Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sinéad O'Connor [*]
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #1
Sinéad O'Connor [*]
Nie żyje Sinéad O'Connor. Miała 56 lat. Jak dotąd nie ujawniono okoliczności.


— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.07.2023 05:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #2
RE: Sinéad O'Connor [*]
Bardzo smutna wiadomość [*]
Ale odrobinę śledząc jej losy w internetach, aż tak tą śmiercią nie byłem zaskoczony!

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
27.07.2023 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 038
Dołączył: May 2021
Post: #3
RE: Sinéad O'Connor [*]
Postać tragiczna od początku do samego końca. Wielka szkoda.

Success...cudny utwór, niestety mało znany lub niepamiętany.
Przy okazji warto posłuchać oryginału https://www.youtube.com/watch?v=xt-MorfnZJc by usłyszeć jak bardzo cover może różnić się od pierwotnej wersji i jak bardzo może być twórczy.

Ponieważ ostatnio mam fazę na Floydów, to ode mnie w ramach wspominki Mother z Sinead na wokalu, ze słynnego berlińskiego koncertu.

Karpie zjem!
28.07.2023 07:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Sinéad O'Connor [*]
santosz napisał(a):Przy okazji warto posłuchać oryginału https://www.youtube.com/watch?v=xt-MorfnZJc by usłyszeć jak bardzo cover może różnić się od pierwotnej wersji i jak bardzo może być twórczy.
to prawda, niesamowita metamorfoza; i piosenka, jak widać, sama w sobie ponadczasowa

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.07.2023 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: Sinéad O'Connor [*]
AKT! napisał(a):Jak dotąd nie ujawniono okoliczności.
Myślę, że można się ich niestety domyślić.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.07.2023 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #6
RE: Sinéad O'Connor [*]
Niestety nie zanosiło się na inny koniec...
Przepiękna kobieta o wyjątkowym głosie i taką ją zapamiętam:

28.07.2023 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #7
RE: Sinéad O'Connor [*]
I nie można nie wspomnieć o niezwykłym duo z Peterem Gabrielem:
28.07.2023 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #8
RE: Sinéad O'Connor [*]
Poza oczywistościami bardzo doceniam to, jakie arcydzieło zrobiła ze staroirlandzkiej folkowej pieśni





Smutne, że z irlandzkich symboli muzyki nie ma już i Sinead, i Dolores...
28.07.2023 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 038
Dołączył: May 2021
Post: #9
RE: Sinéad O'Connor [*]
(28.07.2023 01:06 PM)stokrotka napisał(a):  z Peterem Gabrielem:
z którym była wtedy w związku, wspominając o tym po latach mówiła, że była dla niego jedynie "weekend pussy", dodając przy okazji "Peter
Gabriel is a weirdo, absolutely bonkers, barking mad" (w celu ewentualnego zaznajomienia się z terminologią proszę skontaktować się ze swoim słownikiem) Icon_mrgreen
Piękna to musiała być miłość Icon_mrgreen
No ale przynajmniej piosenka w duecie im się udała

Karpie zjem!
28.07.2023 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
RE: Sinéad O'Connor [*]
(28.07.2023 01:55 PM)bear napisał(a):  Poza oczywistościami bardzo doceniam to, jakie arcydzieło zrobiła ze staroirlandzkiej folkowej pieśni



To ja też dodam coś w tym klimacie (z jakiegoś filmu). Cudowna pieśń!
Skibberreen:


[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.07.2023 02:19 PM przez Miszon.)
28.07.2023 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #11
RE: Sinéad O'Connor [*]
santosz napisał(a):z którym była wtedy w związku,
A to ciekawe, nie miałam o tym pojęcia.
santosz napisał(a):wspominając o tym po latach mówiła, że była dla niego jedynie "weekend pussy", dodając przy okazji "Peter
Gabriel is a weirdo, absolutely bonkers, barking mad"
Do Gabriela mi te określenia nie pasują, nie wiem czemu Icon_wink ale ta szczerość i bezkompromisowość w mowie i czynie na pewno były znakiem rozpoznawczym Sinead.
28.07.2023 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
RE: Sinéad O'Connor [*]
A mi bardzo właśnie pasują.
Chociaż może na starość "znormalniał" Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.07.2023 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 924
Dołączył: Jan 2020
Post: #13
RE: Sinéad O'Connor [*]
Miszon napisał(a):A mi bardzo właśnie pasują.
Chociaż może na starość "znormalniał" .
Nie odbierałam go w ten sposób, ale wychodzi na to, że powinnam bardziej zagłębić się w temat Icon_wink
28.07.2023 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 038
Dołączył: May 2021
Post: #14
RE: Sinéad O'Connor [*]
(28.07.2023 02:31 PM)stokrotka napisał(a):  
santosz napisał(a):z którym była wtedy w związku,
A to ciekawe, nie miałam o tym pojęcia.
santosz napisał(a):wspominając o tym po latach mówiła, że była dla niego jedynie "weekend pussy", dodając przy okazji "Peter
Gabriel is a weirdo, absolutely bonkers, barking mad"
Do Gabriela mi te określenia nie pasują, nie wiem czemu Icon_wink ale ta szczerość i bezkompromisowość w mowie i czynie na pewno były znakiem rozpoznawczym Sinead.
z jednej strony, jeśli czuła się w tym związku jakoś odrzucona to wiadomo jak kobieta potrafi się mścić, las tropikalny w pustynię zamieni a z człowieka ułożonego, prawego o mentalności św. Franicszka zrobi Jeffreya Dahmera Icon_lol
z drugiej strony czy ktoś kto przebierał się za nietoperze, lisice, kwaity i inne okoliczności przyrody, mógł być normalny? Icon_smile

Karpie zjem!
29.07.2023 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #15
RE: Sinéad O'Connor [*]
Ja zawsze bardzo ją ceniłem i czekałem na każdą płytę. Często krytykowano ją za kowerowanie innych ( Abba, Nirvana , Elton itd) ale Sinead zawsze to robiła w taki " świeży" sposób, że miałem wrażenie iż słucham tego po raz pierwszy. Lubiłem jej regową odsłonę z albumu Throw Down Your Arms ale też te albumy , które nie odniosły spektakularnych sukcesów.
30.07.2023 09:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości