Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spięty - Antyszanty
Listoholik
Unregistered

 
Post: #1
Spięty - Antyszanty
[Obrazek: 400spiety_antyszanty_72dpi_2.jpg]


Spięty - Antyszanty [0,5 / 10]


Muszę to napisać, jako naczelny cham tego forum, bo już zaczyna się tu rodzić zupełnie niezrozumiały dla mnie kącik wzajemnej adoracji dla tego podmiotu wykonawczego. Wyjątkowo słabego i miernego. Ale czyżby taki kącik jakie jego fascynacje?
Chyba tylko w naszym kraju mogą powstawać tak nieciekawe, powiedziałbym nawet, że głupawe płyty. Zdaje się być ona nikomu do niczego niepotrzebna.
Oczywiście, żeby nie było, są w Polsce wokaliści, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia, maja talent i charyzmę. Panu Spiętemu brakuje jednak tego wszystkiego. Od Budynia czy Czesława Mozila mógłby się dużo uczyć, ale on nawet chyba nigdy przy nich nie stał, by choć skrawek muzycznej dojrzałości mógł na niego skapnąć.
Spięty, to co zrobiłeś jest po prostu żenujące, rymy koślawe, muzyka bez pomysłu rozjeżdża się i trąci banałem. Efekt z pewnością gorszy od szant. Ja Ci nie wierzę, w skali 1-10 gwiazdek nawet na jedną gwiazdkę nie zasłużyłeś. Najgorsza polska płyta tego roku. Zdecydowanie.
I nie nagrywaj już solowych płyt, bo bolą.
Do Kanabiplanto (projektu jeszcze przed Lao Che) biegiem marsz!
24.11.2009 09:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
**********

[wystarczy policzyc i wiadomo co sądzę o płycie Icon_smile2]

czy wszystko musi być mega poważne? "muzyka bez pomysłu" - dobre Icon_lol , a rymy jak to w szantach, nie moga być skomplikowane, bo wiadomo kiedy się je śpiewa Icon_wink2 mi wystarczy, że jak włączam płytę to kłopotliwe sprawy jakoś sie oddalają... wiem co piszę, bo przerabiałem to jadąc dziś ze służboego spotkania ok.16-17. Jestem więc na bieżąco Icon_wink2 O innych zaletach płyty nie chce mi sie pisać, wolę posłuchać Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.11.2009 09:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
 
Nie słyszałem całości, ale poznane piosenki nie zachęciły mnie do zakupu płyty.
Na pewno nie jest to 0,5* i na pewno nie 10* Icon_wink2

.
24.11.2009 09:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
No ciekawe, dwie skrajne opinie. Takie kontrowersyjnej płyty są podobno najlepsze Icon_wink Ja dzisiaj wezmę się może za to nagranie i zobaczymy do której opinii będzie mi bliżej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.11.2009 10:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
pierwsze słyszę o tym czymś
z całym szacunkiem, listoholiku, ale recenzja wyszła Ci koślawo bardzo

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.11.2009 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
Nie śmiałbym nazywać tych kilku słów recenzją Icon_wink2
24.11.2009 10:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
Rymy i teksty nie są złe Icon_wink2
nie znam całej płyty więc nie chcę oceniać, z pewnością muzyka jest dużym minusem. Kompletnie mi nie pasuje do Spiętego taki klimat Icon_confused2
24.11.2009 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
jakie kontrowersyjne - na last.fm same superlatywy...
24.11.2009 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
prz_rulez napisał(a):jakie kontrowersyjne - na last.fm same superlatywy...
oni tam generalnie pierdolą, na każdy temat!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.11.2009 11:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #10
 
aaktt napisał(a):tam generalnie pierdolą

aaktt, co to, czyżby z whiskey przy Dylanie, z Dylanem przy whiskey? Icon_wink2 Icon_mrgreen
24.11.2009 11:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
aaktt napisał(a):oni tam generalnie pierdolą, na każdy temat!
wow, wreszcie ktoś się ze mną zgodził Icon_smile2
(choć oczywiście takimi słowami tego nie powiedziałem Icon_razz )
25.11.2009 12:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #12
 
aaktt napisał(a):oni tam generalnie pierdolą
prz_rulez napisał(a):wreszcie ktoś się ze mną zgodził

a co wy tu robicie? - nazwij to wreszcie po imieniu! Icon_mrgreen
25.11.2009 12:08 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
opis nawet na pół gwiazdki nie zasługuje.
bądź zdrów i wracaj do swojej nie głupawej i nie nikomu do niczego niepotrzebnej muzyki.
25.11.2009 12:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #14
 
ku3a napisał(a):opis nawet na pół gwiazdki nie zasługuje.

wiedziałem, że niektórych tylko na tyle tu stać! Icon_mrgreen
25.11.2009 12:35 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
wiecie co? myślę, że to kolejna prowokacja Listoholika... ale moim zdaniem bardzo słuszna. to trochę nudne (a przede wszystkim), że tacy lao che czy radiohead są wychwalani pod niebiosa... a taka britney czy gaga są mieszane z błotem
25.11.2009 12:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #16
 
prz, każdy ocenia wykonawców zgodnie ze swoim sumieniem. Ty na przykład mieszaj sobie z błotem Radiohead i Lao Che, a wychwalaj Britney i Gagę. Mi nic do tego. Tylko nie próbuj zmieniać cudzych poglądów, bo Ci się to nie uda. Daremna frustracja.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.11.2009 01:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
chyba wiesz, że nie mam zamiaru mieszać z błotem wspomnianych wyżej zespołów, a frustracja jest spowodowane raczej proporcjami i sposobem wyrazania sie wielu ludzi Chytry
ale moze koniec tematu. dajmy glos Spiętemu.
25.11.2009 10:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #18
 
Listoholik napisał(a):Zdaje się być ona nikomu do niczego niepotrzebna
to źle ci się zdaje.
Listoholik napisał(a):Chyba tylko w naszym kraju mogą powstawać tak nieciekawe, powiedziałbym nawet, że głupawe płyty
tu tez sie nie zgadzam. W innych krajach jest jeszcze wieksza konkurencja kiczu. np. Deerhuntery, Big Pinki , Maximo Parki inne tego typu dziwne wynalazki po których mnie robi się niedobrze Icon_wink2 Dlatego staram sie do takich koszmarków nie wracać.
Listoholik napisał(a):I nie nagrywaj już solowych płyt, bo bolą.
jesli Cie to boli proponuje wiecej nie słuchać . jezeli dalej bedzie cie to meczylo to skoncz z tym po prostu
Listoholik napisał(a):Ale czyżby taki kącik jakie jego fascynacje?
Dokładnie. Załóż swoj kacik i zyj w nim sobie długo i szczesliwie. Icon_smile2
25.11.2009 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Aro napisał(a):Deerhuntery, Big Pinki , Maximo Parki
Rozumiem, że to jakaś bezpośrednia polemika z zarzutami Rafała, ale nazywanie kiczem przynajmniej Deerhuntera jest trochę niewłaściwe Icon_confused2 Szczególnie, że definicja kiczu (która oczywiście jest całkiem szeroko i jest terminem w miarę płynnym) nie pasuje do muzyki przez nich granych. Brak sympatii w stosunku do Deera zrozumiałem, ale w innych słowach chyba byłoby mu lepiej.

aaktt napisał już w tym temacie coś o ''pierdoleniu''. Posłuchajmy więc wszyscy płyty, a nie pierdolmy dalej Icon_wink
Każdy ma prawo do swojej wypowiedź - jaka by ona nie była. Dlatego nie widzę sensu w pisaniu ''ten opis nie zasługuje nawet na 0'5 gwiazdki'' itd...To takie zaczepki w odpowiedzi na zaczepki Icon_smile Ja chętni pogadam o tej płycie, ale na ''wyższym poziomie''.

Jestem po jednym odsłuchu i album na pewno jest intrygujący i niebanalny. To czy się spodoba na 3, 4 czy 5 gwiazdek to inna kwestia. Jest to rzecz odmienna, a jako że w Polsce ludzie nie są najlepiej przygotowani na odmienność, to ta muzyka może ''boleć'', ''dziwić'', ''szokować'', ''żenować'' itd...Wiadomo, że jedni dostrzegą w ''chłopcze, puszczaj fiuta, wciągaj buta'' poetyckie przesłanie do narodu, a drudzy zrobią wielkie oczy...

Ja mam pozytywne odczucia jak na razie. Najbardziej podoba mi się ''Bajka O Śmierci''.
Jeśli ktoś posiada ten album w dobrej jakości, to proszę o kontakt. Mam tylko 128 kb/s i słychać, że to jakiś ''lewy rip'' :/ Całość brzmi jakby była nagrywana z radia lub TV.

PS - i tak, prz_rulez, znów zaczynasz swoją grę i przedstawiasz nam obraz uciskanych artystów muzyki pop Icon_wink Myślę, że furbul dobrze to skwitował i nie wiem czemu co chwila wypływa taki sam temat. Nie narzekaj też na proporcje, bo to, że Gaga jest na szczycie wynika raczej ze sporego uwielbienia dla jej osoby Icon_wink To, że jej fani i miłośnicy nie są na tyle zdeterminowani, by dyskutować na forach takich jak to o jej przewadze nad Lao Che i Radiohead, to inna sprawa. Różni ludzi słuchający różnej muzyki mają - i jeszcze raz to powtórzę - RÓŻNĄ mentalność. Podejrzewam, że osoby związane z alternatywą są chyba bardziej zorganizowane w ''tych sprawach''. Tworzą pewne grupy, dyskutują o muzyce, wytykają słabości nowoczesnej muzyki granej w radio itd....Ale to inny temat.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.11.2009 02:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #20
 
saferłel napisał(a):Rozumiem, że to jakaś bezpośrednia polemika z zarzutami Rafała, ale nazywanie kiczem przynajmniej Deerhuntera jest trochę niewłaściwe Icon_confused2
dla mnie bez róznicy czy się nazywa głupawkami, bez wyrazu, miernotą , tanim chłamem czy kiczem . Newłasciwe było zakładanie tego wątku jesli miało się zupełnie inny cel niz sam oglad na nowa płyte Spietego.
A w sumie mam to juz gdzieś.....
25.11.2009 02:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Spięty - Black Mental neo01 34 1 726 19.04.2021 11:27 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości