Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Metalliki
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #41
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Zaczynamy zabawę od dodania playlisty (cover Nazarethu znalazłem tylko w wersji koncertowej, ale chyba tak ma być):



A swoją drugą propozycję dodam później, bo jeszcze muszę zrobić dogrywkę.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
31.01.2023 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #42
RE: Mychartsowy Top Metalliki
(31.01.2023 07:55 PM)Sundrajta napisał(a):  (cover Nazarethu znalazłem tylko w wersji koncertowej, ale chyba tak ma być)
No bo wersji studyjnej nie ma, typowo kajmanowa ideologia kowerów. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
01.02.2023 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Tylko że nie ja to zgłosiłem. A cover świetny, lepszy od pierwowzoru (też zresztą bardzo dobrego) i cieszy mnie to zgłoszenie.
01.02.2023 12:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #44
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Czyli tak jak myślałem. Icon_lol
A więc przesłuchanie wygrała... a dobra, nie dam jej w tej chwili, przecież wrzuci ją tutaj ktoś z Was, bo jak nie to "Kill 'Em All". Icon_wink
A propos tego tytułu, przesłuchałem kilka piosenek z debiutu i rzeczywiście aranże są na przyzwoitym czy wręcz światowym poziomie, ale te wokale! Raz jeszcze przekonuję się że to pod tym względem przedszkole jest. Icon_lol
No i po poważnym zastanowieniu się do zestawu dorzucam:

Shoot Me Again

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
01.02.2023 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #45
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Sundrajta napisał(a):piosenek
Icon_question Icon_twisted

WOLNE MEDIA!!!
01.02.2023 12:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Oczywiście, że piosenek. Jest instrumental, jest wokal i to raczej śpiew niż deklamacja.
01.02.2023 09:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #47
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Definicja ze SJP PWN:
piosenka «krótki i prosty utwór muzyczny z tekstem, przeznaczony do śpiewania; też: sama melodia albo słowa takiego utworu»
Jak dla mnie ta definicja tu zupełnie nie pasuje.

WOLNE MEDIA!!!
01.02.2023 09:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #48
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Jak dla mnie pasuje. A niby co to są jak nie krótkie i proste utwory muzyczne z tekstem, przeznaczone do śpiewania (może krzyczenia bardziej, ale to nawet łatwiej niż śpiewania)?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2023 09:57 AM przez Miszon.)
01.02.2023 09:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #49
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Miszon napisał(a):może krzyczenia bardziej, ale to nawet łatwiej niż śpiewania
Ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi.
01.02.2023 10:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #50
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Generalnie ani nie proste, ani też często nie krótkie (bo bywają mocno rozbudowane), ani niekoniecznie "przeznaczone do śpiewania", raczej do słuchania Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
01.02.2023 10:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #51
RE: Mychartsowy Top Metalliki
neo01 napisał(a):ani niekoniecznie "przeznaczone do śpiewania", raczej do słuchania
Mówisz to ze swojej perspektywy. James Hetfield napisał te piosenki, żeby je zaśpiewać, a nie żeby ich słuchać
01.02.2023 10:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #52
RE: Mychartsowy Top Metalliki
(01.02.2023 10:15 AM)EVENo napisał(a):  
neo01 napisał(a):ani niekoniecznie "przeznaczone do śpiewania", raczej do słuchania
Mówisz to ze swojej perspektywy. James Hetfield napisał te piosenki, żeby je zaśpiewać, a nie żeby ich słuchać
Hehe, to fakt!
Nie no, to są piosenki, to nie powinno podlegać dyskusji. Muzycznie nic innego to nie jest.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.02.2023 10:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #53
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Oczywiście, że mówię z perspektywy odbiorcy / osoby, która zetknęła się z, że tak górnolotnie powiem, dziełem. Jeśli jest utwór muzyczny z tekstem, to raczej po to, żeby go wykonać, a nie żeby był tylko zapisany Icon_razz2
Muzyka po prostu ewoluowała w raczej nieprzewidzianą dla "twórców" tego określenia stronę. I klasyczna piosenka zaczęła coraz bardziej odbiegać od tego, co się w muzyce rozrywkowej działo w późniejszych dziesięcioleciach.
Miszon napisał(a):to są piosenki, to nie powinno podlegać dyskusji
Pozwolisz, że ponownie zresztą absolutnie się z tym nie zgodzę? Piosenki mają krótką, zwartą formę, łatwo jest je zaśpiewać itd. Tu ta definicja nie pasuje, sorry.

WOLNE MEDIA!!!
01.02.2023 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #54
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Tu nie chodzi o twórców określenia, a o Twoje osobiste ograniczenia. To, że dla Ciebie coś jest poza granicą tego, co nadaje się do śpiewania, nie oznacza, że dla innych też tak jest. Sam przecież jestem taką osobą i kręcę się w towarzystwie ludzi, którzy sięgają po death metalowe albumy po to, aby sobie je pośpiewać. Niekoniecznie tak, jak śpiewane są w oryginale, można też normalnie.
01.02.2023 10:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #55
RE: Mychartsowy Top Metalliki
OK, nie przeczę, że ktoś "śpiewa" kawałki death metalowe. Sam zresztą potrafiłem wydzierać się przy "Hit the Lights" czy "Jump in the Fire", więc nie chodzi tu o moje osobiste ograniczenia. Raczej chodzi o to, że generalnie odbiór takich utworów jest inny. Nie jest to coś, co śpiewasz sobie pod prysznicem, albo weźmiesz w domu gitarę i sobie zanucisz, o to mi mniej więcej chodziło.
I choć może w sensie stricte muzycznym ta definicja by od biedy pasowała, bo są zwrotki, refreny, jest wokal, jest to muzyka rozrywkowa (czego w tej definicji zabrakło), ale jednak ja patrzę na to w trochę szerszym kontekście, bardziej kulturowym. A kulturowo to określenie trochę zostało z tyłu za różnego rodzaju formami muzycznymi, które pojawiały się w ostatnich kilkudziesięciu latach.

WOLNE MEDIA!!!
01.02.2023 10:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Mychartsowy Top Metalliki
neo01 napisał(a):łatwo jest je zaśpiewać
Według tej definicji piosenka dla mnie nie istnieje.
01.02.2023 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #57
RE: Mychartsowy Top Metalliki
neo01 napisał(a):Nie jest to coś, co śpiewasz sobie pod prysznicem
Zostawiam tutaj to zdanie na dowód, że gadasz bzdury.
01.02.2023 10:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #58
RE: Mychartsowy Top Metalliki
To Twoja opinia. Pozostańmy więc przy swoich, proponuję.

WOLNE MEDIA!!!
01.02.2023 11:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
RE: Mychartsowy Top Metalliki
All Nightmare Long, One, czy Orion Icon_wink piosenkami może nie są, tu mogę się zgodzić. Ale debiut?
Być może myli cię polskie słowo "piosenka", które brzmi błacho. Ale po angielsku nikt inaczej tego nie nazywa, jak "songs".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2023 11:27 AM przez Miszon.)
01.02.2023 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: Mychartsowy Top Metalliki
Miszon napisał(a):All Nightmare Long, One, czy Orion piosenkami może nie są
ANL jak najbardziej. Ja rozumiem, że można się wahać czy Tubular Bells można nazwać piosenką (ja raczej bym nie nazwał), bo wokalu tam prawie nie ma, a i 46 minut to mało piosenkowy format, ale Metallicę? To może ktoś jeszcze będzie twierdził, że Epitaph czy Echoes to nie piosenki.
01.02.2023 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości