Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyta 2022 - moje oceny.
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Napiszę jeszcze, że 14 płyt, które moim zdaniem mają szansę walczyć o najwyższe miejsca zostawiłem sobie na koniec, więc wtedy oceny będą wyższe niż do tej pory.
Lissie - Carving Canyons
Pop doprawiony country w jej wykonaniu wydaje mi się być kompletnie pusty. I nic więcej nie mam do dodania.
Ocena 0,3.
1 - Midnight
0 - Chasing The Sun
02.02.2023 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
I znowu przez snookera zrobiły mi się zaległości.
Patrycja Markowska - Wilczy pęd
Z tych utworów, które słyszałem wcześniej, spodziewałem się niezłej płyty. Tylko, że okazało się, że tam było prawie wszystko co sensowne na niej. Ogólnie to był nieciekawy pop rock, do tego instrumentalnie na kiepskim w moim odczuciu poziomie. Nieźle broniły się duety.
Ocena 2,0; mediana 1.
5 - Smycz
0 - Wodospady
02.02.2023 02:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Cannons - Fever Dream
Początek pokazywał, że będzie źle, ale nie zapowiadał, że będzie aż tak źle. Okazała się, że to kolejna popowa płyta, z którą kompletnie się mijam.
Ocena 0,5; mediana 0.
2 - Hurricane
0 - Bad Dream
02.02.2023 02:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Sohn - Trust
W większości przypadków jest tak, że dla mnie odległość między tym co dobre a co nie jest duża i przejście jest stopniowe. Ale nie zawsze. Czasem jak w przypadku muzyki Sohn (przynajmniej na tej płycie) jest bardzo cienka. Rzeczy bliskie sobie potrafię odebrać skrajnie różnie. Tutaj było sporo rzeczy, które odbierałem fatalnie, ale trzy utwory uznałem za bardzo dobre (przypadkiem trzy sąsiadujące z tym środkowym jako kulminacją). Gdybym miał oceniać wrażenie ogólne to przez to oceniłbym ją wyżej niż by wynikałoby to ze średniej.
Ocena (jak zawsze ze średniej) 2,9; mediana 1,5.
8 - M.I.A.
0 - Antigravity
02.02.2023 03:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Natalia Lafourcade - De todas las flores
Początek płyty zapowiadał, że to będą niby moje klimaty, bo bosą bardzo lubię, ale bez ikry, tak na odwał. No może nie sam początek, bo pierwszy utwór miał wstęp z zupełnie innej, kompletnie nie mojej bajki. Ale ostatecznie okazało się, że jest mnóstwo ciekawego na płycie, kawałki są zgrabnie zrobione i brzmią bardzo dobrze.
Ocena 4,2; mediana 4,5.
7 - Canta la arena
1 - El lugar correcto (zastanawiałem się nawet nad zerem jak jakiś facet zaczął po francusku marudzić)
02.02.2023 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Bryan Adams - So Happy It Hurts
Bryana Adamsa lubię umiarkowanie, a niektóre utwory wyszły mu świetnie. Tutaj niestety wziął się za rock'n'rolla i wyszło mu to słabo. Zamiast porywać nudzi, wszystko wchodzi jednym uchem.
Ocena 1,3; mediana 1.
2 - You Lift Me Up
0 - Let's Do This
02.02.2023 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
T.Love - Hau! Hau!
Pamiętałem, że utwór tytułowy mi podszedł, ale nie pamiętałem, że więcej rzeczy mi się tam podobało ze Żniwiarką na czele. Pamiętałem natomiast, że były tam dwa utwory fatalne i jeden słaby (ale jeszcze jeden fatalny też mi umknął z pamięci). W każdym razie wydawało mi się, że to będzie zdecydowanie słabsza płyta, a tutaj całkiem przyzwoita średnia wyszła.
Ocena 4,7; mediana 5.
9 - Hau! Hau!
0 - Deszcz
02.02.2023 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Dorothy - Gifts From The Holy Ghost
Od rocka oczekuję coś więcej niż tylko łomotu. Na tej płycie bywało różnie. Ale w kilku utworów wyszło to całkiem dobrze. Najlepiej w najcięższym (moim zdaniem) kawałku.
Ocena 3,6; mediana 3,5.
7 - Black Sheep
1 - A Beautiful Life
02.02.2023 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Avril Lavigne - Love Sux
Czy ze mną coś nie w porządku, że wszędzie słyszę rock'n'rolla. No może nie wszędzie, ale 2,5 płyty w tym zestawie tak mi brzmi. Niestety nie jest to taki, który mnie przekonuje. A po Avril spodziewałem się jednak sporo więcej.
Ocena 1,4; mediana 1.
3 - Déjà Vu
1 - All I Wanted
02.02.2023 07:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Bruce Springsteen - Only The Strong Survive
I znów rock'n'roll. Na szczęście tylko do połowy płyty. Na szczęście, bo wtedy zaczynają się znacznie ciekawsze utwory. Potem już jest różnie, ale ogólnie nie tak źle. Rzekłbym, że to dla Bossa norma, bo na takim poziomie jego twórczość bym umieszczał.
Ocena 2,9; mediana 2.
8 - Don't Play That Song
0 - When She Was My Girl
02.02.2023 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Małpa - Bóg nie gra w kości
Druga w tym zestawie polska płyta hipowo-hopowa. W przeciwieństwie do Pezeta tutaj nie miałem problemu z przesłuchaniem dłuższych fragmentów. Nie mam pewności co do podkładów, chociaż mam wrażenia, że były ciekawsze i bardziej urozmaicone, na pewno jednak wokal nie odrzucał jak w poprzednim przypadku, brzmiał znacznie przystępniej. Postawiłem w prawdzie tylko jedną jedynkę, ale w kilku innych przypadkach byłem tego bliski.
Ocena 0,1.
1 - Na moim zegarku
0 - Drogi dres
02.02.2023 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Tai Verdes - HDTV
Na początku stwierdziłem, że to niekoniecznie jest hip-hop, chociaż to na pewno rap. Potem stwierdziłem, że sporo utworów nie da się pod to stwierdzenie podciągnąć. Ale za to pojawiło się sporo utworów jednoznacznie hipowo-hopowych i te mi zdecydowanie najgorzej podchodziły.
Ocena 1,2; mediana 1.
4 - Kingdom Come
0 - Wit That Confidence
02.02.2023 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
The Weeknd - Dawn FM
Ze wszystkich płyt, które do tej pory przesłuchałem ta najbardziej pasuje do określenia disco. W jednym utworze artysta brzmiał nawet jak kiepska podróbka Boney M. Ogólnie nie było tak źle jak się spodziewałem, chociaż sporo zyskał dwoma raczej dziwnymi utworami.
Ocena 0,3.
1 - Starry Eyes
0 - Every Angel Is Terrifying
02.02.2023 09:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #34
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Wow, jaki pozytywny odbiór Małpy Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.02.2023 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
0,1 to jest pozytywny odbiór?
02.02.2023 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #36
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Cyferki są nieistotne, na nie nie zwracam uwagi, czytam tylko opisy słowne.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.02.2023 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
To słownie napiszę, że płyta jest fatalna i w całym zestawie znalazłem tylko dwie płyty słabsze.
RY X - Blood Moon
Początkowo miałem wrażenie, że to znowu będzie disko, ale w pewnym momencie musiałem zmienić zdanie. Ciekawe kompozycje, chociaż w ciągu niektórych zmiany klimatów były tak duży, że ocena mocno mi skakała.
Ocena 1,3; mediana 0 (tylko cztery utwory miały powyżej, ale jeżeli już to było co najmniej 2).
7 - Trouble
0 - Colorblind
03.02.2023 11:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
The Smile - A Light For Attracting Attention
Początek brzmiał mi znów jak disco, potem jak komercyjna wersja alternatywy. Muzycznie nieciekawie, wykonawczo też nic interesującego.
Ocena 0,3.
1 - Free In The Knowledge
0 - You Will Never Work In Television Again
Na niektórych płytach wybory są oczywiste, tutaj w zasadzie mógłbym podmienić je na co innego.
03.02.2023 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #39
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Na razie prawie sami słabeusze, czekam aż przejdziemy do znacznie lepiej ocenianych pozycji Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
03.02.2023 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Płyta 2022 - moje oceny.
Jakub Skorupa - Zeszyt pierwszy
Słyszałem coś wcześniej z tej płyty i niczego dobrego się nie spodziewałem. Jedyne to zyskałem to szerszy ogląd. I co z tego wynikło? Utwory słabiutkie, instrumentalnie momentami nawet przeciętnie, ale chwilami bardzo źle. Wokalnie niezależnie od tego czy rapuje, czy śpiewa czy jeszcze coś innego to jak dla mnie robi to źle i tylko zniechęca do słuchania.
Ocena 0,4.
2 - Intro
0 - Koledzy
03.02.2023 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  moje zasady - dla zainteresowanych kajman 18 6 895 12.09.2018 04:20 PM
Ostatni post: kajman
  moje listy koszmarów kajman 93 20 993 20.07.2011 08:49 AM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości