Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 972 - 25.10.2009
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 972 - 25.10.2009
Tym razem królowały lęki i leki, czyli Happysad i Placebo. Happysad po pierwszych przesłuchaniach płyty nie zachwycał i tydzień temu nie dał rady wejść do dziesiątki. W tym tygodniu nie dość, że płyta zaczęła się już bardzo podobać, osłuchałem się z poszczególnymi piosenkami i mam już kilku swoich faworytów, to jeszcze byłem na ich koncercie! To wszystko musiało przynieść plony i przyniosło - płyta debiutuje aż na drugim miejscu(!) i za tydzień już wszystko może się zdarzyć, a obydwie piosenki bardzo mocno zyskały na liście. Co więcej, na liście pojawiła się też trzecia - "My się nie chcemy bić", która już tydzień temu była blisko. A czemu Placebo jest drugim bohaterem? Od pierwszego przesłuchania "Fuck U" bardzo mocno mi się podobało. Na początku był nieśmiały debiut pod koniec pięćdziesiątki, a teraz, po dwóch tygodniach? Bardzo śmiały skok prawie na szczyt! I tu również za tydzień już wszystko może się zdarzyć!

Oprócz Placebo w pierwszej dziesiątce mamy jeszcze jedną nowość. To w dodatku pierwszy w historii utwór tego zespołu w pierwszej dziesiątce - Beatallica! A płyta ciągle jeszcze nie zrezygnowała z walki o zwycięstwo. Oprócz tego na liście sporo interesujących dużych skoków, wśród których być może należy szukać kandydatów na nowości w pierwszej dziesiątce w najbliższych tygodniach. Dziś oprócz Happysadu jeszcze 3 nowości na liście. Europe już zachwalałem w audycji, poza tym obecności wśród najlepszych w płytach też świadczy o tym, że ostatnia twórczość zespołu ma moją rekomendację. "In My Time" w końcu przebija się na listę, a to nie jedyny utwór który od kilku tygodni walczył o wejście, może innym też się w końcu uda. Trochę czasu minęło zanim przekonałem się do twórczości Gaby Kulki. Na pewno przełomowy był koncert na Open'erze. A potem jak już się przekonałem to poszło łatwo. Kupiłem płytę, która bardzo ładnie sobie radzi na liście, piosenki również zaznaczają swoją obecność, a teraz na listę wchodzi kolejny utwór, tym razem "Got A Song", zapowiadający wspólny album z Konradem Kuczem. Oby na płycie było więcej takich urokliwych nagrań! Nowy album grupy Five Finger Death Punch wciąż nie może do mnie dotrzeć tak jak bym chciał i na pewno nie ma na nim takich petard jak arcygenialne "The Bleeding", ale na szczęście udało się znaleźć utwór który będzie reprezentować ich na liście. To cover grupy Bad Company, zatytułowany... "Bad Company".

Notowanie 972:

01. 01. 04. 04. Resistance - Muse
02. 17. 01. 01. Fuck U - Placebo
03. 02. 03. 03. Almaz - Randy Crawford
04. 03. 10. 10. Uprising - Muse
05. 08. 02. 02. Sleepy Shores - Johnny Pearson & His Orchestra
06. 05. 03. 03. That Look You Give That Guy - Eels
07. 04. 12. 12. Stare Miasto - Lao Che
08. 11. 01. 01. Tomorrow Never Comes - Beatallica
09. 07. 03. 03. With Or Without You - Sungha Jung
10. 06. 07. 07. Kanały - Lao Che

11. 32. 02. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa
12. 13. 58. All Nightmare Long - Metallica
13. 09. 08. Border Reiver - Mark Knopfler
14. 10. 13. 1939 / Przed burzą - Lao Che
15. 42. 02. Lęki i fobie - Happysad
16. 16. 11. Time Bomb - Dave Matthews Band
17. 36. 02. Tribute - Tenacious D
18. 12. 18. Ona Movie - Sofa
19. 21. 03. Got Some - Pearl Jam
20. 15. 11. Tauschen Gegen Dich - Die Toten Hosen
21. 26. 06. Papillon - Editors
22. 39. 03. Mów mi dobrze - Happysad
23. 22. 08. The End - Blue October
24. 14. 10. Przebicie do Śródmieścia - Lao Che
25. 18. 13. Zrzuty - Lao Che
26. 33. 04. Maria ma syna - Kult
27. 31. 03. Kto tam? Kto jest w środku? - Hey
28. 19. 08. We Weren't Born To Follow - Bon Jovi
29. 23. 32. Farewell To The Fairground - White Lies
30. 40. 02. Jean - Kelly Jones
31. 29. 20. Ashtray Heart - Placebo
32. 27. 16. Crying Lightning - Arctic Monkeys
33. 20. 07. New Love In Town - Europe
34. 25. 04. Because Of You - Skunk Anansie
35. 30. 04. Larkspur - The Veils
36. 24. 18. Wither - Dream Theater
37. 28. 10. Dance With Somebody - Mando Diao
38. NN. 01. My się nie chcemy bić - Happysad
39. 38. 07. Hat, Meet Rabbit - Gaba Kulka
40. 34. 08. Pretty Visitors - Arctic Monkeys
41. 35. 10. Kings Of Medicine - Placebo
42. 48. 04. Visionism - Rootwater
43. NN. 01. Bad Company - Five Finger Death Punch
44. 47. 02. 17 września (Polsza nie zagranica) - Paweł Kukiz
45. 37. 17. We Are The People - Empire Of The Sun
46. NN. 01. In My Time - Europe
47. 41. 27. For What It's Worth - Placebo
48. NN. 01. Got A Song - Kucz & Kulka
49. 44. 04. Vodka - Korpiklaani
50. 43. 23. Niejasności - Gaba Kulka

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

45. 16. Grzeczne dziewczynki - Kumka Olik
46. 09. Heavy Cross - Gossip
49. 04. Get Lucky - Mark Knopfler
50. 18. May Your Hearts Stay Strong - Cloud Cult

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 960:

01. 01. 13. 13. Powstanie Warszawskie - Lao Che
02. NN. 01. 01. Mów mi dobrze - Happysad
03. 02. 07. 07. Masterful Mystery Tour - Beatallica
04. 05. 03. 03. Hurra! - Kult
05. 07. 04. 04. Hat, Rabbit - Gaba Kulka
06. 03. 05. 05. Backspacer - Pearl Jam
07. 04. 02. 02. Set Your Madness Free - Bright Ophidia
08. 06. 06. 06. The Resistance - Muse
09. 08. 05. 05. Hombre Lobo: 12 Songs Of Desire - Eels
10. 09. 03. 03. Last Look At Eden - Europe

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

10. 08. 18. 18. In Aller Stille - Die Toten Hosen
27.10.2009 04:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
ku3a napisał(a):02. NN. 01. 01. Mów mi dobrze - Happysad
Wow Icon_eek2 Icon_biggrin3 To tyle jak na pierwszą reakcję Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.10.2009 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
03. 02. 03. 03. Almaz - Randy Crawford jeśli ten utwór co tydzień będzie spadał o oczko to ma szansę na staż w postaci 50 tygodni Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
27.10.2009 07:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
 
ostatnio słuchałem powtórki Rockiestry i nowy happysad brzmi wielce OK Icon_smile2 w szczególności ten, który u Ciebie właśnie debiutuje Icon_cool2
tradycyjnie każdy awans Hey mnie cieszy
ku3a napisał(a):48. NN. 01. Got A Song - Kucz & Kulka
a z tym duetem muszę się zapoznać Icon_mrgreen
27.10.2009 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #5
 
nie zawsze mam czas w tygodniu żeby tu zajrzeć i pisać.
Ale w końcu zajrzałam [przy okazji słuchania Rockiestry Icon_smile2 tak żeby było tematycznie podczas słuchania utworów z Twojej listy Icon_mrgreen ]

ku3a napisał(a):30. 40. 02. Jean - Kelly Jones
tak, musze przyznać że Yacy dobrze przeczuwał , że ucieszę sie z zeszłotygodniowego debiutu na Twojej liście, Kubo! Icon_smile2 bardzo tez cieszy mnie fakt, że w nowym notowaniu Kelly Jones awansuje o 10 oczek! To wyraźne oznaki, że moja propozycja do NL spodobała sie Tobie Icon_smile2
Mam wrażenie, że muzyka Stereophonics trochę wpasowuje się w Twój gust muzyczny?

ku3a napisał(a):Trochę czasu minęło zanim przekonałem się do twórczości Gaby Kulki.
fajnie że Cię chwycia jej muzyka Icon_smile2 z naszego krótkiego spotkania z Gabą pamiętam że jest bardzo skromną i otwartą osobą. No i ma świetny zespół Icon_lol No i tworzy ciekawe piosenki! same zalety! Icon_lol Icon_biggrin3

ku3a napisał(a):02. 17. 01. 01. Fuck U - Placebo
wow! jakiż cudowny awans! Icon_biggrin3
tylko tytuł nieco odrzuca swoją dosłownością Icon_razz

Fajna lista!

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
28.10.2009 12:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
ku3a napisał(a):02. 17. 01. 01. Fuck U - Placebo
Już dawno nie słuchałem ostatniej płyty Placebo i muszę sobie przypomnieć ten kawałek, może rzeczywiście mi sie bardzo spodoba. Chyba też był rockiestrze, ale w tej chwili nie kojarzę
ku3a napisał(a):11. 32. 02. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa
Będzie wielki przebój. Ja na razie kibicuje nowemu kawałkowi, chociaż ten (juz nie ma co ukrywać) zawsze otrzymuje głosy w Naszej Liście.
ku3a napisał(a):12. 13. 58. All Nightmare Long - Metallica
Przebój roku jak nic
ku3a napisał(a):15. 42. 02. Lęki i fobie - Happysad
Ciekawe czy to będzie utwór na miarę "Długiej drogi w dół"
ku3a napisał(a):30. 40. 02. Jean - Kelly Jones
U mnie też powinien się pojawić w najbliższym czasie na liście
ku3a napisał(a):01. 01. 13. 13. Powstanie Warszawskie - Lao Che
Ciekawe czy utrzyma się jeszcze kolejny tydzień. W tym tygodniu chyba już 11 raz na pierwszym jak dobrze licze Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.10.2009 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
tadzio3 napisał(a):Wow Icon_eek2 Icon_biggrin3 To tyle jak na pierwszą reakcję Icon_wink2
bardzo dobry tydzień + koncert zrobiły swoje Icon_smile2
Konrad napisał(a):jeśli ten utwór co tydzień będzie spadał o oczko to ma szansę na staż w postaci 50 tygodni Icon_mrgreen
ale na rekord nie ma wtedy szans Icon_wink2
Tomekk napisał(a):ostatnio słuchałem powtórki Rockiestry i nowy happysad brzmi wielce OK Icon_smile2
ciekawe jak to wygląda po wczorajszej Icon_wink2
Lilian napisał(a):Ale w końcu zajrzałam [przy okazji słuchania Rockiestry Icon_smile2 tak żeby było tematycznie podczas słuchania utworów z Twojej listy Icon_mrgreen ]
Icon_smile2 cieszę się.
Lilian napisał(a):To wyraźne oznaki, że moja propozycja do NL spodobała sie Tobie Icon_smile2
jak niejedna wcześniej w poprzednich edycjach Icon_smile2
Lilian napisał(a):Mam wrażenie, że muzyka Stereophonics trochę wpasowuje się w Twój gust muzyczny?
nie mieli u mnie zbyt wielu przebojów, ale bardzo lubię głos wokalisty. ta piosenka tylko to potwierdza Icon_smile2.
Lilian napisał(a):tylko tytuł nieco odrzuca swoją dosłownością Icon_razz
mnie nie odrzuca Icon_wink2. i przynajmniej nie owijają w bawełnę Icon_wink2. tylko jestem ciekaw czy zagrają to na koncercie Icon_wink2. bardzo bym chciał... :roll:
Cytat:Fajna lista!
dzięki Icon_smile2
tadzio3 napisał(a):Już dawno nie słuchałem ostatniej płyty Placebo i muszę sobie przypomnieć ten kawałek
hehe, mógłbyś wiele razy płytę przesłuchać, ale to nie miałoby szansy Ci się spodobać, bo tego na płycie nie ma Icon_razz. jak chcesz, to możesz sięgnąć po singiel "Ashtray Heart" albo posłuchać Rockiestry Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Przebój roku jak nic
ale pamiętasz jak liczę podsumowania, prawda? Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):Ciekawe czy utrzyma się jeszcze kolejny tydzień. W tym tygodniu chyba już 11 raz na pierwszym jak dobrze licze Icon_smile2
dobrze liczysz Icon_smile2. czyli zgadłeś pisząc, że będzie przynajmniej 10 razy Icon_smile2.
28.10.2009 11:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
 
ku3a napisał(a):01. 01. 04. 04. Resistance - Muse
pamiętam jak w ubiegłym roku seriami znaczy piątkami utrzymywali się liderzy . Dobry Muse na to takze zasługuje.
ku3a napisał(a):05. 08. 02. 02. Sleepy Shores - Johnny Pearson & His Orchestra
kazde kolejne przesłuchanie to jeszcze wieksze emocje...
Bodeczek się cieszy...
Lilian napisał(a):02. 17. 01. 01. Fuck U - Placebo
tylko tytuł nieco odrzuca swoją dosłownością
mnie odrzuca sam utwór i nic na to nie poradzę.
tadzio3 napisał(a):12. 13. 58. All Nightmare Long - Metallica
Przebój roku jak nic
ja mam nadzieje ze to bedzie przebój dekady XXI w.
ku3a napisał(a):15. 42. 02. Lęki i fobie - Happysad
hoho poszło jak burza. Zupełnie sie nie dziwię.
ku3a napisał(a):21. 26. 06. Papillon - Editors
:roll: Icon_wink2
ku3a napisał(a):23. 22. 08. The End - Blue October
byłem pewien że to bedzie łatwizna i wejdzie do TOP 20.
ku3a napisał(a):24. 14. 10. Przebicie do Śródmieścia - Lao Che
tak przeczuwałem, nie poradziło sobie wczesniej to poźniej jest zdecydowanie trudniej.
ku3a napisał(a):26. 33. 04. Maria ma syna - Kult
Poczatki bywaja trudne ale teraz e porzadnie ruszyło w górę. Icon_biggrin3
U mnie już tez powoli klaruje się kolejny singiel.
ku3a napisał(a):43. NN. 01. Bad Company - Five Finger Death Punch
tym razem to jest moja ulubiona nowość w tym tygodniu. Kolejne dwie Eurpoe oraz nowy happysad wylądowali na nizszych stopniach podium.
28.10.2009 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):hehe, mógłbyś wiele razy płytę przesłuchać, ale to nie miałoby szansy Ci się spodobać, bo tego na płycie nie ma
To w sumie dobry znak, bo skoro nie pamiętał bym tego kawałka musiałbyć przeciętny, a tu jest szansa że mi się spodoba
ku3a napisał(a):jak chcesz, to możesz sięgnąć po singiel "Ashtray Heart" albo posłuchać Rockiestry .
Wolę Rockiestrę Icon_smile2
ku3a napisał(a):ale pamiętasz jak liczę podsumowania, prawda?
No właśnie też biorę to pod uwagę. Szkoda że tot akie ograniczone podsumowaie. to pewnie i White Lies będzie liczyło się w walce o utwór roku.
ku3a napisał(a):dobrze liczysz . czyli zgadłeś pisząc, że będzie przynajmniej 10 razy .
Teraz wolę już niczego nie prorokować

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.10.2009 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #10
 
ku3a napisał(a):04. 05. 03. 03. Hurra! - Kult
Fajnie, że tak wysoko. Ciekawe czy nowa płyta Nosowskiej z zespołem wejdzie. Icon_wink2
28.10.2009 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
Lęki i Fobie bardzo ładnie wystrzeliły... ciekawe jak będzie u mnie. w końcu debiut miałem też na 42 Icon_wink2
z nowości najbardziej cieszy mnie oczywiście Europe!!! Trochę mniej K&K, bo chyba jednak wolę solo-Kulkę, mimo że gdzieś tam jest tuż za ML. No nie znam płyty, więc może zmienię jeszcze zdanie Icon_wink2
Pisałeś u mnie o MarKu i faktycznie u Ciebie sobie nie radzi Icon_frown Ale moze jak nie ten to inny? Zobaczymy. [własnie zobaczyłem, że "drugi" wypadł... Ale mi i tak chodzi o inny :drugi" Icon_razz]

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.10.2009 03:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yoda Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 499
Dołączył: Jul 2009
Post: #12
Re: notowanie 972 - 25.10.2009
ku3a napisał(a):02. 17. 01. 01. Fuck U - Placebo
Przesłuchałem i jakoś niezbyt się podoba, więc u mnie raczej tego nie będzie Icon_wink2
ku3a napisał(a):11. 32. 02. Ich Verlasse Heut' Dein Herz - Lacrimosa
Ciekawe jak wysoko zajdzie. Marzy mi się 1 miejsce Icon_wink2
ku3a napisał(a):43. NN. 01. Bad Company - Five Finger Death Punch
Najlepsza nowośc w tym tygodniu Icon_smile2
ku3a napisał(a):02. NN. 01. 01. Mów mi dobrze - Happysad
Śłuchałem parę razy, ale jakoś do mnie nie trafia. To znaczy, jest parę dość dobrych utworów, ale ogólnie to nie jest za dobrze Icon_smile2
30.10.2009 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Aro napisał(a):pamiętam jak w ubiegłym roku seriami znaczy piątkami utrzymywali się liderzy . Dobry Muse na to takze zasługuje.
rzeczywiście tak było Icon_smile2.
ale czy Muse przetrwał napór Placebo?... :roll:
tadzio3 napisał(a):byłem pewien że to bedzie łatwizna i wejdzie do TOP 20.
okazało się nie być łatwizną, ale też mam nadzieję, że jeszcze wejdzie Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):pewnie i White Lies będzie liczyło się w walce o utwór roku.
któż to może wiedzieć Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):Trochę mniej K&K, bo chyba jednak wolę solo-Kulkę
widać duecik się ośmielił i w sobotę z powodzeniem zaatakował znacznie ważniejszą listę Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):Pisałeś u mnie o MarKu i faktycznie u Ciebie sobie nie radzi Icon_frown Ale moze jak nie ten to inny? Zobaczymy. [własnie zobaczyłem, że "drugi" wypadł... Ale mi i tak chodzi o inny :drugi" Icon_razz ]
"Border Reiver" to bardzo ładnie sobie radzi. jego piosenki bardzo rzadko dostawały się u mnie do dziesiątki. natomiast bardziej martwię się płytą... :roll:
Yoda napisał(a):Ciekawe jak wysoko zajdzie. Marzy mi się 1 miejsce Icon_wink2
to wynik maksimum. a wynik minimum jaki dopuszczasz? Icon_smile2 (zresztą teraz to i tak już chyba jest powyżej minimum Icon_mrgreen )
Yoda napisał(a):ogólnie to nie jest za dobrze Icon_smile2
jest znakomicie Icon_biggrin3
02.11.2009 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #14
 
Posłuchałem tego Resistance i jakoś nie przypadł mi do gustu. Icon_confused2
Za to płyta Happysadu coraz bardziej mi się podoba.
03.11.2009 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
mam nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie na Twojej liście Icon_smile2.
04.11.2009 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości