Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Sheeny Ringo
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 131
Dołączył: Dec 2014
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Wiem tylko, że w węgierskim zaczynają od nazwiska, przynajmniej tak zawsze jest w napisach końcowych.
04.04.2023 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Dyfeomorfizm napisał(a):jeśli ktoś już coś z tej dwójki zgłosił używając innego zapisu, to dajcie pls znać
Trzeba by to posprawdzać... A nie lepiej sięgnąć do zapisów łacińskich? Myślę że wszystkim łatwiej byłoby to ogarnąć...
Ale ostatecznie AKT pewnie się wypowie co do tych kawałków.

WOLNE MEDIA!!!
04.04.2023 11:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
04.04.2023 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
EVENo napisał(a):Te cztery pytajniki to już zgłoszona piosenka? xD
nie, to była emotka z telefonu, której interfejs forum nie obsługuje xD

neo01 napisał(a):Szkoda, że nie Stevie jednak.
przepraszam, to jest moja największa muzyczna fascynacja ostatnich lat i trochę ryzykownie, postanowiłem się nią z Wami tu podzielić Icon_smile już przy moim poprzednim wyborze przed dwoma laty była to moja główna kandydatka, ale wtedy przestraszyłem się i wybrałem Fionę Apple; obiecuję, że jeśli jeszcze kiedyś przydarzy mi się wybieranie, to tym razem będzie to Stevie Icon_smile

miszony napisał(a):Matko, kto to jest? Z Sheena znam tylko Sheenę Easton.
to jest królowa japońskiego art popu -- zaczynała jako dziewczyna z gitarą w latach 90., taka ichniejsza alanis morissette, ale szybko zaczęła eksperymentować z brzmieniem, próbować orkiestrowych aranży, elektroniki, jazzu i zaczęła tworzyć rzeczy szalone; przez wiele lat najbardziej adekwatnym dla niej punktem odniesienia na zachodzie była fiona apple (z którą swoją drogą dzieli jabłko w nazwie, bo "ringo" to po japońsku jabłko, z tym, że sheena, czy też. shiina (bo to jest bardziej poprawna transkrypcja) to nazwisko rodowe, a ringo to pseudonim występujący w miejscu imienia) -- to tak w skrócie

stokrotka napisał(a):Na Spoti widzę same obce mi znaki w tytułach... Ciężko będzie to ogarnąć, a raczej przebrnąć.
przepraszam, biję się w piersi, nie pomyślałem o tym; obiecuję dzisiaj zrobić listę i paralelną do niej plejlistę, gdzie każdy tytuł będzie w trzech wersjach -- oryginalnej, transkrypcji i angielskiej; to samo zrobię dla plejlisty finalnej, by ułatwić Wam wybór i głosowanie Icon_sad

Miszon napisał(a):Przeleciałem jeszcze po kilkanaście sekund kilka numerów. W komentarzach same krzaczki, czyli to bardzo lokalna gwiazda. W sumie to się nie dziwię - zasadniczo pop-rock jak każdy inny, tyle że po japońsku, nie zauważyłem tam nic lokalnego czy oryginalnego. Czyli jeśli ktoś nie ma fetyszu na Azjatki, albo nie uczy się języka, to w zasadzie nie ma sensu słuchać - ma to samo w bardziej zrozumiałych językach. To jest niezłe, nie krzywdzi w żaden sposób, ale też nie ciekawi. Można, ale po co.
to nieadekwatne o tyle, że kilka numerów po kilkanaście sekund to tyle co nic; jest lokalna w takim kontekście, że nie próbowała nagrywać płyt po angielsku dla słuchaczy za granicą, ale to nie znaczy, że nie jest oryginalna; bo chociaż przetwarza zachodnie trendy, robi to w sposób właściwy jej samej; począwszy od melodyki, przez aranże, po artykulację wokalną, czy nawet pewne manieryzmy, to są być może niuanse, ale nadające jej muzyce charakteru i nie da się tego ocenić tak powierzchownie; fetyszu azjatki nie skomentuję Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.04.2023 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
obiecuję wszystko uporządkować jeszcze dzisiaj i przepraszam za zamieszanie, nie wziąłem tego pod uwagę przy wybieraniu artystki Icon_sad

Dyfeomorfizm napisał(a):人生は夢だらけ
Jinsei wa yume darake [Life is Full of Dreams]
Kuki [Stem]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2023 01:21 PM przez AKT!.)
04.04.2023 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
neo01 napisał(a):Trzeba by to posprawdzać... A nie lepiej sięgnąć do zapisów łacińskich? Myślę że wszystkim łatwiej byłoby to ogarnąć...
Tylko w takim przypadku wezmę w tym udział (w nawiasie może być co najwyżej angielskie tłumaczenie), inaczej nie ma sensu bawić się w w speca od japonistyki. Icon_lol
Miszon napisał(a):Czyli chyba sami nie wiedzą, co jest czym . Może w Japonii definicja imienia i nazwiska jest niespójna z naszą.
Tak w ogóle to ona nazywa się Yumiko Shiina (to info też jest w Wikipedii). więc Sheena Ringo, to bardziej pseudonim artystyczny dla rynku anglojęzycznego. Ciekawe tylko
skąd wzięła pomysł na Ringo (a już wiem)? Icon_lol
AKT! napisał(a):przepraszam, biję się w piersi, nie pomyślałem o tym; obiecuję dzisiaj zrobić listę i paralelną do niej plejlistę, gdzie każdy tytuł będzie w trzech wersjach -- oryginalnej, transkrypcji i angielskiej; to samo zrobię dla plejlisty finalnej, by ułatwić Wam wybór i głosowanie
I to się chwali, bo jak chcesz się z nami dzielić swoją japońską fascynacją, to musisz pomóc, nie inaczej.

A słuchając najpopularniejszych jej piosenek na Spotify, dostrzegam (w odróżnieniu od opinii Miszona) pewną oryginalność brzmienia i aranżacji, a japoński w śpiewie nic a nic mi nie przeszkadza.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
04.04.2023 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Dla mnie nie tyle język, co sposób śpiewania nie jest dość odrzucający, niestety.
A co do oryginalności to oczywiście że można taką znaleźć, może nie jakieś szaleństwo, ale różnice w stylistyce są na pewno słyszalne.

WOLNE MEDIA!!!
04.04.2023 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Już mi jutub zaczął podpowiadać wykonawców z Japonii, ale w ogóle nie żałuję, bo trafił w moje preferencje - dziewczyny nieźle dają do pieca Peace

WOLNE MEDIA!!!
04.04.2023 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 779
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Przeanalizowałem wszystko we wszystkich wariantach i wygląda mi na to, że jeszcze siedem utworów mi zostało.
04.04.2023 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 131
Dołączył: Dec 2014
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Koko de kiss shite
04.04.2023 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Pierwszy zgłoszony utwór to

本能 [Honnō] (Instinct)

Wszystkie zgłoszone wyżej utwory w obu wariantach:
Honnō (Instinct)
One Last Kiss
Nagaku mijikai matsuri (In Summer, Night)
Yokushitsu (Bathroom)
Kono Yo no Kagiri (Limits of This World)
Marunouchi Sadistic
Gips
Gamble
Menuki Dōri (The Main Street)
Tsumi to Batsu (Crime and Punishment)
Mayonaka wa Junketsu (Chastity at Midnight)
Amagasa (Umbrella)
Jinsei wa yume darake (Life is Full of Dreams)
Kuki (Stem)
Creep
Koko de kiss shite (Kiss Me Here)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.04.2023 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Gdyby ktoś jednak korzystał ze Spotify, gdzie tytuły faktycznie nie są transkrybowane, to przygotowałem listę wszystkich oryginalnych utworów Ringo dostępnych tam w kolejności chronologicznej od najnowszych wraz z transkrypcjami tytułów w ramach punktu odniesienia. Kolejność na liście jest taka sama jak na plejliście. Wytłuszczone linie to tytuły płyt, zachowałem oryginalną kolejność utworów, żeby łatwiej było się połapać. W kilku przypadkach pominąłem nowe wersje starszych nagrań (zwłaszcza przy "Heisei Fūzoku" różnica jest znaczna).



01. いとをかし [Ito o kashi]
02. LET'S GO!
03. 唄 [Uta]
04. 公然の秘密 [Kōzen no himitsu]
05. 浪漫と算盤 [Rōman to soroban]
---三毒史 [Sandokushi]---
06. 鶏と蛇と豚 [Niwatori to hebi to buta]
07. 獣ゆく細道 [Shishi yuku hosomichi]
08. マ・シェリ [Ma sheri]
09. 駆け落ち者 [Kakeochisha]
10. どん底まで [Donzoko made]
11. 神様、仏様 [Kamisama , futsu sama]
12. TOKYO
13. 長く短い祭 [Nagaku mijikai matsuri]
14. 至上の人生 [Shijō no jinsei]
15. 急がば回れ [Isogabamaware]
16. ジユーダム [Jiyūdam]
17. 目抜き通り [Menukidōri]
18. あの世の門 [Anoyo no mon]
---逆輸入〜航空局〜 [Gyakuyunyū: Kōkūkyoku]---
19. 人生は夢だらけ [Jinsei wa yumedarake]
20. おいしい季節 [Oishī kisetsu]
21. 少女ロボット [Shōjo robotto]
22. 暗夜の心中立て [Anya no shinjūdate]
23. 薄ら氷心中 [Usurahi shinjū]
24. 重金属製の女 [Jūkinzokusei no onna]
25. おとなの掟 [Otona no okite]
26. 名うての泥棒猫 [Naute no dorobō neko]
27. 野性の同盟 [Yasei no dōmei]
28. 最果てが見たい [Saihate ga mitai]
29. IT WAS YOU
30. 熱愛発覚中 [Netsuai hakkaku chū]
---日出処 [Hi Izuru Tokoro]---
31. 静かなる逆襲 [Shizukanaru gyakushū]
32. 自由へ道連れ [Jiyū e michizure]
33. 走れゎナンバー [Hashire wa nanbā]
34. 赤道を越えたら [Sekidō o koetara]
35. JL005便で [JL005 bin de]
36. ちちんぷいぷい [Chi chin puipui]
37. 今 [Ima]
38. いろはにほへと [Irohanihoheto]
39. ありきたりな女 [Arikitari na onna]
40. カーネーション [Carnation]
41. NIPPON
42. ありあまる富 [Ariamaru tomi]
43. 孤独のあかつき [Kodoku no akatsuki]
44. Between Today and Tomorrow
45. 私の愛するひと [Watashi no aisuru hito]
46. 人生は思い通り [Jinsei wa omoidōri]
47. SG ~Superficial Gossip~
---逆輸入~港湾局~ [Gyakuyunyū: Kōwankyoku]---
48. 主演の女 [Shuen no onna]
49. 渦中の男 [Kachū no otoko]
50. プライベイト [Private]
51. 青春の瞬き [Seishun no mabataki]
52. 真夏の脱獄者 [Manatsu no datsugokusha]
53. 望遠鏡の外の景色 [Bōenkyō no soto no keshiki]
54. 決定的三分間 [Ketteiteki san funkan]
55. カプチーノ [Kapuchīno]
56. 雨傘 [Amagasa]
57. 日和姫 [Hiyori hime]
58. 幸先坂 [Saisakizaka]
---三文ゴシップ [Sanmon Gossip]---
59. 流行 [Ryūkō]
60. 労働者 [Rōdōsha]
61. 密偵物語 [Mittei monogatari]
62. 〇地点から [Zero chiten kara]
63. カリソメ乙女 [Karisome otome]
64. 都合のいい身体 [Tsugō no ī karada]
65. 旬 [Shun]
66. 二人ぼっち時間 [Futari bocchi jikan]
67. マヤカシ優男 [Mayakashi yasaotoko]
68. 尖った手口 [Togatta teguchi]
69. 色恋沙汰 [Irokoizata]
70. 凡才肌 [Bonsai hada]
71. 余興 [Yokyō]
---私と放電 [Watashi to Hōden]---
72. すべりだい [Suberidai]
73. アンコンディショナル・ラブ [Unconditional love]
74. リモートコントローラー [Remote controller]
75. 眩暈 [Memai]
76. 輪廻ハイライト [Rinne highlight]
77. あおぞら [Aozora]
78. 時が暴走する [Toki ga bōsō suru]
79. 膨らんできちゃった [Fukurandekichatta]
80. はいはい [Hai hai]
81. 光合成 [Kōgōsei]
82. 映日紅の花 [Utsu hi beni no hana]
---平成風俗 [Heisei Fūzoku]---
83. ギャンブル [Gamble]
84. 錯乱 [Sakuran]
85. ハツコイ娼女 [Hatsukoi shōjo]
86. パパイヤマンゴー [Papaiya mangō]
87. 花魁 [Oiran]
88. 夢のあと [Yume no ato]
89. この世の限り [Konoyo no kagiri]
---加爾基 精液 栗ノ花 [Kalk Samen Kuri no Hana]---
90. 宗教 [Shūkyō]
91. ドツペルゲンガー [Doppelganger]
92. 迷彩 [Meisai]
93. おだいじに [O daiji ni]
94. やつつけ仕事 [Yatsutsuke shigoto]
95. とりこし苦労 [Torikoshi kurō]
96. おこのみで [Oko nomide]
97. 意識 [Ishiki]
98. ポルターガイスト [Poltergeist]
99. 葬列 [Sōretsu]
100. りんごのうた [Ringo no uta]
101. リンゴカタログ [Ringo catalogue]
102. 茎 [Kuki]
103. 真夜中は純潔 [Mayonaka wa junketsu]
104. 愛妻家の朝食 [Aisaika no chōshoku]
---唄ひ手冥利 ~其ノ壱~ [Utaite Myōri: Sono Ichi]---
105. 灰色の瞳 [Haīro no hitomi]
106. more
107. 小さな木の実 [Chīsana konomi]
108. i wanna be loved by you
109. 白い小鳩 [Shiroi kobato]
110. love is blind
111. 木綿のハンカチーフ [Momen no hankachīfu]
112. yer blues
113. 野薔薇 [Nobara]
114. 君を愛す [Kun o aisu uta]
115. jazz a go go
116. 枯葉 [Kareha]
117. i won't last a day without you
118. 黒いオルフェ [Kuroi orufe]
119. mr. wonderful
120. 玉葱のハッピーソング [Tamanegi no happy song]
121. starting over
122. 子守唄 [Komoriuta]
123. メロウ [Merō]
124. 不幸自慢 [Fukō jiman]
125. 喪 興瑠怒 (仮) [Mo kyō koururu (kari)]
---勝訴ストリップ [Shōso Strip]---
126. 虚言症 [Kyogenshō]
127. 浴室 [Yokushitsu]
128. 弁解ドビュッシー [Benkai dobyusshī]
129. ギブス [Gips]
130. 闇に降る雨 [Yami ni furu ame]
131. アイデンティティ [Identity]
132. 罪と罰 [Tsumi to batsu]
133. ストイシズム [Stoicism]
134. 月に負け犬 [Tsuki ni makeinu]
135. サカナ [Sakana]
136. 病床パブリック [Byōshō public]
137. 本能 [Honnō]
138. 依存症 [Izonshō]
139. 君ノ瞳ニ恋シテル [Kimi no hitomi ni koi shiteru]
140. 17
141. 東京の女(ひと) [Tōkyō no jo (hito)]
142. Σ
---無罪モラトリアム [Muzai Moratorium]---
143. 正しい街 [Tadashī machi]
144. 歌舞伎町の女王 [Kabukichō no joō]
145. 丸ノ内サディスティック [Marunōchi sadistic]
146. 幸福論 [Kōfukuron]
147. 茜さす 帰路照らされど… [Akanesasu kiro terasaredo …]
148. シドと白昼夢 [Sido to hakuchūmu]
149. 積木遊び [Tsumiki asobi]
150. ここでキスして。 [Koko de kiss shite.]
151. 同じ夜 [Onaji yoru]
152. 警告 [Keikoku]
153. モルヒネ [Morphine]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2023 07:08 PM przez AKT!.)
04.04.2023 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 779
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Na Kalk Samen Kuri no Hana jest jakaś dziwna kolejność. Wiki podaje inaczej i nie tylko ona.
04.04.2023 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
kajman napisał(a):Na Kalk Samen Kuri no Hana jest jakaś dziwna kolejność. Wiki podaje inaczej i nie tylko ona.
kolejność za spotifajnem; może pomerdali coś na wersji cyfrowej

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.04.2023 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
(04.04.2023 07:09 PM)AKT! napisał(a):  
kajman napisał(a):Na Kalk Samen Kuri no Hana jest jakaś dziwna kolejność. Wiki podaje inaczej i nie tylko ona.
kolejność za spotifajnem; może pomerdali coś na wersji cyfrowej

Zdarza im się, Ciepło/zimno happysadu ma na Spoti niewłaściwą kolejność utworów i trzeba z tym żyć Icon_razz2
04.04.2023 07:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Gdyby ktoś nie miał pomysłu, to przygotowałem taką plejlistę z rzeczami wartymi uwagi; miało być kilka, wyszło mi 20 :o

Sheena z gitarą:
1. 正しい街 [Tadashī machi] (The Right Town) -- dla miłośników 90sowego kobiecego rocka
2. 宗教 [Shūkyō] (Religion) -- śmiało miesza ścianę gitar, trip hopowy bit, przesterowane wokale i orkiestrowy sznyt
3. カプチーノ [Cappuchino] -- hałaśliwy pop rock z wyrazistą rytmiką i melodyjnym refrenem
4. 至上の人生 [Shijō no jinsei] (A Life Supreme) -- lekko histeryczny wokal w bardzo klasycznym gitarowym anturażu circa alt rock 2005
5. 東京の女 [Tōkyō no hito] (Tokyo Lady) -- rock & rollowy b-side "Gips" z wyrazistym refrenem

Sheena jazzowa:
6. 主演の女 [Shuen no onna] (Leading Lady) -- szaleńcza jazda bez trzymanki, zaśpiewana jednocześnie subtelnie i charyzmatycznie z monumentalnym instrumentarium i swingowym twistem
7. 都合のいい身体 [Tsugō no ī karada] (A Perfect Body) -- wybucha niczym pokaz fajerwerków, kolorowy festiwalowy korowód, w którym mimo pewnego zapomnienia, wszystko jak w zegarku, jest na swoim miejscu
8. TOKYO -- dość konwencjonalny piosenkowo, ale aranż prowadzony przez kontrabas i jazzowy fortepian to mały majstersztyk
9. カリソメ乙女 [Karisome otome] (Temporary Virgin) -- ekspresyjny dialog z jazzową orkiestrą

Sheena popowa:
10. おいしい季節 [Oishī kisetsu] (Tasty season) -- miękki wokalnie, podszyty smyczkami z lekko patetycznym refrenem
11. 熱愛発覚中 [Netsuai hakkaku chū] (Detecting Love) -- zniuansowany wielowarstwowy elektropop produkcji samego mistrza yasutaki nakaty
12. 流行 [Ryūkō] (Vogue) -- żeni pod popowym płaszczem rock, jazz, hip-hop i funk; metapop
13. りんごのうた [Ringo no uta] (A Song of Apples) -- na wpół akustyczne stylowe midtempo z gitarą klasyczną, skrzypcami, akordeonem i trochę jakby na modłę hiszpańską

Sheena szalona:
14. 迷彩 [Meisai] (Camouflage) -- rzecz niezwykle nonszalancka, bezkompromisowo łącząca popową zgoła, ale poskręcaną melodię z paranoicznym refrenem, orkiestrowy aranż i awangardowy skrzypcowy finisz
15. 駆け落ち者 [Kakeochisha] (Elopers) -- bardzo japońsko połamany melodycznie, oparty na industrialnym bicie i noise'owych gitarach duet z wokalistą buck-tick
16. 渦中の男 [Kachū no otoko] (Vortex Boy) -- sheena nagrała swoją odpowiedź na "declare independence" bjork w drum & bassowo-industrialnym anturażu; jest też po angielsku

Sheena po angielsku:
17. 花魁 [Oiran] (Courtesan) -- zaczyna się jakby pod wodą, ale w pewnym momencie następuje wynurzenie; jeden z najbardziej nieskrępowanie popowych refrenów sheeny
18. 錯乱 [Sakuran] (Confusion) -- big bandowo i ekspresyjnie
19. 君ノ瞳ニ恋シテル [Kimi no hitomi ni koi shiteru] (Your Eyes Make Me Fall in Love) -- cover "Can't Take My Eyes Off of You"
20. おとなの掟 [Otona no okite] (The Adult Code) -- charakterny walczyk z eksplozywnym finałem


— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.04.2023 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Tadashī machi (The Right Town)
04.04.2023 07:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
Słyszę, że będę miał z nią niemały love and hate, ale Aktu się tak bardzo stara, że może poświęcę któryś dzień swojego życia na przestudiowanie tego zestawu, co nam tu wyjdzie.
04.04.2023 07:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 779
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
AKT! napisał(a):przygotowałem taką plejlistę z rzeczami wartymi uwagi
Chyba nic z tego w swoich notatkach nie mam.
04.04.2023 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 159
Dołączył: Jul 2021
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Sheeny Ringo
14. 迷彩 [Meisai] (Camouflage)

podoba mi się reklama opisowa zaprezentowana przez AKTA! Zatem to moje drugie zgłoszenie. W ciemno.
04.04.2023 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości