Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #21
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
To o jakich wykonawcach z nurtu gotyckiego rocka mówisz, skoro ani nie znasz Siouxsie, ani The Cure ci nie pasuje do tego określenia? Nie podejrzewam cię o znajomość Bauhaus czy Echo and the Bunnymen, a po połowie lat 80. zespoły po prostu kopiowały The Sisters of Mercy. A takie fragmentaryczne słuchanie to chyba jednak doskonały przepis na nieprzekonywanie się do muzyki z innych nurtów, niż te, które już ma się dobrze obcykane.

A rock gotycki raczej zalicza się jako nurt post-punku (a przynajmniej tak jest na RateYourMusic, które traktuję dużo poważniej, niż Wikipedię), więc nic dziwnego, że Siouxsie and the Banshees może być wymienione jako jeden z ważniejszych post-punkowych zespołów.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2022 11:05 PM przez Dobromiera.)
12.12.2022 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #22
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Cascade
Christine
Monitor
13.12.2022 05:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #23
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
halloween
into the light
13.12.2022 05:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
michal_paszcza napisał(a):Christine
było, a zresztą...
13.12.2022 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #25
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Dobromiera napisał(a):To o jakich wykonawcach z nurtu gotyckiego rocka mówis
Napisałem wczoraj odpowiedź, ale się nie wysłało, bo była chyba przerwa, a teraz nie chce mi się drugi raz klepać, więc napiszę tylko, że niektórych z tych wykonawców kojarzę jak Bauhaus i oczywiście TSOM i coś by się jeszcze znalazło - w każdym razie trochę to inne granie, aczkolwiek w niektórych ich kawałkach pewnie coś tam z gotic rocka pobrzmiewa.
A co do poszerzania horyzontów, to tyle ile posłuchałem od nich mi wystarczy, nie potrzebuję ich więcej w tym kierunku poszerzać Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
13.12.2022 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #26
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Świetny wybór podmiotu, posłuchałem wszystkich płyt, również składaka bisajdów z epką ('Downside Up', polecam) i powiem, że fajnie by było przeżywać te wydawnictwa w swoim czasie.
13.12.2022 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Jak komuś coś brakuje, to mam jeszcze jedno wolne miejsce.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.12.2022 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #28
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Cienko z tymi propozycjami. Ja to nawet mam dwa wolne miejsca, więc jakby ktoś chciał to również mogę zgłosić Wasze killery. Tylko się sprężajcie bo zaraz mecz i wtedy już w ogóle czym innym będę zaprzątniętą miał głowę.
Zespół ten kojarzę tylko z nazwy, żadnej piosenki nie zanucę z pamięci, a już jeden top (Wire) odpuściłem bo mundial, a że tamtego to nawet z nazwy nie kojarzyłem, więc wolałem właśnie tak postąpić.
Jednak jak podobnie uczynię z drugim, to już całkiem spadnę w rankingu! Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
13.12.2022 07:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 156
Dołączył: Jul 2021
Post: #29
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Sundrajta napisał(a):Jednak jak podobnie uczynię z drugim, to już całkiem spadnę w rankingu!
E tam wypadniesz Icon_razz Ja odpuszczam już trzeci top i nie czuję spadania/ wypadania. Z Elvisem nie zdążyłam, a kolejne podmioty to jak przybysze z obcej galaktyki Icon_wink ... choć nazwa aktualnego coś mi mówi, to twórczości nie znam.
13.12.2022 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #30
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
The Staircase (Mystery)
Sea of Light
13.12.2022 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #31
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Night Shift

nie ma czasu więc tylko to...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
14.12.2022 01:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #32
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
14.12.2022 07:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Czołówka bardzo wyrównana, a poziom niezwykle wysoki. Dawno nie było tak dobrego poziomu w topie.
15.12.2022 12:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #34
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Miałem z tym przerwę, więc pora wrócić do dobrze sprawdzonej tradycji z playlistą (topowanego) wykonawcy:


"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
15.12.2022 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #35
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
uuu termin zakończenia jest niezbyt fortunny, spróbuję jakoś, ale to trudny czas na takie zabawy

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.12.2022 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #36
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Taki to czas, nie ma dobrego terminu... Liczę, że się zepniesz, propozycji mało.
19.12.2022 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 922
Dołączył: Jan 2020
Post: #37
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Bardzo przyjemny top. Numer jeden totalnie mi dotąd nieznany, zdecydowanie zagości na mojej plejce na stałe.
20.12.2022 09:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #38
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
thestranglers napisał(a):Taki to czas, nie ma dobrego terminu... Liczę, że się zepniesz, propozycji mało.
musiałem sobie ponarzekać i zaraz potem odpaliłem plejlistę Icon_wink nie było łatwo z kolejnością, ale coś się wyklarowało -- bardzo wyrównana stawka!
muszę wrócić do "juju" w całości -- słuchałem tego lata temu, a numery z tego krążka zrobiły na mnie chyba teraz najlepsze wrażenie, niekoniecznie singlowo, ale jeśli chodzi o brzmienie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.12.2022 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #39
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
Dziś usłyszałem, że po raz pierwszy od 1996 r. zespół wraca do akywności!
Ale się ładnie wstrzeliliśmy Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
20.12.2022 11:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Mychartsowy Top Siouxsie & the Banshees
słabo znałem ich twórczość.
okazało się jednak, że bardzo miło się zaskoczyłem i miałem spory zgryz z wyborem dziesiątki i ustawieniem kolejności Icon_smile2.
dzięki za możliwość lepszego poznania ich dokonań Icon_smile2.
20.12.2022 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości