Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 869 - 04.11.2007
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 869 - 04.11.2007
Czy ktos juz zapomnial jak to u mnie niepodzielnie panowali Manic Street Preachers? Czy chcecie sobie przypomniec te czasy? Icon_mrgreen Prosze bardzo, oto "Suicide Is Painless" wykonanie przepiekny skok z 19. na 4. miejsce Icon_biggrin3. Wykorzystali wszystko co mogli: swoja lepsza forma, slabsza forme przeciwnikow i to, ze z powodu wyjazdu w drugiej polowie tygodnia, muzyki sluchalem znacznie mniej niz w innych tygodniach. Czy w nastepnym notowaniu wynik bedzie rownie rewelacyjny? Tego nie moge zapewnic.

Mniejszy skok, rownie imponujacy, ale jednak nie do dziesiatki, jest dzielem Lipali. Jak tak dalej pojdzie to pierwsza dziesiatka w nastepnym notowaniu nieunikniona. Przyznam jednak, ze i w przypadku "Jezozwierza" zadzialaly te same czynniki co u MSP. Muse wciaz zadziwia. Nic nie spada, a "Endlessly" poszlo ladnie do gory, tak wiec tuz za dziesiatka sa obydwie zeszlotygodniowe nowosci.

A jakie nowosci dzisiaj? Wchodzi kolejne Avenged Sevenfold. "Critical Acclaim" juz na wylocie, "Almost Easy" nie podobalo mi sie tak bardzo, ale za to "Gunslinger" podobal mi sie od pierwszego przesluchania. Mysle, ze jeszcze bedzie lepiej niz ten poczatek trzeciej dziesiatki. "Fake It" Seethera tez juz zapowiadalem, wiec debiut nie powinien byc niespodzianka. Tu jednak nie wiem jak potocza sie dalsze losy. Czesciowa niespodzianka moze byc ostatnia piosenka ktorej tydzien temu na liscie nie bylo. "Czesciowa", bo to przeciez moj ulubieniec, a "niespodzianka", bo to powrot do trzydziestki, co ostatnio nie zdarza sie czesto. Debiut "True Love Will Never Fade" na wysokim miejscu na elpetrojce tak mnie ucieszyl, ze znowu inaczej zaczelo mi sie sluchac tej piosenki. Czy dlugo sie utrzyma, nie wiem. Na razie sie ciesze, ze wrocilo.

Co do Marka Knopflera, to jeszcze duzo jest do napisania przy okazji plyt. "Kill To Get Crimson" wypadlo z dziesiatki, co na pewno jest wielkim rozczarowaniem, ale za to wypadlo przez to, ze w srodku stawki pojawiaja sie, po kilku latach nieobecnosci, dwie starsze moje ulubione solowe plyty Marka, zreszta dla obydwu jest to 47. tydzien w dziesiatce. Obydwie kupilem sobie ostatnio na cd, wczesniej mialem tylko na kasecie i obydwu sluchalem po kilka razy w zeszlym tygodniu. To sa fantastyczne albumy i ponownie mnie zlapaly w swe sidla. No i jeszcze jedna informacja na temat Marka - mam juz bilet na majowy koncert Icon_biggrin3.

To wszystko jesli chodzi o Knopflera Marka, ale przeciez jest jeszcze Knopfler David. On dokonal dzis wydawaloby sie niemozliwego - wygral z Muse, wygral z Happysadem! O tym, ze plyta "Ship Of Dreams" ogromnie mi sie podoba juz pisalem nie raz, zreszta trzecie miejsce na liscie plyt w czasach gdy walka w dziesiatce jest na smierc i zycie jest znakomitym tego dowodem. A teraz?! A teraz ta plyta wchodzi na pierwsze miejsce Icon_exclaim Naprawde wspaniale mi sie jej slucha i ogromnie sie ciesze, ze zdecydowalem sie ten album kupic.

Btw - od kilku godzin wreszcie jestem bez gipsu Icon_mrgreen

Notowanie 869:

01. 01. 11. 11. M.I.A. - Avenged Sevenfold
02. 02. 04. 04. Długa droga w dół - Happysad
03. 03. 04. 04. Nieprzygoda - Happysad
04. 19. 01. 01. Suicide Is Painless - Manic Street Preachers
05. 04. 10. 10. If You Were A Sailboat - Katie Melua
06. 07. 06. 06. Sing For Absolution - Muse
07. 08. 02. 02. Milowy las - Happysad
08. 06. 13. 13. Bleed It Out - Linkin Park
09. 05. 07. 07. Radio Nowhere - Bruce Springsteen
10. 10. 21. 21. Map Of The Problematique - Muse

11. 24. 02. Jeżozwierz - Lipali
12. 17. 02. Endlessly - Muse
13. 13. 06. Time Is Running Out - Muse
14. 09. 09. Take Her Back - The Pigeon Detectives
15. 12. 07. Empty Walls - Serj Tankian
16. 20. 03. Piosenka starych kochanków - Raz Dwa Trzy
17. 11. 06. Wiosna - Zabili Mi Żółwia
18. 18. 03. Hallelujah - Jeff Buckley
19. 14. 04. Stokrotka - Radosław Rakocz
20. 15. 11. 1973 - James Blunt
21. 22. 03. Ludzie chcą usłyszeć wieści złe - Happysad
22. NN. 01. Gunslinger - Avenged Sevenfold
23. 23. 03. Karatetyka - Nosowska
24. 16. 16. AutumnSong - Manic Street Preachers
25. NN. 01. Fake It - Seether
26. 21. 34. The 80's - Robbie Williams
27. NN. 04. True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
28. 28. 07. Londyn 08:15 - Ira
29. 26. 06. Critical Acclaim - Avenged Sevenfold
30. 25. 14. Goodbye - Lionel Richie

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

27. 10. Fluorescent Adolescent - Arctic Monkeys
29. 04. The Angy Mob - Kaiser Chiefs
30. 04. The Running Free - Coheed & Cambria

Legenda:
Pierwsza dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, liczba tygodni w
dziesiatce, liczba tygodni w dziesiatce pod rzad.
Druga i trzecia dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, licza tygodni w
trzydziestce.

Lista płyt. Notowanie 857:

01. 03. 04. 04. Ship Of Dreams - David Knopfler
02. 01. 08. 08. Nieprzygoda - Happysad
03. 02. 08. 08. Absolution - Muse
04. NN. 47. 01. Golden Heart - Mark Knopfler
05. NN. 47. 01. Sailing To Philadelphia - Mark Knopfler
06. 06. 08. 08. Londyn 08:15 - Ira
07. 04. 05. 05. All The Lost Souls - James Blunt
08. 05. 19. 19. Send Away The Tigers - Manic Street Preachers
09. 07. 03. 03. Pictures - Katie Melua
10. 10. 64. 64. Black Holes And Revelations - Muse
05.11.2007 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #2
 
Pierwsza dziesiątka może być, no może poza numerem jeden który jak na razie słyszałem tylko raz (ale za tydzień to się zmieni Icon_lol )

Edycja: Przepraszam, a gdzie jest Król :?: Icon_razz

.
05.11.2007 07:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
stavanger napisał(a):Pierwsza dziesiątka może być
dziekuje Icon_wink2
stavanger napisał(a):ale za tydzień to się zmieni Icon_lol
no nie ma rady Icon_razz
stavanger napisał(a):Przepraszam, a gdzie jest Król :?: Icon_razz
za malo razy slyszalem.
ma spore szanse wejsc Icon_smile2.
05.11.2007 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
caligoola Offline
smoothcalifornia
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Sep 2007
YouTube
Post: #4
 
No cieszy mnie, że wreszcie Mark na liście Icon_smile2
06.11.2007 08:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #5
 
ku3a napisał(a):04. 19. 01. 01. Suicide Is Painless - Manic Street Preachers
Polecasz? Skoro w TOP 10 to chyba fajne. Przesłucham w najbliższym czasie.
06.11.2007 08:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Znów nie udało się nikomu pobić lidera - szkoda. Ale Manicy jak pięknie skoczyli. Pamiętam jak narzekałem, że tak stoją na 19 i nic się konkretnego z nimi nie dzieje Icon_wink To trochę ukłon w moją strone Icon_smile
Świetnie trzyma się Muse...ale już za długo. Mi już kompletnie przeszło. Czekam na ich nowy, elektroniczny album. Cieszy mnie, że Mark wraca na liste i sądzę, że powinienen się na niej dłużej utrzymać niż ostatnio (co mnie zresztą dziwiło, że po 3 tyg poszedł)
Nieszczęsne Goodbye już pewnie spadnie za tydzień. Hurra. Nosowska jakoś tak stoi w miejscu (czyżby miała za tydzień przez to wskoczył do top 5Icon_razz2) Szkoda, że za dwa nieznane mi jeszcze kawałki pozbyłeś się dwóch naprawdę dobrych.
Nie znam solowej twórczości Marka, więc nowości na liście płyt nic mi nie mówią. Po za tym jest bardzo fajnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.11.2007 10:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
caligoola napisał(a):No cieszy mnie, że wreszcie Mark na liście Icon_smile2
juz byl Icon_smile2
ale tez sie ciesze, ze wraca.
Paweł napisał(a):Polecasz? Skoro w TOP 10 to chyba fajne.
co Ty, straszna chala Icon_wink2
super kawalek, wiekowy juz, ale teraz podoba mi sie bardziej niz kiedykolwiek.
saferłel napisał(a):Pamiętam jak narzekałem, że tak stoją na 19 i nic się konkretnego z nimi nie dzieje Icon_wink To trochę ukłon w moją strone Icon_smile
moze nie uklon w Twoja strone, ale jak mi wyszlo, ze sa na czwartym, to wiedzialem, ze Ty sie najbardziej ucieszysz Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Cieszy mnie, że Mark wraca na liste i sądzę, że powinienen się na niej dłużej utrzymać niż ostatnio (co mnie zresztą dziwiło, że po 3 tyg poszedł)
mam nadzieje, ze w takich okolicznosciach przyrody poradzi sobie lepiej.
saferłel napisał(a):Nosowska jakoś tak stoi w miejscu (czyżby miała za tydzień przez to wskoczył do top 5Icon_razz2)
Icon_lol no zobaczymy, "Karatetyka" wciaz ma duzy niewykorzystany potencjal.
saferłel napisał(a):Szkoda, że za dwa nieznane mi jeszcze kawałki pozbyłeś się dwóch naprawdę dobrych.
moze te nieznane nie sa takie zle Icon_wink2
saferłel napisał(a):Nie znam solowej twórczości Marka, więc nowości na liście płyt nic mi nie mówią.
poznajesz duzo starszej muzyki, to moze i po ktorys z tych albumow siegniesz? Sa znakomite (o ile lubi sie takie klimaty).
06.11.2007 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Tak jak napisałem te kawałki są jeszcze mi nie znane, wiec zapewniam, że za tydzień, dwa jak przesłucham ten album, gdzie one się znajdują to się wypowiem. Bo sądzę, że do tej pory zostaną one na twojej liście.
Z co do Marka to naprawdę nie wiem jak on gra. Dire Straits lubię, więc gdyby taki klimat miały jego solowe płyty to byłoby nieźle. Ale jestem dobrej myśli, bo podobno ten jego nowy album jest najdelikatniejszy ze wszystkich. To dobrze, bo nie chciałbym zasnąć słuchając 2,3 płyty Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.11.2007 12:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Ale jestem dobrej myśli, bo podobno ten jego nowy album jest najdelikatniejszy ze wszystkich.
na pewno najspokojniejszy.
szczegolnie mocno to widac (slychac), gdy siegnie sie teraz po jedna z tych dwoch pierwszych plyt. Mozna przesluchac "Kill To Get Crimson", a potem wlaczyc "Sailing To Philadelphia" i tam od razu nas wita znakomite "What It Is", a potem fantastyczny numer tytulowy, a potem jeszcze "Silvertown Blues". Heh, fantastyczna plyta. Chyba sobie wlacze jak tylko wroce do domu Icon_smile2.
06.11.2007 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Hmm przekonałeś mnie by posłuchać tego albumu, poszukałem w płytotece i widzę, że mój tata ma ten album, a więc zaraz biorę się za nauke przy dźwiękach Sailing To Philadelphia Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.11.2007 12:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
fajnie Icon_smile2
daj znac jak wrazenia. Tylko nie pisz po jednym przesluchaniu Icon_wink2
06.11.2007 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
ku3a napisał(a):Mniejszy skok, rownie imponujacy, ale jednak nie do dziesiatki, jest dzielem Lipali
Zadziwia mnie ta piosenka. W sumie już przestał byc moim koszmarkiem i bardziej mi sie podoba, ale wciąz jest bardzo przeciętnym kawałkiem.
ku3a napisał(a):Muse wciaz zadziwia
Wszystkich zadziwia. Icon_smile2
ku3a napisał(a):Debiut "True Love Will Never Fade" na wysokim miejscu na elpetrojce tak mnie ucieszyl, ze znowu inaczej zaczelo mi sie sluchac tej piosenki. Czy dlugo sie utrzyma, nie wiem. Na razie sie ciesze, ze wrocilo.
I tak późno. Mam nadzieję, że teraz bedzie tylko lepiej Icon_smile2
ku3a napisał(a):zreszta dla obydwu jest to 47. tydzien w dziesiatce
Wow Icon_biggrin3 To są równiez moje dwie ulubione płyty Marka, na trzecie za to wskoczył "Shangri-La"
ku3a napisał(a):A teraz?! A teraz ta plyta wchodzi na pierwsze miejsce
No to juz jest powazny argument do tego by zapoznac się z tym albumem Icon_smile2
ku3a napisał(a):Btw - od kilku godzin wreszcie jestem bez gipsu
Gratulacje.

Co do listy. Miałem cichą nadzieję, ze w końcu uda sie wskoczyć na pirerwsze któremuś z Happysad- ech ten Avenged Sevenfold. Zima zbiża siewielkimi krokami dlatego "Wiosna" mocno spada, oraz "Stokrotka" się zmroziła. Chyba Robbie i Lionel mówią "Goodbye". Ostatnio słuchajac "The 80's" trochę żałowałem, że już wypadło z mego zestawienia.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
06.11.2007 01:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
ku3a napisał(a):No i jeszcze jedna informacja na temat Marka - mam juz bilet na majowy koncert
Bym zapomniał. Icon_biggrin3 - wszystko

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
06.11.2007 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
saferłel napisał(a):Hmm przekonałeś mnie by posłuchać tego albumu, poszukałem w płytotece i widzę, że mój tata ma ten album, a więc zaraz biorę się za nauke przy dźwiękach Sailing To Philadelphia Icon_wink
To jest piękna płyta- również polecam.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
06.11.2007 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
ku3a napisał(a):Chyba sobie wlacze jak tylko wroce do domu
Może i ja to zrobię. Nabrałem na to chęci Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
06.11.2007 01:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
masz tylko 21 wykonawców na liście.. bo Happysad x4, Muse x4, Avenged x3, MSP ostało się tylko x2 - to tak "hurtowo" mi wygląda!
U mnie chyba nigdy nie było potrójnego wyniku...

"Endlessly" to bardzo niespodziewany wybór, ja praktycznie nie pamiętam.. tyle tylko, że to bardzo elektroniczna piosenka. Za to "Time Is Running Out" to był wielki przebój.. 3 razy na prowadzeniu. Pamiętam, jaki zły byłem, że "Absolution" nie można było kupić w Polsce... premiera światowa była we wrześniu 2003, a polska... w marcu 2004 Icon_confused2
06.11.2007 01:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
tadzio3 napisał(a):To są równiez moje dwie ulubione płyty Marka, na trzecie za to wskoczył "Shangri-La"
no to mamy taka sama trojke Icon_smile2
tadzio3 napisał(a):No to juz jest powazny argument do tego by zapoznac się z tym albumem
trzecie miejsce tez bylo dobrym argumentem, bo wydawalo mi sie, ze to jest absolutny szczyt mozliwosci, bo Happysad i Muse wciaz ogromnie mi sie podobaja.
06.11.2007 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
1981 napisał(a):masz tylko 21 wykonawców na liście.. bo Happysad x4, Muse x4, Avenged x3, MSP ostało się tylko x2 - to tak "hurtowo" mi wygląda!
U mnie chyba nigdy nie było potrójnego wyniku...
taka juz jest moja lista, jak cos mi sie bardzo podoba to daje temu wyraz
1981 napisał(a):"Endlessly" to bardzo niespodziewany wybór, ja praktycznie nie pamiętam.. tyle tylko, że to bardzo elektroniczna piosenka.
mi sie od samego poczatku bardzo podoba.
i z kazdym przesluchaniem plyty coraz bardziej sie upewniam - "Hysteria" w ogole do mnie nie trafia. Gdyby wyrwany ze snu mial na szybko powiedziec kilka tytulow z "Absolution" to tego kawalka w ogole bym nie wymienil.
06.11.2007 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Wow, ależ to M.I.A. się trzyma Icon_eek2 Icon_biggrin3
Oprócz miejsca pierwszego największymi plusami jak dla mnie jest zdecydowany atak jeżozwierza oraz najwyższa nowość Icon_smile2 Natomiast zdecydowanie największym minusem jest pozycja 15 Icon_evil Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
06.11.2007 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Obecnie coraz mniej mnie dziwi, a raczej wcale nie dziwi, że "M.I.A." tak długo utrzymuje się na 1 miejscu! Icon_smile2
Choć gdyby to była "Długa droga w dół" to również bym się nie dziwił. Icon_wink2
MSP odnotowało zaskakujący skok, co odkuło sobie na "AutumnSong". Icon_mrgreen
I tutaj Bruce zanotował spadek, jak na wielu innych listach.
Dzielnie broni się za to "Map of the problematique", które nie daje się wypchnąć z pierwszej dziesiątki. Icon_smile2
Fajnie, że Raz, Dwa, Trzy nadal idzie w górę. Jeff Buckley trochę jakby utknął.
Cieszy powrót Marka K. Pozostałych nowości niestety nie znam. Icon_smile2
06.11.2007 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości