Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Placebo
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #21
RE: Mychartsowy Top Placebo
podaj coś z tej trójki to zgłoszę, bo moje relacje z tym zespołem nie były za dobre i mimo prób nigdy nie znalazłem nic dla siebie, a jedyne trzy rzeczy które darzę jakąkolwiek sympatią już są
21.02.2023 12:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Mychartsowy Top Placebo
Battle For The Sun
Broken Promise
Running Up That Hill
21.02.2023 12:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #23
RE: Mychartsowy Top Placebo
Broken Promise niech będzie to
21.02.2023 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Mychartsowy Top Placebo
To w takiej sytuacji ja zgłaszam:
Battle For The Sun
Running Up That Hill
21.02.2023 12:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #25
RE: Mychartsowy Top Placebo
Come Undone
Meds

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.02.2023 12:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #26
RE: Mychartsowy Top Placebo
Problem z Placebo jest taki, że praktycznie od pierwszych dwu płyt trzymają się tych samych prostych patentów, tego samego (naprawdę mało oryginalnego) brzmienia, podobnego tempa, wokal Molki zawsze był trochę męczący, więc nie dziwne, że stopniowo się to wypaliło. Poza Sleeping With Ghosts moim zdaniem mieli tylko pojedyńcze naprawdę dobre momenty, zwykle właśnie wtedy, kiedy te piosenki jakkolwiek urozmaicali.
Piosenek późniejszych niż rok 2009 spod ich szyldu faktycznie nie znajduję słuchalnymi...
Chyba w samej Wielkiej Brytanii jest to mniej kultowy zespół niż w Polsce Icon_wink i pewnie tylko odrobinę bardziej, niż ekipy w stylu Ash czy Feeder (u nas niesłusznie przemilczane, a myślę, że nie gorsze).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.02.2023 12:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #27
RE: Mychartsowy Top Placebo
Pure Morning
Taste In Men

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
21.02.2023 01:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #28
RE: Mychartsowy Top Placebo
(21.02.2023 01:13 AM)Szymek79 napisał(a):  Pure Morning
Taste In Men

Doskonale, moje numery 2 i 3!

W takim razie dorzucam Nancy Boy i Bruise Pristine i mam już swoją ścisłą czołówkę.

A jakby ktoś chciał pkty do zabawy to poproszę You Don't Care About Us i For What It's Worth. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2023 02:00 AM przez Dobromiera.)
21.02.2023 01:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 333
Dołączył: Feb 2023
Post: #29
RE: Mychartsowy Top Placebo
(21.02.2023 12:05 AM)santosz napisał(a):  no to zdecydowanie nie jest mój ulubiony zespół, choć Without You I'm Nothing (zwłaszcza wersję z Bowiem) uwielbiam
Mam podobnie, więc top potraktuję edukacyjnie.
21.02.2023 02:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #30
RE: Mychartsowy Top Placebo
Dobromiera napisał(a):A jakby ktoś chciał pkty do zabawy to poproszę You Don't Care About Us i For What It's Worth. Icon_razz2
nie słuchałem placebo od przynajmniej dekady, a nigdy też nie słuchałem ich więcej niż trochę, więc chętnie pomogę:

zgłaszam:
"You Don't Care About Us"
"For What It's Worth"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.02.2023 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Mychartsowy Top Placebo
to ja na razie odkrywam jedną kartę i dwie sobie pozostawiam ba później
Centrefolds
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2023 12:06 PM przez Gary.)
21.02.2023 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #32
RE: Mychartsowy Top Placebo
Dobromiera napisał(a):Piosenek późniejszych niż rok 2009 spod ich szyldu faktycznie nie znajduję słuchalnymi...
Tylko że później nagrali tylko tę jedną fatalną płytę, a w ubiegłym roku, jak generalnie ustaliliśmy, od tego dna się odbili (pytanie, jak bardzo). Natomiast ta z 2009 też, z tego co kojarzę, nie powalała, był tam wspomniany duży hit, który mnie akurat w ogóle nie przypadł do gustu, już znacznie bardziej "Battle...", może jeszcze "For What It’s Worth" i pewnie tyle ciekawego. Więc ten kryzys trwał dość długo, ale jednak chyba był to też kryzys twórczy, po prostu przez dłuższy czas ich fonograficznie nie było.

Kilku mocnych strzałów ze wspomnianych przez Gary'ego płyt na pewno jeszcze brakuje, w tym przynajmniej jednego dużego hitu z LP3...

WOLNE MEDIA!!!
21.02.2023 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 405
Dołączył: Nov 2018
Post: #33
RE: Mychartsowy Top Placebo
Zgłaszam:
Fuck U
The Movie On Your Eyelids

Było bardzo blisko zgłoszenia (w podtekście fajnie gdyby ktoś to jeszcze zgłosił Icon_cool: )
My Sweet Prince

...i jeszcze na dokładkę:
Sleeping With Ghosts
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2023 01:15 PM przez obserw99.)
21.02.2023 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #34
RE: Mychartsowy Top Placebo
mam nadzieję, że nikomu w paradę nie wszedłem Icon_wink2
ale chciałem sobie posłuchać i zrobiłem plejkę Icon_wink2



brakuje:
/polinkowane do youtube/
Fuck U
The Movie On Your Eyelids


Przy Bitter End brakuje "The"

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.02.2023 02:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #35
RE: Mychartsowy Top Placebo
Yacy napisał(a):Przy Bitter End brakuje "The"
To jednak nie brakuje tego największego przeboju Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
21.02.2023 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #36
RE: Mychartsowy Top Placebo
(21.02.2023 12:25 PM)neo01 napisał(a):  Tylko że później nagrali tylko tę jedną fatalną płytę
No jeszcze były po drodze dwie EP, w tym nawet jeden kawałek promujący składankę typu greatest hits. Nie zapominajmy o tym.

Cytat:a w ubiegłym roku, jak generalnie ustaliliśmy, od tego dna się odbili (pytanie, jak bardzo)
Szczerze? Nie za bardzo. Poszczególne piosenki nawet jak są urozmaicane banalnymi wybiegami typu smyczki na wstępie, to są po prostu nudne na dłuższą metę. Są dwa lepsze momenty - nawet w miarę chwytliwe "Try Better Next Time" i syntezatorki z "Beautiful James".
Tylko po co doszukiwać się plusów na akurat tej płycie, skoro hałaśliwego, przybrudzonego, piosenkowego alt-rocka na poziomie jest na tym świecie od groma? Icon_wink

Cytat:Natomiast ta z 2009 też, z tego co kojarzę, nie powalała, był tam wspomniany duży hit, który mnie akurat w ogóle nie przypadł do gustu, już znacznie bardziej "Battle...", może jeszcze "For What It’s Worth" i pewnie tyle ciekawego.
Nie mówię, że cała płyta powala, ale "For What It's Worth" akurat uważam za jeden z najjaśniejszych punktów ich twórczości - piosenka dynamiczna, rozpędzona, intensywna, być może najbardziej w ich karierze (albo i zaraz po singlowej wersji "Nancy Boy" z debiutu), dobre są te przejścia ze zwrotek do... sekcji refrenowej, no i same zwrotki są tu bardziej charakterystyczne, niż niejeden ich refren.
Tytułowe "Battle for the Sun" też dość lubię, też jest nietypowe, chociaż trochę przydługie, i zdecydowanie wolałabym aby śpiewał to ktoś inny. No ale Brian Molko naprawdę dobrze brzmiał chyba tylko u Timo Maasa.

Cytat:Więc ten kryzys trwał dość długo, ale jednak chyba był to też kryzys twórczy, po prostu przez dłuższy czas ich fonograficznie nie było.
No tak jak mówię - skala zmęczenia materiału jest tu olbrzymia.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.02.2023 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #37
RE: Mychartsowy Top Placebo
Hare Krishna
Blind
22.02.2023 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #38
RE: Mychartsowy Top Placebo
Black-Eyed
Bosco
23.02.2023 02:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 471
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: Mychartsowy Top Placebo
Wybieram dwójkę z LLL: "A Million Little Pieces" i "Begin the End".

Blisko były: "Kings of Medicine" i "I.K.W.Y.L". Czekają na złodzieja.
23.02.2023 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 333
Dołączył: Feb 2023
Post: #40
RE: Mychartsowy Top Placebo
(21.02.2023 12:46 PM)obserw99 napisał(a):  Było bardzo blisko zgłoszenia (w podtekście fajnie gdyby ktoś to jeszcze zgłosił Icon_cool: )
My Sweet Prince
Zgłaszam My Sweet Prince.
Ładny tytuł.
23.02.2023 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości