej playlisty)
- The Jesus and Mary Chain (już dwa lata minęły od czasu nowego singla...i co dalej?)
- Faith No More (chyba za rok też się pojawią w tym miejscu, ale pomarzyć warto)
- Stone Temple Pilots (pytanie - czy legenda grunge będzie potrafiła się odnaleźć w dzisiejszym świecie?)
- Michael Jackson (no jak nie jak tak)

To takie NAJważniejsze, które teraz przychodzą mi do głowy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.12.2009 10:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Radiohead (w tym wypadku akurat nic nie wiem, niczym Wam nie potwierdzę tej premiery...ale znając ten zespół...nie przerzucę ich do kategorii ''?'' ;p)
Ja gdzieś czytałem, że zespół zimą nagrywać ma nowy materiał na kolejną płytę, która wyjdzie w 2010 roku, a system 'płać ile chcesz' ma zostać powtórzony.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
03.12.2009 11:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Zobaczymy. W każdym razie lista artystów, którzy zostali przeze mnie wymienieni jest imponująca. Oczywiście nie wszyscy się ''spełnią'', ale powinno być znów bardzo dobrze....a wydawało się już, że 2009 zgromadził w swoich ramach najlepszych obecnie artystów i ich nowe krążki Icon_smile Teraz to ja się martwię już o 2011 Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.12.2009 11:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #15
 
Ty lepiej się martw o swoje zestawienie płyt 2009 Icon_wink2 żeby dobrze odzwierciedliło Twój gust i byś był do niego w całości przekonany za powiedzmy 5 lat, by przetrwało próbę czasu i za ten czas nie okazało się nagle, że jednak czas dokonał istotnych zmian, co dowiodłoby tylko tego, że dziś jednak słuchasz "kaszany" Icon_razz a istotne rzeczy przeoczyłeś.. Icon_wink2
03.12.2009 11:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
Listoholik napisał(a):
aaktt napisał(a):Sufjan mógłby wydać wreszcie kolejny "stan", zamiast instrumentalnej muzyki klasycznej

no właśnie w 2009 wydał 2 płyty, których nie słuchałem.. obie są w całości instrumentalne?
tak, i obie raczej na klasyczną nutę Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.12.2009 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
:->

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.12.2009 11:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #18
 
Listoholik napisał(a):Ty lepiej się martw o swoje zestawienie płyt 2009 Icon_wink2 żeby dobrze odzwierciedliło Twój gust i byś był do niego w całości przekonany za powiedzmy 5 lat, by przetrwało próbę czasu i za ten czas nie okazało się nagle, że jednak czas dokonał istotnych zmian, co dowiodłoby tylko tego, że dziś jednak słuchasz "kaszany" Icon_razz a istotne rzeczy przeoczyłeś.. Icon_wink2
A ja zamierzam korygować w przyszłości listę płyt 2009. Jestem przekonany, że w kolejnych latach poznam płyty wydane w 2009 roku, o których teraz nie mam pojęcia. Kto wie, może niektóre będą bardzo dobre. Poza tym te albumy, które już są w zestawieniu mogą stracić lub zyskać u mnie za jakiś czas.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
04.12.2009 01:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #19
 
ja koryguję podsumowania sprzed 10 lat... i nieraz bardzo sie dziwię, że nie dotarłem do tych płyt wtedy, te kilka lat temu :->
04.12.2009 01:04 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #20
 
bugman napisał(a):8. epka heya
9. cieslak i ksiezniczki
10. scianka/negatyw
O tak. Nr 8 prawie pewny, bo sami zapowiedzieli, że mają ochotę na jakąś "szybką" płytkę, bez promocji, tematyczną.

Ja ogólnie czekam na jakieś ciekawe debiuty. No i na to co zawsze - Bartosiewicz :roll: .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.12.2009 10:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najbardziej oczekiwane albumy 2014 roku saferłel 20 3 831 12.12.2013 01:01 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Najbardziej oczekiwane albumy 2013 roku michal91d 13 2 945 27.12.2012 11:52 AM
Ostatni post: Tomekk
  Najbardziej oczekiwane albumy 2012 roku saferłel 40 8 102 29.12.2011 08:20 PM
Ostatni post: AKT!
  Najbardziej oczekiwane albumy 2011 roku saferłel 32 4 600 16.12.2010 06:57 PM
Ostatni post: saferłel
  Najbardziej oczekiwane albumy 2009 roku abd3mz 130 33 411 31.08.2009 02:49 AM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości