Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #221
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Miszon napisał(a):czy Maroko ma w składzie w ogóle jakichś znanych zawodników?
No weź nie żartuj nawet. Icon_twisted
Achraf Hakimi to podstawowy piłkarz PSG, bramkarz Bono z Sevilli przed rokiem zdaje się szalał w Lidze Europy, podobnie jego klubowy kolega napastnik en-Nesyri, chociaż na pewno mniej tam błyszczy. A jak kilka lat temu Hakim Ziyech (teraz Chelsea) w LM w barwach Ajaxu, był odkryciem tych rozgrywek (razem z Dušanem Tadiciem) gdzie dotarli do półfinału po drodze roznosząc Juventus i Real Madryt. Icon_eek
Sofyan Amrabat robi swoje w Serie A w barwach Fiorentiny, więc dla mnie to na pewno nie były żadne nołnejmy i w sumie liczyłem na taką niespodziankę i spodziewałem się po cichu zwłaszcza po piątkowej porażce Brazylii, że zbiór gwiazd z Portugalii może pęknąć?
Może mniej dla mnie znani są ich obrońcy, a to przecież głównie dzięki nim nie stracili gola w czterech (z pięciu) spotkań na tym turnieju!
I co ciekawe Maroko najczęściej na Mundialu grywało z Portugalią, w 1986 roku (wtedy z nami zremisowali 0-0) wygrali 3-1, a cztery lata temu przegrali w Rosji 0-1, więc teraz w sumie zasłużenie znowu ich pokonali.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2022 02:55 PM przez Sundrajta.)
11.12.2022 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Nov 2008
Post: #222
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Hakimi już wcześniej był kozakiem w Dortmundzie i w Interze, Ziyech był filarem Ajaxu gdy byli rewelacją Ligi Mistrzów. Średnio orientuje się w europejskiej piłce klubowej, ale te dwa nazwiska kojarzę od kilku lat.
11.12.2022 02:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #223
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Fakt, zapomniałem o Bono - i on ponoć ma zmienić klub na lepszy po mundialu, bo Sevilla w tym sezonie to spore rozczarowanie, A Ziyech to już na pewno zmieni, bo on akurat grzeje ławę w Anglii.

WOLNE MEDIA!!!
11.12.2022 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #224
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Miszon napisał(a):o, chyba że są tam rezerwowymi
Ziyech teraz obniżył loty w Chelsea, ale jak widać oszczędzał siły na Belgię, Hiszpanię i Portugalię. Icon_twisted Zapewne na Francję tychże nie wystarczy, bo widać, że z każdym meczem słabnie. Icon_rolleyes

I mogę jeszcze dodać, że to właśnie Maroko miało największe gwiazdy z drużyn spoza Europy i Ameryki Południowej, bo nawet ci najbardziej znani Amerykanie i Meksykanie, to nie są piłkarze tego formatu, więc jak ktoś tutaj miał zrobić niespodziankę to właśnie oni (bo akurat w Senegalu zabrakło Sadio Mane, a tylko ta reprezentacja pod tym względem mogła im dorównać).

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2022 03:22 PM przez Sundrajta.)
11.12.2022 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #225
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
OK dzięki za info. Ziyecha znałem już dawniej, także z klubowej piłki, ale nie byłem pewien jak obecnie stoją jego akcje. Pozostałych tylko z MŚ w Rosji.

Nie oglądam od paru lat w ogóle piłki klubowej, więc nie wiem kto gdzie gra i czy jest znany. Pytałem przecież wcześniej o Lautaro Martineza, o którego istnieniu dowiedziałem się, jak ku3a wpisał go w swoim typie (czasem czytam jakiś raport meczowy, ale nazwisko Martinez to jak Hernandez czy Gonzalez - to może być ktokolwiek Icon_lol ).
Czasem w tle leci liga polska, ale pomijając że raczej oglądanie jej na poważnie jest (dla mnie) mało wyobrażalne, dwa że tam już chyba tylko obcokrajowcy grają, a oni się co pół roku zmieniają - zatem w niej też się nie orientuje w nazwiskach.

Także proszę nie robić wielkich oczu Icon_smile2 . Dzięki za odpowiedzi w każdym razie.

Tu scenka z czwartku: odwoziłem chłopaków na judo i z judo i w drodze z treningu jeden z nich zadawał pozostałym zagadki futbolowe (ma FIFĘ, to zna piłkarzy Icon_wink ). Większości nie znali, ale na szczęście ja wiedziałem gdzie grają i kim są Messi, Mbappe, Giroud, czy Neymar. Zadał w pewnym momencie pytanie o bramkarza PSG. Nikt nie wie. Strzelam, że Courtois (bo wcześniej pytał o jakiegoś Belga). Podpowiada że na DO. Nie wiemy. Okazało się, że Donnarumma. A ja: a, ten z Milanu! Icon_razz
Także ten Icon_wink .

Spytałby, gdzie jeździ Remco Evenepoel, to byłaby inna rozmowa Icon_biggrin3 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2022 03:29 PM przez Miszon.)
11.12.2022 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #226
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Miszon napisał(a):Spytałby, gdzie jeździ Remco Evenepoel, to byłaby inna rozmowa
znając Ciebie mniemam, że to kolarz, a nie motocyklista czy samochodziarz. I to szosowy. Ja tego nazwiska nie znam.
11.12.2022 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #227
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Kolejny skandal. Icon_twisted
Jak by to był chiński snookerzysta, to byś nawet najbardziej skomplikowane nazwisko powtórzył jednym tchem. Icon_lol
Miszon napisał(a):Czasem w tle leci liga polska, ale pomijając że raczej oglądanie jej na poważnie jest (dla mnie) mało wyobrażalne, dwa że tam już chyba tylko obcokrajowcy grają, a oni się co pół roku zmieniają
Nie jest tam tak źle, niektórzy siedzą po kilka lat i to tacy, którzy narzucają rytm naszych rozgrywek narodowych. Ja oczywiście oglądam nie tylko ze względu na Mychaklasę. Icon_wink

A jeszcze zapomniałem napisać o Mazraouim z Bayernu Monachium, bo ten jest obecnie kontuzjowany...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
11.12.2022 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #228
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Sundrajta napisał(a):Kolejny skandal.
Ja w kolarstwie znam trzy nazwiska. Dwóch Polaków i Polka. I nie potrzebuję znać więcej, bo kolarstwo szosowe to dla mnie totalnie nieinteresująca dyscyplina. Jeżeli już to wolę oglądać torowe.
11.12.2022 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #229
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
kajman napisał(a):mniemam, że to kolarz, a nie motocyklista czy samochodziarz. I to szosowy. Ja tego nazwiska nie znam
tak kolarz. Aktualny mistrz świata, zwycięzca także Vuelta Espana w tym roku.

Wracając do piłki: wydaje mi się, że Maroko już się całkiem wypompowało. Kontuzje, zmęczenie - nie dadzą rady.
Już i tak musieli wprowadzać na boisko "byle kogo" - przecież ten napastnik (Cheddira, czy jakkolwiek to się pisze) już z Hiszpanią irytował. Co z tego, że jest całkiem szybki, ale decyzyjność pod bramką przeciwnika masakrycznie wolna. A teraz dołożył do tego 2 żółte kartki chyba w 10 minut od wejścia na boisko. W sumie to dobrze, że nie zagra z Francuzami Icon_wink2 .

Natomiast mecz Argentyńczyków z Chorwatami może być strasznie wyrównany. Jedni i drudzy mają swoje problemy w tym turnieju, ale konsekwentnie przechodzą dalej. Pachnie karnymi (w których obie ekipy też są dobre i to nie tylko teraz, ale w ogóle w historii swych występów na MŚ).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2022 05:43 PM przez Miszon.)
11.12.2022 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #230
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Argentyńczycy akurat niestety w 2006 nie dali rady w karnych, ale bardzo wierzę, że tym razem byłoby inaczej. Chociaż mam nadzieję, że to się jednak wcześniej rozstrzygnie.

WOLNE MEDIA!!!
11.12.2022 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #231
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Stwierdziłem, że zrobię sobie tymczasową klasyfikację piłkarzy w kontekście przyszłej "11" turnieju. Na teraz wyglądałoby to chyba tak:
Bramkarz: Dominik Livaković (CRO)
Obrona: Luke Show (ENG), Joško Gvardiol (CRO), Pepe (POR), Achraf Hakimi (MAR)
Pomoc: Sofyan Amrabat (MAR), Luka Modrić (CRO), Antoine Griezmann (FRA)
Skrzydłowi: Kylian Mbappe (FRA), Lionel Messi (ARG)
Środkowy napastnik: Richarlison de Andrade (BRA)

Rezerwowi: Wojciech Szczęsny (POL), Marcos Acuña (ARG), Aurélien Tchouaméni (FRA), Bukayo Saka (ENG), Cody Gakpo (HOL)

I jeszcze wspominana klasyfikacja odnośnie goli, akcji i asyst - jak do tej pory:
Gol turnieju: Richarlison na 2:0 przeciwko Serbii:

WOLNE MEDIA!!!
12.12.2022 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #232
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Gol Neymara był drużynowy - wymieniał piłkę z kolegami.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.12.2022 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #233
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Tak, wiem (chociaż podczas meczu myślałem, że było trochę inaczej). Ale też nie z kolegami, tylko z kolegą, natomiast on mu trochę posłużył jako pomoc w tej akcji - bardziej jednak odbieram go jako akcję indywidualną.

WOLNE MEDIA!!!
12.12.2022 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #234
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Ogólnie strasznie żal Brazylii - w przeciwieństwie do kilku ostatnich turniejów, grali tu prawdziwą brazylianę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
12.12.2022 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #235
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Tak - tak jak pisałem w innym miejscu, bez nich "to już nie to". Ale cóż, trzeba jakoś z tym żyć i mnie pozostaje jeszcze druga ekipa z tamtego regionu.

WOLNE MEDIA!!!
12.12.2022 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Nov 2008
Post: #236
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
neo01 napisał(a):Stwierdziłem, że zrobię sobie tymczasową klasyfikację piłkarzy w kontekście przyszłej "11" turnieju. Na teraz wyglądałoby to chyba tak:
U mnie na teraz wygląda to tak:
Livaković
Hakimi, Gvardiol, Bereszyński
Brozovic, Griezmann, Bellingham, Bruno Fernandes
Vinicius, Giroud, Mbappe

Ale na koniec zgodnie z tradycją (a skoro trwa to już od ostatniego Euro, to chyba można mówić powoli o tradycji) zaprezentuje na koniec swoje trzy jedenastki: rozumu, serca i wkurwu.
13.12.2022 02:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #237
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
Hah, Chorwacja zmieniła styl, zagrała ofensywniej i dostała 2 gongi do przerwy...

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
13.12.2022 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #238
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
bear napisał(a):Vinicius, Giroud, Mbappe
Hmm, dałeś dwóch lewoskrzydłowych. A najlepszego piłkarza turnieju brak. Dziwne.

WOLNE MEDIA!!!
13.12.2022 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #239
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
(13.12.2022 11:11 PM)neo01 napisał(a):  
bear napisał(a):Vinicius, Giroud, Mbappe
Hmm, dałeś dwóch lewoskrzydłowych. A najlepszego piłkarza turnieju brak. Dziwne.
przecież jest.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.12.2022 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Nov 2008
Post: #240
RE: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Katar 2022
neo01 napisał(a):Dziwne
strasznie mnie irytował, jego zachowanie po Holandii też.
Ale dziś już nie dał mi wyboru.
Geniusz.
14.12.2022 12:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MŚ w piłce nożnej Katar 2022 thestranglers 88 3 061 02.04.2022 05:03 PM
Ostatni post: Yacy
  ME w piłce nożnej 2020 (2021) thestranglers 292 9 713 12.07.2021 08:15 PM
Ostatni post: neo01
  MŚ w piłce nożnej Rosja 2018 thestranglers 416 24 112 18.07.2018 09:04 PM
Ostatni post: neo01
  ME w piłce nożnej 2016 thestranglers 223 43 424 12.07.2016 06:07 PM
Ostatni post: ku3a
  Znawca mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn POLSKA 2016 Sundrajta 175 26 638 01.02.2016 07:22 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Mistrzostwa świata w piłce siatkowej kobiet, Włochy 2014 prz_rulez 11 3 139 27.09.2014 10:23 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej 2014 prz_rulez 133 25 878 26.09.2014 11:02 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości