Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piłkarze Wszech Czasów
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: Piłkarze Wszech Czasów
ku3a napisał(a):mnie najbardziej zdziwił Fedoruk
bear napisał(a):A mnie Paweł Miąszkiewicz
I kompletnie nie wiem, dlaczego dziwią Was akurat ci.
neo01 napisał(a):wyczytałem, że jest przynajmniej dwóch z Małopolski w pierwszej 20
Nawet nie wiedziałem, że aż dwóch. Ten mój zdobył Puchar Polski ze Stalą Rzeszów.
neo01 napisał(a):A tak przy okazji, trochę dziwi jednak brak Laty...
No w ogóle brakuje sporo znanych polskich graczy. A z nich Lato byłby na końcu kolejki. Może nawet za Deyną.
A z tych Brazylijczyków to Garrincha byłby najbliżej.
31.07.2023 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #42
RE: Piłkarze Wszech Czasów
To może Socrates? Careca?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
31.07.2023 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Piłkarze Wszech Czasów
Jakoś nie.
31.07.2023 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #44
RE: Piłkarze Wszech Czasów
kajman napisał(a):Ten mój zdobył Puchar Polski ze Stalą Rzeszów.
Zdradzisz? Icon_smile
No i to dla mnie niezły szok, że Stal zdobyła PP! (Ale ja też nigdy tego nie śledziłem, nie jest to moje rodzinne miasto, choć do stadionu Stali mam teraz jakieś 600 m Icon_smile).

WOLNE MEDIA!!!
31.07.2023 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Piłkarze Wszech Czasów
Henryk Jałocha, bramkarz (później także Stal Mielec).
Widziałem ten finał z rezerwami (ha ha ha) ROWu.
31.07.2023 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #46
RE: Piłkarze Wszech Czasów
Niby na niego patrzyłem, ale jak zobaczyłem że wychowanek ŁKS-u, to dalej nie czytałem Icon_redface
W każdym razie to jedno z tych nazwisk, które nic mi nie mówiło. Ale teraz może zapamiętam.

WOLNE MEDIA!!!
31.07.2023 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Piłkarze Wszech Czasów
Zastanawiałem się jak podejść do tego plebiscytu, no ale po jakimś czasie stało się dla mnie jasne - tak samo, jak do muzycznych topów wszech czasów. Nie będę się silił na wybór najlepszego piłkarza wszech czasów. Wybiorę moich ulubionych. Tych, których postawa na boisku nawała mi najwięcej frajdy. Tych, których z jakichś powodów lubiłem bardziej niż innych.
Przykro mi, w związku z tym nie będzie tu Pelego, nie będzie Deyny, Lubańskiego czy Laty. Nie pamiętam ich meczów. Urywki historycznych dokonań to za mało.
Przykro mi, jedna drużyna miażdży tu konkurencję. No ale to mecze tej jednej drużyny oglądam kilkadziesiąt razy w roku. Automatycznie piłkarze tej drużyny mają nieporównywalnie więcej okazji by trafić do mojego kibicowskiego serca.

Zanim spojrzycie na wyniki - jakieś typy co do czołówki?

50. Josué Pesqueira
49. Tomáš Pekhart
48. Dennis Bergkamp
47. Frank Rijkaard
46. Patrick Kluivert
45. Bartosz Bereszyński
44. Jakub Wawrzyniak
43. Kasper Hämäläinen
42. Michał Pazdan
41. Luquinhas
40. Guilherme Costa Marques
39. Maciej Śliwowski
38. Aleksandar Prijović
37. Iñaki Astiz
36. Emilio Butragueño
35. Dariusz Wdowczyk
34. Paweł Wszołek
33. Jacek Kazimierski
32. Krzysztof Ratajczyk
31. Jerzy Podbrożny
30. Dušan Kuciak
29. Arkadiusz Malarz
28. Nemanja Nikolić
27. Danijel Ljuboja
26. Jacek Magiera
25. Vadis Odjidja-Ofoe
24. Sylwester Czereszewski
23. Jakub Błaszczykowski
22. Łukasz Fabiański
21. Ruud Gullit
20. Roger Milla
19. Lionel Messi
18. Marek Jóźwiak
17. Jakub Rzeźniczak
16. Marek Saganowski
15. Zbigniew Robakiewicz
14. Jacek Zieliński
13. Cezary Kucharski
12. Marcin Mięciel
11. Maciej Szczęsny
10. Artur Boruc
9. Artur Jędrzejczyk
8. Aleksandar Vuković
7. Marco van Basten
6. Robert Lewandowski
5. Miroslav Radović
4. Leszek Pisz
3. Wojciech Kowalczyk
2. Roman Kosecki
1. Dariusz Dziekanowski

Jakieś zaskoczenia?
27.08.2023 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #48
RE: Piłkarze Wszech Czasów
Myślę, że gdyby wygrał ktokolwiek z miejsc 2-11 byłbym mniej zaskoczony Icon_smile
Ale o ile coś tam wiem o Twoich ulubieńcach, to tu mogłem obstawiać tylko to, że będą Legioniści i reszta. I tak jest.
Chyba, że możesz napisać w kilku zdaniach czemu DD?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.08.2023 09:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #49
RE: Piłkarze Wszech Czasów
Pierwsze miejsce to jednak zaskoczenie.

Nie znam w ogóle nazwisk z miejsc 41 i 50.

Ogólnie widzę, że top pod hasłem "Legiaaa, Legiaaa, Legiaaa, Legiaa, Legiaaa, lalalala lalalala, lalalala la la la".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2023 10:10 PM przez Miszon.)
27.08.2023 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: Piłkarze Wszech Czasów
Yacy napisał(a):Chyba, że możesz napisać w kilku zdaniach czemu DD?
miałem w swoim życiu trzech takich naprawdę ulubionych piłkarzy.
w kolejnych okresach istnienia Legii.
oni zajmują całe podium.
potem już aż tak emocjonalnie nie odbierałem pojedynczych piłkarzy.

ja wiem, że Dziekanowski przyszedł z Widzewa. ale co z tego? miałem 8 lat. dopiero zaczynałem interesować się piłką. kibicowałem Legii, bo to było oczywiste. jakiś nowy piłkarz do niej trafił, nazywa się Dariusz Dziekanowski. kolejne mecze, a on strzela kolejne bramki. robi to, co najważniejsze - strzela gole, wszystko inne nie jest ważne (myślenie 8-latka). potem tata zabiera mnie pierwszy raz na mecz. Legia-Górnik. 4:1. ale ja jestem rozczarowany, Dziekan nie strzelił gola...
grał w Legii 4 lata, to wtedy dla dzieciaka była wieczność, cała era.
a potem po kilku latach wrócił. już wtedy chodziłem do liceum. idziemy z chłopakami na mecz z Zawiszą. ledwo co mecz się zaczął, a Legia już prowadziła. bramkę zdobył... Dziekanowski! potem już tak dobrze nie było. to była chyba w ogóle jego jedyna bramka po tym powrocie.

chyba tyle, nie ma tu nie wiadomo jakiej historii. teraz jak się idzie na mecz i się widzi takich młodziaków z pierwszych klas podstawówki, którzy ze swoimi ojcami idą na mecz, to mają oni koszulki z nazwiskami Rosołka czy Pekharta. naturalna sprawa. Rosołek akurat jest z Akademii Legii, ale gdyby ktoś przyszedł z Lecha czy Widzewa, to czy to takiego 8-letniego chłopaka by interesowało? chyba nie.

więc czy chodzi o to, że Dziekanowski przyszedł z Widzewa? bo prawdę mówiąc nie rozumiem zdziwienia Icon_wink2.

Miszon napisał(a):Nie znam w ogóle nazwisk z miejsc 41 i 50.
to dziwne, że znasz te o jedne pozycje wyższe Icon_razz.
Miszon napisał(a):Ogólnie widzę, że top pod hasłem "Legiaaa, Legiaaa, Legiaaa, Legiaa, Legiaaa, lalalala lalalala, lalalala la la la".
a czego się spodziewałeś? Icon_wink2
27.08.2023 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #51
RE: Piłkarze Wszech Czasów
przyznam, że nie przez myśl nie przyszedł mi Widzew. przynajmniej w jego kontekście Icon_wink2
pomyślałem o Widzewie przy okazji numeru - nomen omen - 11 Icon_biggrin3, bo u mnie też będzie.
ale gdyby nie grał w Łodzi to chyba bym go tak miło nie wspominał Icon_razz

po prostu Dziekan od wielu piłkarzy z dziesiątki wydaje się "obiektywnie" mniej dający się lubić.
ale to jest tylko mój pogląd i to co piszesz jest zrozumiałe dla mnie, że wylądował na 1. Icon_smile2
aż musiałem się upewnić i chyba mogę to zdradzić - DD u mnie nie będzie, mimo, że z Widzewem tez coś zdobył.
dzięki.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.08.2023 11:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
RE: Piłkarze Wszech Czasów
Jakoś niespecjalnie ma się Dziekan kojarzy z Widzewem. On tam chyba tylko rok był?

Ja niespecjalnie pamiętam Dziekanowskiego z boiska. Owszem, na pewno oglądałem mecze Legii w pucharach, czy reprezentacji, i on tam grał, ale jakoś inni zawodnicy bardziej zapadli mi w pamięć, jeśli mam jakieś wspomnienia z tamtych meczów to że... grał słabo, w sensie gorzej niż oczekiwałem. Wątpię, abym był w stanie skojarzyć jakąkolwiek akcję. To już bardziej pamiętam z tego czasu Łatkę, czy Karasia. Bardziej pamiętam z tych meczów dziadkaz który narzekał na Dziekana Icon_wink (może stąd taka percepcja, że grał słabo - dziadek jako były lewy łącznik m.in. Hutnika Kraków i Odry Opole był autorytetem piłkarskim na tamtym etapie kibicowania Icon_smile2 ).
Najbardziej mi się kojarzy z meczu pucharowego Celtic-Partizan (Crvena Zvezda), gdzie było 5:4 i on tam dużo nastrzelał.
Dziekanowskiego często widywałem w pracy, jak na placu Konstytucji pracowałem. Nigdy z nim chyba nie rozmawiałem, ale bywał tam często, chyba przychodził m.in. płacić rachunki Icon_biggrin3 . Pamiętam, że zdziwiłem się za pierwszym razem, bo nie sądziłem że jest taki wysoki.

Nie no, Pekharta znam, bo długo już gra, jak byłem na meczu Legii to chyba był to jedyny zawodnik (oprócz Jędrzejczyka), którego znałem z wyglądu Icon_wink .
Guilherme to pewnie ten, którego miałem w składzie Legii w Football Managerze 2008/09. Ale jakiś Pesqueira nic mi nie mówi.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2023 11:54 PM przez Miszon.)
27.08.2023 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Piłkarze Wszech Czasów
Yacy napisał(a):pomyślałem o Widzewie przy okazji numeru - nomen omen - 11 Icon_biggrin3, bo u mnie też będzie.
Miszon opowiada różne ciekawe historyjki, to tym razem ja opowiem Icon_wink2.
gdy Szczęsny grał już w Widzewie, to byłem w Łodzi. nie jest to nic dziwnego, w Łodzi mieszka prawie cała rodzina ze strony mojej mamy i bywam tam jakieś 3-5 razy w ciągu roku, a były lata, że więcej, nie mówiąc o tym, że było tak, że połowę wakacji tam spędzałem.
no więc byłem w tej Łodzi i któregoś dnia byłem z siostrą i na pewno jeszcze kimś, ale nie pamiętam teraz z kim gdzieś w centrum. idziemy sobie (może nawet po Piotrkowskiej), patrzę, a tu Szczęsny Icon_razz. od razy podszedłem zagadać Icon_wink2. jakoś tak naturalnie to wyszło. i zaczynam rozmowę od tego, że dzień dobry i że jestem kibicem Legii. w pierwszej chwili Szczęsny się wycofał, myślał, że będę kląć, że jak mógł akurat do Widzewa pójść itp. Nie miał wtedy po drodze z kibolami Legii. no ale ja kibolem nie jestem i nigdy nie byłem. więc zacząłem mówić, że dziękuję za wszystkie mecze i wszystkie emocje. i czy byłoby możliwe, żebym sobie zrobić zdjęcie. i w trójkę z siostrą sobie zrobiliśmy. serdecznie podziękował i sobie poszliśmy Icon_smile2.
Miszon napisał(a):Guilherme to pewnie ten, którego miałem w składzie Legii w Football Managerze 2008/09.
raczej nie bardzo. był w Legii od 2014.
28.08.2023 12:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #54
RE: Piłkarze Wszech Czasów
To pewnie jakiś inny Guilherme. Lewy pomocnik/obrońca?

Edit: w każdym razie zobaczyłem zdjęcie i zdecydowanie go znam Icon_wink .



Szczęsnego bardzo lubiłem. Wkurzało mnie, że Robakiewicz więcej broni (tzn. pewnie bronili pół na pół, ale jakoś był okres że długo Zbigniew bronił). Do tego stopni lubiłem, że wybaczyłem mu, że założył koszulkę Bakomy Icon_wink (a Michalskiemu - nie). Wojciech dostał dzięki temu fory na starcie, ale za to potem, jak mnie wkurzał, te fory przekształciły się potem w "antyfory".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.08.2023 12:40 AM przez Miszon.)
28.08.2023 12:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #55
RE: Piłkarze Wszech Czasów
Bear chyba póki co obraził się na forum, więc nie wiem jak to będzie z podliczeniem wyników.

WOLNE MEDIA!!!
28.08.2023 01:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  100 piosenek wszech czasów magazynu TIME saferłel 7 3 602 31.10.2011 02:47 AM
Ostatni post: AKT!
  Najlepsze solówki wszech czasów Miszon 7 3 392 18.11.2009 04:07 PM
Ostatni post: Yoda

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości