Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 17
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #1
Dzwonek Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 17
[Obrazek: front.jpg]

W tym roku spróbowałem ze świątecznym mikstejpem inaczej niż ostatnio, niejako wracając do korzeni serii -- do tradycyjnego wokalnego popu i bigbandowego jazzu lat 40. i 50., do orkiestrowych walczyków, melodyjnych refrenów przyozdobionych dzwoneczkami albo zupełnie melancholijnych świątecznych niemalże standardów, melodii, których nigdy nie grano w radiu w tej części Europy. Moje wybory były jednak na przekór jednej z najbardziej daremnych świątecznych tradycji, zgodnie z którą rzesze wokalistów i zespołów śpiewają po raz kolejny ciągle te same utwory. Piosenki, które znalazły się na płycie mają w większości swoje lata, ale nie doczekały się dziesiątek wykonań. Mogły stać się wielkimi standardami bożonarodzeniowego śpiewnika, ale los chciał inaczej -- na wiele lat pokryły się kurzem i dopiero epoka cyfrowa przyniosła im obietnicę nowego życia. Zrobiłem więc w tym roku digging jak się patrzy, choć niektóre z obecnych tu numerów, na czele z "Santa Claus Came in the Spring" Benny'ego Goodmana są na moich domowych plejlistach obecne od lat.

Idąc o krok dalej, to kronika alternatywnej historii, opowieść o tym, co mogłoby być, gdyby zamiast "White Christmas" świat nucił "Hither and Thither and Yon" wraz z Mighty'm Sparrowem lub "You Don't Have to Be a Santa Claus" The Mills Brothers. Pod tym względem to propozycja zupełnie fantastyczna, co starałem się oddać też, tworząc tegoroczną okładkę (z pożyczonych elementów, dziękuję z tego miejsca ich anonimowym autorom, ale w tym roku jednak samodzielnie).


Spis utworów
1. Saint Paul Chamber Orchestra, Bohuslav Martinů's Merry Christmas 1941
2. Harry Simeone Chorale, Medley: Bring a Torch, Isabella-Lo/How a Rose E'er Blooming
3. The Andrews Sisters & Danny Kaye, A Merry Christmas at Grandmother's
4. Fred Waring & The Pennsylvanians, 'Twas the Night Before Christmas
5. Jackie Gleason, Christmas in Paris
6. Mighty Sparrow, Hither and Thither and Yon
7. The Mills Brothers, You Don't Have to Be a Santa Claus
8. Gene Autry & The Pinafores, Santa, Santa, Santa
9. Les Brown & His Orchestra w/ Jack Haskell, When You Trim Your Christmas Tree
10. Guy Lombardo & His Royal Canadians, The Merry Christmas Waltz
11. Jazz at Lincoln Center Orchestra w/ Wynton Marsalis & Cécile McLorin Salvant, It's Easy to Blame the Weather
12. Benny Goodman & His Orchestra w/ Joe Harris, Santa Claus Came in the Spring
13. Jackie Gleason, By the Fireside
14. Dinah Washington, Ole Santa
15. Boston Pops Orchestra, The Nutcracker's Final Waltz
16. Louis Jordan & His Orchestra, May Every Day Be Christmas


Udanego okresu przedświątecznego i spokojnych świąt!

[Odsłuch na Mixcloud] | [Plejlista na Spotify]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.12.2022 11:42 AM przez AKT!.)
07.12.2022 11:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
RE: Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 17
Zabrakło mi jakiegoś polskiego rodzynka, który zwykle się znajdował na tych składankach.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.12.2022 12:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #3
RE: Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 17
a to bardzo różnie z tym było, nic polskiego nie pasowałoby do tegorocznej koncepcji mimo wszystko :'( ale proponuję posłuchać mimo tego ^^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.12.2022 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 17
Nie no, odsłuch jest obowiązkowym elementem ubierania choinki!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.12.2022 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #5
RE: Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 17
Serce

ta tegoroczna idealnie się do tego właśnie nadaje Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.12.2022 01:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #6
RE: Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 17
nie znam się na muzyce świątecznej, ale melduję tylko że przesłuchałem dziś i było bardzo urocze

również życzę wesołych świąt!
19.12.2022 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #7
RE: Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 17
A ja sobie wróciłem do części VIII, w całości polskiej i odkryłem tam kilka bardzo ineresujących fragmentów, w tym jedną pasorałkę, którą znałem do tej pory w innym, znacznie bardziej współczesnym wykonaniu.
Dzięki za kawał świetnej roboty (jak ty to tak co roku ładnie ogarniasz? Icon_smile)!
Dobrych Świąt! Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
19.12.2022 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Dzwonek Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 18 AKT! 3 78 22.12.2023 05:08 PM
Ostatni post: barb42
Dzwonek Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 16 AKT! 4 409 22.12.2021 11:14 PM
Ostatni post: Tomekk
Dzwonek Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 15 AKT! 2 284 28.12.2020 02:51 PM
Ostatni post: AKT!
Dzwonek Świąteczna wiązanka: The Twelve Days of Christmas · Volume 14 AKT! 1 427 11.12.2019 12:39 PM
Ostatni post: 1981

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości