Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 975 - 15.11.2009
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 975 - 15.11.2009
Spięty zaatakował bardzo mocno tydzień temu, a teraz atak zdecydowanie kontynuuje. Obydwie piosenki są już w dziesiątce. Teraz nie będę już mógł pisać "obydwie", bo pojawia się również trzecia. Płyta debiutuje tuż za pierwszą dziesiątką, więc jak widać warunki do tego, by atak trwał również w następnym notowaniu są znakomite Icon_mrgreen. Wydawało się, że po błyskawicznym debiucie w dziesiątce, tuż za liderem, tylko formalnością będzie wejście Placebo na pierwsze, ale jednak rzeczywistość okazała się inna. Może jednak dzięki temu zwycięstwo w tym notowaniu bardziej smakuje. A pojutrze koncert! Wątpię jednak, żeby "Fuck U" zagrali... Oprócz dwóch Spiętych, w dziesiątce pojawia się tez Happysad. Udało się wdrapać i mam nadzieję, że to nie koniec. Piosenki po koncertowym ataku teraz już nie szaleją, ale za to cała płyta zwycięża z wielką przewagą.

Tydzień temu nie udało się zadebiutować kolejnemu utworowi Skunk Anansie, zabrakło bardzo niewiele. W tym tygodniu słyszałem to bardzo często, co spowodowało, że debiut był tylko formalnością, w dodatku wiedziałem, że będzie bardzo wysoko. I jest! W drugiej dziesiątce! Mam tylko nadzieję, że to co było plusem w tygodniu w którym walczy się o pojawienie się na liście - częste słuchanie, nie dobije ten piosenki, bo jej słuchanie w większości jest niezależne ode mnie - słyszę w radio, więc jest możliwość, że radio zabije dobrze zapowiadającą się piosenkę. Na płytę Robbiego Williamsa czekałem z niepokojem, a potem jeszcze większym odkąd poznałem pierwszy singiel, który mi się nie spodobał. Na szczęście na płycie jest kilka przyjemnych piosenek i jedna piękna ballada, która od razu pojawia się na liście - "Morning Sun". W pewnym momencie piosenka mogłaby się trochę inaczej rozwinąć niż to ma miejsce, ale i tak jest bardzo ładnie. "Undisclosed Desires" mocno spodobało mi się dopiero gdy pojawiło się na singlu, wcześniej było tylko "tym utworem, który jest po 'Resistance' ". Spodobało się na tyle, że debiutuje. Ale czy osiągnie sukces choć w połowie tak duży jak ta piosenka po której jest na płycie? Będzie piekielnie ciężko. Spinnerette prezentowałem kilka tygodni temu w Rockiestrze. Cała płyta, choć się podoba, to nie jest taką bombą, by wejść do dziesiątki, ale poszczególne piosenki warte są częstszego słuchania. Z nich wszystkich "Sex Bomb" podoba mi się najbardziej. Udało się nawet pokonać wielu innych kandydatów do wejścia na listę i pojawić się. Co nie udało się w płytach Spinnerette, udało się Bon Jovi. Trochę sceptycznie podchodziłem do tej płyt po ostatnich dokonaniach zespołów, ale też z nadzieją którą dawał pierwszy singiel, jak dla mnie najlepszy ich utwór od 8 lat. I na szczęście płyta się spodobała i debiutuje niespodziewanie wysoko.

Notowanie 975:

01. 03. 04. 04. Fuck U - Placebo
02. 01. 07. 07. Resistance - Muse
03. 04. 13. 13. Uprising - Muse
04. 02. 03. 03. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa
05. 15. 01. 01. Opuszczone porty - Spięty
06. 19. 01. 01. Ma czar karma - Spięty
07. 05. 04. 04. Tomorrow Never Comes - Beatallica
08. 06. 02. 02. Tribute - Tenacious D
09. 09. 06. 06. That Look You Give That Guy - Eels
10. 12. 01. 01. Lęki i fobie - Happysad

11. 18. 04. Bad Company - Five Finger Death Punch
12. 10. 06. With Or Without You - Sungha Jung
13. 07. 06. Almaz - Randy Crawford
14. 08. 06. Sleepy Shores - Johnny Pearson & His Orchestra
15. NN. 01. Squander - Skunk Anansie
16. 11. 16. Stare Miasto - Lao Che
17. 14. 07. Maria ma syna - Kult
18. 16. 06. Got Some - Pearl Jam
19. 13. 12. Kanały - Lao Che
20. 17. 61. All Nightmare Long - Metallica
21. 21. 06. Mów mi dobrze - Happysad
22. 32. 07. Visionism - Rootwater
23. 30. 23. Ashtray Heart - Placebo
24. 20. 09. Papillon - Editors
25. 23. 03. Soul Cake - Sting
26. 25. 11. Border Reiver - Mark Knopfler
27. 33. 03. Eat Raw Meat = Blood Drool - Editors
28. 22. 14. Time Bomb - Dave Matthews Band
29. 24. 05. Jean - Kelly Jones
30. 28. 04. My się nie chcemy bić - Happysad
31. 26. 16. 1939 / Przed burzą - Lao Che
32. 40. 02. Hollywood - Dick4Dick
33. 27. 11. The End - Blue October
34. NN. 01. Morning Sun - Robbie Williams
35. 29. 14. Tauschen Gegen Dich - Die Toten Hosen
36. 31. 21. Ona Movie - Sofa
37. 36. 04. In My Time - Europe
38. 35. 16. Zrzuty - Lao Che
39. 39. 04. Got A Song - Kucz & Kulka
40. 44. 02. Black Gives Way To Blue - Alice In Chains
41. 34. 06. Kto tam? Kto jest w środku? - Hey
42. 37. 13. Przebicie do Śródmieścia - Lao Che
43. NN. 01. Undisclosed Desires - Muse
44. 43. 05. 17 września (Polsza nie zagranica) - Paweł Kukiz
45. 47. 02. Car Door - Anita Lipnicka
46. NN. 01. Kalikimaka - Spięty
47. 41. 11. We Weren't Born To Follow - Bon Jovi
48. NN. 01. Sex Bomb - Spinnerette
49. 38. 35. Farewell To The Fairground - White Lies
50. 42. 10. New Love In Town - Europe

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

45. 18. Crying Lightning - Arctic Monkeys
46. 02. Niestety trzeba mieć ambicję - Piotr Bukartyk
48. 06. Larkspur - The Veils
49. 20. Wither - Dream Theater
50. 06. Because Of You - Skunk Anansie

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 963:

01. 01. 04. 04. Mów mi dobrze - Happysad
02. 02. 06. 06. Hurra! - Kult
03. 03. 10. 10. Masterful Mystery Tour - Beatallica
04. 05. 08. 08. Hombre Lobo: 12 Songs Of Desire - Eels
05. 04. 16. 16. Powstanie Warszawskie - Lao Che
06. NN. 01. 01. The Circle - Bon Jovi
07. 10. 09. 09. The Resistance - Muse
08. 07. 08. 08. Backspacer - Pearl Jam
09. 06. 05. 05. Set Your Madness Free - Bright Ophidia
10. 09. 02. 02. Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! - Hey

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

08. 08. 08. Hat, Rabbit - Gaba Kulka
--------------------------

11. Antyszanty - Spięty
12. Hat, Rabbit - Gaba Kulka
13. Obrazki z wystawki - Bielizna
14. Liebe ist für alle da - Rammstein
15. Black'n'Roll - Black River
16. Reality Killed The Video Star - Robbie Williams
17. Black Gives Way To Blue - Alice In Chains
18. Get Lucky - Mark Knopfler
19. Spinnerette - Spinnerette
20. Aurum - Closterkeller
18.11.2009 11:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
ku3a napisał(a):20. Aurum - Closterkeller
Nie znam płyty, ale ostatnio Closterkeller jakoś mi sie słabo podobał, ale ich nie odrzucam.
ku3a napisał(a):18. Get Lucky - Mark Knopfler
Słabiutko sobie radzi
ku3a napisał(a):14. Liebe ist für alle da - Rammstein
Czekam na top 10 Icon_smile2
ku3a napisał(a):13. Obrazki z wystawki - Bielizna
Całkiem dobry debiut
ku3a napisał(a):10. 09. 02. 02. Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! - Hey
Cienko, cienko. Dla mnie też ta płyta jakoś nie może przekonać w pełni
ku3a napisał(a):44. 43. 05. 17 września (Polsza nie zagranica) - Paweł Kukiz
U mnie chyba jednak nie zdoła wejśc do top 45
ku3a napisał(a):15. NN. 01. Squander - Skunk Anansie
Rzeczywiście wysoki debiut. U mnie rozkręca się ich poprzedni singiel, ale też ze składanką największych przebojów muszę sie zapoznać.
ku3a napisał(a):04. 02. 03. 03. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa
A jednak nie udało się
ku3a napisał(a):01. 03. 04. 04. Fuck U - Placebo
Czyli za tydzień na pewno utrzyma swoją pozycję Icon_mrgreen

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
18.11.2009 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
 
ku3a napisał(a):10. 12. 01. 01. Lęki i fobie - Happysad
21. 21. 06. Mów mi dobrze - Happysad
Ktoś tu narzekał na wyniki Happysad na mojej liście Icon_wink2 ale to u mnie obie te piosenki są w dziesiątce Icon_razz

.
18.11.2009 01:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #4
Re: notowanie 975 - 15.11.2009
ku3a napisał(a):01. 03. 04. 04. Fuck U - Placebo
Nie mogę się przekonać do tego Placebo
ku3a napisał(a):04. 02. 03. 03. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa
Szkoda Icon_frown Ale i tak jest znacznie lepiej niż się spodziewałem na początku Icon_smile2
ku3a napisał(a):05. 15. 01. 01. Opuszczone porty - Spięty
06. 19. 01. 01. Ma czar karma - Spięty
Cieszą oba awanse. I widzę, że płyta chwyciła Icon_wink2
ku3a napisał(a):15. NN. 01. Squander - Skunk Anansie
Raz chyba słuchałem i nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia, ale teraz spróbuję jeszcze raz
ku3a napisał(a):43. NN. 01. Undisclosed Desires - Muse
Zdecydowanie najsłabszy z wszystkich Muse jakie się na twojej liscie pojawiły (oczywiście z The Resisitance). Nie, że mi się nie podoba, ale płyta już mi się znudziła i po prostu męczy
ku3a napisał(a):46. NN. 01.[/color] Kalikimaka - Spięty
Chyba najlepszy kawałek na płycie. Świenty, pozytywny tekst Icon_smile2
ku3a napisał(a):11. Antyszanty - Spięty
14. Liebe ist für alle da - Rammstein
17. Black Gives Way To Blue - Alice In Chains
18. Get Lucky - Mark Knopfler
20. Aurum - Closterkeller
Takie znakomitości nie mogą się przebić do pierwszej 10, a jest w niej np. bardzo słaby Hey, Pearl Jam czy Happysad. Jakby tego było mało z zestawienia wypadł Slayer. Szkoda bo moim zdaniem płyta świetna. Wiadomo, że drugiego Reign In Blood już nie nagrają ale mimo wszystko nawiązuje do najlepszych dokonań
18.11.2009 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
ku3a napisał(a):01. 03. 04. 04. Fuck U - Placebo
02. 01. 07. 07. Resistance - Muse
03. 04. 13. 13. Uprising - Muse
świetne top3, choć szczerze mówiąc czekam, aż miejsce Placebo zajmie nowy singiel Muse Icon_wink2
świetne nowości w postaci R.W. i wyżej wspomnianego Muse
płytę Bon Jovi muszę koniecznie poznać... zrobię to może nawet w tym tygodniu Icon_wink2
18.11.2009 08:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
 
jak nie Lao to Spięty okupuje czołówkę Icon_razz
prawie wszystkie moje ulubione piosenki lecą, oprócz Anity i Muse...
19.11.2009 10:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Dobaczewski robi karierę. Widzę, że płyta jest już dostępna, więc pewnie jutro spróbuję się w nią zaopatrzyć. To może być bardzo ciekawa muzyka. Placebo na pierwszym, drugim, w ogóle w top 10 to już norma, więc skok ''Fuck You'' nie robi wrażenia ;P (po koncercie, to dopiero będzie) Nie wspomnę o Muse, chociaż nowy singiel wydawał mi się zbyt mało męski jak na tę listę Icon_razz2 Dobrze, że jest. U mnie ''UD'' jest chyba jedynym kawałkiem z płyty, który ma szansę coś zdziałać na DLP. Przymierzam się też do ''Squander'' ale przebicie wyniku z tej listy wydaje się być niemożliwe. Debiut na 15 oznacza, że chyba to jest potencjalny zawodnik na podium. Po pierwszym odsłuchu ''Reality Killed The Video Star'' myślałem, że ''Morning Sun'' będzie być może najlepszym kawałkiem. Kolejne spiny zweryfikowały jednak ten pogląd. Nie widzę szans na swoją listę. Najpierw powinno być ''You Know Me'', potem ''Last Days Of Disco'', a jeszcze jest ten George Michaelowy kawałek...Natomiast Spinerette to ciekawy zespół - na razie napiszę tylko tyle.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.11.2009 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
faktycznie Spięty zaatakował! A własnie sprawdziłem [bo się spóxniłem i nie słyszałem), że w ostatniej audycji puściłeś m.in. dwa moje ulubione utwory z płyty... Jeden już u mnie zadebiutował, a drugi... nie Icon_razz ciekawe czy u Ciebie coś się może pojawić za tydzień [tzn. dziś Icon_mrgreen], dwa...

no niestety... podium wolałbym widzieć na drugim końcy top10... Ale to sie pewnie niedługo stanie. Może nie w 100%, ale... Icon_wink2

Lao dość szybko odpuścilo jak na moje przypuszczenia, ale Spięty jest godnym następcą Icon_wink2

Ciekawe jak Strachy, czy na tyle Ci się już podobają aby sie pojawić...? Zobaczymy za dzieńm, dwa!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.11.2009 11:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #9
 
1, 2, 5, 6, 7, 8, 10, 14, 17, 20 to płyty, z których zapoznałem się przynajmniej z paroma kawałkami. Nieźle... Icon_eek2
ku3a napisał(a):02. 01. 07. 07. Resistance - Muse
Dobrze, że już zaczyna spadać. Icon_razz
23.11.2009 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #10
 
Szkoda że Resistance się nie utrzymało. "Średnia 5 tygodni na przedzie" na razie nie powróciła .
A tak poza tym, no ładnie witasz wszystkich na 975 notowaniu. Od razu z grubej rury do wszystkich "fuck u" Dobra dobra. Nie zamierzam płakać z tego powodu. Za tydzień zamiast mówić "Fuck U" ' Opuszczasz porty za karę i to możesz do końca roku co najmniej. Icon_wink2
Yes yes yes Lęki w TOp 10. Ha będzie hit. Bez dwóch zdań. Icon_biggrin3
Maria spada...fatalnie , kiedy wsparcie nadchodzi....Visionism zadziwia, aż żal ze nie dałem rady wycisnąć z tego utworu więcej. No cóż będę kibicował u Ciebie. ANL zrobiło sobie odpoczynek chwilowy i spadło se 3 oczka.
Z nowości cieszy Squander i oj tak milutkie powitanie z Honolulu na Hawajach . Super. Icon_smile2
23.11.2009 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
tadzio3 napisał(a):Słabiutko sobie radzi
no niestety, nie ma co ukrywać, że słabo. niestety twórczość Marka idzie nie w tym kierunku, który najbardziej lubię. pojedyncze piosenki na płycie tego nie zmienią...
tadzio3 napisał(a):Czekam na top 10 Icon_smile2
to jest możliwe Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Czyli za tydzień na pewno utrzyma swoją pozycję Icon_mrgreen
Icon_mrgreen
Yoda napisał(a):Cieszą oba awanse. I widzę, że płyta chwyciła Icon_wink2
i to jak Icon_biggrin3
michal91d napisał(a):świetne top3, choć szczerze mówiąc czekam, aż miejsce Placebo zajmie nowy singiel Muse Icon_wink2
będzie bardzo ciężko Icon_wink2
saferłel napisał(a):Placebo na pierwszym, drugim, w ogóle w top 10 to już norma, więc skok ''Fuck You'' nie robi wrażenia ;P
Icon_razz no fakt, pojedyncze piosenki radzą sobie bardzo dobrze. czwarta w tym roku w dziesiątce, a poza tym jeszcze 2 były na liście.
saferłel napisał(a):Nie wspomnę o Muse, chociaż nowy singiel wydawał mi się zbyt mało męski jak na tę listę Icon_razz2
Icon_mrgreen Icon_lol w końcu jednak się spodobał Icon_wink2
saferłel napisał(a):Debiut na 15 oznacza, że chyba to jest potencjalny zawodnik na podium.
rzeczywiście potencjał duży, a czy zostanie wykorzystany to zobaczymy. ciekawe też czy będzie jak w przypadku "Tear The Place Up" czyli szybko do góry i szybko w dół. mam nadzieję, że nie.
saferłel napisał(a):Najpierw powinno być ''You Know Me'', potem ''Last Days Of Disco'', a jeszcze jest ten George Michaelowy kawałek...
też jestem ciekaw czy u mnie coś jeszcze się pojawi i czy płyta mocniej chwyci.
saferłel napisał(a):Natomiast Spinerette to ciekawy zespół - na razie napiszę tylko tyle.
jak puszczałem w Rockiestrze to pozytywnie się wypowiadałeś, więc mam nadzieję, że coś z tego będzie Icon_smile2.
Yacy napisał(a):ciekawe czy u Ciebie coś się może pojawić za tydzień [tzn. dziś Icon_mrgreen ], dwa...
ciekawe, ciekawe Icon_mrgreen Icon_cool2
Yacy napisał(a):Lao dość szybko odpuścilo jak na moje przypuszczenia
z Lao to tak jak pisałem kiedyś o chyba "Brothers In Arms" w wykonaniu Metalliki - jak się nie jest w najściślejszej czołówce, to nie ma po co być na liście Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Ciekawe jak Strachy, czy na tyle Ci się już podobają aby sie pojawić...? Zobaczymy za dzieńm, dwa!
wychodziłoby, że to dziś trzeba opublikować wyniki... Nie wiem czy zdążę Icon_wink2.
Aro napisał(a):A tak poza tym, no ładnie witasz wszystkich na 975 notowaniu.
Icon_lol
Cytat:Maria spada...fatalnie , kiedy wsparcie nadchodzi...
może wsparcie da impuls do ponownej walki Icon_smile2.
Aro napisał(a):Visionism zadziwia, aż żal ze nie dałem rady wycisnąć z tego utworu więcej.
aż się sobie dziwię, że wcześniej tak średnio sobie radził. choć jak sobie przypominam, to wcześniej pisałem, że czuje w tym duży potencjał i tylko czekam aż wszystkie karty zostaną na stół rzucone.
Aro napisał(a):ANL zrobiło sobie odpoczynek chwilowy i spadło se 3 oczka.
ej, podglądałeś wyniki następnego notowania czy co? Icon_mrgreen
Aro napisał(a):Z nowości cieszy Squander i oj tak milutkie powitanie z Honolulu na Hawajach . Super. Icon_smile2
super, że super Icon_mrgreen .
24.11.2009 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
ku3a napisał(a):no fakt, pojedyncze piosenki radzą sobie bardzo dobrze. czwarta w tym roku w dziesiątce, a poza tym jeszcze 2 były na liście.
Jeszcze jedna i będziesz miał ponad połowę z płyty Icon_wink A nowym singlem będzie...''Bright Lights'' Icon_confused2

ku3a napisał(a):Icon_mrgreen Icon_lol w końcu jednak się spodobał Icon_wink2
Mi też się podoba, nie słuchałem go od około 3-4 tygodni, więc nie myślałem jeszcze o jego karierze na liście, ale teraz wrócę. Może już w sobotę.

ku3a napisał(a):jak puszczałem w Rockiestrze to pozytywnie się wypowiadałeś, więc mam nadzieję, że coś z tego będzie
Ano, dawno nic od ciebie chyba nie podebrałem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.11.2009 05:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Jeszcze jedna i będziesz miał ponad połowę z płyty Icon_wink
no nie wiem czy z płyty, chciałbym, żeby "Fuck U" na płycie było Icon_wink2
saferłel napisał(a):A nowym singlem będzie...''Bright Lights'' Icon_confused2
uuu, lipa.
24.11.2009 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Tak, ja też chciałem ''Kitty Litter'' Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.11.2009 05:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości