Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Dire Straits
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #81
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
Ale jednak to on Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
16.03.2023 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #82
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
Uzupełniłem o braki

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.03.2023 08:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #83
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
Usunąłem notkę Icon_smile
17.03.2023 04:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
Skateaway
20.03.2023 09:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
Zagłosowałem, ale poza kilkoma utworami to raczej byłem rozczarowany (chociaż poczekalnię 10 utworów też wrzuciłem), bo jednak w pamięci pozostawało mi nieco lepsze wrażenie.
W top 10 utwory tylko z pięciu płyt, z szóstej tylko 11 miejsce. Z jednej płyty są cztery utwory i chyba jest oczywiste dla tych, którzy chociaż jako tako mnie znają, z jakiej.
20.03.2023 07:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #86
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE PROPOZYCJI
21.03.2023 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #87
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
Początkowo myślałam, że zagłosuję tylko na 1 propozycję, później okazało się, że znalazłam drugi podobający się utwór, potem doszedł i 3, 4, 5 , trochę 6. 7 okazał się znany i dość podobający się, a reszta to wypełniacze. Uzbierałam 10. Moje głosowanie będzie tak trochę w kajmanowym stylu. Trochę, bo jednak coś ze znanych i obstawianych głosami też się znajdzie. Tak sądzę, choć przekonam się za tydzień i 1 dzień.
26.03.2023 10:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #88
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
słucham sobie grupy od rana, wraz z brakami z płyt studyjnych, żeby mieć pełny obraz i znamiennie dwie (na tę chwilę wg mnie) najlepsze piosenki z "making movies" -- "les boys" i "solid rock" zostały pominięte przy zgłoszeniach, heh

gdybym tę płytę odsłuchał sobie całą wcześniej, to sam bym dodał, przynajmniej "les boys", a tak mogę sobie ponarzekać Icon_wink ale dodałem też sobie do plejlisty z tegorocznymi odkrytkowymi odkryciami i będzie słuchane, więc nie ma tego złego

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.03.2023 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
AKT! napisał(a):les boys
U mnie z tego co pamiętam to mogłoby być w końcu dziesiątki, chociaż obstawiałbym początek drugiej. Ale szkoda, że w zestawie nie ma, bo zacny to utwór. Natomiast SR zupełnie mi nie brakuje.
29.03.2023 11:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #90
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
ogólnie słuchało mi się miło i wbrew temu, co czasem się u mnie objawia w przypadku popularnych tu grup, wcale nie miałem inklinacji w stronę którejś konkretnej części ich dyskografii; owszem, ich styl ewoluował przez tę ponad dekadę, ale na każdej płycie znalazło się coś ciekawego; nadal jestem w opozycji do ich art-prog-rockowej odsłony z "love over gold", ale rozumiem, co się może w niej podobać innym; sam wolę zdecydowanie te fragmenty, gdzie pobrzmiewa mi heartland, albo roots rock, co dość mocno eksponują zarówno ich debiut, jak i ostatni krążek, z tym, że ten ostatni to taki leniwy przepływ, przyjemny, ale bez błysku, ale debiut ma w sobie najwięcej życia i zadziorności (to słowa, których nigdy nie użyłbym wcześniej w stosunku do knopflera, zawsze miałem jego ekspresję za wyjątkowo reprezentatywną dla muzycznego dziadowania Icon_wink), czym mnie zdecydowanie kupił; to zdecydowanie bardziej moja poetyka niż ich artystowska odsłona, na której zbudowali sobie pomnik w europie kontynentalnej Icon_wink na plejliście zachowałem sobie w sumie 22 numery, przy czym trzy spoza puli

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.03.2023 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #91
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
22 numery to sporo!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
29.03.2023 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #92
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
To już dziś, co? Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.04.2023 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #93
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
Wreszcie się doczekasz(my) Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
03.04.2023 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #94
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
również przesłuchałem wszystkich płyt i poprawiłem swoje odczucia względem zespołu; jest trochę irlandzkich wątków, trochę funku, trochę łzawych ballad i dużo elektryzujących popisów gitarowych; nadal prymat wśród płyt wiedzie "love over gold", ale "dire straits" jest niedaleko; zgadzam się z AKTem, że brak "solid rock" mocno smuci, byłby na pewno w top 5, a oprócz tego zagłosowałbym jeszcze na "news" i "wild west end"; niemniej ze swojej dziesiątki jestem bardzo zadowolony, nie zagłosowałem na "brothers in arms", ale jeśli wygra to płakać nie będę, bo czuć tu pewną rzadko osiągalną wzniosłość
03.04.2023 05:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #95
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
Moje zdanie jest zbliżone do AKT!'owego. Debiut Dire Straits musiał brzmieć całkiem odświeżająco w momencie wydania i myślę że w tym około-folkowym, korzennie brzmiącym repertuarze z pierwszych płyt wypadają naprawdę przekonująco. Późniejsze niestety brzmieniowo zestarzały się okrutnie, słucha się tego jak takiego komercyjnego i wypolerowanego pop-rocka swojej epoki (na czele ze łzawym, smęcącym i skrajnie sterylnym "Brothers in Arms" Icon_rolleyes), choć muszę przyznać, że i w tym wydaniu mieli parę niezłych momentów.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.04.2023 05:29 PM przez Dobromiera.)
03.04.2023 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #96
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
A ja w rankingu płyt nieoczywistych zdecydowanie wolę Making Movies, które po latach wciąż nie zajeżdża nudą.

Zgłoszone utwory:

Hand In Hand
Your Latest Trick
Private Investigations
The Man's Too Strong
Tunnel of Love
Sultans of Swing
Telegraph Road
On Every Street
Money For Nothing
Brothers In Arms
Calling Elvis
Ticket to Heaven
So Far Away
Romeo and Juliet
Love Over Gold
Lady Writer
Heavy Fuel
Walk of Life
You And Your Friend
My Parties
Why Worry
Ride Across the River
Iron Hand
Planet Of New Orleans
One World
Where Do You Think You're Going?
Fade to Black
Once upon a Time in the West
It Never Rains
Down to the Waterline
Water of Love
Setting Me Up
In the Gallery
Industrial Disease
When it Comes to You
Expresso Love
Skateaway

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.



Zagłosowali:

Yacy
Miszon
drabina46
stokrotka
Gary
kajman
ku3a
meni
EVENo
wojtek

miszony
Aro
gioconda2
thestranglers
obserw99
Szymek79
AKT!
Dobromiera
krzych897
barb42

wwas
Sundrajta
Dyfeomorfizm
Lilian
03.04.2023 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #97
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE GŁOSÓW
03.04.2023 07:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #98
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
Przepraszam za małe spóźnienie, ale Tunnel musiał pójść do końca, jak kiedyś u Adamczyka. Icon_wink
03.04.2023 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #99
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
neo01

punkty 1-7

7 Calling Elvis
6 Heavy Fuel
5 When it Comes to You
4 Iron Hand
3 Brothers In Arms
2 Why Worry?
1 You And Your Friend
03.04.2023 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #100
RE: Mychartsowy Top Dire Straits
neo01

12 Private Investigations
10 Sultans of Swing
8 On Every Street

Sytuacja po pierwszym głosie (neo01):

(12) 12 Private Investigations
(10) 10 Sultans of Swing
(08) 08 On Every Street
(07) 07 Calling Elvis
(06) 06 Heavy Fuel
(05) 05 When it Comes to You
(04) 04 Iron Hand
(03) 03 Brothers In Arms
(02) 02 Why Worry?
(01) 01 You And Your Friend
03.04.2023 07:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości