Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z gawry
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #121
RE: Z gawry
Zdania o Kleszczowie (byłam) i cały przepis na gulasz - cacunio!
18.04.2024 09:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 512
Dołączył: Aug 2008
Post: #122
RE: Z gawry
Hahaha, przepis mnie nie tylko niesamowicie zaciekawił, ale też rozbawił po pachy! Icon_biggrin3

O Kleszczowie nic nie wiem. Dlaczego tam tak bogato? Pobudowali się tam górnicy z kopalni Bełchatów czy co?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.04.2024 11:05 PM przez Miszon.)
18.04.2024 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #123
RE: Z gawry
Miszon napisał(a):O Kleszczowie nic nie wiem. Dlaczego tam tak bogato? Pobudowali się tam górnicy z kopalni Bełchatów czy co?
blisko. Większość terenu kopalni odkrywkowej znajduje się właśnie na terenie gminy Kleszczów i dzięki podatkom gmina zbudowała swoje bogactwo.
Podobno za kilkadziesiąt lat gdy węgiel się skończy w leju po tych terenach ma powstać polskie Saint-Tropez, i wcale mnie to nie zdziwi.
Moich dwóch bliskich kolegów się tam ożeniło (zresztą, po sąsiedzku) i pobudowało, dla obu to był pod każdym względem strzał życia.

Na pytanie o Jurę szerzej odpowiem Ci jutro wieczorem lub w niedzielę, mam to w pamięci.

A jeśli idzie o przepisy to chyba się w to niestety wkręciłem Icon_razz i wygląda na to, że to może być w miarę stały, okazyjny, tematyczny cykl.
Już mam pomysły na kolejny, 2 maja wyjaśni się, czy będzie po szczecińsku czy po krakowsku (wolałbym pierwszą opcję nie tylko z powodów kulinarnych).
19.04.2024 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości