Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #19
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
(10.12.2022 01:17 PM)neo01 napisał(a):  OK, chociaż te zespoły mało mi się kojarzą z gotykiem, szczególnie JD Icon_smile
No i sam, z tego co posłuchałem, nie określiłbym go jako gotyk na pewno (raczej po prostu alt rock i też coldwave w części utworów). Aczkolwiek kawałek, któy zgłosiłem, wydaje mi się, że mogłem już gdzieś słyszeć.
Edit: zerknąłem na wiki i tam widnieje jako czołowy przedstawiciel post-punku - i to by się pewnie zgadzało (ale jest też coś o gotyku i wpływie na wiele zespołów, więc pewnie coś w tym jest Icon_wink).
Bez urazy, ale zabawnie wygląda twoje żonglowanie szufladkami, skoro jeszcze chwilę wcześniej przyznałeś, że niezbyt się orientujesz w rockowej alternatywie lat 80., a do tego nawet nie kojarzyłeś nazwy Siouxsie and the Banshees. Icon_wink Trochę to tak jakby ktoś się uśmiechnął widząc top Black Sabbath zachodząc w głowę, ki to diabeł, a potem sugerując się Wikipedią, kwestionował heavy metalowość np. Alice in Chains i Judas Priest, zauważył że jest tam wymienione coś takiego jak blues rock czy hard rock, a na koniec doszedł do wniosku, że Black Sabbath to jednak zespół grający klasyczny rock. Chociaż jeśli wiesz, czym właściwie jest coldwave, to czapka z głowy - ja, znając parę zespołów z Francji i Polski (głównie jednak Polski) opisywanych jako grające zimną falę, sama chyba się gubię. Icon_razz2

Ja zgłaszam:

Melt
She's a Carnival


Swoją drogą o ile Wire gorzej zabrzmiało piosenkowo niż płytowo, to S&tB jest tak piosenkowe, że mam nadzieje, że jednak więcej osób się skusi na ten top. Przy dużo bardziej niszowym Kinie pamiętam że dużo ludzi było pozytywnie zaskoczonych. Chociaż i zgłaszający siał dużo więcej entuzjazmu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.12.2022 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees - Dobromiera - 12.12.2022 10:16 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości